Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Mióta itt a tavasz, a kocsibeálló feletti fenyő eszméletlenül hullajtja a tűleveleit. Tényleg vödörszámra lehet felseperni és tele van vele az autó (ablaktörlő, plusz alatta lévő légbeömlő rész). Amikor bekapcsolom a ventilátort, lehet hallani, hogy már tele van a levegő rendszer is vele. Okozhat ez valami problémát?

Próbálkoztam ponyvával letakarni a kocsit, de annyira fáj ráhúzni (mindig az jut eszembe, hogy bántom vele a fényezést), ráadásul ha esik, napokig nedves és persze át is engedi a vizet. Félek, hogy elkezd tőle rohadni.

Miért nem raksz valamit a légbeömlőre? Pl kartonpapírt. Az ablaktörlővel meg lefogatnád, így nem fújja le a szél, reggel meg szépen lesöpröd egy kis kézi seprűvel.

Egyszerűbb, mint a ponyva és nem bántja a fényezést.

Link to comment
Megosztás:

Egy képen meg tudjátok mutatni nekem ezt a relét? Nagyon nagyon hálás lennék. Mellesleg menet közben is előjött már ez a hiba (1 óra autópálya út során)...

Valaki említette, hogy a gyújtáskapcsoló is okozhatja ezt a hibát... Mi a véleményetek?

Bizti táblán van ami a vezető oldali részen! Nekem sárga szinű ha megy a belső világitás több ideig akkor kicsit meleg is. Igérem csinálok neked képet de most értem haza nagyon készen vok. De lehet 22 óra magasságában lesz kép is :)

Link to comment
Megosztás:

Bizti táblán van ami a vezető oldali részen! Nekem sárga szinű ha megy a belső világitás több ideig akkor kicsit meleg is. Igérem csinálok neked képet de most értem haza nagyon készen vok. De lehet 22 óra magasságában lesz kép is :D

Örök hála. :) (én is most értem haza munkából) :)

Link to comment
Megosztás:

Hell mindenki

Van egy 1.2 Astra G-m és nem ég rajta az első tompított és a helyzetjelző lámpa, biztosítékok jók meg a kapcsoló is és az égők is.Mi lehet a baja szerintetek? Relé esetleg? Előre is köszönöm

Van reléje a fényszórónak egyáltalán? Nekem úgy tűnik, hogy nincs. Kéziműszerrel egykettőre kideríthető, hogy jut-e feszültség az izzóhoz vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. A feleségemnek van egy 2003-as Astra GCC 1,4 Z14XE autója. Tegnap reggel az alapjárat egyenetlen lett, a kipufogó érdekesen puffog. Magasabb fordulaton eltűnőnek tűnik a jelenség.

Azt is észrevettem, hogy közvetlen beindítás után jó az alapjárat, de fél perc múlva elkezd egyenetlenül járni és puffog a kipufogó.

Mivel jó sok beírás keletkezett az évek folyamán nem olvasnám végig, legyen kedves valaki írja meg, nagy valőószínűséggel mi okozhatja a problémát.

Üdv.

Éapa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. A feleségemnek van egy 2003-as Astra GCC 1,4 Z14XE autója. Tegnap reggel az alapjárat egyenetlen lett, a kipufogó érdekesen puffog. Magasabb fordulaton eltűnőnek tűnik a jelenség.

Azt is észrevettem, hogy közvetlen beindítás után jó az alapjárat, de fél perc múlva elkezd egyenetlenül járni és puffog a kipufogó.

Mivel jó sok beírás keletkezett az évek folyamán nem olvasnám végig, legyen kedves valaki írja meg, nagy valőószínűséggel mi okozhatja a problémát.

Üdv.

Éapa

valószínű betett neki a túl sok városi araszolgatás..használat...meg kell hajtani .....autópálya4-5000 fordulat között..tehát elég a 4es vagy 3-as....kb 20 perc.....bár van aki kb 50 km-t mond...persze mindent fokozatosan.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. A feleségemnek van egy 2003-as Astra GCC 1,4 Z14XE autója. Tegnap reggel az alapjárat egyenetlen lett, a kipufogó érdekesen puffog. Magasabb fordulaton eltűnőnek tűnik a jelenség.

Azt is észrevettem, hogy közvetlen beindítás után jó az alapjárat, de fél perc múlva elkezd egyenetlenül járni és puffog a kipufogó.

Mivel jó sok beírás keletkezett az évek folyamán nem olvasnám végig, legyen kedves valaki írja meg, nagy valőószínűséggel mi okozhatja a problémát.

Üdv.

Éapa

Szia!

Hibalámpa semmi?

Ami változik a bemelegedéssel: elkezdi a lambda jelét is figyelembe venni a verda.

Egy megterelést megér kipróbálni, hátha csak kokszosodik a rendszer, ahogy a cartárs is írta.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A motorvezérlővel az a baj, hogy tanítani kell az immóhoz, tehát ha vki kölcsönad, az akkor sem fog működni a Tideben.

Szerintem hívd fel Wesszt, Ő megmondja, hogy ilyen tünetekkel lehet-e az a baja, vagy esetleg tök más.

levelezésig eljutottunk

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hibalámpa semmi?

Ami változik a bemelegedéssel: elkezdi a lambda jelét is figyelembe venni a verda.

Egy megterelést megér kipróbálni, hátha csak kokszosodik a rendszer, ahogy a cartárs is írta.

Szia!

Van sárga hibalámpa, múlt héten is előjött, de kicseréltem a légszűrőt és elmúlt, de tegnap megint előjött a leírt hibával.

Meghajtás előtt kimosom a pillangószelepet és az EGR-t.

A pillangószelepet tudom hol van, de hol az EGR?

A kocsi egyébként megkímélt, 135.000 km van benne, az utóbbi időben csak városban használva, gyertyacsere tavaly ilyenkor volt.

Teljesen olyan, mintha nem menne 1 henger, de az erő meg van benne.

Köszönöm az eddigi és az ezutáni tanácsokat is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Van sárga hibalámpa, múlt héten is előjött, de kicseréltem a légszűrőt és elmúlt, de tegnap megint előjött a leírt hibával.

Meghajtás előtt kimosom a pillangószelepet és az EGR-t.

A pillangószelepet tudom hol van, de hol az EGR?

A kocsi egyébként megkímélt, 135.000 km van benne, az utóbbi időben csak városban használva, gyertyacsere tavaly ilyenkor volt.

Teljesen olyan, mintha nem menne 1 henger, de az erő meg van benne.

Köszönöm az eddigi és az ezutáni tanácsokat is.

csak akkor hajtsd meg, ha megy minden henger!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Van sárga hibalámpa, múlt héten is előjött, de kicseréltem a légszűrőt és elmúlt, de tegnap megint előjött a leírt hibával.

Meghajtás előtt kimosom a pillangószelepet és az EGR-t.

A pillangószelepet tudom hol van, de hol az EGR?

A kocsi egyébként megkímélt, 135.000 km van benne, az utóbbi időben csak városban használva, gyertyacsere tavaly ilyenkor volt.

Teljesen olyan, mintha nem menne 1 henger, de az erő meg van benne.

Köszönöm az eddigi és az ezutáni tanácsokat is.

Egy három gombócos fagyit neki :)

Link to comment
Megosztás:

Egy három gombócos fagyit neki :)

Megkapta a 4 gombocós fagyiját, 4000-5000-es fordulat kb 20 km-en. Tényleg megjavult. Köszönöm a tanácsokat. Amit még észrevettem, hogy a vízhőfok csak most ment fel függőlegesre, eddig még sohasem, a hűtőventi is beindult. Tavaly volt termosztát csere, mert előtte is észrevettem, hogy nem megy föl függőlegesbe a mutató. Ennek egyébként így kell lennie vagy nem, ez tipushiba? A sárgalámpa is kialudt és tök kormos lett a kipufogó vége.

Link to comment
Megosztás:

Megkapta a 4 gombocós fagyiját, 4000-5000-es fordulat kb 20 km-en. Tényleg megjavult. Köszönöm a tanácsokat. Amit még észrevettem, hogy a vízhőfok csak most ment fel függőlegesre, eddig még sohasem, a hűtőventi is beindult. Tavaly volt termosztát csere, mert előtte is észrevettem, hogy nem megy föl függőlegesbe a mutató. Ennek egyébként így kell lennie vagy nem, ez tipushiba? A sárgalámpa is kialudt és tök kormos lett a kipufogó vége.

a vízhőfok attól megy feljebb, mert kint is melegebb van..ez ilyen...télen 83-85, nyáron 87-90...ez így normális...szóval akkor most te is megtanultad, hogy ezt nem szabad halálba kímélni..mert sokba kerülhet...pörgetni kell... :) vannak akik trafóhíd és gyertya csre után egy valag pénzt kidobva hiszik csak el...teolcsóbban megúsztad...a hosszabb táv telejsen kipucolta vola azért is látod a kormot a kipuff végén...szóval ha legközelebb hosszabb távon mész...még adj neki egy 2 gombócosat :)

Link to comment
Megosztás:

nemsoká 38e van benne....

uhuhunál volt 35344km-nél .

Azt mondta még okésak...

Jah..

Van szervizkönyvem...

Azt írja: legkésőbb 4 évenként ,illetve 60e km-enként

Ezt is tudjuk :)

Köszi srácok.

Én 50e-nél dobtam ki őket, de meglepődve tapasztaltam, hogy csak minimálisan látszott a használat rajtuk, tehát tuti elmentek volna gond nélkül 60e-ig. Nem tudom ki gyártja őket a GM-nek, de jó gyertyák.

Az enyémbe ráadásul nem is a többpólusú van, csak a sima.

Link to comment
Megosztás:

nemsoká 38e van benne....

uhuhunál volt 35344km-nél .

Azt mondta még okésak...

Jah..

Van szervizkönyvem...

Azt írja: legkésőbb 4 évenként ,illetve 60e km-enként

Ezt is tudjuk :)

Köszi srácok.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én még nem sok mindent cseréltem a szervízkönyv szerint... olajat sem 30e-ként cserélem, a benzin, levegőszűrőt is kevesebb km után, mint a "könyvben". Mindenesetre én 40e km-ként kilököm belőle a gyertyákat, ha jól néznek ki, ha nem :).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.