Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Arra tudok gondolni, hogy nyáron az autóban nagyon meleg van és talán elpárolog a WD-40 vagy elveszíti a kenőképességét. Esetleg hőtágulás? Nem tudom. Lehet tényleg érdemes megnézetni valami hozzáértővel és a rugókból vágni.

Én is erre az elpárolgós dologra gondoltam. Lehet kéne vennem ilyen zárgrafitot, csak azzal meg az lenne a gond hogy kéne vmi tok a kulcsnak jó ideig mert aztán a grafit festene hónapokig!!! De az tuti hogy nem párolog el.

Link to comment
Megosztás:

50-50 föle sose, de inkébb 60-40 a benzin javára arány, amiért még nem gonoszkodik a sárga.

Ha tárolt hibakód van, de már nincs jelen a hiba, akkor indításig világít a kulcs. Ez tuti azoknál a hibakódoknál, amik akkusaru levételre eltűnnek. Szóval két piros, közte egy sárga a tuti.

szia nekem még soha nem világított a kulcs.

Link to comment
Megosztás:

Hy! Én is megnéztem!

Nekem is az alsó három világit és még a töltés felett nem tudom mi az.

Nem mint a képen a kulcsos, hanem a másik felén.

Ha elindítom minden elalszik. A kulcsost nem is látom felvillani!

motor hűtés kontroll lámpa. A gyújtás bekapcsolásakor rövid ideig világít. Ha menet közben gyullad ki a hűtőrendszer vagy a légkondicionáló berendezésének hibáját jelzi. Legalábbis az astra kézikönyvében ez van leírva. Mondjuk nekem még soha nem villant ki, índitásnál sem. A kulcsos az minden indításnál kivillan majd kialszik.

Link to comment
Megosztás:

motor hűtés kontroll lámpa. A gyújtás bekapcsolásakor rövid ideig világít. Ha menet közben gyullad ki a hűtőrendszer vagy a légkondicionáló berendezésének hibáját jelzi. Legalábbis az astra kézikönyvében ez van leírva. Mondjuk nekem még soha nem villant ki, índitásnál sem. A kulcsos az minden indításnál kivillan majd kialszik.

Ez XE motorkódnál van jelen! XEP nél már nincsen külön hűtés vezérlő elektronika ott mindent az ECU visz!

Link to comment
Megosztás:

Igen XE, de nekem míg elnem indítom a kocsit világít a lámpa!

Most akkor ez baj? Mert ugye ahogy irtad csak felvillanni kellene neki!

Dehogy baj ez igy jó!! Akkor van baj ha járó motornál is égve marad vagy netán villog. Van egy lámpa kivezérlés teszt(gyújtás rátétele után) amikor mindent felgyújt 3mp re, utána üzemszerűen csak a töltés, olajnyomás, motorvezérlő, (XE motoroknál az ominózus hűtésvezérlő) maradhat égve. A motor beindulása után üzemszerűen hibamentes állapotba semminek. Bár egy a furcsa nekem hogy a vizhőfok lámpát a kivezérlés teszt miért nem gyújtja fel??? Lehet az enyémbe rossz? De akkor édesapám volt G jébe is rosz volt mert abban sem gyulladt ki sosem? Erről ti mit tudtok?

Link to comment
Megosztás:

Dehogy baj ez igy jó!! Akkor van baj ha járó motornál is égve marad vagy netán villog. Van egy lámpa kivezérlés teszt(gyújtás rátétele után) amikor mindent felgyújt 3mp re, utána üzemszerűen csak a töltés, olajnyomás, motorvezérlő, (XE motoroknál az ominózus hűtésvezérlő) maradhat égve. A motor beindulása után üzemszerűen hibamentes állapotba semminek. Bár egy a furcsa nekem hogy a vizhőfok lámpát a kivezérlés teszt miért nem gyújtja fel??? Lehet az enyémbe rossz? De akkor édesapám volt G jébe is rosz volt mert abban sem gyulladt ki sosem? Erről ti mit tudtok?

Akkor jó megnyugodtam!

Hol lehet ilyen tesztet csináltatni? Mibe fáj? Csak kiváncsiságból akarnám megnézetni!

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó megnyugodtam!

Hol lehet ilyen tesztet csináltatni? Mibe fáj? Csak kiváncsiságból akarnám megnézetni!

Ráteszed a gyújtást és akkor egyből indul :rolleyes: Annyit látsz hogy minden lámpa felvillan 3 mp re, persze csak azok amik a te kocsidba létező dolgok. Tehát ha van benne ABS stb stb. Vagy Te a diagnosztikára gondoltál? Ha arra akkor bármelyik autóvillamossági műhelybe ami valamire való. De opel szerviz is szóba jöhet. Persze az drágább általában olyan 1500-4-5000ig terjedő összeg. Ha pesti vagy akkor uhuhut vagy wesst keresd meg, asszem Wessnek volt vmi akciója is hogy vmi ingyen átvizsgálás fórumtagoknak. De ezt vele egyeztesd ha részt szeretnél venni, meg azt is hogy ennek része e a hibakód olvasás.

Link to comment
Megosztás:

A kuplungmunkahengerem tegnapra a minimum alá apasztotta a fékfolyadékot... :rolleyes: Utána kell töltögetni, szerdáig remélem kihúzza, akkorra van időpontom. Kb. 6500 km-t bírt ki, garancia - remélem - bejátszik. Van valakinek tapasztalata, hogy milyenre érdemes cseréltetni. Tudom, gyárira lenne jó, de az húzós... Most 20 ezerért van benne ugy. (nem tudom, pontosan milyen). Erre nem feltétlenül akarom cserélni, mert annyira nem jött be, de a gyári (valami 80 ezer körül van) és e között valami jó megoldásba beneveznék, ráfizetéssel. Okosság?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem...

Mitől van az,hogy néha elmegy a szervóm, néha meg vissza jön.

Olaj rendben, biztosítékok rendben...

És mi lehet a megoldás rá. Csak a szervómotor cseréje?

Laikus vagyok totál..

Lehet még töltés hiba illetve szervó vezérlő elektronika de pl egy hibás testelés is okozhatja vagy akármilyen kontakthiba. De a leggyakoribb az első kettő meg maga szivattyú.

Link to comment
Megosztás:

Nekem olyat csinál melegben, hogy kihúzom a kulcsot, de nem kattanik, és a rádió is megy tovább, bedug, kuhúz és megjavul... Tényleg évente min 1x tavasszal kell neki a kenés....

Az egyik kollegámnak ilyen probléma miatt cseréltek valamit garissan a kocsiban, neki azóta nem kell kennie... Azt mondták erre is, hogy elég gyakori (ugyanúgy mint a bal oldali féltengely szimeríng, az olajszűrő ház tömítése, stb... )

Hibától függetlenül, ez a szöveg. Nehogy má úgy érezze szegény tulaj, hogy neki milyen rossz autót adtak el. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nálam amikor anno megvettem a kocsit...ha jól emlékszem kb 2003-ban, akkor a távolságim gyakran bevillant indexeléskor....szétszedtem...az érintkezőn kicsit hajlítottam..már nem villant be, de ahogy te is írtad, onnantól néha (mondjuk minden ötödikre hatodikra) a refit hiába akartam vissza venni úgy maradt..ilyenkor villogtatás vagy indexelés vagy bármi és helyre jött...eztán pár hónap amikor már tényleg szinte én sem mertem refit kapcsolni..és hogy bekopott vagy más történt nem tudom, de azóta semmi gond...pedig gondoltam ismét szét kell szednem mert nem úgy hajlítottam ezek szerint ahogy szerettem volna...de azóta eltelt 6-7 év és semmi baja...igaz már kissé érezhető hogy már 12. éves a kapcsoló(nem olyan "feszes" a kapcsolása.

Szóval inkább ha van egy kis kézügyességed szedd szét és nézd meg...lehet csak egy sorja vagy vmi apróság..ezért én nem cserélném...csak ha tényleg valami komolyabb gond van...vagy ha jön a tempomatos kar... :rolleyes:

Hali,

szétszedtem, megnéztem, kicsit igazítottam rajta és láss csodát jó lett (csak egy kicsitt jobban meg kell húzni a fénykürtnél).

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tapasztalt már valaki olyat, hogy egy konkrét motorfordulat mellett (esetemben kereken 4000) olyan rezonancia érkezik a motor felől, hogy az ülésekben is rendesen érezni, hogy ráz?

Se alatta se fölötte nincs ilyen rezgés/remegés, csak 4000nél.

Ez mondjuk főként pályán zavaró, 140-nél pont ennyi lenne a fordulat, így vagy többel megyek vagy kevesebbel. általában inkább az utóbbi.

Váltófokozattól független, 3-4-5ben is előjön.

válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hali,

szétszedtem, megnéztem, kicsit igazítottam rajta és láss csodát jó lett (csak egy kicsitt jobban meg kell húzni a fénykürtnél).

Köszönöm a segítséget.

Grat! nekem pedig ki lett cserélve a hétvégén..tempomatosra :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó napot!

Segítséget szeretnék kérni. A távirányítóban lemerült az elem és újra szeretném használni. Az autó nem ismeri fel. Ha valaki tud segítsen.

Köszönöm

Ha mázlid van akkor:

Kulcs bedug ,gyújtás ráad,és nyomod a kulcson valamelyik gombot.

Lehet hogy hosszan kell nyomni.

Asszem :rolleyes:

A többiek javítsanak ki,ha nem így van ;)

Nekem géppel kellet újra tanítani.

Szerk:

Nem kell hosszan nyomni.

Gyújtás ráadás után 30 másodperc van rá,hogy megnyomj egy gombot.

Link to comment
Megosztás:

Ha mázlid van akkor:

Kulcs bedug ,gyújtás ráad,és nyomod a kulcson valamelyik gombot.

Lehet hogy hosszan kell nyomni.

Asszem :rolleyes:

A többiek javítsanak ki,ha nem így van ;)

Nekem géppel kellet újra tanítani.

Szerk:

Nem kell hosszan nyomni.

Gyújtás ráadás után 30 másodperc van rá,hogy megnyomj egy gombot.

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.7 CDTI-s astrám van, az utóbbi időben nagyon pörög a motor alapjáraton. Majdhogynem 1000 környékén van a fordulatszám, de ha megállok akkor egy idő után visszaesik normál értékre. 2esben gáz nélkül megy fel az emelkedőn... Mióta ez van a kuplung is jobban kopik. Mi lehet a probléma, volt valakinek hasonló gondja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy olyan gondom,hogy tegnap megadta magát a generátorom.Már csinálják,holnap kész is lesz.Közbe én már feltöltöttem az akkut,ma be is raktam,meg kicseréltem pár apróságot.Felraktam az akkut,gyújtás ráad,és ment a szervóm.Tudtommal ez csak járó motornál működik,de most valamiért gyújtáson simán tudtam tekerni a kormányt.És most meg még pixel hibás is lett a km-órám.Eddig nem volt az.Lehet hogy más is szétégett?Mit nézzek még meg esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.