Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nagy szívességre lenne szükségem, hátha megszán valaki egy "z14xep" Trafósor próba erejéig az Éles sarok környékén (Kőbánya City).

Köszi, ha van valaki erre és rá is érne egy teszt erejéig. Cserébe tudnék adni folyékony kenyeret (6-os pack)?

Xenof

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma ki ganyéztam az olajteknőmet és fémforgácsot találtam benne:-( szerintetek? Persze jól átmostam még a szűrőt is.

véleményetek?

Képes voltál levenni? :)

Mennyi forgács volt benne? Amúgy egy szintig természetes, mert kopik a motor. (Nem volt neked MZ-d, simsonod? ) De egy határon túl már nem.

Link to comment
Megosztás:

Képes voltál levenni? :)

Mennyi forgács volt benne? Amúgy egy szintig természetes, mert kopik a motor. (Nem volt neked MZ-d, simsonod? ) De egy határon túl már nem.

Nem volt vészes mennyiség! Még a szűrőbe találtam elég sok fekete olaj bizbazt...

Egyébként a reggeli hideg indítás miatt szedtem le,"hidegen kicsit érdekes duruzsolós hangja van" megnéztem a hajtókar csapágyak nem-e koptak ki.

A szervizes ismerősöm azt mondta minden ok.Igazából nem értem másodjára cseréltem hidrotőkét és megiit hidegen hallanai a csattogás Azt is csak akkor a visszaesik a fordulat, 5-10 percig hallani ! Nem értem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzolon - a fényszórók felkapcsolásakor - nem világítanak a kapcsolók (pl.: klíma). Ez biztosíték lehet (egyáltalán ennek van-e külön biztosítéka?) vagy kiégett belül valami közös izzó?

Csak a fűtés box? Mert akkor az izzó.

Link to comment
Megosztás:

Találtam nagyon szép állapotú komplett kormányt ebay-en, Vauxhall, de ua, mint az Astra G elvileg. Annyi, hogy két oldalt rajta vannak a gombok a kormányon. Kérdés, hogy ezt rá tudom-e tenni az én Astrámra vagy sem? Ha jól tudom, akkor a rádiót lehet vele irányítani. Esetleg ki lehet építeni egyszerűen ezt utólag is, nem is lenne rossz....

Mivel kicsit tartok az utángyártott légzsákfedéltől, lehet inkább veszek egy komplett légzsákot fedéllel (Vauxhall), azt szétszedem, átrakom az Opel logót és az én légzsákomra átrakom a gyári Vauxhall légzsákfedelet. Csak egy kicsivel drágább, de ennyit nekem megérne, hogy tudja, gyári van rajta. Az átrakástól szerintem nem kellene, hogy gond legyen.

Link to comment
Megosztás:

Találtam nagyon szép állapotú komplett kormányt ebay-en, Vauxhall, de ua, mint az Astra G elvileg. Annyi, hogy két oldalt rajta vannak a gombok a kormányon. Kérdés, hogy ezt rá tudom-e tenni az én Astrámra vagy sem? Ha jól tudom, akkor a rádiót lehet vele irányítani. Esetleg ki lehet építeni egyszerűen ezt utólag is, nem is lenne rossz....

Mivel kicsit tartok az utángyártott légzsákfedéltől, lehet inkább veszek egy komplett légzsákot fedéllel (Vauxhall), azt szétszedem, átrakom az Opel logót és az én légzsákomra átrakom a gyári Vauxhall légzsákfedelet. Csak egy kicsivel drágább, de ennyit nekem megérne, hogy tudja, gyári van rajta. Az átrakástól szerintem nem kellene, hogy gond legyen.

Ott a kormány átvezetőt is ki kell cserélni, és kérdéses, hogy onnan a vezetékezés hogyan van. És csak a gyári rádióra jó.

Link to comment
Megosztás:

Találtam nagyon szép állapotú komplett kormányt ebay-en, Vauxhall, de ua, mint az Astra G elvileg. Annyi, hogy két oldalt rajta vannak a gombok a kormányon. Kérdés, hogy ezt rá tudom-e tenni az én Astrámra vagy sem? Ha jól tudom, akkor a rádiót lehet vele irányítani. Esetleg ki lehet építeni egyszerűen ezt utólag is, nem is lenne rossz....

Mivel kicsit tartok az utángyártott légzsákfedéltől, lehet inkább veszek egy komplett légzsákot fedéllel (Vauxhall), azt szétszedem, átrakom az Opel logót és az én légzsákomra átrakom a gyári Vauxhall légzsákfedelet. Csak egy kicsivel drágább, de ennyit nekem megérne, hogy tudja, gyári van rajta. Az átrakástól szerintem nem kellene, hogy gond legyen.

Az is számít, hogy hány éves a légzsák.Ezekre nincs garancia az idők végezetéig.Valahol olvastam, hogy max 10év az az idő, amíg a gyártó garanciát vállal a normál működésre.

Link to comment
Megosztás:

Az is számít, hogy hány éves a légzsák.Ezekre nincs garancia az idők végezetéig.Valahol olvastam, hogy max 10év az az idő, amíg a gyártó garanciát vállal a normál működésre.

Tudom, a Passatnál is 10 év a működési garancia, de szerintem nagyon kevesen cseréltetik újra, sajnos, mert annyira drága.

Szerintem az lesz, hogy rendelek egy Vauxhall komplett légzsákot és átrakom az én légzsákomra, valamint az enyémről az Opel jelet. Pl. ez eredeti és úgy tűnik jó állapotban van. Elvileg ez pont az, ami nekem kell: LINK Ez a gyári fedél lesz, nem utángyártott és nem látom, hogy lenne rajta sérülés.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, a Passatnál is 10 év a működési garancia, de szerintem nagyon kevesen cseréltetik újra, sajnos, mert annyira drága.

Szerintem az lesz, hogy rendelek egy Vauxhall komplett légzsákot és átrakom az én légzsákomra, valamint az enyémről az Opel jelet. Pl. ez eredeti és úgy tűnik jó állapotban van. Elvileg ez pont az, ami nekem kell: LINK Ez a gyári fedél lesz, nem utángyártott és nem látom, hogy lenne rajta sérülés.

És mennyibe kerül összesen így a cucc?

Link to comment
Megosztás:

Az is számít, hogy hány éves a légzsák.Ezekre nincs garancia az idők végezetéig.Valahol olvastam, hogy max 10év az az idő, amíg a gyártó garanciát vállal a normál működésre.

Tessék:

http://www.autoalkatresz.hu/auto-biztonsagi_alkatresz/legzsakok/opel_astra_g_zafira_corsa_b_agila_suzuki_wagon_r_legzsak_fedel-715519

Én el akartam vele cserélni egy új HDD-re (320GB),de nem ment bele.Pedig az többet ér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, esetleg van-e valami esély arra, hogy gyári kulcs távirányítót messzebbről is érzékelje a vevőegység? A problémám röviden:

gyári centrálzár kulcsról vezérelhető és most már a riasztót is kapcsolja, de előtte sem voltam megelégedve a távolsággal, amiről nyit-zár. Ami kb 2 méter, de valamikor kevesebb az elem jó, mert a riasztó távirányítója is csak ilyen távolságból képes nyitni-zárni. Az ismerősöm régebbi G Astrája (gyári kulccsal) meg simán 9-10 méterről is kapcsol. Csak az Én classic 2-öm ilyen, vagy másnak is gyengélkedik? Esetleg van rá orvosság? A vevő (antenna) egység hol van? Azzal lehet csinálni valamit?

Ha már kérdezek, esetleg nem tudja valaki mit jelent a jobb első ajtón az a krómozót betű? Már rég meg szeretem volna kérdezni, mert sehol nem olvastam még róla.

Előre is, köszi a válaszokat,

Üdv, opi_ka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, esetleg van-e valami esély arra, hogy gyári kulcs távirányítót messzebbről is érzékelje a vevőegység? A problémám röviden:

gyári centrálzár kulcsról vezérelhető és most már a riasztót is kapcsolja, de előtte sem voltam megelégedve a távolsággal, amiről nyit-zár. Ami kb 2 méter, de valamikor kevesebb az elem jó, mert a riasztó távirányítója is csak ilyen távolságból képes nyitni-zárni. Az ismerősöm régebbi G Astrája (gyári kulccsal) meg simán 9-10 méterről is kapcsol. Csak az Én classic 2-öm ilyen, vagy másnak is gyengélkedik? Esetleg van rá orvosság? A vevő (antenna) egység hol van? Azzal lehet csinálni valamit?

Ha már kérdezek, esetleg nem tudja valaki mit jelent a jobb első ajtón az a krómozót betű? Már rég meg szeretem volna kérdezni, mert sehol nem olvasta még róla.

Előre is, köszi a válaszokat,

Üdv, opi_ka

R: riviera jelvény (többet én sem tudok)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell kiszedni az egységet, le lehet csavarozni a plexi előtti keretet, a plexi füleit óvatosan kipattintva hozzáférhetővé lesz a számlap. Bár nálam állít6ó a kormány...

Ilyen...

68325_1370778794.jpg

Nem tudom, mennyire látszik a képen, ez nem a szögletes, hanem a félkör profilú, a fűtéskonzolhoz passzol, ha jól tudom, irmscher stílusú.

www.ebay.de/itm/Irmscher-Chromringe-Astra-G-Coupe

Link to comment
Megosztás:

Az is számít, hogy hány éves a légzsák.Ezekre nincs garancia az idők végezetéig.Valahol olvastam, hogy max 10év az az idő, amíg a gyártó garanciát vállal a normál működésre.

Az ausztrál autoklub (RACV) végzett vizsgálatokat a témakörben jónéhány 20 évnél idősebb autó légzsákjával és egyszer sem tapasztaltak befulladt/nem nyíló légzsákot. Végeredményben arra jutottak, hogy a légzsákok élettartama alapvetően megegyezik az autó élettartamával, a komponensekre (elektronika, piropatron, maga a zsák) nincs hatással az öregedés, bár azt megfigyelték hogy az ilyen öreg légzsákok mérhetően több idő alatt (persze ezek azért még mindig századmásodpercek) nyílnak ki mint az újak, de ez nem feltétlenül a koruknak tudható be, hanem annak hogy azóta fejlődött ennyit a technika. Azt is megállapították, hogy bár a legtöbb gyártó valóban 10 évig szavatolja a légzsákok működését, ezt inkább csak óvatosságból teszik, és van legalább egy gyártó (hogy melyik arra nem tértek ki), amelyik élettartam garanciát ad a légzsákok működésére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, esetleg van-e valami esély arra, hogy gyári kulcs távirányítót messzebbről is érzékelje a vevőegység? A problémám röviden:

gyári centrálzár kulcsról vezérelhető és most már a riasztót is kapcsolja, de előtte sem voltam megelégedve a távolsággal, amiről nyit-zár. Ami kb 2 méter, de valamikor kevesebb az elem jó, mert a riasztó távirányítója is csak ilyen távolságból képes nyitni-zárni. Az ismerősöm régebbi G Astrája (gyári kulccsal) meg simán 9-10 méterről is kapcsol. Csak az Én classic 2-öm ilyen, vagy másnak is gyengélkedik? Esetleg van rá orvosság? A vevő (antenna) egység hol van? Azzal lehet csinálni valamit?

Ha már kérdezek, esetleg nem tudja valaki mit jelent a jobb első ajtón az a krómozót betű? Már rég meg szeretem volna kérdezni, mert sehol nem olvastam még róla.

Előre is, köszi a válaszokat,

Üdv, opi_ka

R: riviera jelvény (többet én sem tudok)

Köszi szépen imy, remélem lesz valaki aki a távirányítóra is tudja majd a választ.

Üdv, opi_ka

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.