Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Milyen váltó van a kocsimban vajon? (hol találom a típust?)

F13 lesz az, legalábbis Astra H-nál ezzel szerelték a Z14XEP motort (külföldön ugye ismeretlen az Astra Classic II) De ezen a képen láthatod hogy mit kell nézni ha a bal első kerék felől benézel a váltóra:

f15_1.jpg

Ez itt mondjuk éppen egy F17 a képen, de az F13 is ilyen, csak értelemszerűen az van ráírva.

Az utolsó 7 karakter a lényeg, itt a példánál az "F17" a váltó típusa, a "C" az áttétel aránya (C=Close Ratio=rövid, W=Wide Ratio=hosszú), az utolsó 3 szám pedig a tengelyhajtás (végáttétel) áttételi aránya.

Link to comment
Megosztás:

F13 lesz az, legalábbis Astra H-nál ezzel szerelték a Z14XEP motort (külföldön ugye ismeretlen az Astra Classic II) De ezen a képen láthatod hogy mit kell nézni ha a bal első kerék felől benézel a váltóra:

Ez itt mondjuk éppen egy F17 a képen, de az F13 is ilyen, csak értelemszerűen az van ráírva.

Az utolsó 7 karakter a lényeg, itt a példánál az "F17" a váltó típusa, a "C" az áttétel aránya (C=Close Ratio=rövid, W=Wide Ratio=hosszú), az utolsó 3 szám pedig a tengelyhajtás (végáttétel) áttételi aránya.

Kösziii!

Sajnos nem látom meg az motortakaró lemeztől.

Valaki, akinek Z14XEP-je van?

De nekem is a F13 rémlik...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint ez jó bele?

http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=50411500&termek_al_id=36058

A gyárira 5400Ft-ot mondtak, le id dobott a víz, az sem valami jó, ennyi idő után feladta. Vagyis az opelszerviz szerint. Mondja a fekete olajra, hogy piros, és a váltóból folyik. Én is nézem, de nekem fekete volt a portól. :)

Szerintem lehet hogy inkább az olajszűrőházról leszívárgo olajat nyomja a menetszél hátra, mert teljesen egy vonalban van vele... De majd hétvégén ráhúzok a csavarokra, hátha csak meglazult valamelyik, hátha... de valaki tud azokra egy meghúzási nyomatékot mondani?

Link to comment
Megosztás:

van ezen a c... autón olyan műszer ami pontos értéket mutat. :(

Azért van az, mert a motor számára nem probléma az akár 105 fokos hőmérséklet, viszont a felhasználónak probléma, ha megközelíti a 100 fokot, mert "felforr a víz". Emiatt a műszer kevesebbet mutat, mint a valóság, így a felhasználó nyugodt marad.

Ráadásul a termosztát 92 foknál csak kezd nyitni, de 110 fok körül nyílik ki teljesen, a kettő között egy folyamatos átmenet van. A motor valós hőmérséklete pár fokkal magasabb is lesz, mint 92 fok, a terheléstől, levegőhőmérséklettől, sebességtől, stb. függően beáll egy egyensúly. Az elején a ventilátor talán 97 fok körül kapcsol be, dugóban azt el lehet érni, normál haladásnál nem jellemző, szóval valahol 92 és 97 fok között van jellemzően a motor valós hőmérséklete.

Link to comment
Megosztás:

Töltés visszajelző: vagy van, vagy nincs.

Szuicid kútoszlop, avagy csóróság jelző: tele tanknál még sosem akarta főbe lőni magát. :D

A gond az ha a termosztát nyitási hőmérséklete 92 fok akkor a képen látható állapotba kellene üzemi hőmérsékletnél beállni,de ebben a helyzetben csak nagy terhelésnél van normál esetben a piros vonalnak megfelelő helyen áll a mutató.

az üzemanyag szint jelzőről már nem is beszélek, nagy csalódás nekem ez az autó. :(

IMG_20120402_143631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A gond az ha a termosztát nyitási hőmérséklete 92 fok akkor a képen látható állapotba kellene üzemi hőmérsékletnél beállni,de ebben a helyzetben csak nagy terhelésnél van normál esetben a piros vonalnak megfelelő helyen áll a mutató.

az üzemanyag szint jelzőről már nem is beszélek, nagy csalódás nekem ez az autó. :(

Szerintem ezektől a műszerektől kb ennyit lehet elvárni.

Sok más autóba pl direkt meg sincs skálázva a hőmérő, valahova középre beáll a mutató azt akkor jólvan.

Nekem amúgy pont "85-re" áll be a mutató, venti meg kb a 90nél kapcsol vagy kicsivel felette...

Egyébként nekem amikor kicsit rossz volt a termosztát az F-en akkor nem is a mutatóból vettem észre hogy gond van, hanem hogy elgyengült a fűtés.

Link to comment
Megosztás:

A gond az ha a termosztát nyitási hőmérséklete 92 fok akkor a képen látható állapotba kellene üzemi hőmérsékletnél beállni,de ebben a helyzetben csak nagy terhelésnél van normál esetben a piros vonalnak megfelelő helyen áll a mutató.

az üzemanyag szint jelzőről már nem is beszélek, nagy csalódás nekem ez az autó. :(

Azok mind tájékoztató jellegűek.

Az ECU tudja, hogy hány fokos a víz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kilyukadt a hűtőm, szemből nézve a bal oldalon a felső sarokban, ahol a cső becsatlakozik a hűtőbe. Lehet ezt javítani, vagy ne is ábrándozzak ilyesmiről? Egyébként nagyon minimális a fogyás és sokáig nem is tudtam hol ereszt, csak a minap vettem észre sötétben a jobb lámpa fényénél, hogy valami gőzöl. Hűtőtömítőt nem nagyon szeretnék kipróbálni!

Link to comment
Megosztás:

Azok mind tájékoztató jellegűek.

Az ECU tudja, hogy hány fokos a víz.

Imynek igaza van, íme a magyarázat bővebben:

"OPEL motorhőmérsékletről általában:

A GM ezeknél az autóknál (Opel-okra gondolok) a motorhőfok szabályzást "tradicionálisan" úgy oldotta meg, hogy van egy adott tartomány (normális üzemi hőmérséklet, 80-110°C) amin belül ingadozhat a motorhőfok.

Érdekes, hogy a GM más márkáiban ez nem feltétlenül tapasztalható, illetve pl: a Volkswagen csoport tagjai is, a fixen, mondjuk 95°C-ra beállított motorhőfokra "esküsznek" - vagy legalábbis a műszereik ezt mutatják.

Rossz ez az ingadozó szabályzás? Nem feltétlen... sőt, bizonyos esetekben jó is. (nem megy egyfolytában a ventillátor, ami energiát takarít meg és tovább tart a ventillátor is, egyes vélemények szerint a motornak is jót tesz, ha nem konstans a vízhőfok) Az igazi ok a gazdaságosság és környezet védelem táján keresendő. A benzin motorok a lehető legmelegebben járatva produkálják a legjobb mutatókat. Könnyebben reagálnak a gázadásra, jobbak az emissziós értékek. Tehát dugóban araszolva ez a 100°C-os motorhőfok az ideális, viszont mondjuk az autópályán vagy egy versenypályán, ahol a finomszabályzás jelentőssége kisebb, mert úgyis padlót nyom az ember, már mindenki szívesebben látja a mutatót 90 fok környékén. Ezzel a "szabadelvű" szabályzással ez viszonylag jól megvalósítható. Normál esetben a menetszél (+ ventillátor és a megfelelő termosztát) segítségével még nagy terhelésnél is alacsony az OPEL-ek vízhőfoka, városi dugóban ülve pedig feljebb kúszik a mutató.

Pont azok kedvéért mondom el ezeket, akik esetleg más márkákhoz voltak szokva és már meglepődtek ezen. Minden rendben amíg a mutató, a "fekete", üzemi tartományban van.

Sajnos egyik autógyártó (illetve a beszállító) sem "pazarol" túl sok pénzt az analóg műszerek pontosítására. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy amíg jól működnek, nem tévednek olyan nagyot.

A motor vezérlő, hacsak nem rossz a hőgomba, pontosan tudja hány fokos a hűtővíz, mi viszont a műszerfalon már csak egy közelítő értéket látunk."

Konklúzió: neked csak akkor van félnivalód, ha amotorhőmérséklet a muattó szerint tartósan a meleg (piros) illetve a hideg (kék) tartományban van normális használat esetén is, egyébként semmi ok az aggodalomra. Szvsza Fiaté vagy a VW-é sem jobb, ahol elektromosan szabályozzák a mutató állását, és az gyakorlatilag oda van szegelve középre, ahonnan csak akkor mozdul el felfelé ha már hengerfejes lett az autód és elforrt az összes víz, de addigra már semmit nem látsz a gőzfelhőtől...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kilyukadt a hűtőm, szemből nézve a bal oldalon a felső sarokban, ahol a cső becsatlakozik a hűtőbe. Lehet ezt javítani, vagy ne is ábrándozzak ilyesmiről? Egyébként nagyon minimális a fogyás és sokáig nem is tudtam hol ereszt, csak a minap vettem észre sötétben a jobb lámpa fényénél, hogy valami gőzöl. Hűtőtömítőt nem nagyon szeretnék kipróbálni!

hi!

nekem is szivárgott a ékszíj felől tetem bele hűtő tömítőt ,ilyet az óta nem szivárog sehol ez a fajta nem okoz dugulást a fűtő radiátorban.

http://tech-masters.eu/hu/content/products?gid=6&did=738

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.