Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

No,

akkor mostantól érvényes visszahivás van a Z14XEP motorokra, a csapágycsésze meghúzására.

....

Csak az alvázszám-listán szereplő, Z10XEP (RPO kód LJ4), Z12XEP (RPO kód LB4), Z14XEP (RPO kód LJ2) vagy Z14XEL (RPO kód LKA) motorral felszerelt járműveket kell átszerelni.

szóval akinek ilyen autója van lehet jelentkezni az ellenörzésre....

És ha az évjárat meg a gyártósor pászol csak a sorszáma nem, tehát az utolso 6 szám nem akkor mi van???

Link to comment
Megosztás:

épp arról beszélgettünk ,hogy azokba is volt lazulás ami nincs benne a tartományba...

esetleg lehet tengelytörésre biztosítást kötni:D mert akkor lexarom:D

enyém nem esik bele (8G025787) de hosszú útra azér már nem mernék vele elindulni, főleg gyerekkel:D

várom a további fejleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Ne félj... Barna mindjárt írja is!

Csakhogy ne csalódj bennem:

Astra G Gliwice G 086643 BELEESIK...

Szerintetek kértem számlát??? Így is 300e volt... még a tengelyt is kidobtam... aztán írtam egy dörgedelmes emailt a GM-nek :) sosem válaszoltak, de lehet egy volt a sok közül, ami hatott rájuk. Még jó hogy 5 évesen visszahívják a kocsikat, mikor már több éve tudnak a problémáról...

Nembaj, legalább talán másoknak megelőzik...

Ha valaki kap hivatalos levelet az Opeltől a visszahívásról, azonnal szóljon! Kíváncsi vagyok hozzám eljut e.

Link to comment
Megosztás:

Huha de nekem 5 8 098986 akkor beleesik ugye??

bele ám...

Freeze: szvsz ha egyszer kijön hivatalosan (mert ugye még nem az), és megjelentél a meghúzáson a szakszervizben (dokumentálva), na majd utána reklamálhatsz, ha tört a tengelyed... utólag nem hiszem, hogy bármit tehetek...

Link to comment
Megosztás:

Akkor milyen csavarokat is kell behuzni pontosan rajta, azt tudják a szervizben?

vezérmutengely csavarjait?

Jobban tudják, mint gondolnád, még ha nem is ismerik el mindenütt :)

Vezérműtengely csapágycsésze rögzítő csavarok meghúzása

Még mindig nem bírom felfogni, hogy ilyen megtörténhet kis hazánkban következmény nélkül, pedig már a céges hitelt is visszafizettem, amit a javításra vettem fel...

Link to comment
Megosztás:

az előzőt elrontottam, szóval

5 G 087487

és ez is egy törötté

5 G 087804

Mint kiderült, neked vannak jogász ismerőseid. Megkérdezed légyszi, hogy van e bármilyen esély Magyarországon utólagosan érvényesíteni a kárigényt legalább részlegesen, vagy teljesen esélytelen?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok régebben írtam,hogy hidegindításkor néha felpörgeti magát a motor 1400 ra,1-2 perc után visszaesik,900 körülire,amikor siettem,és nem akartam megvárni míg leesik a fordulat,a legkisebb gázadásra is nagyon felpörgött a motor,ezért így többet nem indultam el,de most azt tapasztalom kb másfél hónapja nem pörög annyira fel a motor,csak 1000-1100 körülire,és gázadáskor is csak annyira pörög fel amennyire nyomom,ez igy nagyon jó mert nem kell kivárnom azt az 1-2 percet,a kérdésem az lenne,hogy szerintetek mi a normális működés,ja és régebben amikor csinálta ezt az 1400 fordulatot meleg volt,úgyhogy biztos nem a hideg okozta,most hogy jönnek a hidegebb idők,több idő kell hogy bemelegedjen a motor,de eddig még nem vettem észre rajta,hogy a hideg változtatna valamit a motor működésén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.