Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

Csak egy tipp.......A féltengely "kiegyensúlyozó" pogácsa meg van ? A hosszabbik (jobb oldali) csuklón ,általában imbuszcsavaros, két félből álló öntvény pogacsa a hossz 65-35%-nál a kerékagy irányában található. Egy "népautónál" találkoztam hasonló jelenséggel........

Link to comment
Megosztás:

Csak egy tipp.......A féltengely "kiegyensúlyozó" pogácsa meg van ? A hosszabbik (jobb oldali) csuklón ,általában imbuszcsavaros, két félből álló öntvény pogacsa a hossz 65-35%-nál a kerékagy irányában található. Egy "népautónál" találkoztam hasonló jelenséggel........

az van mindegyik motornál??

igaz nem tudjuk hogy milyen moci van benne..

csak azé mintha az enyémnél nem lenne...

Link to comment
Megosztás:

Egy lehetőség volt csak a tapasztalatomból.....

Nekem a Astrán (Z14XE) van.

ez nem szemre hányásvolt ,ez egy teljesen jó ötletnek tűnik

Te elhagytad?

és az én tájékozatlanságom ne legyen mérv adó :), mert elvileg van a z14xep is :),valszeg gyakorlatilag is

Link to comment
Megosztás:

Nem értettem félre ! :D A céges dobozos "népautón" elveszett. A féltengelyen jól látható tiszta, felület szúrt szemet.....Innen hiányzik valami?Ha volt itt valami akkor kell is !

Irány hátra "gecemáné-kert" : onnan egy felszerel és utána elégedettség volt... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a termosztáttal kapcsolatos infókat!

Szintén, a betét csere csak fél megoldás, legyen az bármelyik. Ha a ház, már ki van kopva.

Nekem is Wahler komplett vált be!

Remélem nincs kikopva, de majd kiderül. Most nincs kedvem 25-30 ezret elkölteni erre az akcióra. Ha jól láttam a robbantott ábrákon akkor egy komplett vízpumpa házról van szó 11-45 ezer között áron. :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

Szia! Ugyanez a gondom. 60-80 között rezonancia, jobb kanyaríven erősebben érződik.Ősszel műszakira a fél futómű és az összes fékalkatrész ki lett cserélve. Másik fórumon is próbálkoztam, egyértelműen féltengely és csukló hibára gyanakodtak a hozzászólók.

Még nem vitt rá a lelkiismeret, hogy szétszedessem az egyébként hibamentes és olajmentes féltengelyt, ill. csuklót.

Ha türelmetlenebb vagy mint én és hamarabb hozzáfogsz a hibafeltáráshoz, oszd meg velünk a tapasztalataidat! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

egy érdekes problémával fordulok hozzátok.

Alap Jelenség,100km/h felett a kormány ráz,szinte már az egész autó felveszi a rezonanciát.

elmentem gumishoz,centíroztuk,és a hiba nem szünt meg.

vettem másik gumit,felnit,a hiba szintén nem szünt meg.

elmentem szerelőhöz,kicseréltük a kormány összekötő rudat,változás semmi.

kérdésem lenne h mitől lehet a rázás?

hy

csak egy tipp: nekem anno ugyan ezt csinálta a fiat bravom a kormánymű fogasléce volt megkopva és attól rázta a kormányt 100km/h felett!

Link to comment
Megosztás:

t uraim azt szeretném megtudni hogy az ABS miért jelez ki nyáron miközben a féknek semmi baja, most cseréltettem a jobb oldalon a csapágyat az ABS szerkentyüvel együtt ma olyan tünetei voltak mintha felmelegedne jelez pár perc leállásután nincs hiba jel ujboli elindulásnál megint elöjön a az ABS a müszerfalon , köszönöm a válaszokat elöre is.

Link to comment
Megosztás:

t uraim azt szeretném megtudni hogy az ABS miért jelez ki nyáron miközben a féknek semmi baja, most cseréltettem a jobb oldalon a csapágyat az ABS szerkentyüvel együtt ma olyan tünetei voltak mintha felmelegedne jelez pár perc leállásután nincs hiba jel ujboli elindulásnál megint elöjön a az ABS a müszerfalon , köszönöm a válaszokat elöre is.

rossz a csapágy vidd vissza!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

t uraim azt szeretném megtudni hogy az ABS miért jelez ki nyáron miközben a féknek semmi baja, most cseréltettem a jobb oldalon a csapágyat az ABS szerkentyüvel együtt ma olyan tünetei voltak mintha felmelegedne jelez pár perc leállásután nincs hiba jel ujboli elindulásnál megint elöjön a az ABS a müszerfalon , köszönöm a válaszokat elöre is.

Gyanítom, hogy egy banális érintkezési hibával van dolgod. Ellenőrizd a kerékcsapágynál a csatit!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Opel Astra G Caravan 2.0 DTI(Y20DTH) 2002-es autómmal a következő prblémám van:

- Indítás után, van hogy pár 100m van h pár KM után kigyullad az ABS és az ESP lámpa és úgymarad. És ezt egyre sűrűbben csinálja. Motor leállít, újra indít, kis idő múlva megint van h kanyarodásnál kigyorsítás közben gyullad ki.

Segítséget kérnék, hogy mi lehet a baja. Előre is köszönöm! ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Opel Astra G Caravan 2.0 DTI(Y20DTH) 2002-es autómmal a következő prblémám van:

- Indítás után, van hogy pár 100m van h pár KM után kigyullad az ABS és az ESP lámpa és úgymarad. És ezt egyre sűrűbben csinálja. Motor leállít, újra indít, kis idő múlva megint van h kanyarodásnál kigyorsítás közben gyullad ki.

Segítséget kérnék, hogy mi lehet a baja. Előre is köszönöm! ÜDV!

megnézném a kerékcsapágyakat,hátha valamelyik lóg,ha nem,akkor a stekkert..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.