Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kamiont? Jobbat tudok... :D

A jelenlegi 1,4-es motor alapjaira (csak a blokk maradt) az Opel elkészítette az 1,4-es turbo kivitelét. Hamarosan megjelenik a H Astrákban, de még a Vectra utódjába is bekerülhet a német szaklapok szerint. 140 lóerős lesz, de ez másodlagos. Az előzetes hírek alapján a motor kb. 220Nm-t ad majd le 1500-as fordulat környékén, tehát a VW TSI és a Fiat T-Jet motorok vetélytársa lesz. A VW motorok milliónyi tesztje alapján tudható, hogy egy ilyen motor már 1200-1300-as fordulattól vehemensen gyorsít, 2000 fölé menni pedig már szinte felesleges. Így érik el a bőven 7 liter alatti átlagokat.

Gondoljatok már bele, hogy azokban a motorokban 1500-on van 220Nm, egy mostani 1,4-es 90 lovas Astrában pedig mondjuk úgy 80-100Nm. És az olajfilm kibírja! És a főtengely kibírja! És a dugattyúk és a gyűrűk is kibírják!!!

Értitek már, hogy micsoda tartalék van még ezekben a motorokban??? A csoda határát feszegetjük!!! :D

Lassan már alapjáraton leadja a max. forgató nyomatékot, gyorsításhoz elég a klímát rákapcsolni, az úgyis emeli az alapjárati rpm -et...... :)

Link to comment
Megosztás:

A károsanyagkibocsátás nem csökken, sőt nől az alacsony fordulatszámon forgó, részterheléssel dolgozó motornál. Aki nem hiszi, méressen egyet-egyet alapjáraton, alacsony és magas fordulatszámon, hideg ill. üzemmeleg motorral. Az összes összetevőt figyelembevéve a legrosszabb távozó gázt a hideg motor produkálja alapjáraton.

Az, hogy egy motor pörgős, az nem azt jelenti, hogy állandóan leszab.ig kéne forgatni. Az épp úgy árt, mint a túlzottan alacsony fordulatszám.

A kibocsátással kapcsolatban igazad is van, meg nem is... :)

A mérés ugyanis a kiáramló gáz összetételét mutatja meg, ami valóban sokkal jobb magasabb fordulaton. Csakhát ne felejtsd el, hogy a műszer nem méri a kiáramló gáz mennyiségét!!! Azzal együtt pedig már megdőlne az elméleted.

Ha megnézed mondjuk a kipufogógáz összetételét 1500-as és 3000-es fordulaton, akkor nyilván tisztább 3000-nél. De mivel pont kétszer annyi jön belőle ki a csövön, így összességében mégis az lesz a szennyezőbb. Csodák ugyanis nincsenek...

Link to comment
Megosztás:

Igyekeztem mindenkinek érvekkel alátámasztva válaszolni, kicsit most csalódott vagyok, hogy senki nem látta át, hogy mi az üzenetem...

Pár évvel ezelőtt én is harmadikban mentem még 60-nál is, de azóta sokat változtak a dolgok. A benzin (főleg az ára), az autók, a károsanyag kibocsátás, a hatásfok, a motorkarakterisztika és ezekhez bizony nekünk is változni kell. Én is kímélem és vigyázok az autómra, figyelek minden rezdülésére, minden visszajelzésére. Sose feledjétek, hogy a terhelés, az nem a kaszni tömege, a légellenállás vagy az emelkedő. A terhelés, az a Te jobb lábad! Ha csak kicsit nyomod a gázt, akkor csak kicsit terheled a motort. És a motort kicsit terhelni már alacsony fordulaton is lehet!!!

Mára ennyi voltam, jó éjszakát mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

sajnos ilyen nincs... ha világitott a motorkontrol akkor a computer hibát tárol, és az ott marad amig ki nem törlik...

az inditásgátló menet közben nem tud hibát okozni...

ha leáll az lehet főtengely jeladó - hibakód: nincs motor fordulatszám jel

nyitva maradt AGR szelep - hibakód: AGR szelep nyitott, / vagy müködési hiba

folytószelep ház retkes, de attól még beindul...

vidd el az autót valami nem "Józsi bácsi érthozzá mert a Skodát is meg tudta javitani" szerelőhöz... mégmielött úgy megáll mint a szög :)

:D:):D

Szakszervízbe vittem az autót! (amúgy szervízkönyves) De ezt már le is írtam. Opel szervízbe (Veszprémben). Nem mutatott ki semmit a szgép.

Az AGR szelep a kipufogógáz vissza vezető szelep? Mert ha az, akkor az motor rángatásban nyilvánul meg. Azt pedig még sosem produkálta. Az autó menetteljesítményével semmi problémám nincs. Előző 1.4-es 90 HP autómhoz képest ég és föld a különbség és nem a 10 HP miatt hanem talán a 25 NM nyomaték különbség miatt sokkal élvezhetőbb. Alacsony fordulat számon is jól húz, nyugis tempóban 2000-2500 között elváltok (városban), de így is lendületesen lehet vele közlekedni. 3600-tól (ahol a nyomaték csúcs van) attól pedig egész jól húz. Amit ROLÓ írt 1.2-es corsa: össze se lehet vele hasonlítani az autót, ez a véleményem: mind2-vel volt szerencsém. :D

Még senki nem írt választ, hogy mekkora olajfogyasztásotok van 1000-10.000 km-re lebontva 1.6-os 16V motorral!

2 éve van meg nekem ez az astra de még mindig nem szoktam meg ezt a számomra túlzott olajfogyasztást.

Amúgy mint már második G astra tulajdonos, meg vagyok elégedve az autóval, de ez a hiba nagyon bosszantó tud lenni és finoman fogalmaztam. És nem suszterhez vittem az autót. Még kontakt hibára is gyanakszom, remélhetőleg nem a vezérrlő elektronikájával lesz probléma. Ha meg van a hiba oka, mindenképpen leírom. :P

A takarékos közlekedéses témátokra válaszolva:

nem csak a general motors, de legtöbb motor gyártó ajánlása a legtakarékosabb közlekedés, ha 2500 RPm-nál váltasz és 2000-2500Rpm között próbálod tartani a fordulatszámot (persze terepviszonyoktól függőn, hogy ne erőlködjön a motor). De tényleg meg kell néha hajtani, ki kell kormolni ;) Meg azért mindenki jól teszi ha néha kicsit magasabb oktánszámú benyával is megtölti a vasat, még a magas benzin árak ellenére is.

Olajfogyasztásos adatokat és egyéb menetteljesítményeket (fogyasztás, teljesítmény) légyszi írjatok! Köszi.

Link to comment
Megosztás:

A G astra tulajdonosok örömére írom, hogy az autó számomra biztonságosnak felelt meg egy baleset során (még az előző astrámmal) és nem kis koccanás volt... Képeket is tudok mutatni, ha valakit érdekelne (nagy sebességnél történt ütközés: egy kisteher, majd pedig egy szikla...). A kasztni fényévekkel merevebbre sikerült az előzőnél. Szóval a kategóriában nem egy utolsó darab. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Corsa előtt Astra G 1.6 volt tény, hogy alacsony fordulaton meglepően nyomatékszegény volt az autó, nem igen lehetett vele gyorsulni, 3000 rpm felett viszont meglódult és ment....

A Corsa 1.2 twinport, alacsony fordulaton sokkal nyomatékosabb, vagy ha négyben 50 km/h -nál odalépek neki nagyon elhúz, ilyet az astra soha nem tudott. Gyorsabb, dinamikusabb autónak érzem, élvezetesebb vele vezetni mint a G- vel volt..... :D

a twinportok alacsony fordulaton ezerszer jobbak a sima ecotecnél az én tapasztalatom szerint is :)

Link to comment
Megosztás:

:):):D

Szakszervízbe vittem az autót! (amúgy szervízkönyves) De ezt már le is írtam. Opel szervízbe (Veszprémben). Nem mutatott ki semmit a szgép.

Az AGR szelep a kipufogógáz vissza vezető szelep? Mert ha az, akkor az motor rángatásban nyilvánul meg. Azt pedig még sosem produkálta. Az autó menetteljesítményével semmi problémám nincs. Előző 1.4-es 90 HP autómhoz képest ég és föld a különbség és nem a 10 HP miatt hanem talán a 25 NM nyomaték különbség miatt sokkal élvezhetőbb. Alacsony fordulat számon is jól húz, nyugis tempóban 2000-2500 között elváltok (városban), de így is lendületesen lehet vele közlekedni. 3600-tól (ahol a nyomaték csúcs van) attól pedig egész jól húz. Amit ROLÓ írt 1.2-es corsa: össze se lehet vele hasonlítani az autót, ez a véleményem: mind2-vel volt szerencsém. :D

Még senki nem írt választ, hogy mekkora olajfogyasztásotok van 1000-10.000 km-re lebontva 1.6-os 16V motorral!

2 éve van meg nekem ez az astra de még mindig nem szoktam meg ezt a számomra túlzott olajfogyasztást.

Amúgy mint már második G astra tulajdonos, meg vagyok elégedve az autóval, de ez a hiba nagyon bosszantó tud lenni és finoman fogalmaztam. És nem suszterhez vittem az autót. Még kontakt hibára is gyanakszom, remélhetőleg nem a vezérrlő elektronikájával lesz probléma. Ha meg van a hiba oka, mindenképpen leírom. :D

A takarékos közlekedéses témátokra válaszolva:

nem csak a general motors, de legtöbb motor gyártó ajánlása a legtakarékosabb közlekedés, ha 2500 RPm-nál váltasz és 2000-2500Rpm között próbálod tartani a fordulatszámot (persze terepviszonyoktól függőn, hogy ne erőlködjön a motor). De tényleg meg kell néha hajtani, ki kell kormolni :D Meg azért mindenki jól teszi ha néha kicsit magasabb oktánszámú benyával is megtölti a vasat, még a magas benzin árak ellenére is.

Olajfogyasztásos adatokat és egyéb menetteljesítményeket (fogyasztás, teljesítmény) légyszi írjatok! Köszi.

Nálam 2 hónapja van a corsa, 4évig volt az astra.

Mondhatsz nekem bármit, a tény az tény marad: lendületesebb, dinamikusabb és pörgősebb a corsa, mint az 1.6 volt.

Nekem is sokkoló volt amikor átültem, de be kellett látnom: a corsa jobban megy, sokkal!

Alsó tartományban lényegesen pörgősebb, nyomatékosabb, autópályán 170 km/h lazán vitte.

Én sem akartam hinni amikor vezettem, de hidd el nekem sokkal könnyebben ellépek a nagy autók elől mint az astrával, és nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel..... :D

Van még egy óriási előnye: lényegesen kevesebb a tömeg, amit mozgatni kell és ezt elég hatásosan teszi.

Én sem akartam elhinni, de most egyre inkább felsejlenek azok a képek az autózás élményeimből, amikor ezek a kis ezres-egykettes szutykok (és hasonló társai ) lazán maguk mögé utasítottak egy indulásnál.

Na ekkor nem értettem hol a 100Le és a 150Nm.....??

A legdöbbenetesebb, amikor 170 nél a Yaris!! villogott mögöttem hogy esetleg haladnék, vagy kitérnék előle.... :P ;)

Magasabb oktánszámról: az ECU 98 -as specifikációig avatkozik be (állítja a motort a benyához), teljesen felesleges bele a magasabb oktánszámú üzemanyag úgysem fog jobban menni, max. pszichikai tuning és vakítás... ;)

Külföldi kutaknál viszont lényegesen másabb a 98, sőt kevesebb is fogy belőle (a tankból).....

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődéssel olvastam, milyen tudományos megfogalmazások születnek az autók terhelése témában: A megoldás az alacsony fordulaton autózóknak és onnan kigyorsítóknak: tessék Diesel-t venni.. :D Na persze azt is megjáratni, amikor esély van rá! :)

esetleg a "commonrail", a többit inkább hagyjuk..... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Corsa előtt Astra G 1.6 volt tény, hogy alacsony fordulaton meglepően nyomatékszegény volt az autó, nem igen lehetett vele gyorsulni, 3000 rpm felett viszont meglódult és ment....

A Corsa 1.2 twinport, alacsony fordulaton sokkal nyomatékosabb, vagy ha négyben 50 km/h -nál odalépek neki nagyon elhúz, ilyet az astra soha nem tudott. Gyorsabb, dinamikusabb autónak érzem, élvezetesebb vele vezetni mint a G- vel volt..... :)

Nekünk is van 1.2-es (Twinsport)CorsaC-nk, de az Asra szerintem nyomatékosabb (1.4 twinsport), az 1.2-es Corsa 2e alatt nem szeret lenni, az Astra hasonlóan kb 1750-es fordulaton viselkedik.

Link to comment
Megosztás:

Nálam 2 hónapja van a corsa, 4évig volt az astra.

Mondhatsz nekem bármit, a tény az tény marad: lendületesebb, dinamikusabb és pörgősebb a corsa, mint az 1.6 volt.

Nekem is sokkoló volt amikor átültem, de be kellett látnom: a corsa jobban megy, sokkal!

Alsó tartományban lényegesen pörgősebb, nyomatékosabb, autópályán 170 km/h lazán vitte.

Én sem akartam hinni amikor vezettem, de hidd el nekem sokkal könnyebben ellépek a nagy autók elől mint az astrával, és nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel..... ;)

Van még egy óriási előnye: lényegesen kevesebb a tömeg, amit mozgatni kell és ezt elég hatásosan teszi.

Én sem akartam elhinni, de most egyre inkább felsejlenek azok a képek az autózás élményeimből, amikor ezek a kis ezres-egykettes szutykok (és hasonló társai ) lazán maguk mögé utasítottak egy indulásnál.

Na ekkor nem értettem hol a 100Le és a 150Nm.....??

A legdöbbenetesebb, amikor 170 nél a Yaris!! villogott mögöttem hogy esetleg haladnék, vagy kitérnék előle.... :) :D

Magasabb oktánszámról: az ECU 98 -as specifikációig avatkozik be (állítja a motort a benyához), teljesen felesleges bele a magasabb oktánszámú üzemanyag úgysem fog jobban menni, max. pszichikai tuning és vakítás... :D

Külföldi kutaknál viszont lényegesen másabb a 98, sőt kevesebb is fogy belőle (a tankból).....

Üdv mindenkinek!

Na most ezen az 1.2-es corsa, 1.6-os astra dolgon nem fogok vitatkozni, akit érdekel, járjon utána, nézze meg a műszaki adatokat...

a magasabb oktánszámú benyánál nem feltétlen a 98-asra gondoltam, és nem azért írtam, hogy jobban megy tőle a vas. Ha figyelmesebben elolvasod a fentieket, akkor a motor "karbantartása" céljából írtam (égéstér, stb...) És oda is tettem, hogy néha, NÉHA :D:D:D

AMúgy meg ha már itt tartunk, hogy fel dobtad a labdát:

tényleg jobban megy egy 100-assal , mint egy sima 95-össel, de hozzá teszem én sem tankolok bele a magas benzin árak miatt! Csak kb 5000-10000 km-enként teszek bele más benyát. De viszont nem árt több helyen is tankolni, az adalékok miatt. Mármint a minden napi tankolásra gondolok most :P

Link to comment
Megosztás:

Ja még valamit kihagytam:

"A legdöbbenetesebb, amikor 170 nél a Yaris!! villogott mögöttem hogy esetleg haladnék, vagy kitérnék előle...."

Biztos, hogy egy autóról beszélünk? :)

G astra 1.6 16V?

Az autó 1130 kg. Ha már aq súlyt nézzük akkkor számold ki rá a lóerő arányt és a nyomatékot. Abban is az astra jön ki jobban. Vagy a Te astrád volt lomha, vagy nem értem, hogy miért ilyen tapasztalatod van...

Nekem az 1.4-esnek 185-190 körül volt a vége persze sík területen és a az óra szerint. Ez óra szerint 200-at viszi, hozzá teszem, hogy kellő hosszú szakaszon, de viszi :D

A 160-as tempó a legjobb neki a véleményem szerint, azt minden féle akadály nélkül tudja tartani(gondolok itt nagyobb emelkedőkre). Tehát ez a 170-nél levilogott egy Yaris... Hát nem tudom :D

Meg azt még meg szeretném jegyezni, hogy az 1.2-es corsa-ba üljetek be 4-en, majd ugyan így az 1.6-os astrába és tapasztald a különbséget. a Pici corsa nagyon megérzi a súlyt, az astra annyira nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Imy!

Elküldtem a képeket az általad megadott email címre. Majd jelezz vissza, ha megkaptad. Ezek utólag készített képek. DE a jegyzőkönyvben megvan az összes helyszíni fotó. Ha valakit érdekel, le is írhatom, hogy hogyan történt a baleset, mert több, mint 8 hónapig húzódott az ügyem és kármegosztást állapítottak meg... elég tanulságos egy történet. Persze nem akarom úntatni a Nagyérdeműt és azt is tudom, hogy nem ide tartozik ez a téma, de mint 90%-unk G astra tulajdonosok vagyunk :)

Szóval nem kell parázni a kasztniban :D Persze azért óvatosan a jobb lábbal!

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is van 1.2-es (Twinsport)CorsaC-nk, de az Asra szerintem nyomatékosabb (1.4 twinsport), az 1.2-es Corsa 2e alatt nem szeret lenni, az Astra hasonlóan kb 1750-es fordulaton viselkedik.

Sztem tök felesleges ezen az 1.2 vs 1.6 dolgon filózni. Mindenkinek más a tapasztalata, és valószínűleg mindenkinek a maga szemszögéből igaza is van, de azt azért tegyük hozzá, hogy nagy valószínűséggel nem ugyanolyan idős és hasonló állapotú autókat hasonlítotok most össze, és ez azért sokat számít... Szemben roletti autójával, az én 1.6-omnak pl ha "négyben 50 km/h-nál odalépsz", akkor az enyém speciel viszonylag jól ugrik erről az alacsony fordulatról is. Sőt mondhatni kifejezetten elégedett vagyok az autó alacsony fordulati teljesítményével, már azzal ami egy 1.6-tól persze elvárható. Z14XE-hez képest érezhetően jobban ugrik alacsonyról (a kis magasugró, vagy inkább alacsonyugró :)). Nem mintha sokat használnám így egyébként, de tény, hogy volt már szitu, ahol élveztem előnyét.

Link to comment
Megosztás:

...Tehát ez a 170-nél levilogott egy Yaris... Hát nem tudom :) ...

Yaris 1.5 T Sport komoly meglepetésekre képes. Ne az 1.0 VVTi-ből indulj ki... :D

Ez olyan, mintha egy Merdzsós (C180, E200) mesélné csodálkozva, hogy egy Astra (GSi vagy OPC) letolta. Abban sincs semmi különös. Nem kell a kisebbet lenézni... :D

Link to comment
Megosztás:

Ja még valamit kihagytam:

"A legdöbbenetesebb, amikor 170 nél a Yaris!! villogott mögöttem hogy esetleg haladnék, vagy kitérnék előle...."

Biztos, hogy egy autóról beszélünk? :)

G astra 1.6 16V?

Az autó 1130 kg. Ha már aq súlyt nézzük akkkor számold ki rá a lóerő arányt és a nyomatékot. Abban is az astra jön ki jobban. Vagy a Te astrád volt lomha, vagy nem értem, hogy miért ilyen tapasztalatod van...

Nekem az 1.4-esnek 185-190 körül volt a vége persze sík területen és a az óra szerint. Ez óra szerint 200-at viszi, hozzá teszem, hogy kellő hosszú szakaszon, de viszi :D

A 160-as tempó a legjobb neki a véleményem szerint, azt minden féle akadály nélkül tudja tartani(gondolok itt nagyobb emelkedőkre). Tehát ez a 170-nél levilogott egy Yaris... Hát nem tudom :D

Meg azt még meg szeretném jegyezni, hogy az 1.2-es corsa-ba üljetek be 4-en, majd ugyan így az 1.6-os astrába és tapasztald a különbséget. a Pici corsa nagyon megérzi a súlyt, az astra annyira nem. :D

Na figyi: X16XEL 1.6 16v Astra G, 4 év alatt volt tapasztalatom bőven!

Az autó 3000 felett ért vmit gyorsulásban, mondhatsz nekem bármit akkor sem ment úgy mint a twinport Corsa!

A végsebességgel nem volt gondom, de a gyorsulás nem volt meggyőző, a vége 200km/h simán volt, de városban közel sem lehtett vele úgy cikázni.

Üljünk bele négyen?? Meg fogsz lepődni: az astrában négyen +klíma = halálközeli élmény, azaz nem ment sehová sem, sajnos ezt én így tapasztaltam és nem egy Astránál.

Városban indulásnál jobb ha kinyomod a klímát.....

Nem egy két hasonló kondíciókkal rendelkező Astra tulajdonosa panaszkodott ezekre a motorokra.

Volt a családban egy szintén egyhatos Seat, nos amikor abba átültem és odaléptem neki éteztem mi az a gyorsulás, az tényleg ment!

Előtte volt Honda Civic, igaz az csak egynégy volt, de ne tudd meg mennyi alatt volt 100 -on, ill százról mennyi idő alatt gyorsult 140 -re! Gyári specifikáció, semmi tuning, de azok a motorok tényleg tudtak menni.

Talán nem véletlen a Yaris példa sem ezek után.......

Én azt mondom amiket megtapasztaltam: az Astra G 1.6 16v motor 100LE nekem nem ment úgy, mint a Corsa C 1.2 twinport motor 85LE! Ezt így tapasztaltam meg, ez számomra hihetetlen volt elsőre, de be kellett látnom ez a TÉNY!

Mióta a Corsával járok nem egy-két nagyobb testvért (köztük Astrát is ) hagytam magam mögött a lámpánál, élvezets ahogy elgyorsul, amilyen gyorsan reagál a gázadásokra. Sajnos ennek a fordítottját is meg kellett érnem amikor Astra volt nekem, bosszantott ahogy elhúztak mellettem ezek a kis szutykok. Pedig nyomtam neki rendesn, de elváltott és elhúzott mellettem takarosan...... Ekkor kezdtem szembesülni az autóm határaival.....

Link to comment
Megosztás:

Na figyi: X16XEL 1.6 16v Astra G, 4 év alatt volt tapasztalatom bőven!

Az autó 3000 felett ért vmit gyorsulásban, mondhatsz nekem bármit akkor sem ment úgy mint a twinport Corsa!

A végsebességgel nem volt gondom, de a gyorsulás nem volt meggyőző, a vége 200km/h simán volt, de városban közel sem lehtett vele úgy cikázni.

Üljünk bele négyen?? Meg fogsz lepődni: az astrában négyen +klíma = halálközeli élmény, azaz nem ment sehová sem, sajnos ezt én így tapasztaltam és nem egy Astránál.

Városban indulásnál jobb ha kinyomod a klímát.....

Nem egy két hasonló kondíciókkal rendelkező Astra tulajdonosa panaszkodott ezekre a motorokra.

Volt a családban egy szintén egyhatos Seat, nos amikor abba átültem és odaléptem neki éteztem mi az a gyorsulás, az tényleg ment!

Előtte volt Honda Civic, igaz az csak egynégy volt, de ne tudd meg mennyi alatt volt 100 -on, ill százról mennyi idő alatt gyorsult 140 -re! Gyári specifikáció, semmi tuning, de azok a motorok tényleg tudtak menni.

Talán nem véletlen a Yaris példa sem ezek után.......

Én azt mondom amiket megtapasztaltam: az Astra G 1.6 16v motor 100LE nekem nem ment úgy, mint a Corsa C 1.2 twinport motor 85LE! Ezt így tapasztaltam meg, ez számomra hihetetlen volt elsőre, de be kellett látnom ez a TÉNY!

Mióta a Corsával járok nem egy-két nagyobb testvért (köztük Astrát is ) hagytam magam mögött a lámpánál, élvezets ahogy elgyorsul, amilyen gyorsan reagál a gázadásokra. Sajnos ennek a fordítottját is meg kellett érnem amikor Astra volt nekem, bosszantott ahogy elhúztak mellettem ezek a kis szutykok. Pedig nyomtam neki rendesn, de elváltott és elhúzott mellettem takarosan...... Ekkor kezdtem szembesülni az autóm határaival.....

NEm tudom mit jelent neked az elhúzás... Ki mennnyire tolja neki induláskor a lámpánál, főleg városban ahol 50 a megengedett (ezt 1-esben túllépem: 60 körül megy 1-esben az autó) és a mai bűntetések mellett nem sokan engedik meg maguknak a száguldozást, főleg nem lakot területen bellül. A corsára nem reagálok többet, már leírtam a véleményemet és tartom is. a Toyotára annyit, hogy az egyik haveromnak egy 1.4-es VVTi corollája van 97Le. A két autó súlya szinte kg-ra pontosan megegyezik. A corolla azt hiszem 1135kg az astra meg 1130kg. Valahogy így. Nagyon sokat vezettem a corolláját és vezetem is. Megint meg kell, hogy cáfoljalak. Végsebességben pedig az az autó 180-nál nem nagyon akar többel menni. Aztán nekem írhatsz bármit, hogy mennyire megy. Tudom jól, hogy nem. Erre az 1.6-os 16V motorra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy nem megy. Eszi az olajat, amit még máig nem szoktam meg. Egyszerűen nem is értem, hogy lehetséges ez. Nekem volt egy 87-es évjáratú A corsa-m, a kocka corsa. 1.3 S 70le: nagyon ment. Nem volt 800 kg a kasztni. Egy csöpp olajat nem evett. Az egy pörgős motor volt, nyomatékból nem lehett vele autózni. Ha tartottad a fordulatot, akkor meglepően jól m ment. Most vagy a Te corsa-d valami tuning vas (kivetted belőlle a felesleges súlyokat :) ), vagy nem tudom. :D Szóval nem istenítem ezt a motort, mert nem is tudnám. Hajlamos a túlfogyasztásra is sajna és mint írtam ehhez az olajfogyasztáshoz nem vagyok hozzá szokva. Nekem csak 2 éve van meg, de ez alatt több, mint 70 ezret beleraktam az autóba. :D (kb egy garnitúra nyári gumit el is használtam, így hogy télit is használok). Szóval nem most ültem bele...

Link to comment
Megosztás:

Yaris 1.5 T Sport komoly meglepetésekre képes. Ne az 1.0 VVTi-ből indulj ki... ;)

Ez olyan, mintha egy Merdzsós (C180, E200) mesélné csodálkozva, hogy egy Astra (GSi vagy OPC) letolta. Abban sincs semmi különös. Nem kell a kisebbet lenézni... :D

:D

Egyetértek. Egyáltalán nem mind1 milyen típus jön mögötted :D

De a fentiekben idézem: " ezres 1.2-es szutykokról" írt ROLÓ

Azért ne nevettessük ki magunkat :D

Ezres, 1.2-es motor 170-nel simán? Nekem a simán tartani azt jelenti, hogy nagyobb gázadásra még megindul az autó, nem pedig azt, hogy ami a vége :D

Szerintem az az 1.2-es 170-180-nál többet nem is nagyon megy.

Ráadásul azt írtad ROLÓ, hogy prögős kis motor. Most akkor pörgős, vagy nyomatékos? :P

Nem mind1. ;)

De szerintem ezen kár vitatkoznunk. Nézz után akkor a gyár által megadott adatoknak :)

Link to comment
Megosztás:

max nyomaték: 110 NM

a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszám: 4000

a lóerőhöz: 5600

végsebesség: 168 Km/h

gyorsulás (0-100-ra): 13,9s (5 fokozatú kézi váltóval)

az 1.6 16V G astra:

max nyomaték: 150 NM

a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszám: 3600 (tehát előbb leadja a maximális nyomatékot=nem kell annyira pörgetni)

végsebesség: 190 Km/h

gyorsulás (0-100-ra): 11,5s (5 fokozatú kézi váltóval)

Akár hogy is nézem, nem hiszem, hogy egy 1.2-es corsa legyorsulna...

Link to comment
Megosztás:

Azt nem említtetted meg, hogy milyen corsa, de gondolom a D. Már pedig ha az, akkor a szinte egyforma a 2 autó súlya, elhanyagolható a különbség. És egy 1.2-es motornak nem tesz valami jót a 170-es tempó (húzamosabb ideig tartása lazán :D). Kiváncsi lennék ilyenkor mennyit fogyaszt és mennyit pörög! :)

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést mindenkitől, hogy egyáltalán bele mentem ebbe az értelmetlen vitatkozásba. (Olyan, mint ha én egy 2.0 16V akarnék meggyőzni, hogy jobban megy az 1.6-os, vagyis jobban gyorsul :) nevetséges) Szóval elnézést a Nagyérdműtől, hogy ilyen hülyeséggel vettem el a helyet az érdemlegesebb témáktól.

Link to comment
Megosztás:

:D

Egyetértek. Egyáltalán nem mind1 milyen típus jön mögötted :D

De a fentiekben idézem: " ezres 1.2-es szutykokról" írt ROLÓ

Azért ne nevettessük ki magunkat :D

Ezres, 1.2-es motor 170-nel simán? Nekem a simán tartani azt jelenti, hogy nagyobb gázadásra még megindul az autó, nem pedig azt, hogy ami a vége :D

Szerintem az az 1.2-es 170-180-nál többet nem is nagyon megy.

Ráadásul azt írtad ROLÓ, hogy prögős kis motor. Most akkor pörgős, vagy nyomatékos? :P

Nem mind1. ;)

De szerintem ezen kár vitatkoznunk. Nézz után akkor a gyár által megadott adatoknak :)

Amiket írtam azt tapasztalatból mondom, nem célom lehúzni a G astrát, de akkor sem ment úgy az alsó tartományban mint a Corsa! Én így tapasztaltam.

Legyek figyelmes? -nos:

-sehol nem tettem rá utalást, hogy a mögöttem lévő Yaris hány köbcentis volt (mert nem előzött meg, így nem tudtam milyen motorral szerelt...)

- sehol nem tettem említést, hogy a "kis szutyok" autók hány köbcentisek

ellentmondás-figyelmesség: "Meg azért mindenki jól teszi ha néha kicsit magasabb oktánszámú benyával is megtölti a vasat, még a magas benzin árak ellenére is."

majd később:

" de hozzá teszem én sem tankolok bele a magas benzin árak miatt! Csak kb 5000-10000 km-enként teszek bele más benyát. "

No comment....

Sajnálom, ilyennek éreztem az astrát, de ez van. Nálam sokkal inkább számít egy motor dinamikája mint a vége...

A Corsát alsó tartományban dinamikusabbnak, pörgősebbnek egyszóval jobbnak ítéltem meg.

Ennyi....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.