Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali! Én is cseréltem diódahidat de nálam volt töltés csak kevesellettem, azt mondták hogy elmelegedik a diódasor ezért nincsen töltés. Én megvettem a gyári boscht 10000 ért majd én saját magam kicseréltem. Nem veszélyes művelet. Maga a generátor kiszerelés kicsit nehezebb de utána nem téma. Ha gondolod és érdekel akkor privibe leírom hogy mi a menete. Nekem mindennel együtt kb 1-1,5 óra volt, jah és úgy hogy sajna nekem aknám nincsen tehát mindent felülről.

Megköszönöm, ha leírod. Hol vetted a diódahidat?

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődd meg a cromaxnál, unixnál, de nekem legsanszosabb a derék utcai bolt. Nekik tudok telefonszámot, ha gondolod.

Megkérdeztem a bárdinál, a cromaxnál, a láng autónál, de egyik helyen sem tudnak adni. A derék utcai boltnak pedig kellene a generátor gyártmánya és száma, de azt felszerelt állapotban nem tudom leolvasni, az opel szalon pedig nem tudja megmondani alvázszám alapján, hogy milyennel szerelték. ;)

Így a hosszú hétvégét kénytelen-kelletlen kocsi nélkül fogjuk eltölteni. Sebaj, spórolunk az üzemanyagon.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem a bárdinál, a cromaxnál, a láng autónál, de egyik helyen sem tudnak adni. A derék utcai boltnak pedig kellene a generátor gyártmánya és száma, de azt felszerelt állapotban nem tudom leolvasni, az opel szalon pedig nem tudja megmondani alvázszám alapján, hogy milyennel szerelték. ;)

Így a hosszú hétvégét kénytelen-kelletlen kocsi nélkül fogjuk eltölteni. Sebaj, spórolunk az üzemanyagon.

Cromaxnál nem tudnak hozni? Az egyértelmű, hogy nincs raktáron, de pár nap alatt tudnak berendelni GM alkatrészt!

Link to comment
Megosztás:

Húha, gondolom a zárbetét adta meg magát. Én ugyanígy jártam, csak a gyújtáskapcsolóval 100km-re otthontól...az nagyobb szívás ;)

Szia meg van a hiba.A zárbetét hátulján a rugó kikoptatta a műanyagot,és átugrott rajta,visszafelé meg beakadt,ezért nem lehetett függőleges állásba fordítani a kulcsot,és kihúzni.Úgy orvosoltam hogy kivettem a rugót.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fájt a csere, és hol vetted az új diódahidat?

Megtaláltam, hogy 22.000-be került, ebből 4.000 volt a le- és felszerelés. Már csak az a kérdés, hol vetted a diódahidat?

Szia!

Nekem mindent az elektromos szaki intézett,odavittem hozzá az autót,és megjavítva hoztam el.Ő vette meg a diódahidat,velem csak a végösszeget közölte.

Link to comment
Megosztás:

Szia meg van a hiba.A zárbetét hátulján a rugó kikoptatta a műanyagot,és átugrott rajta,visszafelé meg beakadt,ezért nem lehetett függőleges állásba fordítani a kulcsot,és kihúzni.Úgy orvosoltam hogy kivettem a rugót.

Miért, olyan sokat használod a kulcsot?

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

Lecséltem a nyári gumijaimat melyek már az utolsó kilóméterüket húzták ;) !

A badi új téli gumi meg sokkal csöndesebb.

A motor felül csattogó hangogra lettem figyelmes..........

Felnyitva a motorháztetőt a hang a befecskedező oldal felöl jön.

Egy barátom azt mondta talán a mágneszelep!

Volt már valakinek hasonló hanghatása.

A motor különben rendben megy, még a fogyasttás értéke is a szokásos.

Ha valaki már találkozott ilyennel kérlek sefítsen.

köszi,

z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene. 5 ajtós, gyári központi záras autó jobb hátsó ajtaja nem nyílik. Sem külső, sem belső kilinccsel...

Valószínűleg a távirányítóval 2-re lett zárva és az ajtó központi zár motorja nem kap áramot /nyitásnál-zárásnál ennél az ajtónál, ha a kilincs környékéhez teszem a kezem, nem érzem a nyitás-zárás mechanikai hatását/.

Mi lehet a hiba ill. a megoldás? Le lehet bontani a kárpitot úgy, ha az ajtó csukva van?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

Lecséltem a nyári gumijaimat melyek már az utolsó kilóméterüket húzták ;) !

A badi új téli gumi meg sokkal csöndesebb.

A motor felül csattogó hangogra lettem figyelmes..........

Felnyitva a motorháztetőt a hang a befecskedező oldal felöl jön.

Egy barátom azt mondta talán a mágneszelep!

Volt már valakinek hasonló hanghatása.

A motor különben rendben megy, még a fogyasttás értéke is a szokásos.

Ha valaki már találkozott ilyennel kérlek sefítsen.

köszi,

z

Esetleg a tankszellőztető szelep kattog! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hsz:#23020

"Szia! Laikus vagyok, de az ütemes, dobogó hang szerintem nem kerékcsapágy lesz. Mintha írtad volna, hogy sokáig nem használták a kocsit, mielőtt megvetted. Nos, ez nem tesz jót az abroncsoknak, szvsz. először ebbe az irányba kellene elindulnod."

Kb. ugyan ezt írtam neked, csak lehet, hogy elsiklottál felette... ;)

Nem siklottam el felette.Ezt is észben tartva próbáltunk rájönni a problémára.De amíg nem lett felemelve nem volt biztos semmi.

Egyébként megemlítettem a szerelőknél amit mondtál ;)

Úgyhogy THX

Link to comment
Megosztás:

Ma elkezdett szarakodni az önindítóm. A kiszerelés lehetőségeit vizsgálva eléggé elszörnyedtem ;) Hogy a francba lehet azt onnan kibányászni?

Ezen filóztam én is, mert elkezdett beragadgatni. Éppen csak egy picit, minden reggel első indítózásnál, mintha nem engedtem volna vissza a kulcsot időben.. Végül úgy döntöttem, elviszem a helyi autóvillamosságishoz és nem kezdek neki akna nélkül... Felemelve, alulról fűzte ki, látszott rajta, hogy nem ez az első, amit leszedett. Leszedés, önindító szétszedés, teljes pucolás, zsírozás, összerakás, felszerelés volt 1.5 óra és 7e... nekem ennyit megért ;) Azóta teljesen csöndben teszi a dolgát...

Link to comment
Megosztás:

megvan, olvasgattam de konkrét helyet nem mutat, van egy rajz de arról nem lehet beazonosítani a helyét!

valaki aki már cserélt ilyet???

kösz

üdv

Tudni kellene, milyen sebváltó van benne. Mindenképp a sebességváltón van, de más helyen attól függően, hogy mi a váltó típusa (FXX, mint F13-18 vagy F23, 35). Lehet vannak itt, akik fejből vágják, mi van a 2.0 dti-n, én sajnos nem. Ha küldesz privátban egy rendszámot, meg tudom nézni.

Elek, milyen váltó van rajta? ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudni kellene, milyen sebváltó van benne. Mindenképp a sebességváltón van, de más helyen attól függően, hogy mi a váltó típusa (FXX, mint F13-18 vagy F23, 35). Lehet vannak itt, akik fejből vágják, mi van a 2.0 dti-n, én sajnos nem. Ha küldesz privátban egy rendszámot, meg tudom nézni.

Elek, milyen váltó van rajta? ;)

Az Y20DTH-n F23WR van, vagy ha automata akkor AF22.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.