Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha arra gondolál, hogy berakod sebességbe és elindulsz vele akkor rángat az kuplung, ahogy korzika írta,

De nekem ebből az is lejön, hogy arra gondoltál indításkor a motor rázkódik? Majd írd le bővebben ha ez áll fenn :D

Hidegen induláskor, amikor a kuplungot engedem fel. Ha meleg a motor meg szűnik a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már a határon túliakról van szó:

Van egy ilyen problémám: Kb. egy hónapja kopogást érzek a kormányon, hallani is lehet. Elvittem szervizbe, gondoltam stabilizátor vagy gömbcsapok. Ki is cserélték a bal oldali tolórudat + geometriaállítás. Jobb lett, de pár nap múlva újra elkezdtem érezni. Visszamentem, azt mondja a szerelő, hogy kormánymű, de ne törődjek vele, korral (km-rrel) jár, semmi gondot nem okoz, mert minden más (gömbcsapok) feszes. Tegnap műszakin voltam a kocsival, szó szerint ezt mondta a szerelő: "a kormánymű szar, a gömbcsapok rendben vannak". Végül egy kis "rábeszélés" után átengedett, de kikötötte, hogy így ezzel az autóval nem lehet járni. Most mi az igazság, mi lehet a gond, mennyibe fájhat? Még annyi, hogy kb. 15-20 km után érzem csak, tehát felmelegedés után, 132 000 km van az autóban. Remélem valaki ki tud segíteni, egy kis tapasztalattal!

Szia, én vagyok szaki de nekem a az utolsó műszaki előtti felmérésén kb 110 000km-nél a gumi pogácsákat cserélték ki,

úgy mondta a szervizes srác hogy ha jól alákapom akkor kopogást hallok ez annak a jele hogy a gumi már összeesett

tipikus G astra betegségnek titulálta, pár hétig valóban meg szűnt a dolog de most kb 115000-nél már újra hallom

nekem ez úgy rémlik 6 ezerbe fájt. ez tavaly nov. volt és 1,4es benzines caravannál

Ha gondolod beszélj vmi szakival hátha tényleg van benne valami és nem csak lehúztak :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha már a határon túliakról van szó:

Van egy ilyen problémám: Kb. egy hónapja kopogást érzek a kormányon, hallani is lehet. Elvittem szervizbe, gondoltam stabilizátor vagy gömbcsapok. Ki is cserélték a bal oldali tolórudat + geometriaállítás. Jobb lett, de pár nap múlva újra elkezdtem érezni. Visszamentem, azt mondja a szerelő, hogy kormánymű, de ne törődjek vele, korral (km-rrel) jár, semmi gondot nem okoz, mert minden más (gömbcsapok) feszes. Tegnap műszakin voltam a kocsival, szó szerint ezt mondta a szerelő: "a kormánymű szar, a gömbcsapok rendben vannak". Végül egy kis "rábeszélés" után átengedett, de kikötötte, hogy így ezzel az autóval nem lehet járni. Most mi az igazság, mi lehet a gond, mennyibe fájhat? Még annyi, hogy kb. 15-20 km után érzem csak, tehát felmelegedés után, 132 000 km van az autóban. Remélem valaki ki tud segíteni, egy kis tapasztalattal!

Szervófolyadék hogy áll?

Van benne elég, nem csöpög valahol?

Csak amiatt tapogatózok erre, hogy felmelegedés után csinálja.

Ha valami mechanikus kopás lenne, az hidegen is előjönne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha már hozzászóltam mint laikus volna nekem is egy talán naiv kérdésem,

sajnos csak most hétvégén cseréltem le a téli gumikat és levételkor azt tapasztaltam hogy az a nyúlvány amin a hátsó kerék van rohadni kezdett, még nem veszélyes te foltosodik, a közép részen az összekötő gyári feketén tündököl illetve mindenhol máshol gyári a dolog csak azon a részen mind2 oldalt

A kérdés hogy ez normális e vagy idén már tervezzek alvázvédelemmel is vagy arra a részre nem is azt kell kérni?

Remélem csak túlparázom a dolgot :D

Köszönöm előre is a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több helyen olvastam itt a fórumban a folytószelepház takarításának a hasznosságáról. Hogyan teszitek azt, s mivel? Leszerelitek, vagy ott helyben? S valamiféle zsíroldó löttyöt használtok, vagy van "modernebb" anyag rá?

Bocs ha primitív a kérdés, de...ez van. :D

Én írtam rá, hogy vettem direkt fojtószelepház tisztító sprayt!

Liqui Moly!

Nem kell leszerelni ott helyben lehet tisztítani és nem káros a katalizátorra!

Ja és alapos munkát végez!

Link to comment
Megosztás:

Olvastam a korábbi hozzászólásodat is. Ha lesz valami, akkor jelentkezem.

A másik problémádra: hidegen nekem is "nehezen kapja el a fonalat", de ha jár 2 percet a motor elindulás előtt, akkor nincs gondom vele.

gazsi1

Ha hidegen , a kuplung csúsztatásakor tapasztalod a rázkódás, akkor kuplung-hiba. Ha csak úgy általában, hideg motornál, akkor lásd egy sorral feljebb.:D

Mc-elek

Köszi, majd nézelődök. Csak aggaszt, hogy a szerelőm is csak pislog a problémára, még jó, hogy márkaszerviz-vezető.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha már hozzászóltam mint laikus volna nekem is egy talán naiv kérdésem,

sajnos csak most hétvégén cseréltem le a téli gumikat és levételkor azt tapasztaltam hogy az a nyúlvány amin a hátsó kerék van rohadni kezdett, még nem veszélyes te foltosodik, a közép részen az összekötő gyári feketén tündököl illetve mindenhol máshol gyári a dolog csak azon a részen mind2 oldalt

A kérdés hogy ez normális e vagy idén már tervezzek alvázvédelemmel is vagy arra a részre nem is azt kell kérni?

Remélem csak túlparázom a dolgot :D

Köszönöm előre is a válaszokat

Én is épp ezt tapasztaltam a múltkor, 4,5 évesen! Már foglaltam is időpontot alváz és üregvédelemre.

Egyébként van egy kasznis téma is, ott már feltettem ezt a kérdést, azaz hogy mikor ajánlatos az alvázvédelem. Eddig nem kaptam használható választ. A szerelőm viszont már erősen alánlja. Nem csak munkát akar magának, mert a szomszédom és jóban vagyunk. Munkadíjat is alig akar elvenni, meg nagykeráron szerzi a cuccot is, tehát nem csak lehúzni akar! Így én nemsokára megcsináltatom, az már tuti.

Link to comment
Megosztás:

Mondom kuplungos,volt már itt akinek cserélték a szerkezetet nemrég.

Próbáld visszakeresni a keresővel (fenn-jobbra).

Azt azért nem értem, hogy a meleg motornál miért jobb, ha a kuplung a hibás?

Egyébként én 27e km -el vettem az autót, most majd' 80e van benne, és a kezdetektől így rángat! Talán picit romlott a dolog az idők folyamán, de azért mindig ilyen volt!

Ezek után érdemes pénzt költeni rá? Illetve lehet sokkal rosszabb? Lehet hogy ebből kifolyólag 1x csak otthagy valahol az út szélén?

Link to comment
Megosztás:

Azt azért nem értem, hogy a meleg motornál miért jobb, ha a kuplung a hibás?

Egyébként én 27e km -el vettem az autót, most majd' 80e van benne, és a kezdetektől így rángat! Talán picit romlott a dolog az idők folyamán, de azért mindig ilyen volt!

Ezek után érdemes pénzt költeni rá? Illetve lehet sokkal rosszabb? Lehet hogy ebből kifolyólag 1x csak otthagy valahol az út szélén?

Nekem még anno garanciában cserélték a teljes kuplungszerkezetet és azért az egészet, mert még a GM Hungary sem tudta-tudja, hogy mi a probléma pontosan (biztos tudják, hogy ez is szériahiba, mert vita nélkül engedélyezték a javítást a márkaszerviz felé). A csere óta nem tért vissza a hideg motor-csúsztatom-rángat probléma.

A többi kérdésedre passzolom a választ.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még anno garanciában cserélték a teljes kuplungszerkezetet és azért az egészet, mert még a GM Hungary sem tudta-tudja, hogy mi a probléma pontosan (biztos tudják, hogy ez is szériahiba, mert vita nélkül engedélyezték a javítást a márkaszerviz felé). A csere óta nem tért vissza a hideg motor-csúsztatom-rángat probléma.

A többi kérdésedre passzolom a választ.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én is épp ezt tapasztaltam a múltkor, 4,5 évesen! Már foglaltam is időpontot alváz és üregvédelemre.

Egyébként van egy kasznis téma is, ott már feltettem ezt a kérdést, azaz hogy mikor ajánlatos az alvázvédelem. Eddig nem kaptam használható választ. A szerelőm viszont már erősen alánlja. Nem csak munkát akar magának, mert a szomszédom és jóban vagyunk. Munkadíjat is alig akar elvenni, meg nagykeráron szerzi a cuccot is, tehát nem csak lehúzni akar! Így én nemsokára megcsináltatom, az már tuti.

Köszi

azt hiszem idén akkor én is befektetek, olcsóbb mint a lakatos munka később :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem még anno garanciában cserélték a teljes kuplungszerkezetet és azért az egészet, mert még a GM Hungary sem tudta-tudja, hogy mi a probléma pontosan (biztos tudják, hogy ez is szériahiba, mert vita nélkül engedélyezték a javítást a márkaszerviz felé). A csere óta nem tért vissza a hideg motor-csúsztatom-rángat probléma.

A többi kérdésedre passzolom a választ.

Kösz a megerősítést,nem emlékeztem már,hogy kinek is cserélték,visszakeresni meg nem volt időm.

Hát nem öröm egy kuplungcsere az biztos,a szolgálati Astránk is rángatja az istrángot a reggeli

elindulásnál,de nagyobb gázzal el lehet kerülni a rángatást.Érdekes,hogy ez a hiba is inkább a

G Astra Classicoknál lép fel gyakrabban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén a következő hibakódot dobta az autóm: 0136 (ha jó az én listám, akkor lambdaszonda (bank 1, szonda 2) funkció-rendellenesség).

Azóta mentem 200 Km-t. A sárga elaludt, a kód bent van még.

Szonda csere lesz vagy lehet érdemes szétnézni más körül is (pl.: Katalizátor vagy bármi más is okozhatja)?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a megerősítést,nem emlékeztem már,hogy kinek is cserélték,visszakeresni meg nem volt időm.

Hát nem öröm egy kuplungcsere az biztos,a szolgálati Astránk is rángatja az istrángot a reggeli

elindulásnál,de nagyobb gázzal el lehet kerülni a rángatást.Érdekes,hogy ez a hiba is inkább a

G Astra Classicoknál lép fel gyakrabban.

Az enyém nem Classic. A napi első indulásnál utcára ki, garázsajtó, tolókapu be. A sarok 40m-re van, meg kell álljak, hogy szétnézzek. Na a kikanyarodás nem zökkenőmentes. Már fullasztottam is le. 23éve vezetek, ez a 21.-ik autóm, de ilyet egy sem csinált.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a megerősítést,nem emlékeztem már,hogy kinek is cserélték,visszakeresni meg nem volt időm.

Hát nem öröm egy kuplungcsere az biztos,a szolgálati Astránk is rángatja az istrángot a reggeli

elindulásnál,de nagyobb gázzal el lehet kerülni a rángatást.Érdekes,hogy ez a hiba is inkább a

G Astra Classicoknál lép fel gyakrabban.

Kösz a válaszokat. de egyelőre nem cserélek kuplungot, megoldom nagyobb gázzal.

Nálunk is Astra a szolgálati Gk van,F-G-H-J egyaránt (G nem Classic) és ezek nem rángatnak. Csak ezzel a szerencsétlen Classic-kal van ennyi baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő: reggel felkapcsoltam a világítást és a jobb oldalon a két H-s izzó nem világított. Kiszedtem megnéztem és jók.

Mi lehet a baj?A kapcsoló mostanában rosszalkodott,nem mindig kapcsolta fe a lámpákat.

99-es G astra 1.4 16V

Valaki tudna nekem segiteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő: reggel felkapcsoltam a világítást és a jobb oldalon a két H-s izzó nem világított. Kiszedtem megnéztem és jók.

Mi lehet a baj?A kapcsoló mostanában rosszalkodott,nem mindig kapcsolta fe a lámpákat.

99-es G astra 1.4 16V

Valaki tudna nekem segiteni?

Kérdésedben ott a válasz. A kapcsolód szedd ki, szedd szét, nézd át. (Forrasztási pontok stb...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.