Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az olajszintet meleg motornál kell nézni,leállítás után 5-10 perccel mikor már lecsorog mind az aljára.

Ép mostanában írta valaki hogy "hidegen kell nézni az olajat"

Hát ha ő úgy szereti akkor tegye :lol:

De szerintem is melegen az igazi.......,na most mindenki arra gondol amire akar.

Más

Én is toyotat vennék ha engedné a bux index :(

Vagy bubu ,de arra esély nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ép mostanában írta valaki hogy "hidegen kell nézni az olajat"

Hát ha ő úgy szereti akkor tegye :(

De szerintem is melegen az igazi.......,na most mindenki arra gondol amire akar.

Más

Én is toyotat vennék ha engedné a bux index :D

Vagy bubu ,de arra esély nincs. :lol:

jaja, Toyota, de csak 2005 előtti, amikor még nem Törökben rakták össze... Mióta vezettem kint, nálam a Dodge Charger is nyerő, de a 2010-es T Chamry sem rossz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, mi életveszélyes egy beragadó gázpedálon. Féket, kuplungot benyomni, váltó üresbe, gyújtás le és szépen megállni. Vagy automatánál fék, váltó N-be, gyújtás le. Sima lejáratókampány az egész, ami a hülye amerikaiaktól indult a Toyota ellen, a média meg felkapta...

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, mi életveszélyes egy beragadó gázpedálon. Féket, kuplungot benyomni, váltó üresbe, gyújtás le és szépen megállni. Vagy automatánál fék, váltó N-be, gyújtás le. Sima lejáratókampány az egész, ami a hülye amerikaiaktól indult a Toyota ellen, a média meg felkapta...

A gyújtást azért menet közben nem venném le a kocsiról....(szervó)

Link to comment
Megosztás:

...hát inkább lenne egy Toyotám, amit kétévente visszahívnak felfújt csip-csup hibák miatt, mint egy Astrám, aminek eltörik a vezérműtengelye, gyári hiba miatt és még csak annyit sem mondanak 2005 óta, hogy bocs, nem csináljuk meg ingyen, de legalább hozd vissza, hogy 15ért meghúzzuk azokat a csavarokat (ráadásul első tulajnak)... de egyébként többek között ezért mondtam, hogy 2005 előtti Toyota :lol:

visszatérve Opelékhez: van valakinek Z14XEP-hez gyári cikkszámos alkatrész lista illetve "Hogyan Csináld" könyve?

Tudunk még bármi más típushibáról amire számíthatok a kocsival kapcsolatban (megnéztem a vízpumpa kivezetését és szerencsére ez már fém)?

Link to comment
Megosztás:

freeze hol vagy te ilyenkor? :lol: ez már aztán futásteljesítmény....2007000km....ez már döfi... :D nem csoda ha leáll néha...megpihen :lol:

a kérdéshez....szerintem wessz segít, ha lesz egy kis ideje, de az előző story gondolom elvonta a figyelmét...én mindenképpen vmi kontakt hibára gyanakodnék...pl kuplung kapcsoló...de ez egy igen gyenge tipp....várd meg, mit írnak mások...

ÓÓÓÓ, hát erről lemaradtam :(

Kicsit sűrű volt a 7vége... nem voltam sokat gép előtt

síelés, koncert, Bálint nap (Fiam)

Link to comment
Megosztás:

...van valakinek Z14XEP-hez gyári cikkszámos alkatrész lista...

Ilyen lista szvsz nem létezik. Egy Astra több tízezer (ha nem több százezer) alkatrészből áll, egy ennyi cikkszámot tartalmazó lista kábé használhatatlan lenne. Ami neked kell az az EPC nevű program, de ez meg hivatalosan nem hozzáférhető, csak márkaszervizek használhatják.

Tudtommal Twinport motoros G Astrákhoz nem készült újabb kiadás az "Így csináld..." könyvekből. Ha mindenképp ez a terved akkor esetleg járható útnak látom megvenni a hagyományos (régebbi konstrukciójú/még nem Twinport) motorral szerelt G Astrákhoz való könyvet, illetve a H Astrák ugyanilyen könyvét, abban nagyobb eséllyel szerepel a Twinport.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen lista szvsz nem létezik. Egy Astra több tízezer (ha nem több százezer) alkatrészből áll, egy ennyi cikkszámot tartalmazó lista kábé használhatatlan lenne. Ami neked kell az az EPC nevű program, de ez meg hivatalosan nem hozzáférhető, csak márkaszervizek használhatják.

Tudtommal Twinport motoros G Astrákhoz nem készült újabb kiadás az "Így csináld..." könyvekből. Ha mindenképp ez a terved akkor esetleg járható útnak látom megvenni a hagyományos (régebbi konstrukciójú/még nem Twinport) motorral szerelt G Astrákhoz való könyvet, illetve a H Astrák ugyanilyen könyvét, abban nagyobb eséllyel szerepel a Twinport.

Köszönöm szépen! A sima G Astrás megvan, és alkatrész listám is van XE motoros gépekhez (persze csak főbb alkatrészek, mintegy 19 A4-es oldal) :lol: gondoltam, hátha van XEP-hez is, mert pl gyertya is állítólag más van bele, mint az XE-hez (NGK-katalógusban nincs is benne pl az XEP motor, nem mondom, hogy az XE be való gyertyától tönkremegy :lol:) Azért télleg köszönöm, akkor élek azzal amim van :(

Link to comment
Megosztás:

Na ezt még sehol sem hallottam.... de most megyek és kitaposom... a hibakódot! :lol: A bele talán benne marad! :lol:

Megtörtént a vallatás! :( Elsőre villogott 10-et majd egy kis szünet után 4et,majd megint 10et!

Van egy listám de abban nem szerepel 104-es hiba viszont van egy 14-es ami a hűtőközeg hőszenzorra utal (feszültség túl alacsony).... Nem tudom hogy ez okozhat e leállást illetve 500-as körüli fordulatot a kuplunk kinyomása esetén....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.