Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nincs elcsúszva, szépen állnak az illesztések is. 22 es csapdája a dolog, mert ahhoz, hogy megnézzem és megbütyköljem ki kéne nyitni, de ahhoz hogy ki bírjam nyitni meg kéne hogy legyen bütykölve :D

Hali. Én is jártam igy, de én már a fülkéböl történö nyitásnál gondba voltam, mert hiába húztam a kart nem nyitotta. A lökhárítot levéve tudtam csak kinyitani. Az oka az volt, hogy a bowdenház felfogato meglazult és elcsuszot melynek következtében anyira meglazult a bowden h nem nyitotta a motorháztetöt. Ezt megigazitva azota tökéletesen mükszik.

Link to comment
Megosztás:

Nah jó, Te közel vagy a tűzhöz, lehet olcsóbban megkapod, de nálunk alapból drágábbak az alkatrészek. :D

Volt mikor megkérdeztem Bp-i kereskedést, és ilyen alap dolgokra 10%al olcsóbb árat mondtak.

Pollen, és levegőszűröböl útángyártótat veszek, de olajszűrőből régebben ManFiltert vettem, de mióta van Cromax, azóta gyárit, olcsóbb jóval mint a kereskedésben. :icon4:

1x vittem szervizbe elsőéves kötelezőre, az amatőrök belenyomtak 4l olajat, majd mondták jó lesz, mondtam nem, hiszen a pálca felett van 2-3 cm-re, majd leszívtak belőle, mondták jó, már csak 2-3mm-el van felette. Majd itthon leszívtam belőle még 3dl-t, és akkor volt pont maxon. És így kiszámlázták a 4l olajat 12200-ért, a szűrőt meg 3862-ért! (megjegyzem hogy most 3l ment bele, kb 1/3-on áll így a pálca)

Ez a szerviz nagyon drága, egy várossal odébb korrektebbek, pl itt 1000Ft-ot mondtak a benzinszűrő cserére, a távolabbi meg hogy szűrő árában lecserélik. Jah, és a szűrő árában is volt különbség, pedig ugyanaz a tulajdonos...nem írom le melyik volt a drágább...

Ha valakit érdekel nekem van kedvezményem bárdinál 40% elég sokmindenre,ha kell tudok venni,aztán Pesten vagy csepelen át lehet venni hétvégén,nekem csak a fékjavitáson megmaradt 30ezer .... ha kel valami priviben keressetek...

Link to comment
Megosztás:

A kivillogtatás sajna nem játszik ABS hibánál.

Műszerrel kel kiolvasni.

20e az utángyártott.

Ez a kerékagy-hiba azért zavar, mert van, hogy két napig jó, utána pedig szarakodik szinte minden nap az ABS jelzés és a sebességmutató. Ez nem olyan alkatrész, ami vagy jó vagy nem?

Feleslegesen nem szeretnék kiadni 20-30 ezer Ft-ot, de ha biztosan ez hibás, akkor persze muszáj lesz megvenni.

Hibakód olvasás lesz a vége, akkor talán tudok biztosat.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kerékagy-hiba azért zavar, mert van, hogy két napig jó, utána pedig szarakodik szinte minden nap az ABS jelzés és a sebességmutató. Ez nem olyan alkatrész, ami vagy jó vagy nem?

Feleslegesen nem szeretnék kiadni 20-30 ezer Ft-ot, de ha biztosan ez hibás, akkor persze muszáj lesz megvenni.

Hibakód olvasás lesz a vége, akkor talán tudok biztosat.

Így van, olvastasd ki.

Asszem valahogy indukciós elven működik a dolog.

Van már nekem is ilyen szar a garázsban.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Én is jártam igy, de én már a fülkéböl történö nyitásnál gondba voltam, mert hiába húztam a kart nem nyitotta. A lökhárítot levéve tudtam csak kinyitani. Az oka az volt, hogy a bowdenház felfogato meglazult és elcsuszot melynek következtében anyira meglazult a bowden h nem nyitotta a motorháztetöt. Ezt megigazitva azota tökéletesen mükszik.

Szia!

Akkor elég ügyes vagy,mert a két első lámpa között van két műanyag patent,amihez csak a gépháztető felnyitása után férsz hozzá (ha jól tudom).

Ui: ha jól látom,Te földi vagy :D

Link to comment
Megosztás:

Ha valakit érdekel nekem van kedvezményem bárdinál 40% elég sokmindenre,ha kell tudok venni,aztán Pesten vagy csepelen át lehet venni hétvégén,nekem csak a fékjavitáson megmaradt 30ezer .... ha kel valami priviben keressetek...

Ha szükségem lesz rá élni fogok a lehetőséggel. Csak a hétvége jó neked?

Link to comment
Megosztás:

Ha valakit érdekel nekem van kedvezményem bárdinál 40% elég sokmindenre,ha kell tudok venni,aztán Pesten vagy csepelen át lehet venni hétvégén,nekem csak a fékjavitáson megmaradt 30ezer .... ha kel valami priviben keressetek...

Bakker! Akkor milyen árréssel tolják az autósboltok. Meg a szerelők. " hagyd itt a kocsit, majd hozom az alkatrészt, 'oszt kicserélem"

Link to comment
Megosztás:

Z14xe az 60-100e ig van de az Z16xe 25-40e van mindenel kulcs imo karika és csip

Minek új karika meg chip? Ha cseréled akkor úgyis programozni kell akkor már felprogramoztatom a meglévőket. Én tuti nem cserélném ki. Vagy ez ilyen plug and play. Megveszem aztán ha 14es motorhoz 14es ecu -t veszek akkor átrakom a karikát chipet meg az ecut aztán go...???

Link to comment
Megosztás:

Ha a kulcs nem fordul el, megragad a zár, hogyan lehet szétszedni, és megbabrálni, hogy ne autóelszállítás legyen a vége?

Ismeretségi körben nemrég volt egy ilyen esett. :D

Addig kell játszani vele, míg el nem fordul. Tartalékkulcsal célszerűbb.

Nekem 40 perc volt, volt akinek nem jött össze (tréler).

Link to comment
Megosztás:

Addig kell játszani vele, míg el nem fordul. Tartalékkulcsal célszerűbb.

Nekem 40 perc volt, volt akinek nem jött össze (tréler).

Úh, az nem jó.

Szétszedni nem lehet helyben?

Hogy ennyire rossz legyen a zár. Uhuhu mennyi ilyet javítottatok? Vagy ez a sok meghibásodás csak véletlen? Én fújkálom zárólajzóval, így nagy melegben sem szorul....

Link to comment
Megosztás:

Úh, az nem jó.

Szétszedni nem lehet helyben?

Hogy ennyire rossz legyen a zár. Uhuhu mennyi ilyet javítottatok? Vagy ez a sok meghibásodás csak véletlen? Én fújkálom zárólajzóval, így nagy melegben sem szorul....

Le kell venni a kormányburkolatot, ahhoz meg tekerni kell a kormányon, a kormányzár meg lezár...

Csak barmolni lehet.

A betét is csak úgy csúszik ki, ha el van fordítva a kulcs.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor elég ügyes vagy,mert a két első lámpa között van két műanyag patent,amihez csak a gépháztető felnyitása után férsz hozzá (ha jól tudom).

Ui: ha jól látom,Te földi vagy :D

Hali. Igen jol tudod.2 müanyag patent van ott.De elözö tulaj anno megtörte vszinü, s nem biztositos javitás lehetett. Mert a lökö és géptetö közt kb 1 cm a hézag,ami nekem meg másnak sem tünt fel anno. Mondjuk engem ez jelenleg sem zawar. De én a patentok helyet pici 6lapfejü csavarral rögzitettem a lököt, mert folyamatosam elnyirta a rázkodás. Ezért tudtam levenni, mert kis villáskulcs befért a hézagon.

És igen,földi vagyok! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Hali. Igen jol tudod.2 müanyag patent van ott.De elözö tulaj anno megtörte vszinü, s nem biztositos javitás lehetett. Mert a lökö és géptetö közt kb 1 cm a hézag,ami nekem meg másnak sem tünt fel anno. Mondjuk engem ez jelenleg sem zawar. De én a patentok helyet pici 6lapfejü csavarral rögzitettem a lököt, mert folyamatosam elnyirta a rázkodás. Ezért tudtam levenni, mert kis villáskulcs befért a hézagon.

És igen,földi vagyok! :icon4:

Aha, Így már értem. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.