Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Tesom bnője egy 1.4-es 2005-os astra tulaj. Nem tudjak hasznalni a kocsit mert a max sebessége 60km/h a kocsinak.

Valaki nem tud mondani valami okosat? Mert ecu-t akarnak neki cserélni.

Egr(agr) okozhat ilyen hibát?

Ha Fehérváron van az autó, akkor tudok mondani jó szervizt (Opel-re is fel vannak készülve, van hozzá műszerük). Ha netán mégis az ECU rakoncátlankodik, akkor az is javítható az esetek többségében, erre is tudok műhelyt/szakít helyben. Privátban keress ha kellenek az elérhetőségek...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Tudja-e valaki, hogy lehet-e állítani a belső tükör "állítási erősségén"?

Túl könnyen elmozdul, így már a billentő kapcsoló se használható emiatt rajta.

Menet közben persze magától nem mozdul el, de ha felrakom a napellenzőt stb. akkor már attól is könnyen elmozdul.

Így saccra azt mondanám nem állítható :P

Link to comment
Megosztás:

Tudja-e valaki, hogy lehet-e állítani a belső tükör "állítási erősségén"?

Túl könnyen elmozdul, így már a billentő kapcsoló se használható emiatt rajta.

Menet közben persze magától nem mozdul el, de ha felrakom a napellenzőt stb. akkor már attól is könnyen elmozdul.

Így saccra azt mondanám nem állítható :P

Ezzel a problémával én is küzdöttem, vedd le a tükröt (fogd meg és húzd lefelé, le pattanik a helyéről) utána meg tekerj egy kör szigszalagot a gömbre ami tartja. Tedd vissza és örülj :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel a problémával én is küzdöttem, vedd le a tükröt (fogd meg és húzd lefelé, le pattanik a helyéről) utána meg tekerj egy kör szigszalagot a gömbre ami tartja. Tedd vissza és örülj :)

Így törtem szét a tükörtartómat!Túl öreg volt már a műanyag és szétnyílt! :( Összeragasztani meg nem bírtam!Azóta van (felnyalom az üvegre)fajta.

Link to comment
Megosztás:

Így törtem szét a tükörtartómat!Túl öreg volt már a műanyag és szétnyílt! :( Összeragasztani meg nem bírtam!Azóta van (felnyalom az üvegre)fajta.

Hány éves az autód hogy csak így eltörött benne a tükörtartó? Nekem 10 lesz de nem látszik meg rajta. Vagy sokat állt a napon a tiéd? Amúgy meg az embernek két keze van, az egyikkel megfogja a tükröt, a másikkal meg a tartót és nem törik el semmi ;)

Link to comment
Megosztás:

Hány éves az autód hogy csak így eltörött benne a tükörtartó? Nekem 10 lesz de nem látszik meg rajta. Vagy sokat állt a napon a tiéd? Amúgy meg az embernek két keze van, az egyikkel megfogja a tükröt, a másikkal meg a tartót és nem törik el semmi ;)

1998-as!Nem a tükörtartó tört el,hanem amiben a gömb van!Az repedt el és nem találok külön ilyent. :(

Link to comment
Megosztás:

Tudja-e valaki, hogy lehet-e állítani a belső tükör "állítási erősségén"?

Túl könnyen elmozdul, így már a billentő kapcsoló se használható emiatt rajta.

Menet közben persze magától nem mozdul el, de ha felrakom a napellenzőt stb. akkor már attól is könnyen elmozdul.

Így saccra azt mondanám nem állítható :P

Szerintem, nem állítható...

De levenni egyszerű! A tetőkárpit és a tükörtalp közötti kis helyre bedugod az ujjad. Az ujjbegyeddel érezni fogsz egy kis fém pöcköt a tükörtalpban, amit megmozdítva szépen le tudod csúsztatni a tükörtalpat a szélvédőre ragasztott kis talpról. A szélvédő vonalában kel csúsztatni lefelé.

Ha lent van a tükör talpastól, próbáld jól eltakarítani a kis gömbfejet, hátha tisztán és így ,,kenetlenül" nagyobb lesz az ellenállása.

Ha megpróbálod kihúzni a kis gömbfejet szinte biztos, hogy elreped a tükörben lévő kis ellendarabja.

Ha az elreped, nagyon lötyögős lesz, és onnantól kezdve már csak gányolható a dolog... Ez meg már saját kreativitáson múlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy opel astra G caravan 1.6 16V 2000 évjáratú autóm. A hosszú hétvégén olyat tapasztaltam vele hogy felvillant az ABS hibajelző a műszerfalon menet közben, viszont a fék rendesen működött menet közben, különbséget nem érzékeltem. Mikor megálltam, leállítottam a motort, a pedált fel tudtam pumpálni keményre, bár nem tudom ennek van-e köze az esethez. Na és a lényeg az hogy mikor újra beszálltam és elindítottam a motort, a hibajelző ugye csak arra a pár másodpercre villant fel amikor minden más mikor gyújtásra teszem az autót, úgy sejtem ellenőrzés gyanánt. És azóta sem villant fel ment közben. A kérdés az hogy mi oka lehetett ennek? Pillanatnyi elmezavara volt? :)

Előre is köszönöm a válaszotok!

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Ez volt az Omegámnál is. Valószínűleg döglődik az egyik ABS jeladód a keréknél, hol működik, hol nem. Ha éppen világít a kis ikon, blokkolóra tudod fékezni a kerekeket, az ABS nem működik. Én elég sokáig jártam vele így, végén már állandóan világított az ikon, jeladó volt a hibás.

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy opel astra G caravan 1.6 16V 2000 évjáratú autóm. A hosszú hétvégén olyat tapasztaltam vele hogy felvillant az ABS hibajelző a műszerfalon menet közben, viszont a fék rendesen működött menet közben, különbséget nem érzékeltem. Mikor megálltam, leállítottam a motort, a pedált fel tudtam pumpálni keményre, bár nem tudom ennek van-e köze az esethez. Na és a lényeg az hogy mikor újra beszálltam és elindítottam a motort, a hibajelző ugye csak arra a pár másodpercre villant fel amikor minden más mikor gyújtásra teszem az autót, úgy sejtem ellenőrzés gyanánt. És azóta sem villant fel ment közben. A kérdés az hogy mi oka lehetett ennek? Pillanatnyi elmezavara volt? :)

Előre is köszönöm a válaszotok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha nem jó a légtömegmérőm akkor, hogy lehetséges a jó CO kibocsátás a műszakin!? Rendeltem használtat de sajnos ugyan úgy kiírta a hibát a műszaki vizsga előtt! Azaz a csere után a 2ik indításnál. Most rendeltem egy újat. De elgondolkoztam, hogy lehet más teszi nekem tönkre!? (Pl:Zárlat)

Kiszedtem, csati leelenőrizve, aksi levesz várakozás. Indít hiba P0100 kivillogtat..

Ha nem jó a légtömegmérő akkor beáll egy alap értékre a motor?

Módosítva : szpeki
Link to comment
Megosztás:

Ez volt az Omegámnál is. Valószínűleg döglődik az egyik ABS jeladód a keréknél, hol működik, hol nem. Ha éppen világít a kis ikon, blokkolóra tudod fékezni a kerekeket, az ABS nem működik. Én elég sokáig jártam vele így, végén már állandóan világított az ikon, jeladó volt a hibás.

Értem, köszönöm szépen a válaszod! Úgy körülbelüli összegben mibe kerül ez a jeladó csere?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem olcsó, mivel egybeépítették a csapággyal, kerékaggyal. Az elsőt már cseréltem, 25 körül volt az ára, munkadíjat nem tudok mert én csináltam.

Hogy ebbe valamit mindig egybe kell építeni, nehogy valami is olcsó legyen :D Na majd kivizsgáltatom, még szerintem bírja egy kicsit, egyelőre most nem világít, nem problémázik, viszont a bal oldalon egy-két hete stabilizátor pálcákat cseréltek. Szerinted lehet csak valami érintkezési hiba hogy valami kicsúszhatott esetleg csere közben vagy ilyesmi? Habár akkor előbb ki jött volna már a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Hogy ebbe valamit mindig egybe kell építeni, nehogy valami is olcsó legyen :D Na majd kivizsgáltatom, még szerintem bírja egy kicsit, egyelőre most nem világít, nem problémázik, viszont a bal oldalon egy-két hete stabilizátor pálcákat cseréltek. Szerinted lehet csak valami érintkezési hiba hogy valami kicsúszhatott esetleg csere közben vagy ilyesmi? Habár akkor előbb ki jött volna már a hiba.

Ha valamit elbénáztak, akkor esetleg megsérülhetett a vezeték, de elég valószínűtlen. Nekem nem volt útban stabpálca cserénél.
Link to comment
Megosztás:

Ha valamit elbénáztak, akkor esetleg megsérülhetett a vezeték, de elég valószínűtlen. Nekem nem volt útban stabpálca cserénél.

Rendben van, köszönöm, akkor majd ha már el kezd folyamatosan világítani elviszem és kivizsgálják az okát és cserélnek amit kell :) Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét,

sajnos az alábbi problémámra nem kaptam választ:

A jelenség a következő: Egyszercsak lámpánál induláskor minden előjel nélkül leesett a fordulat, majd nagyobb gázadásra sem növekedett, sőt leállt a motor. Indítás után ugyanez volt a helyzet, kb 10-20 métereket tudtam megtenni az elindítások után, majd kb az ötödiket követően semennyit sem. Azonnal leállt a motor. A kocsit pihentetve (kb. 1 órát) utána újra tudtam vele menni, de kb 300-400méter után újra ugyanez a jelenség, 2000/6, Astra G, X16XEL, 1.6, benzines.

Azóta a következő történt: A kocsi nem produkálta a problémát, megnézték műszerrel, EGR szelepet és lambda szonda problémát írt. EGR szelep cserélve lett. Kocsi beindít, 2 perc múlva leállt. Újra beindít, leáll. Majd azóta ismét megy, és semmi hibajelenség.

Ötletek? Így haza sem tudom hozni a kocsit Szegedre, most Pesten van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Néhány hete egy lezuhanó faág letörte a jobb első visszapillantó tükrömet. Készítettem egy leírást a javításáról és a cseréjéről, hátha segítségére lesz valakinek.

https://www.dropbox.com/s/ujxi44y8vhbc7ew/Astra%20%20G%20%20elektromos%20f%C5%B1thet%C5%91%20t%C3%BCk%C3%B6r%20jav%C3%ADt%C3%A1sa..pdf

Egy képet én még beletennék a helyedben: a kész állapotról... Valahogy nekem úghy kerek hogy ha már a sérült állapotról is van, akkor a végeredményről is legyen.... Ez jobban motiválja a delikvenst a szerelésre... :D De ez csak szőrszálhasogatás... :icon1:

Sziasztok ismét,

sajnos az alábbi problémámra nem kaptam választ:

A jelenség a következő: Egyszercsak lámpánál induláskor minden előjel nélkül leesett a fordulat, majd nagyobb gázadásra sem növekedett, sőt leállt a motor. Indítás után ugyanez volt a helyzet, kb 10-20 métereket tudtam megtenni az elindítások után, majd kb az ötödiket követően semennyit sem. Azonnal leállt a motor. A kocsit pihentetve (kb. 1 órát) utána újra tudtam vele menni, de kb 300-400méter után újra ugyanez a jelenség, 2000/6, Astra G, X16XEL, 1.6, benzines.

Azóta a következő történt: A kocsi nem produkálta a problémát, megnézték műszerrel, EGR szelepet és lambda szonda problémát írt. EGR szelep cserélve lett. Kocsi beindít, 2 perc múlva leállt. Újra beindít, leáll. Majd azóta ismét megy, és semmi hibajelenség.

Ötletek? Így haza sem tudom hozni a kocsit Szegedre, most Pesten van...

Hát, így hirtelen nekem az én előző Astra-m ugrik be. Az is néha-néha leállt még menet közben is (meg bizonyos fordulaton/terhelésen bedadogott)... Kipufogó oldali egyik szelep megragadt... Szerencsére unokatesóim cirka 6 óra alatt megcsinálták (de előtte kerítettünk egy ua a hengerfejet amit felújíttatunk). Így a szétszedés-összerakás és járulékos cserék voltak ennyi idő (persze ebben benne volt az előtte lévő vizsgálódás, kompressziómérés majd utána a próbák és a finomhangolás). Ha ez -kívánom hogy ne ez legyen- akkor elég drága beavatkozásról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ismét,

sajnos az alábbi problémámra nem kaptam választ:

A jelenség a következő: Egyszercsak lámpánál induláskor minden előjel nélkül leesett a fordulat, majd nagyobb gázadásra sem növekedett, sőt leállt a motor. Indítás után ugyanez volt a helyzet, kb 10-20 métereket tudtam megtenni az elindítások után, majd kb az ötödiket követően semennyit sem. Azonnal leállt a motor. A kocsit pihentetve (kb. 1 órát) utána újra tudtam vele menni, de kb 300-400méter után újra ugyanez a jelenség, 2000/6, Astra G, X16XEL, 1.6, benzines.

Azóta a következő történt: A kocsi nem produkálta a problémát, megnézték műszerrel, EGR szelepet és lambda szonda problémát írt. EGR szelep cserélve lett. Kocsi beindít, 2 perc múlva leállt. Újra beindít, leáll. Majd azóta ismét megy, és semmi hibajelenség.

Ötletek? Így haza sem tudom hozni a kocsit Szegedre, most Pesten van...

Link to comment
Megosztás:

Szia,sajnos nagyon nehéz a távolból segíteni de 2000-év környékén gyártott opeleknél (ecotec) nagyon sűrűn előfordul,hogy a szelep beragad.

Ez azért van mert a szelep és a szelep amiben mozog hüvely nem azonos anyagból van.Ezért hő hatására a szelep többet tágul mint a hüvely,főleg ha már legalább 100.000km van az autóban akkor anyagfáradság is van és nálad is azért jelentkezik így a probléma,hogy hidegen be-be indul viszont

melegen megáll,tágul a szelep és befeszül.Ez nem 100%-de elég gyakori hiba. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.