Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az rohadt sok olajfogyás!

Nincs alatta tócsa, hogy valamelyik főtengelyszimering lenne szar?

Ladánál jártunk úgy a múltkor, hogy az egyik szelepszárszimering elszakadt.

(Tudom, ez nem lada, de az elv ugyanaz.)

Ha nem elfolyatja (nincs tócsa alatta) akkor a szelepszár szimering, vagy valamelyik olajlehúzó gyűrű lehet ludas.

Mennyi km van a kocsidban?

Link to comment
Megosztás:

Mekkora meló a kormánymű cseréje ?

Milyen tünetei vannak ha a szervószivattyú rossz ?

A tünetem az, lassú tempónál a kormányt tekerve kihagyázok, apró kattogások érződnek.

A toronycsapágyak tegnap voltak cserélve, a futómű maga kifogástalan.

Nézted a kutyacsontot? Sokan gondltuk, hogy szar a kormányművünk, közben meg csak egy kutyacsont kellett.

Link to comment
Megosztás:

Nézted a kutyacsontot? Sokan gondltuk, hogy szar a kormányművünk, közben meg csak egy kutyacsont kellett.

A kutyacsontra nem gondoltam.

Illetve a szerelő arra nem mondott semmit, hogy rossz lenne.

Elvileg átnézte a múltkor, rendben találta..

Mit kell a kutyacsonton nézni ? Akkor is lehet rossz, ha megrángatva nem lötyög ?

Esetleg képet kaphatnék ?

Link to comment
Megosztás:

A kutyacsontra nem gondoltam.

Illetve a szerelő arra nem mondott semmit, hogy rossz lenne.

Elvileg átnézte a múltkor, rendben találta..

Mit kell a kutyacsonton nézni ? Akkor is lehet rossz, ha megrángatva nem lötyög ?

Esetleg képet kaphatnék ?

Megrángatva nekem sem kattogott, de menet közben úthibán, meg álló helyzetben rángatva a kormányt már igen.

Erről van szó. Szar műanyag, ezért nem bírja sokáig.

K_p0034_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Megrángatva nekem sem kattogott, de menet közben úthibán, meg álló helyzetben rángatva a kormányt már igen.

Erről van szó. Szar műanyag, ezért nem bírja sokáig.

K_p0034_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na ez az..

Megrángatom a kormányt, akkor érzem a kattogást.

Úthibákon viszont semmi.

Mindjárt kimegyek szétszedem.:-)

Jut eszembe. Mikor tavaly vettem az autót a régi tulaj még dicsekedett, eredeti a futómű..

Mondtam is magamban, majd nálam kijön rajta minden:-(

Kezdi is..

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

már többször olvastam hogy a pollenszűrő cseréjéhez ki kell szerelni a kesztyűtartót!!Namármost én kiszereltem de ott kb semmit nem találtam, csak sztem a fűtés motorját v mi a fene lehetett az, olyat is hallottam hogy a pedáloknál benézve lehet látni(ez ugye már a másik oldal!!)de nekem ott 2 fekvő csavar van és ha azokat kitekerem nem vagyok sokkal előrébb!!Szóval valaki meg tudná mondani h hol találom a pollenszűrőt ??ha megtalálom ki is tudom találni h delphi vagy nem delphi.....köszi előre is mindenkinek aki segít!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

már többször olvastam hogy a pollenszűrő cseréjéhez ki kell szerelni a kesztyűtartót!!Namármost én kiszereltem de ott kb semmit nem találtam, csak sztem a fűtés motorját v mi a fene lehetett az, olyat is hallottam hogy a pedáloknál benézve lehet látni(ez ugye már a másik oldal!!)de nekem ott 2 fekvő csavar van és ha azokat kitekerem nem vagyok sokkal előrébb!!Szóval valaki meg tudná mondani h hol találom a pollenszűrőt ??ha megtalálom ki is tudom találni h delphi vagy nem delphi.....köszi előre is mindenkinek aki segít!

Itt van leírás és kép is a két féléről. :D

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry629764

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

már többször olvastam hogy a pollenszűrő cseréjéhez ki kell szerelni a kesztyűtartót!!Namármost én kiszereltem de ott kb semmit nem találtam, csak sztem a fűtés motorját v mi a fene lehetett az, olyat is hallottam hogy a pedáloknál benézve lehet látni(ez ugye már a másik oldal!!)de nekem ott 2 fekvő csavar van és ha azokat kitekerem nem vagyok sokkal előrébb!!Szóval valaki meg tudná mondani h hol találom a pollenszűrőt ??ha megtalálom ki is tudom találni h delphi vagy nem delphi.....köszi előre is mindenkinek aki segít!

A GYIK-ban le van írva minden. :D

Link to comment
Megosztás:

A motor rendben hál istennek...

Akkor ez normális jelenség másnál is úgy látom. Majd próbálkozom az ablakleengedéssel. Szerencsére van szélterelő, úgyhogy elöl legalábbis 4-5cm-t is nyugodtan lehúzhatom az ablakot.

Szerintem nem normális!

Valamiért nem megy az utastérbe friss levegő! (szűrő vagy csappantyú)

Link to comment
Megosztás:

Itt van leírás és kép is a két féléről. :D

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry629764

De azért nem ilyen egyértelmű hogy Delphi csak a digitklímásban lehet (nem is beszélve akkor arról hogy mi van a klíma nélküliekkel?), szóval sztem mindenképp bontsd ki mielőtt másikat veszel mert a méretük nem egyezik, egyik a másik helyére nem megy be!

Legegyszerűbben úgy lehet a típusát meghatározni, hogy ha a pollenszűrőház fedele (a kesztyűtartó mögött) patentos akkor Behr, ha csavaros akkor Delphi típusú szűrő kell bele.

Link to comment
Megosztás:

De azért nem ilyen egyértelmű hogy Delphi csak a digitklímásban lehet (nem is beszélve akkor arról hogy mi van a klíma nélküliekkel?), szóval sztem mindenképp bontsd ki mielőtt másikat veszel mert a méretük nem egyezik, egyik a másik helyére nem megy be!

Legegyszerűbben úgy lehet a típusát meghatározni, hogy ha a pollenszűrőház fedele (a kesztyűtartó mögött) patentos akkor Behr, ha csavaros akkor Delphi típusú szűrő kell bele.

köszi mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki!

nekem is hasonló a problémám mint sokaknak, néha a fordulatszám indításkor egy rövid időre ugrál és nehezen áll be az alapjárat.....többször olvastam már h az alapjárati motor tisztítása megoldás lehet a problémára...hol van az alapjárati motor?könnyen tisztítható?ilyen aprósággal nem mennék szervízbe......

..köszi előre is a válszokat!

...ha valaki belinkel képet az extraköszi :D

Link to comment
Megosztás:

hello megint!

...nagyon kényelmetlennek találom a gyári ülést,nincs benne deréktámasz és hasonlók!ha vennék bele mondjuk az astra coupe /cabrio üléseit az egy az egyben betehető az autómba? (1.6,1.6v 5ajtós astra)természetesen ha légzsákos, azt kikötném....vagy valaki tud jobb ötletet?köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

hello megint!

...nagyon kényelmetlennek találom a gyári ülést,nincs benne deréktámasz és hasonlók!ha vennék bele mondjuk az astra coupe /cabrio üléseit az egy az egyben betehető az autómba? (1.6,1.6v 5ajtós astra)természetesen ha légzsákos, azt kikötném....vagy valaki tud jobb ötletet?köszi előre is!

Tegyél bele B Vectra ülést, olcsóbban hozzá jutsz...

Link to comment
Megosztás:

...azonkívül a G Astra Coupé "sportülései" sztem egyáltalán nem valami nagy számok, a deréktámasz kábé semmit nem ér bennük, ha teljesen kitekerem akkor is max. fél centivel "púposabb" a háttámla deréktájon, ez meg még édeskevés ahhoz hogy rendesen megtámassza a derekat, ráadásul az oldaltartásuk is elég halovány. És akkor még nem szóltam az állítható ülésmagasságról: túl kicsi intervallumban állítható, és még a legalsó állásban is túl magasan van sztem.

Amit értékelni tudok benne az egyedül a kihúzható combtámasz, valamint az ülésfűtés, már amelyikben van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap vettem észre, hogy elszakadt az ablaktörlő gumi. Kb 1 éve cseréltem lapáttal együtt. Az lenne a kérdésem, hogy most elegendő gumit venni bele, vagy érdemes minden esetben lapátot is cserélni? Van erre valami szabály? Megnéztem és a felfogatás még teljesen stabil. Bár 1 kis rozsdafoltot már látni a forgótengelynél.

Előre is köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele B Vectra ülést, olcsóbban hozzá jutsz...

...és az ülés rögzítési pontjai megeggyeznek?ugyan olyan sín van a 2 autóban vagy az is át kell szerelni, mert hallottam már olyat hogy nem típusazonos ülés miatt szórakoztak az emberrel műszakin!!?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap vettem észre, hogy elszakadt az ablaktörlő gumi. Kb 1 éve cseréltem lapáttal együtt. Az lenne a kérdésem, hogy most elegendő gumit venni bele, vagy érdemes minden esetben lapátot is cserélni? Van erre valami szabály? Megnéztem és a felfogatás még teljesen stabil. Bár 1 kis rozsdafoltot már látni a forgótengelynél.

Előre is köszönöm a választ!

Lapát csere :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.