Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Bavaria-nak!

Érdekes,hogy valakinek pont ezek a hibái voltak 2 éve,akkor ez volt a válasz!

Íme a hivatalos magyarázat, hogy pontosan mit jelent azt ne kérdezd:

1120:

- Gázpedál 1. helyzetérzékelő, magas bemenet

- Gázpedál 1. helyzetérzékelő, alacsony bemenet

- Gázpedál 1-2 helyzetérzékelő, korreláció

1122:

- Gázpedál 2. helyzetérzékelő, magas bemenet

- Gázpedál 2. helyzetérzékelő, alacsony bemenet

1550:

- Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény

- Elektronikus fojtószelep szabályozás, csak gyújtásvezérlés

- Elektronikus fojtószelep szabályozás, motor leállítás

Link to comment
Megosztás:

Íme a hivatalos magyarázat, hogy pontosan mit jelent azt ne kérdezd:

1120:

- Gázpedál 1. helyzetérzékelő, magas bemenet

- Gázpedál 1. helyzetérzékelő, alacsony bemenet

- Gázpedál 1-2 helyzetérzékelő, korreláció

1122:

- Gázpedál 2. helyzetérzékelő, magas bemenet

- Gázpedál 2. helyzetérzékelő, alacsony bemenet

1550:

- Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény

- Elektronikus fojtószelep szabályozás, csak gyújtásvezérlés

- Elektronikus fojtószelep szabályozás, motor leállítás

Nekem is hasonló kódokat dobott z14xe astrám.

Kipucultam a folytószelepházat, majd ki is cseréltem, de semmi.

Kicseréltem a gázpedált, de semmi.

Kiderült, hogy a motorvezérlő elektronika szállt el. Szétégett valami panel a gázpedál jelének bemeneténél.

De nekem csak a "gázpedál 2. helyzetérzékelő"-t írta, az 1.-t nem. Okosok azt mondták, lehet megsérült a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kérdésem csak annyi lenne, hogy sokallnátok e 25ezret munkadíjra, amiben benne van:

olajcsere, kuplungszett csere, főtengelyszimering csere, hátsó fék csere, kézifékbowden csere, benzinszűrő csere.

plusz karter takarítás

nem vagyok otthon szervízdíjakban. Csak érdeklődés szintjén kérdezem.

Üdv

Boldogabb és balesetmentes, minden jóban gazdag Új Esztendőt Kívánok Nektek!

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kérdésem csak annyi lenne, hogy sokallnátok e 25ezret munkadíjra, amiben benne van:

olajcsere, kuplungszett csere, főtengelyszimering csere, hátsó fék csere, kézifékbowden csere, benzinszűrő csere.

plusz karter takarítás

nem vagyok otthon szervízdíjakban. Csak érdeklődés szintjén kérdezem.

Üdv

Boldogabb és balesetmentes, minden jóban gazdag Új Esztendőt Kívánok Nektek!

Gábor

nem.

az jó szám érte :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kérdésem csak annyi lenne, hogy sokallnátok e 25ezret munkadíjra, amiben benne van:

olajcsere, kuplungszett csere, főtengelyszimering csere, hátsó fék csere, kézifékbowden csere, benzinszűrő csere.

plusz karter takarítás

nem vagyok otthon szervízdíjakban. Csak érdeklődés szintjén kérdezem.

Üdv

Boldogabb és balesetmentes, minden jóban gazdag Új Esztendőt Kívánok Nektek!

Gábor

ingyen volt ennyi minden 25 ezerért...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kérdésem csak annyi lenne, hogy sokallnátok e 25ezret munkadíjra, amiben benne van:

olajcsere, kuplungszett csere, főtengelyszimering csere, hátsó fék csere, kézifékbowden csere, benzinszűrő csere.

plusz karter takarítás

nem vagyok otthon szervízdíjakban. Csak érdeklődés szintjén kérdezem.

Üdv

Boldogabb és balesetmentes, minden jóban gazdag Új Esztendőt Kívánok Nektek!

Gábor

Hello

Ilyen haver nekem is jól jönne, igaz az én szerelőm is szuper.

Link to comment
Megosztás:

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK

Új év új kezdet P0420=Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelő (kicsi) buliról hazafelé dobta a drága, mit takar pontosan, mibe fáj a javítás? A katalizátor idén már volt cserélve, mivel a gyári szétégett.

Segítséget előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

amit beletettek valószinüleg nem müködik rendesen.

bontott, vagy utángyártott lett belerakva?

a hibakódot értsd: a katalizátor hatásfoka gyenge.

A csere még márciusban volt, vadi új katalizátor, de nem értem mért csak most dob hibát és honnan vette azt mivel szerintem csak egy lambda van benne, még a kati elött de lehet tévedek Z14XE 2005 évi

Link to comment
Megosztás:

A csere még márciusban volt, vadi új katalizátor, de nem értem mért csak most dob hibát és honnan vette azt mivel szerintem csak egy lambda van benne, még a kati elött de lehet tévedek Z14XE 2005 évi

Hali, BÚÉK mindenkinek!

Nem csak egy szonda van, a kat után is van egy diagnosztikai szonda.

Link to comment
Megosztás:

tévedsz. van egy katalizátor ellenörző lambdaszonda is, az a katalizátor után van.

ok hogy vadi új, de gyári vagy utángyártott? ( mennyit fizettél érte? a gyári az vagy 250...)

120E állt meg ezek szerint utángyártott

A második szonda nem lehet hibás?

Hogy lehetne pontosabban kizárni melyik a rossz A katalizátor vagy a szonda

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is B.Ú.É.K. mindenkinek!!!

Másodszor: amióta beállt ez a hideg idő, azt tapasztalom, hogy terhelésváltáskor valami koppan az autó hátsó részében. Arra gondolok pontosan, hogy amikor váltok menet közben, a kuplung ráengedésekor hallom a koppanást. Üzemmeleg állapotban nincs gond. Ti esetleg tapasztaltok ilyet? Mi a franc lehet ez? A kipufogót átnéztem, minden tartó gumi a helyén, bár elég nagy a rendszer "holtjátéka", oldalirányba 20 cm-t simán meg lehet rángatni, minimális erőkifejtéssel.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

120E állt meg ezek szerint utángyártott

A második szonda nem lehet hibás?

Hogy lehetne pontosabban kizárni melyik a rossz A katalizátor vagy a szonda

az utángyártott katalizátor.

sajnos az utángyártott katalizátorok sokszor gyengén tisztitanak, és a szonda észreveszi.

nem valószinü hogy a szondád rossz, az másmilyen hibakódot dob.

meg lehet próbálni kicserélni, de nem hiszem.

hogy használod az autót? városban tötyögsz vele, napi 3 km-t?

Link to comment
Megosztás:

Az rendben lévő dolog, hogy benzines létére hideg induláskor olyan fekete füstöt ereget, mintha diesel lenne? Ok, hogy a lambda olyankor még nem játszik, de azért nekem fura. Lehet, hogy csak a szép fehér hó miatt tűnt fel, hogy ereget?

Link to comment
Megosztás:

Az rendben lévő dolog, hogy benzines létére hideg induláskor olyan fekete füstöt ereget, mintha diesel lenne? Ok, hogy a lambda olyankor még nem játszik, de azért nekem fura. Lehet, hogy csak a szép fehér hó miatt tűnt fel, hogy ereget?

Olajat nem csipegeti?

Link to comment
Megosztás:

az utángyártott katalizátor.

sajnos az utángyártott katalizátorok sokszor gyengén tisztitanak, és a szonda észreveszi.

nem valószinü hogy a szondád rossz, az másmilyen hibakódot dob.

meg lehet próbálni kicserélni, de nem hiszem.

hogy használod az autót? városban tötyögsz vele, napi 3 km-t?

Hát változó a használat, de inkább városi forgalom 5-10km max 4-es fokozatban pörgetve, havi 1x hosszabb táv~200Km

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretném lecserélni a fagyállót, de nem találok semmi leeresztő csavart. Létezik rajt egyáltalán vagy vmi más módszerrel kell leereszteni?

98' 1.4 16V Ecotech a szekér.

Köszi

Nekem a hűtő bal oldalán alul van a csavar..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is B.Ú.É.K. mindenkinek!!!

Másodszor: amióta beállt ez a hideg idő, azt tapasztalom, hogy terhelésváltáskor valami koppan az autó hátsó részében. Arra gondolok pontosan, hogy amikor váltok menet közben, a kuplung ráengedésekor hallom a koppanást. Üzemmeleg állapotban nincs gond. Ti esetleg tapasztaltok ilyet? Mi a franc lehet ez? A kipufogót átnéztem, minden tartó gumi a helyén, bár elég nagy a rendszer "holtjátéka", oldalirányba 20 cm-t simán meg lehet rángatni, minimális erőkifejtéssel.

Köszi előre is!

Nekem is hasonló jelentkezett karácsonykor. Nekem kiderült, hogy több felfogató le volt vágva a kocsiról. Ez egy évig nem jelentett gondot, viszont az a két tartókonzol ami elöl tartotta a kipufogót, szépen lerohadt a kocsiról. Vagy 2 órán keresztül kerestem, hogy miért üt fel a kipufogó, amikor megfogtam az egyik tartókonzolt és a kezemben maradt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.