Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nah, lenne egy kérdésem.

Átolvastam a hozzászólásokat, és többen írjátok, hogy a Z16XEP-ben nincs hidrotőke.

A márkaszervíz állítja, hogy van, meg a szerelőm is. :)

Mondjuk inkább Nektek hiszek, mint a márkaszervízeknek. A szerelő kicsit elbizonytalanított.

Azért jó lenne vmi tuti megerősítés.

Nem kekeckedek, tényleg fontos lenne tudnom. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, lenne egy kérdésem.

Átolvastam a hozzászólásokat, és többen írjátok, hogy a Z16XEP-ben nincs hidrotőke.

A márkaszervíz állítja, hogy van, meg a szerelőm is. :)

Mondjuk inkább Nektek hiszek, mint a márkaszervízeknek. A szerelő kicsit elbizonytalanított.

Azért jó lenne vmi tuti megerősítés.

Nem kekeckedek, tényleg fontos lenne tudnom. :D

szervízfüzet 26. oldal 10.pont:

szelephézag állítás 150E km enként.

Hidrotőkésnél ilyen nincs

Bírom az ilyen márkaszervizt :S

Link to comment
Megosztás:

Abból nem lesz ugye semmilyen negatív következményem, hogy átfúrom a rendszámot?

Üdv!

Én úgy tudom, hogy a rendszám külső felületén van egy fényvisszaverő fóliaréteg, ami ha megsérül, alatta a lemez elkezdhet rozsdásodni. Ennek ellenére nagyon sokan átfúrják, bár tényleg nem tudom, hogy nem számít-e hatósági jelzés rongálásának... De annyian kifúrják. Ha tilos lenne, kishazánk szemfüles rendőrei / döntéshozói már pénzt csinaáltak volna a büntetéséből. :D

Link to comment
Megosztás:

Nah, lenne egy kérdésem.

Átolvastam a hozzászólásokat, és többen írjátok, hogy a Z16XEP-ben nincs hidrotőke.

A márkaszervíz állítja, hogy van, meg a szerelőm is. :)

Mondjuk inkább Nektek hiszek, mint a márkaszervízeknek. A szerelő kicsit elbizonytalanított.

Azért jó lenne vmi tuti megerősítés.

Nem kekeckedek, tényleg fontos lenne tudnom. :D

Én kérek elnézést a szerviz nevében is! Aztán csodálkoznak, ha bezárnak, mert alig megy be hozzájuk valaki...

...rájuk férne egy kis szakmai továbbképzés!

Szóval XEP motor nem hidrotőkés, de ha hitetlenkednek, akkor hívják fel a gyártót!

Made in Hungary :D

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést a szerviz nevében is! Aztán csodálkoznak, ha bezárnak, mert alig megy be hozzájuk valaki...

...rájuk férne egy kis szakmai továbbképzés!

Szóval XEP motor nem hidrotőkés, de ha hitetlenkednek, akkor hívják fel a gyártót!

Made in Hungary :D

Z14XEP-ben is hagyományos van?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom az egyetlen kikötés, hogy a csavar/szegecs színe egyezzen meg a felület színével.

Szerintem meg semmilyen belepiszkálás nem legális, ugyanis a rendszámtábla nem a júzer tulajdona, az hatósági jelzés, valamint - ahogy Pootj is írja - a fóliának sem tesz jót. Mindenesetre olyat még nem hallottam, hogy a yard ezért kekeckedett volna valakivel. Egyébként ezek a rendszámtábla-tartók, meg a felerősítésük ritka sz@rul van megoldva. Az ember lecsukja a csomagtartót, aztán olyan hangja van, mintha betört volna egy kirakat. Én gumipogácsával próbáltam csökkenteni a lötyögést.

Link to comment
Megosztás:

Abból nem lesz ugye semmilyen negatív következményem, hogy átfúrom a rendszámot?

biztos hogy nem,nekem is csavarozva van elöl,nincs tartó....Szerintem csak annyira kell odafigyelni,hogy ne egy hatalmas kapupánt csavarral taknyold fel:) De ezt jóérzésű ember nem teszi meg....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én úgy tudom, hogy a rendszám külső felületén van egy fényvisszaverő fóliaréteg, ami ha megsérül, alatta a lemez elkezdhet rozsdásodni. Ennek ellenére nagyon sokan átfúrják, bár tényleg nem tudom, hogy nem számít-e hatósági jelzés rongálásának... De annyian kifúrják. Ha tilos lenne, kishazánk szemfüles rendőrei / döntéshozói már pénzt csinaáltak volna a büntetéséből. :D

Én nem láttam még alumíniumot rozsdásodni...

Link to comment
Megosztás:

na de ha szereted körbejárni a kérdést, akkor biztosan tudod, hogx a Debica egy nagy kalap szar...

mért nem veszel valami értelmes gumit? csak 1x kell megvenni, és nem minden évben.

viszont ha a minőségi gumival 5 centivel elöbb meg tudsz állni mint a szarral, az pont azt jelenti, hogy vásárolhatsz 2 lámpat, és egy lökháritót... az egy kicsit többe kerül mint a debica, és a minőségi gumi közti árkülönbség....

amugy a startgumi.hu adatai szerint a debica 13.500 ft, a kléber ami jó, michlein termék meg 15.000.

szerintem megéri :D

Találtam egy jó üzletet, ahol már 12890-ért van kleber gumi. Így viszont már megfontolandó. Debica gumikról nem találtam teszteket, de sok helyen írták és mondták személyesen hogy nem rossz gumik (olyanok, akik használták). Ezért csodálkoztam azon, hogy te azt mondod, hogy nem jó.

A 9486-os hozzászólásom első két pontjához senkinek sincs hozzáfűznivalója? Tényleg nagyon kíváncsi vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy jó üzletet, ahol már 12890-ért van kleber gumi. Így viszont már megfontolandó. Debica gumikról nem találtam teszteket, de sok helyen írták és mondták személyesen hogy nem rossz gumik (olyanok, akik használták). Ezért csodálkoztam azon, hogy te azt mondod, hogy nem jó.

A 9486-os hozzászólásom első két pontjához senkinek sincs hozzáfűznivalója? Tényleg nagyon kíváncsi vagyok. :D

én egy évig dolgoztam gumaszervizben,nagyon sok debica gumát raktunk,sosem volt vele semmi gond,nem hangos,és az én személyes tapasztalatom az,hogy sokkal jobban tapad mint kategóriájának gumijai. A döntés mindig az egyéné,neki mi tetszik,mit engedhet meg.darab árról beszélünk,ha darabonként csak 1500ft-tal drágább a jobb,a 4 db-nál az már 6 ezer+szerelés.Sokan ezt nem engedik meg.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy jó üzletet, ahol már 12890-ért van kleber gumi. Így viszont már megfontolandó. Debica gumikról nem találtam teszteket, de sok helyen írták és mondták személyesen hogy nem rossz gumik (olyanok, akik használták). Ezért csodálkoztam azon, hogy te azt mondod, hogy nem jó.

A 9486-os hozzászólásom első két pontjához senkinek sincs hozzáfűznivalója? Tényleg nagyon kíváncsi vagyok. :)

Brother !

Ez hosszú lesz, de Te akartad ! :D

1. Termosztát

Bemész az első Opel szervizbe és megérdeklődöd, hogy mennyiért kapni a Te motorodhoz való új termosztátot.

Miután szereted a " közbeszerzést " játszani - én is ! :D - felhívsz pár pótalkatrészre szakosodott kereskedelmi láncot és a kérdést felteszed nekik is. Az így beszerzett adatokat otthon kielemzed, ár / érték arány, mit bír el a családi kassza, mennyiért rakják bele ,stb.stb. és döntesz.

Ne feledd! A jelenlegi szarnál, minden megoldás csak jobb lehet!

2. Alapjárat probléma

A termosztát cserét ejtsed meg, aztán utána vizsgáld meg még1x a jelenséget. Ha hamar nyit a termosztátod, akkor a torokfűtésed sem lehet valami tökéletes...szóval step by step! :D

Nem vagyok szakértő, de alapból tisztítsad v. tisztíttassad ki a fojtószelepe házadat. Utána nem ártana a vákumcsöveket is átnézni, nem szív-e falsot valahol?

3. Téligumik

Itt a fórumon ez meg az olaj kb olyan, mint amikor a pasi a nőkről dumálnak, kinek mi tetszik, Hajszín, mell méret, stb.

Nemrég írtam a kollégáimnak egy kis szezonra felkészítési okosságot, abból idézném a gumikra vonatkozó fejezetet:

Gumiabroncsok állapotvizsgálata

Nos, ez talán a legérzékenyebb pontja autónk felkészítésének, mert a gumiabroncson keresztül visszük át az útra a vonóerőt, biztosítjuk a megfelelő tapadást fékezéskor, valamint irányváltásokkor biztosítjuk a megfelelő oldaltartást.

Ezért fontos, hogy abroncsunk ezeket megfelelően el tudja látni. Először ellenőrizzük le a kerekekben a guminyomást. Ezután a futófelület profilmélységét kell megmérni, ami nyári gumiknál minimum 1, 6mm- lehet. Ennél kisebb profilmélység már nem képes kivezetni a futófelület alól a vizet egy esős útburkolaton és már alacsony sebességnél is jelentkezik az ún. aquaplanning jelenség. És ha már az autó egyszer „felúszott „akkor többet nem lehet kormányozni, arra megy tovább a kocsi amerre a kerekek utoljára álltak… előzéskor nem a legjobb alternatíva!

Soha ne közlekedjünk kopott abroncsokkal, mert egy esetleges balesetnek több lesz a kárösszege, mint amibe a négy új abroncs került volna.

Ha a napi átlaghőmérséklet tartósan 7 fok alatt marad, akkor cseréljük le a nyári gumiabroncsokat téliekre! Ezzel ne várjuk meg az első havazást, mert ezeknek a gumiknak az anyagösszetétele puhább, jobb tapadást nyújtanak még száraz útburkolaton is, mint a kikeményedő és a tapadási tulajdonságait elvesztő nyári abroncsok.

Szerencsére, a választék nagyon gazdag a gumipiacon, mindenki a lehetőségei, és autója teljesítménye szerint válasszon márkát. Hazánk a mérsékelt éghajlati zónában fekszik, ezért nem jellemzőek a skandináv hóviszonyok, még a legvadabb téli hónapokban sem.

A havas, sáros, latyakos utakra megfelelő mintázatot (M+S = Mud and Snow ) keressük a szakboltokban.

Ha már rendelkezésre állnak régebbről a téli abroncsok, akkor szintén nézzük meg a profil mélységüket és ha 3,2mm-nél kisebbek, akkor inkább vegyünk újakat !

A személyes véleményem az, hogy téli viszonyok mellett még a legolcsóbb téli abroncsok is jobbak, mint a legjobb prémium minőségű nyári abroncs!

Aztán ebből azt alkalmazol, amit szeretnél...

Link to comment
Megosztás:

azért azt bírom, hogy mindenki akkor cserél amikor esik a hó és fagy van, de!

összetaposott jeges úton szerintem mind1 mi van fennt!!! ha nem szögesgumi akkor csak a jószerencsében bízhatsz

nekem persze van téligumim, de asszony 6 éves 30-e km futott pandusán viszont nincs

Link to comment
Megosztás:

Brother !

Ez hosszú lesz, de Te akartad ! :D

1. Termosztát

Bemész az első Opel szervizbe és megérdeklődöd, hogy mennyiért kapni a Te motorodhoz való új termosztátot.

Miután szereted a " közbeszerzést " játszani - én is ! :D - felhívsz pár pótalkatrészre szakosodott kereskedelmi láncot és a kérdést felteszed nekik is. Az így beszerzett adatokat otthon kielemzed, ár / érték arány, mit bír el a családi kassza, mennyiért rakják bele ,stb.stb. és döntesz.

Ne feledd! A jelenlegi szarnál, minden megoldás csak jobb lehet!

2. Alapjárat probléma

A termosztát cserét ejtsed meg, aztán utána vizsgáld meg még1x a jelenséget. Ha hamar nyit a termosztátod, akkor a torokfűtésed sem lehet valami tökéletes...szóval step by step! :D

Nem vagyok szakértő, de alapból tisztítsad v. tisztíttassad ki a fojtószelepe házadat. Utána nem ártana a vákumcsöveket is átnézni, nem szív-e falsot valahol?

3. Téligumik

Itt a fórumon ez meg az olaj kb olyan, mint amikor a pasi a nőkről dumálnak, kinek mi tetszik, Hajszín, mell méret, stb.

Nemrég írtam a kollégáimnak egy kis szezonra felkészítési okosságot, abból idézném a gumikra vonatkozó fejezetet:

Gumiabroncsok állapotvizsgálata

Nos, ez talán a legérzékenyebb pontja autónk felkészítésének, mert a gumiabroncson keresztül visszük át az útra a vonóerőt, biztosítjuk a megfelelő tapadást fékezéskor, valamint irányváltásokkor biztosítjuk a megfelelő oldaltartást.

Ezért fontos, hogy abroncsunk ezeket megfelelően el tudja látni. Először ellenőrizzük le a kerekekben a guminyomást. Ezután a futófelület profilmélységét kell megmérni, ami nyári gumiknál minimum 1, 6mm- lehet. Ennél kisebb profilmélység már nem képes kivezetni a futófelület alól a vizet egy esős útburkolaton és már alacsony sebességnél is jelentkezik az ún. aquaplanning jelenség. És ha már az autó egyszer „felúszott „akkor többet nem lehet kormányozni, arra megy tovább a kocsi amerre a kerekek utoljára álltak… előzéskor nem a legjobb alternatíva!

Soha ne közlekedjünk kopott abroncsokkal, mert egy esetleges balesetnek több lesz a kárösszege, mint amibe a négy új abroncs került volna.

Ha a napi átlaghőmérséklet tartósan 7 fok alatt marad, akkor cseréljük le a nyári gumiabroncsokat téliekre! Ezzel ne várjuk meg az első havazást, mert ezeknek a gumiknak az anyagösszetétele puhább, jobb tapadást nyújtanak még száraz útburkolaton is, mint a kikeményedő és a tapadási tulajdonságait elvesztő nyári abroncsok.

Szerencsére, a választék nagyon gazdag a gumipiacon, mindenki a lehetőségei, és autója teljesítménye szerint válasszon márkát. Hazánk a mérsékelt éghajlati zónában fekszik, ezért nem jellemzőek a skandináv hóviszonyok, még a legvadabb téli hónapokban sem.

A havas, sáros, latyakos utakra megfelelő mintázatot (M+S = Mud and Snow ) keressük a szakboltokban.

Ha már rendelkezésre állnak régebbről a téli abroncsok, akkor szintén nézzük meg a profil mélységüket és ha 3,2mm-nél kisebbek, akkor inkább vegyünk újakat !

A személyes véleményem az, hogy téli viszonyok mellett még a legolcsóbb téli abroncsok is jobbak, mint a legjobb prémium minőségű nyári abroncs!

Aztán ebből azt alkalmazol, amit szeretnél...

Köszönöm a kimerítő választ! :)

Az 1-es ponthoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nyilván azért kérdeztem meg itt először, mert ez ingyen van. (nincs telefonköltség) Személyes utánajárás meg részemről esélytelen. Mire végzek a munkahelyemen, minden bezár.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kimerítő választ! :D

Az 1-es ponthoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nyilván azért kérdeztem meg itt először, mert ez ingyen van. (nincs telefonköltség) Személyes utánajárás meg részemről esélytelen. Mire végzek a munkahelyemen, minden bezár.

Megkérdezzem Neked?

Link to comment
Megosztás:

Én nem láttam még alumíniumot rozsdásodni...

Üdv!

Alumíniumot még én sem láttam rozsdásodni (legfeljebb felületi oxidréteg alakul ki rajta), de tudtommal a rendszámtáblák horganyzott acélból készülnek. Az én logikám szerint nagyon egyszerű okokból:

- olcsóbb

- Az alumínum olvadáspontja 660°C amit egy durvább balesetet követő tűz lazán elér és ilyenkor a rendszám használhatatlan fémtömeggé olvadna. Az acél ellenben 1500°C környékén olvad csak ( Vas-szén állapotábra megvan valakinek? :D ) és ez alkalmassá teszi a későbbi azonosításra. Pont emiatt vannak a betűk és számok nem simán felfestve hanem bele is ütve.

De ha valaki a Plaket Kft-nél dolgozik, nyugodtan cáfoljon meg :) http://plaket.hu

Szerk.: Elkezdtem nézegetni a linkelt oldalono lévő galériát és elbizonytalaondtam... Szóval valakinek egyéb tipp? Azért a berilliumötvözeteket kizárhatjuk :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben nem jár nagy fáradsággal. Igazából úgy gondoltam, hogy a sok fórumlakó között csak volt már olyan, akinek mostanság kellett ezt az alkatrészt cserélni és le tudja írni a közvetlen tapasztalatait.

Ha meglesz a " csomag " , akkor beterjesztem! Remélem, szerdáig ráér... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.