Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

:) szar a kocsi, apám meghalt, kislányom kórházban...

semmi extradesign, próbálok eljutni a-ból b-be de pont megadja magát a verda!!!

szerelő srác mondta kellene valami kapcs.rajz hogy melyik bizti relé micsoda mi (motortérben) de már más a gebasz...

Sajnálom. Sajnos nem tudok segíteni, de remélem minden rendbejön.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

hé nyugi srácok! :)

köszönök mindent és erős vár a mi templomunk vagy mi a fene....

szóval minden rendbe jön

de most a kocsi az eszköz ami segít

szóval ha valaki kölcsön tud adni Albertirsára egy elektronikát (azt sem tudom mi az, mekkora, blablabla) vagy egy helyet ahova elmehetek érte, MEG FOGOM KÖSZÖNNI!

Link to comment
Megosztás:

hé nyugi srácok! :)

köszönök mindent és erős vár a mi templomunk vagy mi a fene....

szóval minden rendbe jön

de most a kocsi az eszköz ami segít

szóval ha valaki kölcsön tud adni Albertirsára egy elektronikát (azt sem tudom mi az, mekkora, blablabla) vagy egy helyet ahova elmehetek érte, MEG FOGOM KÖSZÖNNI!

A motorvezérlővel az a baj, hogy tanítani kell az immóhoz, tehát ha vki kölcsönad, az akkor sem fog működni a Tideben.

Szerintem hívd fel Wesszt, Ő megmondja, hogy ilyen tünetekkel lehet-e az a baja, vagy esetleg tök más.

Link to comment
Megosztás:

hé nyugi srácok! :)

köszönök mindent és erős vár a mi templomunk vagy mi a fene....

szóval minden rendbe jön

de most a kocsi az eszköz ami segít

szóval ha valaki kölcsön tud adni Albertirsára egy elektronikát (azt sem tudom mi az, mekkora, blablabla) vagy egy helyet ahova elmehetek érte, MEG FOGOM KÖSZÖNNI!

Szerintem próbáld meginterjúvolni a monorierdei és az irsai bontót is, egy fél napra biztosan kölcsönbe lehetne tőlük venni, ha van nekik készleten.

Link to comment
Megosztás:

nézétek meg a vezérlést...mert teljesen olyan mintha átugrott volna valami...a szíjasoknál ez sajnos simán elképzelhető....anno vectra A-val is járt így sógor öccse...nem értettük mi a gáz...nincs erő de aza alapjárat tökéletes...vmi műanyag bizbasz alá ment a szíjnak és megemelte..átugrott, bele is állt így találtuk meg...az volt a mázlija hogy nem szakadt a szíj és nem ugrott többet, mert a motor bele is halhatott volna..

Ha a tiéd is szíjas, akkor ezt ellenőrizni kellene, ha ez rendben van vagy nem szíjas, akkor a katalizátort, hogy nem e szakadt/tört össze a bele, mert az is csinálhat ilyet...!!! :)

Sajnos igazad volt a második feltevés a helyes.

szétéget a katalizátor.

Valószínűleg a rengeteg gyújtáskimaradás okozta ami még januárban volt vele!

Az is jó kör volt Hengerfejfelujitás lett a vége, most meg ráadásként a kati kezdek morci lenni a :) drágára!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Más

Nem tudja valaki, hová lehet utólagosan beszerelt fűthető külső tükröket elektromosan bekötni, elsosorban mondjuk a hátsó ablakfűtéssel együtt lehessen kapcsolni, az se baj ha külön kell.

mi kell hozzá ha külön kell bekötni?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az utóbbi napokba azt tapasztaltam, hogy hiába engedem ki a kéziféket mintha nem is reagálna pedig a visszajelző kialszik..

Elakarok indulni..motor erőlködik egy pattanó hang és elindul a kocsi..előre és hátra menetben is..de csak hosszabb állás után..

Jól tippelek és szorul a kézifék vagy valami más lehet a gond? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az utóbbi napokba azt tapasztaltam, hogy hiába engedem ki a kéziféket mintha nem is reagálna pedig a visszajelző kialszik..

Elakarok indulni..motor erőlködik egy pattanó hang és elindul a kocsi..előre és hátra menetben is..de csak hosszabb állás után..

Jól tippelek és szorul a kézifék vagy valami más lehet a gond? :)

Szerintem rátapad a fékpofa a dobra/tárcsára, ebben a párás idő is besegít. Hogy mit lehet vele csinálni, nemtudom. Ne húzd be a kéziféket, inkább rakd elsőbe a váltót, amikor otthagyod hosszabb időre...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az utóbbi napokba azt tapasztaltam, hogy hiába engedem ki a kéziféket mintha nem is reagálna pedig a visszajelző kialszik..

Elakarok indulni..motor erőlködik egy pattanó hang és elindul a kocsi..előre és hátra menetben is..de csak hosszabb állás után..

Jól tippelek és szorul a kézifék vagy valami más lehet a gond? :)

Kézifékköteled lehet berohadva. Az erőlködésen túl azért sem jó, mert ha enged is egy kicsit, még mindig hozzáérhet a dobhoz, és megég a fékbetét.

Link to comment
Megosztás:

Más

Nem tudja valaki, hová lehet utólagosan beszerelt fűthető külső tükröket elektromosan bekötni, elsosorban mondjuk a hátsó ablakfűtéssel együtt lehessen kapcsolni, az se baj ha külön kell.

mi kell hozzá ha külön kell bekötni?

Előre is köszi

Ja én tudom. :)

Kezdjük ott, hogyha elektromos a tükröd, akkor fűthető is. Szóval:

- kell egy pár elektromos fűthető tükör,

- olyan kábelköteg, amin az elektromos ablak csatija is rajta van, meg minden más (pl központi zár, villanyablak, hangszóró), ami még van Neked. (be is barkácsolhatod, de én azt nem támogatom)

- Ha ez megvan, akkor kell egy relé, be kell tolni a helyére

- Egy kábelt be kell kötni a relé és az ajtócsati közé, mindkét oldalra. Nézd meg kapcsrajzon. (Lehet a balos benne is van, csak a jobbosat kell bekötni, már nem is emlékszem)

A hátsó ablakfűtéssel együtt fog működni.

Ha már úgyis elektromos tükröt veszel az ügy érdekében, akkor azt sem árt bekötni, plusz 2 kábelt (összesen hármat) kell átvinni a jobb tükörhöz, a bal elvileg összerakás után fog működni.

Link to comment
Megosztás:

Ja én tudom. :)

Kezdjük ott, hogyha elektromos a tükröd, akkor fűthető is. Szóval:

- kell egy pár elektromos fűthető tükör,

- olyan kábelköteg, amin az elektromos ablak csatija is rajta van, meg minden más (pl központi zár, villanyablak, hangszóró), ami még van Neked. (be is barkácsolhatod, de én azt nem támogatom)

- Ha ez megvan, akkor kell egy relé, be kell tolni a helyére

- Egy kábelt be kell kötni a relé és az ajtócsati közé, mindkét oldalra. Nézd meg kapcsrajzon. (Lehet a balos benne is van, csak a jobbosat kell bekötni, már nem is emlékszem)

A hátsó ablakfűtéssel együtt fog működni.

Ha már úgyis elektromos tükröt veszel az ügy érdekében, akkor azt sem árt bekötni, plusz 2 kábelt (összesen hármat) kell átvinni a jobb tükörhöz, a bal elvileg összerakás után fog működni.

Köszi a gyors választ, csak azt áruld el hol találok kapcsolási rajzot, vagy hová kell rakni azt a plusz relét?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem rátapad a fékpofa a dobra/tárcsára, ebben a párás idő is besegít. Hogy mit lehet vele csinálni, nemtudom. Ne húzd be a kéziféket, inkább rakd elsőbe a váltót, amikor otthagyod hosszabb időre...

Ilyen volt nekem is, azt mondta a szerelő, álljak padka mellé és fogassam rá a kereket.

Mondom nincs padka.

Akkor tegyem egyesbe.

Egyesbe viszont el tudom tolni (!) a kocsit, mert átfordul (rükibe szintén)

Viszont a megoldás a kötél csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az utóbbi napokba azt tapasztaltam, hogy hiába engedem ki a kéziféket mintha nem is reagálna pedig a visszajelző kialszik..

Elakarok indulni..motor erőlködik egy pattanó hang és elindul a kocsi..előre és hátra menetben is..de csak hosszabb állás után..

Jól tippelek és szorul a kézifék vagy valami más lehet a gond? :)

az előtem felsorolt dolgok bármelyike lehet...

1. nézzük a pozitív oldalát...csak a párás idő miatt van...akkor ha elindultál és megállsz valamerre nem forró a fékdob és újra megállva ezt a "pattanó" jelenséget már nem csinálja....

2. a negatív....kézifék bowden sérűlt és emiatt beragad(ez amíg nem sérűl nem "rohadhat be", mert műanyag védelem van rajta)....ilyenkor ha megállsz egy kisebb menet után a fékdob erősen meleg lehet és ennek lehet a következménye hogy utánna megéghet a betét tehát vagy elporlad(azbesztes) vagy bekeményedik és így lesz használhatatlan...de a legnegatívabb....ha felmelegszik annyira a dob, akkor még a fékmunkahengernek is átadja a hőt, ami tönkre mehet, onnantól pedig féked sem lesz...

konklúzió....nézd meg melegszik e a dob és ellenőrizd, ha van lehetőséged pl szerelőaknáról, hogy a bowden megfelelően mozog és nincs megsérűlve a műanyag védőcső rajta (ha ez sérűl akkor már nem fér el a bowdent megvezető csőben és beszorul)...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Tény és való hogy ezt esős időben csinálja meg télen volt rá egyszer - kétszer példa, de akkor fagyásra gyanakodtam..

Igaz, ha valahol megállok nincs gond csak ha pl. este "leteszem" és reggel indulok..

Szerelő aknám sajnos nincs..még ismerősök között sem..

Tehát célszerű elvinnem szerelőhöz..nem kéne hogy elszálljon a fék..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta itt a tavasz, a kocsibeálló feletti fenyő eszméletlenül hullajtja a tűleveleit. Tényleg vödörszámra lehet felseperni és tele van vele az autó (ablaktörlő, plusz alatta lévő légbeömlő rész). Amikor bekapcsolom a ventilátort, lehet hallani, hogy már tele van a levegő rendszer is vele. Okozhat ez valami problémát?

Próbálkoztam ponyvával letakarni a kocsit, de annyira fáj ráhúzni (mindig az jut eszembe, hogy bántom vele a fényezést), ráadásul ha esik, napokig nedves és persze át is engedi a vizet. Félek, hogy elkezd tőle rohadni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta itt a tavasz, a kocsibeálló feletti fenyő eszméletlenül hullajtja a tűleveleit. Tényleg vödörszámra lehet felseperni és tele van vele az autó (ablaktörlő, plusz alatta lévő légbeömlő rész). Amikor bekapcsolom a ventilátort, lehet hallani, hogy már tele van a levegő rendszer is vele. Okozhat ez valami problémát?

Próbálkoztam ponyvával letakarni a kocsit, de annyira fáj ráhúzni (mindig az jut eszembe, hogy bántom vele a fényezést), ráadásul ha esik, napokig nedves és persze át is engedi a vizet. Félek, hogy elkezd tőle rohadni.

Ki kell vágni és másikat ültetni! :)

Link to comment
Megosztás:

Egyesbe viszont el tudom tolni (!) a kocsit, mert átfordul (rükibe szintén)

Nekem hármasban van olyan érzésem, hogy nem marad itt, de egyesben még sosem volt, maximum egy fél fordulatnyit ment arrébb a motor, aztán ott meg is állt. Mondjuk eltolni nem próbáltam, de eddig még mindig ott várt meg, ahol hagytam. Kéziféket szinte sosem használok. Ha bent ülök, akkor lábfék, ha meg otthagyom, akkor úgyis leállítom, akkor meg váltó egyesbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mióta itt a tavasz, a kocsibeálló feletti fenyő eszméletlenül hullajtja a tűleveleit. Tényleg vödörszámra lehet felseperni és tele van vele az autó (ablaktörlő, plusz alatta lévő légbeömlő rész). Amikor bekapcsolom a ventilátort, lehet hallani, hogy már tele van a levegő rendszer is vele. Okozhat ez valami problémát?

Próbálkoztam ponyvával letakarni a kocsit, de annyira fáj ráhúzni (mindig az jut eszembe, hogy bántom vele a fényezést), ráadásul ha esik, napokig nedves és persze át is engedi a vizet. Félek, hogy elkezd tőle rohadni.

Nézd a jó oldalát.

Fenyő illat lesz a kocsiban. :)

Vagy csinálok neked beállót...

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁ.. Elmentem vásárolni.. Persze mikor indultam el? A legnagyobb szakadó jégesőben... Eszméletlenül verte a kocsit..reggel megnézem lett-e baja.. :)

Viszont megint elkezdte a világítás mizériát, de most igen érdekes módon..

Kinyitom a kocsit, kinyitom az ajtót... nem kapcsol be a belső világítás. Ráadom a gyújtást, felkapcsolom a fényszórót, pislákol a mószerfal világítás, nincs index..

Levettem a gyújtást, kivettem a kulcsot és abban a pillanatban visszajött a belső világítás. Ismét gyújtás és minden jó....

Ez mi a franc lehet?!?!? Utána menet közben semmi gond nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Levettem a gyújtást, kivettem a kulcsot és abban a pillanatban visszajött a belső világítás. Ismét gyújtás és minden jó....

Ez mi a franc lehet?!?!? Utána menet közben semmi gond nem volt.

Szerintem valami relé lesz, ami esetleg be van égve már egy kicsit.

Meg kellene nézni van-e olyan relé, ami a gyújtáskapcsoló elfordításakor küldi a kraftot a fogyasztókhoz, amolyan "fő szakaszoló".

Link to comment
Megosztás:

Én is érdekesen jártam vasárnap.

Mentünk volna boltba, és ahogy beültem a kocsiba alig volt beltér világítás, rádión folyamatosan világított a code led.

Műszerfalon fény alig, félig sötét garázsban is alig látszott. (lámpakapcsoló ellenőriz, nincs bekapcsolva)

Multival rámértem az akkura, kemény 6,5V-ot mutatott. :)

Töltő ráakaszt ott helyben, erre azonnal elkezdett villogni az elakadásjelző...

Az autóval előző este én álltam be, utána garázs bezár, akkor minden rendben volt.

Az elakadásjelzőt szinte sosem használom, illetve szerdán a műszakin próbálták ki, de ennyi.

Töltés közben rámértem az autó nyugalmi áramfelvételére, ami kemény 10mA volt, így gondolom más nem ette az akkut.

Próbálgattam akku feltöltés után a kapcsolót, de mindig stabilan működött, így egyszerűen nem értem, hogy a fenébe lehetett ez...

Hallottatok már ilyet G Astránál???

Még a régi "A" Corsáknál ismertem azt a dolgot, hogy szeretett behalni az elakadásjelző kapcsolója, peckelték mindenfélével, hogy ne jöjjön ki, de azt hittem, ezt kinőtte az elmúlt 15 évben az Opel.

Lehet, hogy még mindig azzal a kis kampós, beakadós megoldással készülnek ezek a kapcsolók, mint a régiek anno?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valami relé lesz, ami esetleg be van égve már egy kicsit.

Meg kellene nézni van-e olyan relé, ami a gyújtáskapcsoló elfordításakor küldi a kraftot a fogyasztókhoz, amolyan "fő szakaszoló".

Jól látod van ilyen! Méghozzá ha nincsen benne a kulcs vagy lezárod az autót akkor utána nemsokkal kattan egy relé ami minden alól kiveszi a feszt kivéve a : elakadás jelző, riasztó, tompított fényszóró (ennek aztán kell mennie gyújtás nélkül) ill a rádió fix pozitívja. Ha ez a relé elenged onnantól nincsen villanya semminek, az előbbieken felsorlt cuccokon kívűl. Tehát el tom képzeli hogy ez a relé kezdi beadni a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Jól látod van ilyen! Méghozzá ha nincsen benne a kulcs vagy lezárod az autót akkor utána nemsokkal kattan egy relé ami minden alól kiveszi a feszt kivéve a : elakadás jelző, riasztó, tompított fényszóró (ennek aztán kell mennie gyújtás nélkül) ill a rádió fix pozitívja. Ha ez a relé elenged onnantól nincsen villanya semminek, az előbbieken felsorlt cuccokon kívűl. Tehát el tom képzeli hogy ez a relé kezdi beadni a kulcsot.

Egy képen meg tudjátok mutatni nekem ezt a relét? Nagyon nagyon hálás lennék. Mellesleg menet közben is előjött már ez a hiba (1 óra autópálya út során)...

Valaki említette, hogy a gyújtáskapcsoló is okozhatja ezt a hibát... Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Jaja! És soha nem húzom be pont emiatt!

Csak akkor ha rövid időre hagyom ott a kocsit nagyon meredek helyen.

Én hegyen lakom, de a ha estére nem rakom el a kocsit a garázsba akkor is inkább csak 1-es ben hagyom + a kereket a járdaszegély felé kormányzom

Szerintem rátapad a fékpofa a dobra/tárcsára, ebben a párás idő is besegít. Hogy mit lehet vele csinálni, nemtudom. Ne húzd be a kéziféket, inkább rakd elsőbe a váltót, amikor otthagyod hosszabb időre...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.