Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen. Mennyire kell benyomni a pedálokat? A gázt padlóig? Lehet, meg kéne próbálnom még egyszer...

Igen.

Aztán elkezd villogni (nálam), ha hiba van, akkor szóközt csinál.

ps. múltkor az EGR megint vacakolt, rángatott egy kicsit az autó, de hamar elmúlt, és hibakódot nem írt be, ezen csodálkoztam is.

Link to comment
Megosztás:

Azért csak óvatosan a fagyival... :D Ha mostanában csak tötymörgó módban (értsd: folyamatosan rövid, hideg menetek) használtad, nem ajánlott rögtön beledurrantani az 5000-be, mert az is kiég, aminek nem kéne... Szóval, fokozatosan emeld a pörgetési tempót, pár km-t nem árt 3000 körüli fordulaton menni, hadd szokja, aztán jobban meg lehet zavarni.

Mondjuk, ha nagyon kokszos a szelep (tengelye) akkor időleges javulást hoz csak. Általánosságban ajánlott ezeket a motorokat (persze csak melegen!) mindig fordulaton tartani, pl. városban elég lehet a 3. is. Néha-néha egy kiadósabb pörgetés is belefér, szóval, ne hagyd nagyon ellustulni. Egyébként ez a fordulaton autózás (persze nem állandó 5000-en) nem jár különösebb fogyasztásnövekedéssel sem, úgyhogy nem kell tőle megijedni.

Ritkán hajtom meg. Akkor is csak üzemi hőfokon. Ám ezt a nagyobb fordulaton nem sokkal eszik többet dolgot énis tapasztaltam, és igencsak 3000 felett érzi jól magát. Kipróbálom. Egyenlőre a hifit húzom be :) aztán majd megfagyiztatjuk :D Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Ritkán hajtom meg. Akkor is csak üzemi hőfokon. Ám ezt a nagyobb fordulaton nem sokkal eszik többet dolgot énis tapasztaltam, és igencsak 3000 felett érzi jól magát. Kipróbálom. Egyenlőre a hifit húzom be :) aztán majd megfagyiztatjuk :D Köszi a segítséget!

tessék pörgetni a 16V motort :D

Link to comment
Megosztás:

tessék pörgetni a 16V motort :)

A pörgetést hogy kell érteni? Terhelve kipörgetni, vagy szépen komótosan elérni a fordulatszámot. Élettartam, fogyasztás szempontjából hogy célszerű?

Érthető egyáltalán amit kérdezni akarok, mert így elolvasva nem biztos....?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban elszórakoztat a gépem... A tegnapi hűtőcsere után most sárgalámpával jött, kivillogtattam:

P0420=Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelő (kicsi)

Ötlet, vélemény?

Update:

Délután ránéztünk alulról a katalizátorra. Bevilágítva a széle felé mintha repedés látszódna. Nem nagy, de lehet épp elég... Mindenesetre hibakód kiütve, azóta pár km-en nem dobta.

Esetleg még annyi, hogy tegnap kapott egy tank MOL-t (a szokásos Shell helyett), és utána jött a sárga "angyal". Mondjuk az durva lenne, ha ez hozta volna ki...

Link to comment
Megosztás:

A pörgetést hogy kell érteni? Terhelve kipörgetni, vagy szépen komótosan elérni a fordulatszámot. Élettartam, fogyasztás szempontjából hogy célszerű?

Érthető egyáltalán amit kérdezni akarok, mert így elolvasva nem biztos....?

A legcélszerűbb az hogy hidegen még nem (nem tesz jót az élettartamnak), de ha bemelegedett, akkor egész nyugodtan használhatod lehetőség szerint 3000-es fordulat felett (városban pl. nem kell harmadik fölé kapcsolni), ha hosszabb, autópályás útra mész, akkor pedig egyszer-egyszer 5000 környékére is forgathatod huzamosabb ideig, persze negyedikben, mert ötödikben ez már a fizetős kategória.

Link to comment
Megosztás:

A pörgetést hogy kell érteni? Terhelve kipörgetni, vagy szépen komótosan elérni a fordulatszámot. Élettartam, fogyasztás szempontjából hogy célszerű?

Érthető egyáltalán amit kérdezni akarok, mert így elolvasva nem biztos....?

fogyasztás szempontjából normális ütembe emelni a fordulatot...

a pörgetést arra értem hogy nem 4. vagy 5. fokozatban megyünk 50nel,hanem 3.-ba és 3000-nél váltunk el üzem meleg motornál

hideg motornál 2000-2500 között valahol.

szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Ritkán hajtom meg. Akkor is csak üzemi hőfokon. Ám ezt a nagyobb fordulaton nem sokkal eszik többet dolgot énis tapasztaltam, és igencsak 3000 felett érzi jól magát. Kipróbálom. Egyenlőre a hifit húzom be :) aztán majd megfagyiztatjuk :D Köszi a segítséget!

Igazuk van a srácoknak meg kell forgatni néha meg szerintem ezek a mocik az ilyen tötty tötty üzem modon nem érzik olyan jól magukat.

Az elején én is kiméletes használtam nem forgattam elég korán elváltottam városban negyedik meg ilyenek de ez tényleg nem jó neki.

Városban 3 fürgébb is igy meg legalább normálisan üzemel.

Ugy hogy meleg motornál csak pörögjön rendesen.

Egy évben egyszer egy majdnem üres tankba jobb féle benzin ez is nagyon hasznos.

Link to comment
Megosztás:

fogyasztás szempontjából normális ütembe emelni a fordulatot...

a pörgetést arra értem hogy nem 4. vagy 5. fokozatban megyünk 50nel,hanem 3.-ba és 3000-nél váltunk el üzem meleg motornál

hideg motornál 2000-2500 között valahol.

szerintem :)

Egy hete használom az Astrámat. Napi 2*13km-t megyek. Azt is főúton. Épp hogy bemelegszik mire odaérek. Eddig 3000-nél váltottam hideg/meleg motor esetében is. És figyeltem hogy 2000 alatt ne nagyon legyen ,csak 1-2 ben.

Viszont eddig szüleim kevés km-es ugyan ilyen motorú Astrjával közlekedtem. Az észrevehetően fürgébb. Vajon az enyém lehet fürgébb idővel megfelelő forgatás mellett? Vagy az évek és a km miatt lett lomhább?

Link to comment
Megosztás:

Egy hete használom az Astrámat. Napi 2*13km-t megyek. Azt is főúton. Épp hogy bemelegszik mire odaérek. Eddig 3000-nél váltottam hideg/meleg motor esetében is. És figyeltem hogy 2000 alatt ne nagyon legyen ,csak 1-2 ben.

Viszont eddig szüleim kevés km-es ugyan ilyen motorú Astrjával közlekedtem. Az észrevehetően fürgébb. Vajon az enyém lehet fürgébb idővel megfelelő forgatás mellett? Vagy az évek és a km miatt lett lomhább?

lehet hogy "elvan lustulva" ,lehet némi szotty itt-ott benne.

mennyi km-nél tartasz?

mikor volt olaj csere,és szűrők?

Link to comment
Megosztás:

Egy hete használom az Astrámat. Napi 2*13km-t megyek. Azt is főúton. Épp hogy bemelegszik mire odaérek. Eddig 3000-nél váltottam hideg/meleg motor esetében is. És figyeltem hogy 2000 alatt ne nagyon legyen ,csak 1-2 ben.

Viszont eddig szüleim kevés km-es ugyan ilyen motorú Astrjával közlekedtem. Az észrevehetően fürgébb. Vajon az enyém lehet fürgébb idővel megfelelő forgatás mellett? Vagy az évek és a km miatt lett lomhább?

Mikor megvettem nekem is fura volt lomhának tünt nagyon de meg kell ezt csak szokni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy "elvan lustulva" ,lehet némi szotty itt-ott benne.

mennyi km-nél tartasz?

mikor volt olaj csere,és szűrők?

120e km van benne, és közvetlenül vásárlás után cseréltettem olajat, olajszűrőt (gyári GM longlife szűrő, GM 10W40 olaj) Légszűrőt csak kifújták, mert tök újnak nézett ki. Az előző tulaj meg pont egy évvel ezelőtt cseréltetett olajat állítólag meg sokmindent....

Link to comment
Megosztás:

De csak érzetre mondod, vagy tényleg lomhább? Mert ha két autó ugyan az, akkor menjen ugyan úgy, vagy nem? Nem tudom.

Inkább az enyém lenne fürgébb!?

Én úgy éreztem hogy nyomomneki de nem ugy megy ahogy én mondjuk azt várnám pl egy egy előzésnél.

Szerintem ennek a karosszériának az ideális motor választás az legalább 1.6 ccm.

Link to comment
Megosztás:

milyen az a longlife szűrő ? és miért 10W40?

Hivatalos Opel szervizbe vittem. Ott kérdezték eddig milyen olaj volt benne. Könyve szerint 10W40. (a másik említett Astrában is 0km óta ez kerül, ezt ajánlották mindig...) Így maradtunk a 10W-40-nél. Az új plajszűrőt meg megmutatták és a szerelő mondta nézzem meg. És tényleg ez volt ráírva. Kis fehér doboz. GM, LongLife felirat. És a szűrő is fehér, azon is GM felirat. Ennyit tudok. A konkrét olaj meg Genuine GM Motor Oil 10W-40, ACEA A3/B3, API SL/CF.

Link to comment
Megosztás:

Hivatalos Opel szervizbe vittem. Ott kérdezték eddig milyen olaj volt benne. Könyve szerint 10W40. (a másik említett Astrában is 0km óta ez kerül, ezt ajánlották mindig...) Így maradtunk a 10W-40-nél. Az új plajszűrőt meg megmutatták és a szerelő mondta nézzem meg. És tényleg ez volt ráírva. Kis fehér doboz. GM, LongLife felirat. És a szűrő is fehér, azon is GM felirat. Ennyit tudok. A konkrét olaj meg Genuine GM Motor Oil 10W-40, ACEA A3/B3, API SL/CF.

hát ha ezt rakták bele,akkor nincs mit tenni ,szerintem a z14xe-be is gm dexos2 5w30 kellene.

vagy nem?mit tudom én :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.