Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én annyit tennék csak hozzá, hogy engem két dolog győzött meg a 10w40ről:

az egyik a svájci márkaszervíz eljárása, amit a szervízkönyben végigvezettek: 10.000 km-s csereperiódus 10w40-bel új kora óta m és mint tudjuk ott komolyabban veszik a karbantartást. Az itthoni márkaszervizekről én is tudnék mesélni.

a másik bizonyíték az s 327.000 km ami a kocsiban van. Nem tudom hány g Astra van még Mo.-n ilyen sok km-el.

Én most nem akarok állást foglalni egyik vagy másik mellett.

De szerintem ezek nem (olyan) érvek (ami számomra meghatározó lenne a döntésben).

A svájciakkal egyébként sincs jó tapasztalatom munka terén :D

Nyilván a km benne van, ez az egy amivel nem lehet vitatkozni...

És milyen használat mellett ment bele ennyi?

Gondolom nem túlnyomórészt város... :)

Egyébként van olyan astra :)

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/opel_astra_classic_ii_1_4_16v_caravan_2005_-_hasznaltteszt-8190

Link to comment
Megosztás:

Én most nem akarok állást foglalni egyik vagy másik mellett.

De szerintem ezek nem (olyan) érvek (ami számomra meghatározó lenne a döntésben).

A svájciakkal egyébként sincs jó tapasztalatom munka terén :D

Nyilván a km benne van, ez az egy amivel nem lehet vitatkozni...

És milyen használat mellett ment bele ennyi?

Gondolom nem túlnyomórészt város... :)

Amióta nálam van, olyan 80% város. Svájci életét nem tudom, de céges kocsként mászkált ez össze-vissza.

Egyébként van olyan astra :)

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/opel_astra_classic_ii_1_4_16v_caravan_2005_-_hasznaltteszt-8190

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit. Olyan problémába kérnék segítséget a frissen hozzájutott Opel Astra G 1.6 kombi-val kapcsolatba, hogy ötödik sebességnél menet közben 100km/h elhagyása után kidobja a sebességet és utána egyiket se hajlandó bevenni.Megálltam vele az út szélén próbáltam a hátramenetet de azt se volt hajlandó engedni.Úgy tudtam tovább haladni,hogy leállítottam az autót és 1perc várakozás után elindítottam, akkor vette újra a sebességeket de csak 100 alatt. Ebbe kérnék tanácsot,segítséget, hogy mi lehet a hiba oka, mit tudok vele tenni.Köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.A problémám amikor balra tekerem a kormányt morgó hangot hallok ..Egyenesen nem csinálja és amikor elveszem a gázt csendesebb...Féltengely jól alászedve nem recseg.Lehet hogy kerékcsapágy?Köszönöm!

Lehet, bár az egyenesben is zajos szokott lenni. Én mégis csak féltengelyre tippelnék. A gumiharangok jók? A csapágyat ki lehet szűrni, ha egyenként felemeled a kerekeket, és megforgatod. A rossz csapágynak úgy is van hangja.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit. Olyan problémába kérnék segítséget a frissen hozzájutott Opel Astra G 1.6 kombi-val kapcsolatba, hogy ötödik sebességnél menet közben 100km/h elhagyása után kidobja a sebességet és utána egyiket se hajlandó bevenni.Megálltam vele az út szélén próbáltam a hátramenetet de azt se volt hajlandó engedni.Úgy tudtam tovább haladni,hogy leállítottam az autót és 1perc várakozás után elindítottam, akkor vette újra a sebességeket de csak 100 alatt. Ebbe kérnék tanácsot,segítséget, hogy mi lehet a hiba oka, mit tudok vele tenni.Köszönöm.

Egy dolgot tehetsz, elviszed szerelőhöz. Ebből amit leírtál, nem igazán tudok mást mondani, el nem tudom képzelni hogy mi történhetett a leállítás utáni percben, amitől jó lett, és honnan tudja a váltó, hogy épp mikor mész százzal? Valami csapágy probléma lehet, valamelyik tengely lődörög, de annak meg nagy hangja kéne hogy legyen. Első körben meg kéne nézni benne az olajat, leengedni hogy van-e egyáltalán benne, és nem hullanak-e ki szilárd dolgok belőle.

Link to comment
Megosztás:

Én annyit tennék csak hozzá, hogy engem két dolog győzött meg a 10w40ről:

az egyik a svájci márkaszervíz eljárása, amit a szervízkönyben végigvezettek: 10.000 km-s csereperiódus 10w40-bel új kora óta m és mint tudjuk ott komolyabban veszik a karbantartást. Az itthoni márkaszervizekről én is tudnék mesélni.

a másik bizonyíték az s 327.000 km ami a kocsiban van. Nem tudom hány g Astra van még Mo.-n ilyen sok km-el.

Van ellenpélda is: 1999-ben 1.olajcsere osztrákiában 5W-30 került bele,X-es motor :icon1:

Én most nem akarok állást foglalni egyik vagy másik mellett.

De szerintem ezek nem (olyan) érvek (ami számomra meghatározó lenne a döntésben).

A svájciakkal egyébként sincs jó tapasztalatom munka terén :D

Nyilván a km benne van, ez az egy amivel nem lehet vitatkozni...

És milyen használat mellett ment bele ennyi?

Gondolom nem túlnyomórészt város... :)

Egyébként van olyan astra :)

http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/opel_astra_classic_ii_1_4_16v_caravan_2005_-_hasznaltteszt-8190

Állást foglalni én sem szeretnék, de pl az én autóm a szervizkönyv szerint sosem kapott szakszervizben mást mint 10w40-et. Sőt, a nagy beavatkozás után a garis motorba is azt tett a szakszerviz. (3 különböző szakszerviznél forgott ez az autó.) Nálam kapott először idén 5w40 Castrol Magnatec 3-at, pozitív változásról (élményekről) nem tudok beszámolni, nem fogy belőle semennyi, eddig 2400km van benne kb. Az őszi cserekor lehet megpróbálom bele az Eneos 10w30-at (full szintetikus olaj bár dexos2 approval nélküli)...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Állást foglalni én sem szeretnék, de pl az én autóm a szervizkönyv szerint sosem kapott szakszervizben mást mint 10w40-et. Sőt, a nagy beavatkozás után a garis motorba is azt tett a szakszerviz. (3 különböző szakszerviznél forgott ez az autó.) Nálam kapott először idén 5w40 Castrol Magnatec 3-at, pozitív változásról (élményekről) nem tudok beszámolni, nem fogy belőle semennyi, eddig 2400km van benne kb. Az őszi cserekor lehet megpróbálom bele az Eneos 10w30-at (full szintetikus olaj bár dexos2 approval nélküli)...

Miért nem a Hyper Premium 5W-40-et? Nekem most az van benne, teljesen jó. GM 5W-30-hoz képest ég és föld....

Link to comment
Megosztás:

Állást foglalni én sem szeretnék, de pl az én autóm a szervizkönyv szerint sosem kapott szakszervizben mást mint 10w40-et. Sőt, a nagy beavatkozás után a garis motorba is azt tett a szakszerviz. (3 különböző szakszerviznél forgott ez az autó.) Nálam kapott először idén 5w40 Castrol Magnatec 3-at, pozitív változásról (élményekről) nem tudok beszámolni, nem fogy belőle semennyi, eddig 2400km van benne kb. Az őszi cserekor lehet megpróbálom bele az Eneos 10w30-at (full szintetikus olaj bár dexos2 approval nélküli)...

Miért térnél vissza 10W-re? :huh: Azt mondod sokat városozol,sok hidegüzem,tehát 5W inkább :icon1:

10W-be van már fullszintetikus?

Link to comment
Megosztás:

Miért nem a Hyper Premium 5W-40-et? Nekem most az van benne, teljesen jó. GM 5W-30-hoz képest ég és föld....

:D

Következő olajcserénél már biztosan kipróbálom, mind1 mire költöm a 8ezret, ha ennyire csodás, legyen... :)

Sziasztok !

Opel astra g kijelző pixeles ezt lehet otthon javítani ha lehet ennek van valami leírása ?

Egy golyóstollal, vagy nem túl hegyes ceruzával, határozottan nyomd meg a hibás pixelt, nekem segített! Valamilyen vékony textíliát rakj a kettő közé, hogy ne karcoljon... :)

Link to comment
Megosztás:

:D

Következő olajcserénél már biztosan kipróbálom, mind1 mire költöm a 8ezret, ha ennyire csodás, legyen... :)

Egy golyóstollal, vagy nem túl hegyes ceruzával, határozottan nyomd meg a hibás pixelt, nekem segített! Valamilyen vékony textíliát rakj a kettő közé, hogy ne karcoljon... :)

Meg próbálom köszi :D
Link to comment
Megosztás:

Miért nem a Hyper Premium 5W-40-et? Nekem most az van benne, teljesen jó. GM 5W-30-hoz képest ég és föld....

Miért térnél vissza 10W-re? :huh: Azt mondod sokat városozol,sok hidegüzem,tehát 5W inkább :icon1:

10W-be van már fullszintetikus?

Szerintem a 10w-s olajjal szebb hangja volt, talán halkabb is volt, semmi negatívumot nem tapasztaltam. Az 5w-s óta, hát...

Nem full, hanem fél. Vagyis rész-szintetikus. Tény hogy néhány oldalon teljesen szintetikusnak hirdetik, de szerintem nem az.

Nem tudom, de bárhol nézem, szintetikusnak írják:

http://www.goldolaj.hu/szemelyauto/819-eneos-premium-plus-10w30-4l.html

http://www.eneos-olaj.hu/termekeink/motorolajok/premium/pp10w30

Szerintem -nem számolva a dexos2 előírással- ezek lehetnek a megfelelő középút arra a kérdésre hogy 10-es vagy 5-ös olaj...

Sőt, 10w olajban ez is szintetikus elvileg:

http://www.goldolaj.hu/castrol-edge/36-castrol-edge-fst-10w60-1l.html

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Halott pixelről nincs tapasztalatom, de monitor beragadt képpontját sikerült már ezzel a módszerrel gyógyítanom, még évekig használtam, elő sem jött többé a hiba.

Tehát valóban megér egy próbát.

Meg próbáltam de nem jártam sikerrel :( ugyan olyan

Amugy ha szétszedem es a szallagkábelt meg igazítom vagy ilyesmi ?

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... szintetikus elvileg ..."

Az mit jelent?

T mantec!

Mint már régebben (is) jeleztem irányodba, nem vagyok partner az általad folytatott "szájkaratéban". Én abban nem lelem örömöm, hogy mások hozzászólásaiból -teljes szövegkörnyezetéből- részleteket kiragadva bohóckodjak. Meghagyom neked ezen privilégiumot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.