Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nálam is ugyan ez van igaz elég halkan. szerintem valami műanyag a műszerfal felől. de ki tudja...

Akkor nem csak nekem van ez a jelenség.De amúgy meg tök mind1 mennyivel megyek,ha nyomom a gázt akkor csattog,ha elveszem a pedálról a lábam akkor meg kussol.Akkor ennek a jelenségnek a felderítése 2emberes lesz.Az egyik nyomja a gázt,a másik meg fülel :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom a zajhoz. Én is a kesztyűtartó felől (de motortérből valószinüleg) hallok olyan "diesel-féle" hangot, de elég halkan. Viszont a másodpercmutatós szemléltetéssel élve én kb. 6x olyan sűrűn hallom. Ha kinyitjuk a motorháztetőt, akkor bal oldalról lehet nagyon halk ilyen kopogást hallani. Senki nem tudta nekem megmondani (2 szerelő), hogy mi az, azt mondták, hogy ne foglalkozzak vele..... Egyébként pedig jól megy a gép, jól fogyaszt, nincs különösebb gondom vele.....

Most akkor mi van? :lol:

Nekem ezt kb 2hónapja csinálja.De előtte tuti nem volt ilyen hangja.Csak most már elég idegesítő :)

Link to comment
Megosztás:

A probléma valószínű a szelepek körül lesz, mégpedig megszorulnak a szelepek. Ez szinte biztos, ahogy a kolléga is említette az előbb. Ugyan ezt csinálja/csinálta az enyém is, márkaszervizes ismerős is ezt mondta hibának. Viszont, hogy miként lehet gyógyítani ez már jobb kérdés. Az enyémen az üzemagyagba keverős szeleptisztító+fagyizás nem segített semmit. Magasabb oktánszámü üzemanyag is csak ideig-óráig. Most ajánlottak márkaszervízben egy Würth szeleptisztítót, amit a fojtószelepbe kell fújni járó motornál és utána jól meghajtani, most ezt tesztelem. Múlt kedden nyomtam bele, de jelentkezett azóta is, bár ritkábban és pénteken olyan 30 km-t mentem vele 4500 körül, azóta nem csinálta. Úgyhogy majd elválik, máskor is bírta pár napig. Ha ez nem jön be, akkor mondták, hogy vigyem át, lekötik a tankot és az AC pumpát, rákötik az ő ketyeréjüket és átjáratják a motrot valami spec, nagyon erős cuccal. Ez kb olyan 20 papír. Ez a végső lehetőség mielőtt szét kellene kapni és megnézni belülről. Úgyhogy majd kiderül.

Kezeljétek szkeptikusan, de több embernél bejött a fél tank 95, fél tank e85! Ha van trutyi a rendszerben, ez a mix tutti kitisztítja...

persze benzinszűrő csere előtte és utána is, szigorúan! Talán egy próbát megér a 90 ezres beavatkozás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Ez a fojtószelepes befújás nekem is mondták régen, csak elsiklottam mellette v.miért. megtod mondani nekem pontosan ennek a Würth-ös cuccnak a nevét?

én már írtam pontos típust, amivel én csináltam, de cenzúrázva lett reklám miatt. Elküldtem neked PÜ-ben.

Link to comment
Megosztás:

Na megint én vagyok!

Kiszürtem a hibát, de látom már Atis is írta hogy mi lehet!

Levettem az AGR szelepröl a stekkert.... tökéletesen működik a gép! (lassan fél éve szívtam vele)

A hiba jel is eltünt!

Rákérdeztem a szervízben hogy lehet e így használni,annyit mondtak hogy lehet,de azért kell egy AGR bele....!

Tuti hogy nem velük csináltatom meg....!

További szép napot Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Ez a fojtószelepes befújás nekem is mondták régen, csak elsiklottam mellette v.miért. megtod mondani nekem pontosan ennek a Würth-ös cuccnak a nevét?

Persze. A Würth-ös cucc neve: Würth rendszertisztító Spray 300 ml (cikkszám: A1893 564). Az ára olyan 2100 Ft+ÁFA körül van. Plusz posta, ha rendeled valahonnan. Én a Würth-től kértem ajánlatot rá, így volt ennyi, a logisztikai költség plusz 1800 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Persze. A Würth-ös cucc neve: Würth rendszertisztító Spray 300 ml (cikkszám: A1893 564). Az ára olyan 2100 Ft+ÁFA körül van. Plusz posta, ha rendeled valahonnan. Én a Würth-től kértem ajánlatot rá, így volt ennyi, a logisztikai költség plusz 1800 Ft.

köszi! berendelek egyet és nyár végén mire megint jön a hideg meg a koksz szilárdulás, odacsapok neki :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na megint én vagyok!

Kiszürtem a hibát, de látom már Atis is írta hogy mi lehet!

Levettem az AGR szelepröl a stekkert.... tökéletesen működik a gép! (lassan fél éve szívtam vele)

A hiba jel is eltünt!

Rákérdeztem a szervízben hogy lehet e így használni,annyit mondtak hogy lehet,de azért kell egy AGR bele....!

Tuti hogy nem velük csináltatom meg....!

További szép napot Mindenkinek!

akkor király volt a tipp amit írtam :S Sirály :lol:

örülök hogy megvan a hiba :)

Link to comment
Megosztás:

És az ott van a kesztyűtartónál?Mert nekem onnan jön a hang.És az is csak gázadásra.Meg hát persze eddig nem volt ez a jelenség

Nekem alapjáraton és 1-esben gázadásnál, indulásnál lehet hallani. Nagyobb fokozatban és sebességben eddig nem nagyon tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Lekopogom, de eddig az én autómmal nincs gond (85.000 km) az igaz, hogy nálam csak 20.000 km-t futott eddig, de az előző tulaj is csak a főtengely jaladót cserélte egyszer a szokványos szervizeléseken túl.

elhiszem, csak szinte nincs olyan Opel-es akinek ne lett volna ebből kifolyólag.....
Link to comment
Megosztás:

Lekopogom, de eddig az én autómmal nincs gond (85.000 km) az igaz, hogy nálam csak 20.000 km-t futott eddig, de az előző tulaj is csak a főtengely jaladót cserélte egyszer a szokványos szervizeléseken túl.

Na de hol kell lezárni az egeret?

Ki kell szedni is ott,vagy a csövet?

Link to comment
Megosztás:

Lekopogom, de eddig az én autómmal nincs gond (85.000 km) az igaz, hogy nálam csak 20.000 km-t futott eddig, de az előző tulaj is csak a főtengely jaladót cserélte egyszer a szokványos szervizeléseken túl.

Most lehet, hogy sokan fújni fognak rám, vagy ki is utáltok, de ezt le írom....

Volt szó itt korábban egr-ről, sárga hibalámpákról, olajfogyasztásról stb stb...egyik szerelő ismerősöm, (nem írom le, hogy melyk márkaszervízben dolgozik)

azt mondta hogy: "mindegyik 1.6 16V-s motor eszi az olajat egy kicsit, de az opelnál ez nagyon hamar, és sokaknak előjön, aki nem mondja az hazudik"

emiatt egy kicsit megriadtam, de valahogy nem akarom elhinni (még ha az enyém eszi is, ezt betudom az előző buta tulajnak)

Link to comment
Megosztás:

Most lehet, hogy sokan fújni fognak rám, vagy ki is utáltok, de ezt le írom....

Volt szó itt korábban egr-ről, sárga hibalámpákról, olajfogyasztásról stb stb...egyik szerelő ismerősöm, (nem írom le, hogy melyk márkaszervízben dolgozik)

azt mondta hogy: "mindegyik 1.6 16V-s motor eszi az olajat egy kicsit, de az opelnál ez nagyon hamar, és sokaknak előjön, aki nem mondja az hazudik"

emiatt egy kicsit megriadtam, de valahogy nem akarom elhinni (még ha az enyém eszi is, ezt betudom az előző buta tulajnak)

Az olaj fogyasztás az természetes,csak a mértéke nem mindegy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.