Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

skacok megint én

a középső visszapillantó tükrömet egy sima buckán átmenés is elmozdítja, nagyon lötyög

azt cserélni kell akkor és ha igen, hogyan? vagy lehet rajta valahogy HÚZNI?

köszi aki tudja

Típushiba. Ráadásul nekem panorámatükör is van rajta, még jobban elállítódik. Én a felfogatási pont alá (ahol a kis szár érintkezik a tükörrel), a gömbcsatlakozás alá beragasztottam egy pici fekete gumidarabot. Lehet, hogy nem elegáns megoldás, de nem látszik és most már nem állítódik el. (ha gyakran állítanám a tükröt, lehet, hogy elengedné magát, de én egyedüli sofőr vagyok)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Típushiba. Ráadásul nekem panorámatükör is van rajta, még jobban elállítódik. Én a felfogatási pont alá (ahol a kis szár érintkezik a tükörrel), a gömbcsatlakozás alá beragasztottam egy pici fekete gumidarabot. Lehet, hogy nem elegáns megoldás, de nem látszik és most már nem állítódik el. (ha gyakran állítanám a tükröt, lehet, hogy elengedné magát, de én egyedüli sofőr vagyok)

TIPUSHIBA

ezt már annyiszor hallottam ^_^

sok tízezrembe kerültek ezek a hibák

Link to comment
Megosztás:

Mér' típushiba? :D

Nekem úgy áll mint Katiba' a gyerek, meg se moccan, pedig elég nehéz illatosító lóg rajta...

Vagy én lennék a kivétel?

Várj: az illatosító a középső felfogatóról lóg, ugyi? a súlya nem húzza a tükröt... Azért írtam, h típushiba, mert régebben írták páran, hogy nekik is. Jó nektek, ha nektek nem ^_^

Mikori kocsitok van? Az enyém 7 éves, lehet,hogy fárad az anyag...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig él a kérdésem, hogy tud valaki segíteni abban, hogy az a bizonyos AGR (EGR) szelep merrefelé található a motoron? Esetleg fotó van valakinek az elhelyezkedésről?

Szeretném kitisztítani. 2004 októberi Z14XE motoros Classic II G Astráról van szó. Egyáltalán van ebben a típusban ilyen szelep?

köszi minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig él a kérdésem, hogy tud valaki segíteni abban, hogy az a bizonyos AGR (EGR) szelep merrefelé található a motoron? Esetleg fotó van valakinek az elhelyezkedésről?

Szeretném kitisztítani. 2004 októberi Z14XE motoros Classic II G Astráról van szó. Egyáltalán van ebben a típusban ilyen szelep?

köszi minden segítséget!

Szia.

Képet sajnos nem tudok küldeni,de tudtommal ezeket az "egereket" már nem lehet szétszedni és kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig él a kérdésem, hogy tud valaki segíteni abban, hogy az a bizonyos AGR (EGR) szelep merrefelé található a motoron? Esetleg fotó van valakinek az elhelyezkedésről?

Szeretném kitisztítani. 2004 októberi Z14XE motoros Classic II G Astráról van szó. Egyáltalán van ebben a típusban ilyen szelep?

köszi minden segítséget!

A motorblokk jobb felső sarkánál van.

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/ci...zelep-hiba.html

Ha van egy kétkábeles vezetéked, akkor az egyik kábel végét kösd rá az akku egyik pólusára, a másik végét az EGR egyik szélső csatlakozótűjére. A másik kábel az akku másik pólusára, ill. ennek végét az EGR másik szélső tűjére. Így nyitnia kell a szelepnek, ha nem, akkor cseréld fel a kábeleket az akksin. Én mindig jól beáztatom WD 40-be, megjáratom a vezetékekkel jó néhányszor, hagyom "kiszáradni" ~1órán keresztül, és mehet vissza

Link to comment
Megosztás:

A motorblokk jobb felső sarkánál van.

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/ci...zelep-hiba.html

Ha van egy kétkábeles vezetéked, akkor az egyik kábel végét kösd rá az akku egyik pólusára, a másik végét az EGR egyik szélső csatlakozótűjére. A másik kábel az akku másik pólusára, ill. ennek végét az EGR másik szélső tűjére. Így nyitnia kell a szelepnek, ha nem, akkor cseréld fel a kábeleket az akksin. Én mindig jól beáztatom WD 40-be, megjáratom a vezetékekkel jó néhányszor, hagyom "kiszáradni" ~1órán keresztül, és mehet vissza

Na,akkor legalább valaki jobban tudta.Nekem már nem kell ilyen gondokkal foglalkoznom ^_^

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

Kérdésem a következő lenne: adott egy G Astra 2005 évjárat Z16XEP 229000 km egy hete világít a sárga kulcsos ikon, a 1113 hibakóddal van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi!

Még mindíg érdeklőne a téma. ^_^

Link to comment
Megosztás:

skacok megint én

a középső visszapillantó tükrömet egy sima buckán átmenés is elmozdítja, nagyon lötyög

azt cserélni kell akkor és ha igen, hogyan? vagy lehet rajta valahogy HÚZNI?

köszi aki tudja

A szélvédővel párhuzamosan lefelé kell tolni a talpát,valószínű hogy neked is el van repedve,amiben mozog a tükör szára,ki kell húzni a tükröt szárral együtt a talpból,a tükröt szét kell szedni,csak össze van pattintva,,ki kell törölni a zsírt belőle,és a tükör szárát is szárazra kell törölni,így már zsír hiányában nehezebben fog mozogni,ha el is van repedve az a rész amibe belepattan a tükör szára,akkor egy vékony acéldróttal össze lehet fogni,és így még nehezebben fog mozogni a tükör.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Valaki jártas a kézifék bowden visszaakasztásában? Ha igen szívesen venném a tapasztalatait. Ugyanis leszedtem és sajnos nem tudtam visszarakni ^_^. A keréknél volna a gond, egyszerűen nem bírok annyit húzni rajta, hogy visszaakasszam. Valahol ezen lehet engedni? Utána meg visszaspannolni? Holnap nekifutok újból. Köszi

A kézifék kar elötti müanyagot kiveszed és ott tudsz rajta engedni ill. húzni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..Az lenne a kérdésem,hogy menet közben kigyullad a motor diagnosztika lámpám és egyszer csak kiment az erő a kocsiból nyomtam a gázt de semmi nem történt félre húzódtam a pályán és akkor eldurrant egy víz csövem is..amit már ki cseréltem...Haza húzott a haverom reggelre feltöltöttem az aksit mivel vontatás közben lemerült..Beszereltem az aksit és sajnos nem indult be a kocsi..csak teker az öninditó de nem indul..Vajon mi baja lehet tudna e valaki segíteni:??

Astra z14xep... 150000km a motorban..

Link to comment
Megosztás:

Uhh...

Készülj a legrosszabbra... Z14XEP-nek van egy típushibája ami előszeretettel tönkrevágja a motort ha nem figyelnek rá... máskor ha kigyullad a motordiagnosztikai lámpa, akkor tudd hogy az nem véletlenül van hanem valami problémát jelez, amit olyankor el kell hárítani (minimum kivillogtatni a hibát, akkor legalább kiderül mi a baja), de semmiképp sem tovább nyomni neki...

Vidd szerelőhöz, az lesz a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

Uhh...

Készülj a legrosszabbra... Z14XEP-nek van egy típushibája ami előszeretettel tönkrevágja a motort ha nem figyelnek rá... máskor ha kigyullad a motordiagnosztikai lámpa, akkor tudd hogy az nem véletlenül van hanem valami problémát jelez, amit olyankor el kell hárítani (minimum kivillogtatni a hibát, akkor legalább kiderül mi a baja), de semmiképp sem tovább nyomni neki...

Vidd szerelőhöz, az lesz a legjobb.

Melyikre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét kézifék gondok..... Az a gondom, hogy nem enged vissza teljesen a kézifék. A csavarból már teljesen kiengedtem, szerintem nem ott a gond, hanem lent a keréknél a dugattyúnál nem fordul vissza egészen. Miért lehet ez? Kézzel egyszerűen vissza tudom húzni...egy fél centin múlik az egész vagy talán még annyin sem ^_^. És hát ha nem engedi el teljesen a kereket forrósodik mint a pokol tüze (tapasztalat). Ezen lehet valahogy állítani? Láttam van egy torx fejű csavar középen de nem igazán piszkáltam mert mozog az is a szerkezettel együtt. Tehát kiiktatva! A rugó elég keménynek bizonyul....igaz nem mai gyerek....ez lenne a gond?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ismét kézifék gondok..... Az a gondom, hogy nem enged vissza teljesen a kézifék. A csavarból már teljesen kiengedtem, szerintem nem ott a gond, hanem lent a keréknél a dugattyúnál nem fordul vissza egészen. Miért lehet ez? Kézzel egyszerűen vissza tudom húzni...egy fél centin múlik az egész vagy talán még annyin sem ^_^. És hát ha nem engedi el teljesen a kereket forrósodik mint a pokol tüze (tapasztalat). Ezen lehet valahogy állítani? Láttam van egy torx fejű csavar középen de nem igazán piszkáltam mert mozog az is a szerkezettel együtt. Tehát kiiktatva! A rugó elég keménynek bizonyul....igaz nem mai gyerek....ez lenne a gond?

Köszi

Valószínű cserés a kézifékköteled, a bowden végén lévő gumi porvédő elmállott és beengedi a köpeny alá a szutykot és összerohad/nehezen jár a kötél. Ne járj így vele, mert megég a betét is, aztán az is kuka.

Link to comment
Megosztás:

Melyikre gondolsz?

Miért, olyan sok van?

Viccen kívül természetesen a vezérműtengely-törésre. Még akkor is ha ez már egy nagyon szélsőséges állapot, mert eleinte csak a rögzítők fellazulásáról van szó, de ha ezt nem kezelik, simán eltörhet a vezérműtengely. És abból, hogy nem tudja beindítani az autót, akár még ez is lehet...

Link to comment
Megosztás:

Miért, olyan sok van?

Viccen kívül természetesen a vezérműtengely-törésre. Még akkor is ha ez már egy nagyon szélsőséges állapot, mert eleinte csak a rögzítők fellazulásáról van szó, de ha ezt nem kezelik, simán eltörhet a vezérműtengely. És abból, hogy nem tudja beindítani az autót, akár még ez is lehet...

twinportszelep+vezérlése, ecu szétolvadása (belseje) mindegyik finom-finom dolog.

a törés elég fájó tud lenni.

De lehet hogy egyik se . ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A szélvédővel párhuzamosan lefelé kell tolni a talpát,valószínű hogy neked is el van repedve,amiben mozog a tükör szára,ki kell húzni a tükröt szárral együtt a talpból,a tükröt szét kell szedni,csak össze van pattintva,,ki kell törölni a zsírt belőle,és a tükör szárát is szárazra kell törölni,így már zsír hiányában nehezebben fog mozogni,ha el is van repedve az a rész amibe belepattan a tükör szára,akkor egy vékony acéldróttal össze lehet fogni,és így még nehezebben fog mozogni a tükör.

a papírcetlis megoldás jó lett, köszi ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.