Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia,

azért nem találsz újat se, mert gyárilag nincs rajta kárpit , csak a fényezett lemez köszön vissza, ha kinyitod a csomagtérajtót.

A Coupénak van borítás belül a csomagtérajtón, az nem lehet jó négyajtóshoz? Meg kéne már néznem hogy mennyire tér el a két csomagtérfedél...

Link to comment
Megosztás:

Sztem szennyeződés/kosz lehet a tank aljában, ezért ha nagyon lecsökken a szint akkor már azt szívja fel és azért fulladozik az autó. Első körben cserélj benzinszűrőt, majd ha utána sem javul meg akkor sajnos le kell szedni a tankot és kimosni (ezután ne felejts el újra benzinszűrőt cserélni).

Vagy alternatív megoldásként ne hagyd hogy ennyire kifogyjon a benzin, és mindenekelőtt tankolj megbízható helyen.

Link to comment
Megosztás:

A Coupénak van borítás belül a csomagtérajtón, az nem lehet jó négyajtóshoz? Meg kéne már néznem hogy mennyire tér el a két csomagtérfedél...

Itt azt írják, hogy coupéhoz és 4ajtóshoz is jó a borítás. Már csak azt kellene megnéznem, hogy a 4ajtósnál is megvannak-e a csavarhelyek.

Link to comment
Megosztás:

Sztem szennyeződés/kosz lehet a tank aljában, ezért ha nagyon lecsökken a szint akkor már azt szívja fel és azért fulladozik az autó. Első körben cserélj benzinszűrőt, majd ha utána sem javul meg akkor sajnos le kell szedni a tankot és kimosni (ezután ne felejts el újra benzinszűrőt cserélni).

Vagy alternatív megoldásként ne hagyd hogy ennyire kifogyjon a benzin, és mindenekelőtt tankolj megbízható helyen.

vagy a tankba is van egy szűrő azt is ki lehet cserélni vagy takarítani

Ez így igaz, én is kitakarítottam, valami kocsonyás genya volt benne, hogy mi azt nem tudom, de kimostam belőle. :icon13:

Ez annyiból ciki hogy ha kevés van benne, vagy ha sok, az AC akkor is mindig a legalját szívja!

Itt olyasmi anyag lehet a tankban ami a benya tetején "úszik"..

Az meg nem sok minden lehet mert elég sokmindent old a benya....kivéve a vizet de a víz meg nehezebb mint a benya....

Nekem ilyen volt a tank alja és mégis ment! Igaz az AC kinyiffant az hogy ettől e vagy 60e km től passz

Benya_tank_koszos_www.kepfeltoltes.hu_.j

Link to comment
Megosztás:

Itt azt írják, hogy coupéhoz és 4ajtóshoz is jó a borítás. Már csak azt kellene megnéznem, hogy a 4ajtósnál is megvannak-e a csavarhelyek.

Hopp ebből a jószágból vajon többféle is van, vagy a kép csak illusztráció?

Merthogy a Coupéé nem így néz ki... más a csomiajtót lehúzó fül kialakítása valamint ennek a felülete is teljesen sima, mintha műanyagból lenne, az enyém meg valami filc szerű anyagból van.

Link to comment
Megosztás:

Még görbe szeg is volt benne? Gyönyörű hogy miket lehet tankolni ha az ember nem figyel... ;)

Hát sokat nem látni mi megy át a benzinkút csövén...

Az a görbe szeg szerintem fa drab....de az semmi

Hogy hogy a bánatba került bele fülbemászó nak a fele??? A festéket még csak csak értem amikor lakatolva volt a beöntőnyílás...lehet akkor ment bele a többi is?

Link to comment
Megosztás:

Hopp ebből a jószágból vajon többféle is van, vagy a kép csak illusztráció?

Merthogy a Coupéé nem így néz ki... más a csomiajtót lehúzó fül kialakítása valamint ennek a felülete is teljesen sima, mintha műanyagból lenne, az enyém meg valami filc szerű anyagból van.

A kép alapján nekem ez inkább az 5 ajtós csomagtérajtó borításának tűnik, lehet itt valami tévedés van.

Link to comment
Megosztás:

A kép alapján nekem ez inkább az 5 ajtós csomagtérajtó borításának tűnik, lehet itt valami tévedés van.

Jobban megnézve a képet, simán lehet, hogy ez 5ajtósra való, hiszen a coupé/4ajtós esetén a kárpitnak a függőleges és a vízszintes részen is közel azonos hosszúságúnak kellene lennie, itt pedig az egyik oldal jóval rövidebb.

itt viszont már a coupé-ra való van, és ez valóban filcnek tűnik. Ott van hozzá mindenféle cikkszám is.

Eddig nem találtam arra utalást, hogy ez jó lenne a 4ajtóshoz is..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

furcsán világított a távolsági fényszóróm, elvittem beállításra. Semmi nem változott, ugyanúgy majdnem X-ben világítanak, mint korábban. Mi lehet a gond? Csak rosszul van beállítva? Vagy más is közrejátszik?

tompított: tompitott_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

távolsági: tavolsagi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

furcsán világított a távolsági fényszóróm, elvittem beállításra. Semmi nem változott, ugyanúgy majdnem X-ben világítanak, mint korábban. Mi lehet a gond? Csak rosszul van beállítva? Vagy más is közrejátszik?

tompított: tompitott_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

távolsági: tavolsagi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Melyikkel van gondod?

mindkettő teljesen jól van be állítva.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan problémám van, már elég régóta, hogy időnként leginkább nem hideg indulásnál 1-be indulásnál ha nem 2000 fölötti fordulatszámmal indulok akkor beremeg az autó (olyan mintha én lennék a béna és nem tudnám hogy kell megtartani a kuplungot). Ha megpörgetem a fordulatszámot akkor nem remeg be. Viszont a többi sebességi fokozatnál nem rángat. Illetve hiába meleg a motor, akkor is simán megcsinálja.

Az egyik észrevételem az volt, hogy inkább nedves időben csinálja, de ezt lassan kezdem megcáfolni, mert a hétvégén is csinálta, és nálunk ugyan hideg volt, de sütött a nap.

Olvasgattam itt a fórumon több ilyen problémát is, de elég sokan hidegen panaszkodnak ilyen problémára. Viszont nekem ezt simán megcsinálja olyan esetben is hogy csak simán megállok a lámpánál már x km után és indulásnál szintén rángat.

Előrébb leszek, ha legalább annyit tudtok segíteni hogy milyen irányba kezdjek el kutakodni egy kicsit, utána ha van valami akkor irány a szerviz.

Köszönöm, Lali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most már kezd kibukni a dolog a Astrán (X14XE):

Beindítom 1200 ford. utána visszaesik 500-ra és döcög picit és leáll, melegen pöcc-röff!!

Hőmérséklet jeladó lehetséges???

Köszi!

Szép napot :smartass:

Dúsítási probléma lehetséges. Lambdaszonda, hőm.jeladó, vákuumcsövek ellenőrzését javaslom.

Link to comment
Megosztás:

Jobban megnézve a képet, simán lehet, hogy ez 5ajtósra való, hiszen a coupé/4ajtós esetén a kárpitnak a függőleges és a vízszintes részen is közel azonos hosszúságúnak kellene lennie, itt pedig az egyik oldal jóval rövidebb.

itt viszont már a coupé-ra való van, és ez valóban filcnek tűnik. Ott van hozzá mindenféle cikkszám is.

Eddig nem találtam arra utalást, hogy ez jó lenne a 4ajtóshoz is..

Azért nem találsz ilyen utalást, mert ahogy már korábban is írták, a négyajtósnak gyárilag nem volt ilyen borítása, ezért még az EPC sem hozza ezt a cikkszámot négyajtóshoz. Utólag meg ezek szerint még nem jutott eszébe senkinek ilyesmi, vagy ha igen akkor nem dokumentálta a neten.

Annyit tudok neked segíteni ezügyben hogy ha leméred a csomagtérajtód főbb méreteit akkor én is megteszem ugyanezt a Coupén, így már legalább azt látod hogy egyáltalán érdemes-e vele próbálkozni vagy köszönőviszonyban sincs egymással a két csomagtérfedél.

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk én egyébként épp szétfaragni készülök az enyémet: nagyon megtetszett a LED spotlámpákkal történő csomagtérvilágítás ötlete, csak egyelőre sehol nem találok ilyen kicsi (max. 25mm átmérő) beépíthető spotlámpákat. Valami ilyesmit szeretnék mint ezen a Corsa C-n:

968399-20130325-6OYEXs.jpg

Esetleg tudja valaki hogy hol érdemes ilyesmi lámpákat keresnem vagy egyáltalán milyen néven futnak ezek? A Google a "beépíthető spot lámpa 12v led" szavak tetszőleges kombinációjára csak nagy, 60-80 mm átmérőjű lámpatesteket mutatott, az meg nekem nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. y17dt Astrámból elkezdett erősen csöpögni az olaj, ma alánéztem, és úgy láttam, hogy a generátor hátuljából folyik, a vákumos rész alól.

Mielőtt leszedném meg tudná mondani valaki, hogy ott milyen hibák lehetnek? gumigyűrű van ott, vagy mi? Hátha ti már találkoztatok ilyennel. Köszi. T.

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk én egyébként épp szétfaragni készülök az enyémet: nagyon megtetszett a LED spotlámpákkal történő csomagtérvilágítás ötlete, csak egyelőre sehol nem találok ilyen kicsi (max. 25mm átmérő) beépíthető spotlámpákat. Valami ilyesmit szeretnék mint ezen a Corsa C-n:

Hajósboltokban nézz körül. Az ára hajós ár, nem autós.....

968399-20130325-6OYEXs.jpg

Esetleg tudja valaki hogy hol érdemes ilyesmi lámpákat keresnem vagy egyáltalán milyen néven futnak ezek? A Google a "beépíthető spot lámpa 12v led" szavak tetszőleges kombinációjára csak nagy, 60-80 mm átmérőjű lámpatesteket mutatott, az meg nekem nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék kérni segítséget.

Így a hideg visszajöttével az Astrám 2001 1,4 16v újra elöjött a problémája. A kocsi reggel elindulás után nemsokkal el kezd dadogossá válni erőtlenné a sárga motorlámpa bevillan, ha nyomom a gázt villlog, ha felengedem akkor folyamatossá válik, de ha ujra nyomom akkor villog. Ekkor leállítom, várok egy kicsit, beindítom és általában minta elvágták volna.

A hibakodót kivillogtatam 0302 2-es henger gyújtás kimaradás

Merre induljak el?

gyertya? kábel?

Üdv: Karesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.