Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

Az alábbi "gondom" van, ami nem tudom, hogy normális-e. Mindkét kulcsom össze van lőve a kp zárral, de mikor beteszem a kulcsot programozási állásba, akkor nem programozódik újra. Tehát nem csukja, nyitja az autókat visszajelzésként. Ez normális vagy ezt mindig csinálnia kellene? Van esetleg ilyen hiba, hogy a felprogramozás elromlik.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az alábbi "gondom" van, ami nem tudom, hogy normális-e. Mindkét kulcsom össze van lőve a kp zárral, de mikor beteszem a kulcsot programozási állásba, akkor nem programozódik újra. Tehát nem csukja, nyitja az autókat visszajelzésként. Ez normális vagy ezt mindig csinálnia kellene? Van esetleg ilyen hiba, hogy a felprogramozás elromlik.

Nálam is ez volt ,hogy nem tudtam a központi zárat feltanítani rá,ahogy az user manual írja.

Rádugtam a gépet és megoldottam azzal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Továbbra is szar a verda!! Elmegy az erő, 3 henger megy csak, kinyomom a kuplungot leáll, de ezeket csak hidegen. Új tarfó lett bele téve kipróbálás végett, de azzal is ugyan úgy csinálja. Ami furcs amég, hogy kb 2 km után 80 fokos majdnem a víz, ami eddig nem igazán volt jellemző -10-ben. Jaaa! És mindezt hibajel nélkül! Légyszi ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom. Szerelő trafóra gyanakodott, de az mostmár így kilőve.

Ha valakinek van ötlete, előre is köszi!

Szia!

Nekem is ez volt a hibajelenségem.

most újítják a szelepeket, meg a hengerfejet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is ez volt a hibajelenségem.

most újítják a szelepeket, meg a hengerfejet. :rolleyes:

Ezt mondtam nekik én is, hogy nézzék meg mert nekem gyanús. Azt mondták nem, a hengerfejjel nincs baj.

ááááááá

Nállad mi gáz volt a hengerefejjel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Továbbra is szar a verda!! Elmegy az erő, 3 henger megy csak, kinyomom a kuplungot leáll, de ezeket csak hidegen. Új tarfó lett bele téve kipróbálás végett, de azzal is ugyan úgy csinálja. Ami furcs amég, hogy kb 2 km után 80 fokos majdnem a víz, ami eddig nem igazán volt jellemző -10-ben. Jaaa! És mindezt hibajel nélkül! Légyszi ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom. Szerelő trafóra gyanakodott, de az mostmár így kilőve.

Ha valakinek van ötlete, előre is köszi!

hengerfej??

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az alábbi "gondom" van, ami nem tudom, hogy normális-e. Mindkét kulcsom össze van lőve a kp zárral, de mikor beteszem a kulcsot programozási állásba, akkor nem programozódik újra. Tehát nem csukja, nyitja az autókat visszajelzésként. Ez normális vagy ezt mindig csinálnia kellene? Van esetleg ilyen hiba, hogy a felprogramozás elromlik.

Várj, azt mondod mindkét kulcs össze van lőve.

Tehát működik nem?

Úgy tudom csak akkor csinálja a "felprogramozást" ha egyébként nincs meg a szinkron.

Ha jól mennek a kulcsok akkor nem.

Vagy valamit nem jól értettem?

Ha a kulcsok nyitját a kp zárat (távvezérlővel) akkor vedd ki az elemet az egyikből, had felejtse el a kódot.

Tedd vissza az elemet, próbáld ki. ha nem nyitja az ajtót, akkor póbáld meg "felprogramozni" az ismert módon.

Link to comment
Megosztás:

Várj, azt mondod mindkét kulcs össze van lőve.

Tehát működik nem?

Úgy tudom csak akkor csinálja a "felprogramozást" ha egyébként nincs meg a szinkron.

Ha jól mennek a kulcsok akkor nem.

Vagy valamit nem jól értettem?

Ha a kulcsok nyitját a kp zárat (távvezérlővel) akkor vedd ki az elemet az egyikből, had felejtse el a kódot.

Tedd vissza az elemet, próbáld ki. ha nem nyitja az ajtót, akkor póbáld meg "felprogramozni" az ismert módon.

Nálam olyan volt.hogy távos kulcs nem volt össze tanítva az immoval.(így vettem)

Megcsináltam,majd megpróbáltam " a várj 30 sec majd nyomd meg a gombot".

Nem történt semmi.

Maradt a "central door lock" menü pont ,azzal siker volt.

Link to comment
Megosztás:

Nálam olyan volt.hogy távos kulcs nem volt össze tanítva az immoval.(így vettem)

Megcsináltam,majd megpróbáltam " a várj 30 sec majd nyomd meg a gombot".

Nem történt semmi.

Maradt a "central door lock" menü pont ,azzal siker volt.

Ez a módszer mi? ezt nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Ez a módszer mi? ezt nem ismerem.

Elvileg úgy tudod újra tanítani a távkapcsot,ha 3 percnél hosszabb ideig tart az elemcsere vagy túl sokszor nyomod meg ható távon kívül.

Synchronizing remote control

In the event of malfunctions, synchronize

remote control:

1. Switch on ignition; system will then

remain in synchroniz ing mode for

30 seconds.

2. Briefly press button p or q on the

remote control unit with the unit inserted

in the ignition.

3. The central lock ing system locks and

unlocks to show that the remote control

ha s b een synchronized

Link to comment
Megosztás:

Elvileg úgy tudod újra tanítani a távkapcsot,ha 3 percnél hosszabb ideig tart az elemcsere vagy túl sokszor nyomod meg ható távon kívül.

Synchronizing remote control

In the event of malfunctions, synchronize

remote control:

1. Switch on ignition; system will then

remain in synchroniz ing mode for

30 seconds.

2. Briefly press button p or q on the

remote control unit with the unit inserted

in the ignition.

3. The central lock ing system locks and

unlocks to show that the remote control

ha s b een synchronized

Nekem nem így működik, ha elfelejti.

Beteszem a kulcsot az indítózárba

azonnal lenyomom a gombot (bármelyiket)

nyomva tartva elfordítom a kulcsot (gyújtásig, önindító nélkül)

És azonnal nyit, zár és kész is.

A tapasztalatom az, hogy ha jó a szinkron, akkor nem csinálja.

Úgy tűnt Invi erre gondolt, de lehet, hogy én tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem így működik, ha elfelejti.

Beteszem a kulcsot az indítózárba

azonnal lenyomom a gombot (bármelyiket)

nyomva tartva elfordítom a kulcsot (gyújtásig, önindító nélkül)

És azonnal nyit, zár és kész is.

A tapasztalatom az, hogy ha jó a szinkron, akkor nem csinálja.

Úgy tűnt Invi erre gondolt, de lehet, hogy én tévedek.

Valójában ez azt írja csak hozzá teszi a 30 másodpercet...

De úgy kellene műkszenie ahogy Te írod ,szerintem is.

Link to comment
Megosztás:

nem háritották rám, hanem én ajánlottam fel nekik, hogy megoldom. hisz ott dolgozom ahol dolgozom, és nem szivesen vinném máshelyre a paripát, itt már megvan a szerelőm. mondjuk ő most azért nem örül, de majd kiengesztelem... :rolleyes:

amugy a legnagyobb köszönet azért jár nekik, mert én úgy vettem az autót, hogy ki volt zárva a garanciából, és ezt elfogadtam, amikor megvettem. főképp hogy a honda hungarytól vettem...

Értem, akkor csak félrefeltételezés volt bocsi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Nem akartam egyébként kiokítani a szerelőt, tudom hogy nem szereressék, csak ha már ott van érdemes lett volna megnézni azt is.

Relleg megint szívatott alig bírtam a garázsig elvinni.

Hidegen elindul, alapjáraton megy. Elindulok, 2-300 m után benyomom a kuplungot leáll. Fordulatszám leesik 0-ra, de utána még olyan hang van, mintha repülő turbina pörögne lefelé olyan 5-10 mp-ig. Nehezen újraindul utána, de rángat, nem megy, ha megy is nem akar 2000 fölé pörögni, vagy lassan csökken a ford szám. Kuplung be, megint leáll. Újraindul, de rángat mint ha alig menne 1-2 henger. 1,5 km után valamennyire melegszik és aztán megy is, gyorsul is. De a motortérből érdekes szag jön a vezérműszíjj felőli oldalról.

Ennél részletesebben nem tudom leírni.

Tényleg örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete, mert így is 50 ezerbe van és olyan szar mint volt.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Nem akartam egyébként kiokítani a szerelőt, tudom hogy nem szereressék, csak ha már ott van érdemes lett volna megnézni azt is.

Relleg megint szívatott alig bírtam a garázsig elvinni.

Hidegen elindul, alapjáraton megy. Elindulok, 2-300 m után benyomom a kuplungot leáll. Fordulatszám leesik 0-ra, de utána még olyan hang van, mintha repülő turbina pörögne lefelé olyan 5-10 mp-ig. Nehezen újraindul utána, de rángat, nem megy, ha megy is nem akar 2000 fölé pörögni, vagy lassan csökken a ford szám. Kuplung be, megint leáll. Újraindul, de rángat mint ha alig menne 1-2 henger. 1,5 km után valamennyire melegszik és aztán megy is, gyorsul is. De a motortérből érdekes szag jön a vezérműszíjj felőli oldalról.

Ennél részletesebben nem tudom leírni.

Tényleg örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete, mert így is 50 ezerbe van és olyan szar mint volt.

Előre is köszi a segítséget.

Vázz.. lehet átugrott a szíjad..!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Nem akartam egyébként kiokítani a szerelőt, tudom hogy nem szereressék, csak ha már ott van érdemes lett volna megnézni azt is.

Relleg megint szívatott alig bírtam a garázsig elvinni.

Hidegen elindul, alapjáraton megy. Elindulok, 2-300 m után benyomom a kuplungot leáll. Fordulatszám leesik 0-ra, de utána még olyan hang van, mintha repülő turbina pörögne lefelé olyan 5-10 mp-ig. Nehezen újraindul utána, de rángat, nem megy, ha megy is nem akar 2000 fölé pörögni, vagy lassan csökken a ford szám. Kuplung be, megint leáll. Újraindul, de rángat mint ha alig menne 1-2 henger. 1,5 km után valamennyire melegszik és aztán megy is, gyorsul is. De a motortérből érdekes szag jön a vezérműszíjj felőli oldalról.

Ennél részletesebben nem tudom leírni.

Tényleg örülnék, ha valakinek lenne valami ötlete, mert így is 50 ezerbe van és olyan szar mint volt.

Előre is köszi a segítséget.

Már rég másik szerelőt kerestem volna!

Esetleg vedd fel a kapcsolatot kecskeméti cartársakkal. Biztos tudják, hogy a környéken kihez érdemes fordulni.

Link to comment
Megosztás:

Vázz.. lehet átugrott a szíjad..!

Majd csak nem! de ha igen a szerelő nyakába varrom biztos, mert most volt vízpumpa cserélve. Ahhoz meg ugye meg kellett bontani.

Amúgy van a cégnél egy autószerelő srác, beszéltem vele, azt mondja szerinte lehet EGR. Mert mikor hidegen indítom, akkor jó az alapjárat, semmi gond vele. Elindulok, kap egy kis terhelést, és 2000-nél nyit az EGR. Ekkor felakad és indul a kálvária, amíg be nem melegszik. Mert ugye utána jó. És észre vettem, hogy a vizem is hamarabb melegszik, kb 2 km és szinte üzemmeleg. Amit okozhat az, hogy a forró kipuff gáz folyamatosan megy vissza. Láttok ennek realitását??

Mondjuk ettől még mindíg nem tudom mi az a hang amit mondtam, hogy olyan mint egy lassan leálló turbina amikor leáll a motor.

Link to comment
Megosztás:

Majd csak nem! de ha igen a szerelő nyakába varrom biztos, mert most volt vízpumpa cserélve. Ahhoz meg ugye meg kellett bontani.

Amúgy van a cégnél egy autószerelő srác, beszéltem vele, azt mondja szerinte lehet EGR. Mert mikor hidegen indítom, akkor jó az alapjárat, semmi gond vele. Elindulok, kap egy kis terhelést, és 2000-nél nyit az EGR. Ekkor felakad és indul a kálvária, amíg be nem melegszik. Mert ugye utána jó. És észre vettem, hogy a vizem is hamarabb melegszik, kb 2 km és szinte üzemmeleg. Amit okozhat az, hogy a forró kipuff gáz folyamatosan megy vissza. Láttok ennek realitását??

Mondjuk ettől még mindíg nem tudom mi az a hang amit mondtam, hogy olyan mint egy lassan leálló turbina amikor leáll a motor.

leállításkor az enyémnek is van némi villanymotor hangja, de már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.