Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nektek is gyér kézifék hatásfoka az Astrátokon?

Be kell húznom addig, amíg már nem is lehet tovább, hogy értelmesen megfogja a kocsit.. Pedig tök új az autó.. A kattanásszám alacsony, de a fékhatás nem egy nagy szám.. Ma is behúztam pár kattanásnyit, amíg áltam be a garázsba és szinte sík terepen elkezdett hátrafele gurulni.. :blink:

Tomka

u.i.: remélem az első fék azért hatásosabb..

Én akár betonon is tudok vele forogni... B)

Szóval azért fog... az enyém. Csak meg kell rántani! :D

De kétsételen, hogy 2 kattanásnál lejtőn nem fogja meg az autót!

Link to comment
Megosztás:

Thx mindenkinek!

Igazából az a fura, hogy tényleg csak az utolsó kattanás fogja meg rendesen. De sebaj, meg kell szokni. B)

Már 1200 km van a kicsikében, a fogyasztás most romlott, 7literre jött ki, igaz volt bennt város is...

De amúgy nagyon jó gép ez.. :blink:

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Thx mindenkinek!

Igazából az a fura, hogy tényleg csak az utolsó kattanás fogja meg rendesen. De sebaj, meg kell szokni. B)

Már 1200 km van a kicsikében, a fogyasztás most romlott, 7literre jött ki, igaz volt bennt város is...

De amúgy nagyon jó gép ez.. :blink:

Tomka

Nekem varosban 9.2 korul van a fogyi, 7 literrel _nagyon_ elegedett lennek :D

Igaz en csak varosban hasznalom, csak rovid tavra, plusz ez kombi, nem twinport es 76.000 Km-es es 5 eves :D

Vegyel 1.2-est az nem eszik annyit ;) sot, biztos talasz a fogyasztas forumon olyan Astrasokat akiknek az autoja szinte termeli a benzint! Ami elmeletileg lehetseges, az elotted halado kipufogogazaibol ki lehetne szurni nem keves egheto anyagot.

Link to comment
Megosztás:

Nekem varosban 9.2 korul van a fogyi, 7 literrel _nagyon_ elegedett lennek :blink:

Igaz en csak varosban hasznalom, csak rovid tavra, plusz ez kombi, nem twinport es 76.000 Km-es es 5 eves B)

Vegyel 1.2-est az nem eszik annyit :D sot, biztos talasz a fogyasztas forumon olyan Astrasokat akiknek az autoja szinte termeli a benzint! Ami elmeletileg lehetseges, az elotted halado kipufogogazaibol ki lehetne szurni nem keves egheto anyagot.

Nem aggódok, lesz ez több is. :D

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy hol találom meg Uhuhu AGR szelep lezárásáról írt hozzászólását. Tegnap lezártam az AGR szelep, szelep nélküli nyílását ('99-es X16XEL Astra G, 98Ekm), elindulás után egy bizonyos idő múlva motorhiba ellenőrző lámpa kigyulladt. Újraindul, elalszik. Ugyanezt a lezárást megcsináltuk a haver ('04-es Z14XE, 90Ekm) Astra G-jén k.b. egy fél éve, és neki semmi hibát nem jelzett azóta az autó. (Neki néha rándult eggyet az autó, azért zártuk le, azóta megszűnt a rángatás.) A két AGR között csak a szelep nyitási iránya különbözik. Az enyém befelé, a haveré kifelé nyit. Lehet baja az autónak az AGR lezárásától? Miért van ez a különbség a két autó között? Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

a te autódon nem lehet lezárni az AGR-t.

mert a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét figyeli a computer, és jelzi, hogy nincs visszavezetés...

elméletileg a Z-s motornál se lehet lezárni.

Szia! Akkor, amit Mélykék 76 írt nekem az csak az F Astrára igaz? Az F Astránál nem figyeli a computer a visszavezetett k.gáz mennyiségét?
Link to comment
Megosztás:

Kollégák!

2004. decemberi 1,4 G kapta magát és menetközben feloltotta az olajnyomás izzót, majd leállt a motor. Szerencsére lassan mentem (kis utcában erős emelkedő tetején fordultam meg), leparkoltam és ellenőriztem az olajat. Semmi nem hiányzott. viszont a motort csak a 7-8 próbálkozásra tudtam elindítani - egyébként eddig pöccre indult. A hiba azóta nem jelentkezett, schillerék szerint a bc nem tárolt hibát, AGR szelep nincs?! ebben az autóban, de megtisztítottak vmi pillangószelepet. Na de mi lesz, ha legközelebb 160-nál jön elő ugyanez? Segítsen valaki!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nem alszik el a akku töltés ellenörző lámpa.

De előzménye is van: az autó nem indult,már a központi zár is bohóckodott,majd indításnál

teljesen olyan volt,mintha az aksi megadta volna magát.Na gondoltam feltöltöm,és semmi gond.

Feltöltöttem,autóba berak-majd indítás -az autó pöcre beindult,viszont az ell.lámpa nem alszik el.

Tehát nincs töltés,és rásegítés. Diesel autóról van szó (1.7 DIT) .

Kérdésem az lenne,hogy tudok valamit ellenőrízni rajta,vagy csak a szerelő segíthet?

Ha az aksi esetleg zárlatos lenne,az tud ilyet produkálni?

Előre is köszi .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nem alszik el a akku töltés ellenörző lámpa.

De előzménye is van: az autó nem indult,már a központi zár is bohóckodott,majd indításnál

teljesen olyan volt,mintha az aksi megadta volna magát.Na gondoltam feltöltöm,és semmi gond.

Feltöltöttem,autóba berak-majd indítás -az autó pöcre beindult,viszont az ell.lámpa nem alszik el.

Tehát nincs töltés,és rásegítés. Diesel autóról van szó (1.7 DIT) .

Kérdésem az lenne,hogy tudok valamit ellenőrízni rajta,vagy csak a szerelő segíthet?

Ha az aksi esetleg zárlatos lenne,az tud ilyet produkálni?

Előre is köszi .

ha nem ősrégi aksid van akkor kell rajta lennie egy figyelő lyukacskának

ha az zőld akkor okés, a többi 2 színre meg ott van mellette a magyarázat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nem alszik el a akku töltés ellenörző lámpa.

De előzménye is van: az autó nem indult,már a központi zár is bohóckodott,majd indításnál

teljesen olyan volt,mintha az aksi megadta volna magát.Na gondoltam feltöltöm,és semmi gond.

Feltöltöttem,autóba berak-majd indítás -az autó pöcre beindult,viszont az ell.lámpa nem alszik el.

Tehát nincs töltés,és rásegítés. Diesel autóról van szó (1.7 DIT) .

Kérdésem az lenne,hogy tudok valamit ellenőrízni rajta,vagy csak a szerelő segíthet?

Ha az aksi esetleg zárlatos lenne,az tud ilyet produkálni?

Előre is köszi .

Egy tuti cellazárlatos akku nem igazán indítaná be a kocsit, kb. 1 másoderc alatt 8-9 V köré esik a feszültsége.... :) de ha már nem lehet tőle messze, akkor hülyéskedhet... (ugye az elektródák fokozatosan vastagodnak) Ennek ellenére, ha a generátor ok, azért járó motornál a töltéslámpának ki kellene aludnia. Magyarul, úgy tűnik, nem igazán tölt.... :) Megmérted, mekkora a feszültség az akku kapcsain? (üzem közben)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nem alszik el a akku töltés ellenörző lámpa.

De előzménye is van: az autó nem indult,már a központi zár is bohóckodott,majd indításnál

teljesen olyan volt,mintha az aksi megadta volna magát.Na gondoltam feltöltöm,és semmi gond.

Feltöltöttem,autóba berak-majd indítás -az autó pöcre beindult,viszont az ell.lámpa nem alszik el.

Tehát nincs töltés,és rásegítés. Diesel autóról van szó (1.7 DIT) .

Kérdésem az lenne,hogy tudok valamit ellenőrízni rajta,vagy csak a szerelő segíthet?

Ha az aksi esetleg zárlatos lenne,az tud ilyet produkálni?

Előre is köszi .

Inkább vidd el egy elektromos szakihoz, lehetőleg olyanhoz aki generátor felújításhoz is ért. Nekem anno, kb 1 éve volt 15papíros a feszszabályzó és az egyenirányító híd csere, mert egymást ütötték ki(persze ki tudja milyen sorrendben), szóval még nem biztos, hogy neked is mind2 elszállít de ha nem akarod, hogy egyik miatt behaljon a másik neked is, akkor így ne használd, nekem sajnos menet közben adta fel így tovább mentem még 110km-t, amivel éppen haza értem, de ennyibe kerűlt a javítás!

ha tényleg nincs töltésed, akkor nincs szervó kormány sem! tehát így még baleset veszélyes is az autód, mert rendsen 2 kezes a kormány!

Üdv

Qpack

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nem alszik el a akku töltés ellenörző lámpa.

De előzménye is van: az autó nem indult,már a központi zár is bohóckodott,majd indításnál

teljesen olyan volt,mintha az aksi megadta volna magát.Na gondoltam feltöltöm,és semmi gond.

Feltöltöttem,autóba berak-majd indítás -az autó pöcre beindult,viszont az ell.lámpa nem alszik el.

Tehát nincs töltés,és rásegítés. Diesel autóról van szó (1.7 DIT) .

Kérdésem az lenne,hogy tudok valamit ellenőrízni rajta,vagy csak a szerelő segíthet?

Ha az aksi esetleg zárlatos lenne,az tud ilyet produkálni?

Előre is köszi .

Egyértelműen generátorfelújítás szagú a dolog!

Bekéne mérni az akksi kapcsain egy mezei multiméterrel inditás után mennyi a fesz!14,4V körül kéne lennie.Ez lehet a max!

Öreg szakim mondta mindig: Inkább 2x mérni,mint 1x sirni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét.

Újjabb fejlemények vannak:

Megmértem járó motornál a feszkót 11.8 V mutatott,tehát egyértelműen nem tölt.

Kíváncsiságból kértem egy havertól aksit,- beleraktam ugyanaz a helyzet-nincs töltés.

De erre számítottam,de mondom -hátha :)

Visszatettem az én aksimat,s láss csodát van töltés minden frankó.Már nem gyullad ki a

töltés ellenörző lámpa,s megmérve 14.07V feszkót látni.

Na most mi lehetett? Kontakt hiba esetleg?Na mindegy csak elviszem átnézetni egy szervízbe,

mert így nem bízom az autóban.

Mégegyszer mindenkinek köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sztem valahol elveszik az áram. Célszerü lenne leszedni a madzagokat, és megpucolva vissza. Lehet, hogy valahol korrodálódott, és a mozdítástol megint jó az érintkezés. Csak ez így nem biztonságos. Nem túl nagy meló végignézni az érintkezéseket.

Link to comment
Megosztás:

Sztem valahol elveszik az áram. Célszerü lenne leszedni a madzagokat, és megpucolva vissza. Lehet, hogy valahol korrodálódott, és a mozdítástol megint jó az érintkezés. Csak ez így nem biztonságos. Nem túl nagy meló végignézni az érintkezéseket.

Anno mit szivtam a rossz testkábel miatt! :) :( :) Megerősítettem forrasztással a gyári sarukat és egyből jó lett!

Link to comment
Megosztás:

hmmm. már megint elkezdett fura dolgot csinálni, már darabig csinálta ezt, de kb fél évig nem volt ilyen jelenség

Hideg motor indításánál, felbőg a motor (2000-2500 ig megy a ford szám), majd hírtelen leesik olyan 500-ra ahol hogy érezni, hogy majdnem lefullad. miért csinálja ezt? És ha ez ilyen akkor miért nem csinálja mindig? :)

Link to comment
Megosztás:

hmmm. már megint elkezdett fura dolgot csinálni, már darabig csinálta ezt, de kb fél évig nem volt ilyen jelenség

Hideg motor indításánál, felbőg a motor (2000-2500 ig megy a ford szám), majd hírtelen leesik olyan 500-ra ahol hogy érezni, hogy majdnem lefullad. miért csinálja ezt? És ha ez ilyen akkor miért nem csinálja mindig? :)

Nekem a Suzukimnál volt hasonló jelenség, gyertya és aksi csere után többet nem jelentkezett a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.