Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Benzines Vectrám van, de a kiskönyvében úgy szerepel, hogy a dízelnek is ugyanott van a tápszivattyúja.

A hátulsó üléssor alatt közép tájban. A kárpit kis megbontását keresd.

Ami tuti: (a cégnél található dízelek alapján)

Ha kifogy a nafta akkor beszívhat olyan szennyeződéseket a tartályból amik eltömítik az üzemanyag csöveket, esetleg magát a kifolyó nyílást. Tartályból dízel leszív, kipucol, átfolyást néz. (Valamilyen tisztítóanyagot beledöntesz, hagyod kicsit hatni.) Benzines Astra F tartályát E85-el pucoltam ki, a nagy részét kihozta a gedvának. Vigyázz, hogy a tisztítóanyag ne kerüljön be a rendszerbe!

Onnan tovább haladva beszívhatja még a tápszivattyú, (arra nincs ötletem, valszeg cserés lesz) illetve elméletben az adagoló is (ilyenről még nem hallottam, de láttam már karón varjút).

Mindenképpen meg kell nézni az üzemanyag szűrőt is (én cserélném is, mert nem drága).

Ha az átfolyás biztosított, akkor pedig a rendszerből ki kell nyomatni a levegőt. A legtöbb modernebb dízel indítózáskor tud automatán légteleníteni.

Sziasztok kétnapja vettem egy vectrát a havertól akinek kiment a nafta és azóta nemindúl Eddig benyásaim voltak és nevágom a dízelt ez viszont 2.0 ás 98 as DTI . Mikor betankoltunk nemindult és azóta sem mikor a tankról levettem a két csövet nemjött belőlük semmi, az a kérdésem van e külön üzemanyag szivatyú ebeen a gépben vagy az adagolónak kéne felszivni ?

Link to comment
Megosztás:

Másik témába válaszoltam, hogy nincs a dízelben üzemanyagszivattyú, erre itt is fel van téve a kérdés. Rohadt nehezen kapják fel a gázolajat ezek a motorok. Volt már itt szó régebben, hogy már az akkut is lemerítették az indítással és akkor sem indult még be. Talán itt volt említve, hogy húzták az autót 1-2km-en keresztül is mire beindult.

Link to comment
Megosztás:

Másik témába válaszoltam, hogy nincs a dízelben üzemanyagszivattyú, erre itt is fel van téve a kérdés. Rohadt nehezen kapják fel a gázolajat ezek a motorok. Volt már itt szó régebben, hogy már az akkut is lemerítették az indítással és akkor sem indult még be. Talán itt volt említve, hogy húzták az autót 1-2km-en keresztül is mire beindult.

Nem kekeckedésnek, ill okoskodásnak, mert tény, hogy benzinessel nyomom, de lennie kell egy olyan elektromotornak ami elnyomja az adagolóig a naftát (na meg szűrő is van), mert utána következik a magas nyomású rész, ahonnan az adagolóé a főszerep.

Illetve létezik üzemanyag szivattyú a 2.0 DTI motorhoz (is).

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nincs kapcsolási rajzban sem a pumpa, se a vezérlése, stb. Cromaxban sem lehet kapni dízelhez pumpát, unix meg egy vicc, ott mindenhez jónak írják, benzinestől megkezdve az összes dízelhez jó ugyanaz a pumpa. :) Hagyományos adagolónál az adagolóban van a szivattyú, semmi más nincs. Common rail rendszerben van pumpa a tankban, itt még nincs.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nincs kapcsolási rajzban sem a pumpa, se a vezérlése, stb. Cromaxban sem lehet kapni dízelhez pumpát, unix meg egy vicc, ott mindenhez jónak írják, benzinestől megkezdve az összes dízelhez jó ugyanaz a pumpa. :) Hagyományos adagolónál az adagolóban van a szivattyú, semmi más nincs. Common rail rendszerben van pumpa a tankban, itt még nincs.

Így van, olvassatok kicsit utána ne mán, ezek a régiek adagolósok! Azért, mert DTI, az annyit tesz Opeléknál, hogy közvetlen befecsi, nem előkamrás.

Link to comment
Megosztás:

Így van, olvassatok kicsit utána ne mán, ezek a régiek adagolósok! Azért, mert DTI, az annyit tesz Opeléknál, hogy közvetlen befecsi, nem előkamrás.

A VW 1.9-es TDI motorjánál, ami nagy vonalakban az Ecotec 2.0 dieselre hasonlít, van tápszivattyú. (Munkatársam szerint, aki egy 2-es golfot hajt, amibe bele eltt applikálva egy 1.9-es TDI motor). Persze ettől még nem állítom, hogy az Ecotec dieselben is van, csak lehet :)

Az 1.7-es Isuzu motorhoz biztos, hogy nincs tápszivattyú.

Szerintem fel kéne szívni a tankból a gázolajat valahogy, hogy a szűrőig legyen tele a csőrendszer gázolajjal.

Link to comment
Megosztás:

A VW 1.9-es TDI motorjánál, ami nagy vonalakban az Ecotec 2.0 dieselre hasonlít, van tápszivattyú. (Munkatársam szerint, aki egy 2-es golfot hajt, amibe bele eltt applikálva egy 1.9-es TDI motor). Persze ettől még nem állítom, hogy az Ecotec dieselben is van, csak lehet :)

Az 1.7-es Isuzu motorhoz biztos, hogy nincs tápszivattyú.

Szerintem fel kéne szívni a tankból a gázolajat valahogy, hogy a szűrőig legyen tele a csőrendszer gázolajjal.

Nem tudom, most már elbizonytalanítottál, mert én is hallottam a tdi-sektől már anno. Lehet mégis van ebben is, a fene tudja, fel kell hajtani az ülést és meglesni. Csak van itt valaki, akinek ilyen motorral van szerelve és megossza. Egy szerelő ismerősöm pl. omegára mondta azt, hogy 20 liter alá nem érdemes vinni, mert nehezen indul. Lehet ez is olyan :S, bár az benzines volt ha jól emlékszem. Fel kell tölteni a gázolajszűrőt és próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nincs kapcsolási rajzban sem a pumpa, se a vezérlése, stb. Cromaxban sem lehet kapni dízelhez pumpát, unix meg egy vicc, ott mindenhez jónak írják, benzinestől megkezdve az összes dízelhez jó ugyanaz a pumpa. :) Hagyományos adagolónál az adagolóban van a szivattyú, semmi más nincs. Common rail rendszerben van pumpa a tankban, itt még nincs.

Tessék, erről beszéltem, ott van az elektromos tápszivattyú a 2.0 DTI-ben:

http://kepfeltoltes.hu/131031/DSC_0004__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nincs kapcsolási rajzban sem a pumpa, se a vezérlése, stb. Cromaxban sem lehet kapni dízelhez pumpát, unix meg egy vicc, ott mindenhez jónak írják, benzinestől megkezdve az összes dízelhez jó ugyanaz a pumpa. :) Hagyományos adagolónál az adagolóban van a szivattyú, semmi más nincs. Common rail rendszerben van pumpa a tankban, itt még nincs.

Tartom magam az előzőekhez, hogy mivel benzines Vecim van >>>így csak sejtem<<<, hogy ebben is van.

De mivel felpiszkáltad az érdeklődésem, amint lehetőségem lesz meglesek egy 2.0 DTI-t. Legalább okosodom.

Illetve kérnék egy dízeles kollegát, hogy gyújtson fényt a fejemben. Szóbeli sportszelettel meghálálnám.

Andrej kolléga kérdésére adott tippet szerintem nem befolyásolja, hogy van vagy nincs tápszivattyú.

Tényleg nem szekálásnak: de a Cromax webshopja is helyenként hiányos az adatok tekintetében.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.7 td-m van, és a kép amit linkeltél ugyanaz az én kocsimban is. Viszont az enyémben nincs külön szívattyú, ami a képen van az csak egy szűrőház, a vezeték pedig az üzemanyagszint jeladóhoz megy. 1.7 Isuzu dieselnél 100% hogy az adagoló szívja a gázolajat.

Tessék, erről beszéltem, ott van az elektromos tápszivattyú a 2.0 DTI-ben:

http://kepfeltoltes.hu/131031/DSC_0004__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.7 td-m van, és a kép amit linkeltél ugyanaz az én kocsimban is. Viszont az enyémben nincs külön szívattyú, ami a képen van az csak egy szűrőház, a vezeték pedig az üzemanyagszint jeladóhoz megy. 1.7 Isuzu dieselnél 100% hogy az adagoló szívja a gázolajat.

Elvileg a DTi-ben is csak egy ház van, benne a szívócsővel. A linkelt képen nem látom a pumpát, csak a házat és a csöveket. De egyszerű kideríteni. Ha a ház csatijára 4 vezeték megy, akkor van benne pumpa, ha kettő, akkor nincs. És ehhez még szét sem kell szedni, csak az ülés alatt a fedelet levenni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 1.7 td-m van, és a kép amit linkeltél ugyanaz az én kocsimban is. Viszont az enyémben nincs külön szívattyú, ami a képen van az csak egy szűrőház, a vezeték pedig az üzemanyagszint jeladóhoz megy. 1.7 Isuzu dieselnél 100% hogy az adagoló szívja a gázolajat.

Nekem is 1,7 TD, és azt tudom, hogy abban nincs tápszivattyú. Ezeknél a régi mechanikus adagolós motoroknál nincsen különálló elektromos tápszivattyú, hanem magába az adagolóba van beépítve.

Viszont az újabb, elektronikusan vezérelt adagolókból van, hogy kihagyják a tápszivattyút, hogy kisebb, kompaktabb legyen az adagoló, és akkor hátulra a tankba kell egy elektromos.

Viszont most már én sem vagyok még mindig meggyőződve arról, hogy az Ecotec diesellel mi a helyzet, télleg jó lenne szétszedni egyet :)

Link to comment
Megosztás:

Az érdekesség az, hogy elvileg szerelhetnek hozzá előszállító szivattyút, ami a motor indítása után leáll, mivel az adagolóban van szivattyú. Na most néztem VW rajzot, ott sem láttam előszállító szivattyút.

De olvastam már többször, hogy a DTi elég nehezen indul be, ha levegősödik, vagy kifogyott tank után megtankolják. Ebből az következik, hogy nincs benne előszállító szivattyú.

Link to comment
Megosztás:

Az érdekesség az, hogy elvileg szerelhetnek hozzá előszállító szivattyút, ami a motor indítása után leáll, mivel az adagolóban van szivattyú. Na most néztem VW rajzot, ott sem láttam előszállító szivattyút.

De olvastam már többször, hogy a DTi elég nehezen indul be, ha levegősödik, vagy kifogyott tank után megtankolják. Ebből az következik, hogy nincs benne előszállító szivattyú.

Ezeket találtam leírásban, 1.7 td-re írja: Kép1 Kép2 Ma megnéztem a családban lévőét, abban biztos nincs, két vezetékes a csatlakozója. Utána gondoltam már rápillantok az enyémre is, még sosem néztem, nekem meg Ez van :D :D

Szóval itt már semmi sem kizárt, lehet van a DTI-ben, meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is megvan a szervízkönyv. Kb 2 hónapja ki kellett pucolnom a tankot eltömődés miatt. 1.7 TD-m van, és is a szervízkönyk után menve kerestem az üzemanyagszivattyút, de az isuzu dieselnél nincsen külön szivattyú. Lehet hogy a 2.0-esnél és a 2.2-es dieselnél van, de az 1.7-esnél tuti hogy kizárólag az adagoló szivattyúzza a gázolajat.

Ezeket találtam leírásban, 1.7 td-re írja: Kép1 Kép2 Ma megnéztem a családban lévőét, abban biztos nincs, két vezetékes a csatlakozója. Utána gondoltam már rápillantok az enyémre is, még sosem néztem, nekem meg Ez van :D :D

Szóval itt már semmi sem kizárt, lehet van a DTI-ben, meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Jó hírem van!

Belefutottam egy 2.0 DTI Vectrába, és felhajtottam a hátsó ülést...

Tehát a talány megoldódott, a válasz pedig a reklám után...

A helyzet az, hogy ebben NINCS külön szivattyú!

Csak egy tok egy szűrőházzal.

Szóval bocsánat ha valakit megtévesztettem volna, mert nem szándékos volt.

Link to comment
Megosztás:

Jó hírem van!

Belefutottam egy 2.0 DTI Vectrába, és felhajtottam a hátsó ülést...

Tehát a talány megoldódott, a válasz pedig a reklám után...

A helyzet az, hogy ebben NINCS külön szivattyú!

Csak egy tok egy szűrőházzal.

Szóval bocsánat ha valakit megtévesztettem volna, mert nem szándékos volt.

Köszönjük az infót! Már csak az a kérdés, hogy mire jutott a kolléga az autójával.

Dászvidánya!

Link to comment
Megosztás:

Jó hírem van!

Belefutottam egy 2.0 DTI Vectrába, és felhajtottam a hátsó ülést...

Tehát a talány megoldódott, a válasz pedig a reklám után...

A helyzet az, hogy ebben NINCS külön szivattyú!

Csak egy tok egy szűrőházzal.

Szóval bocsánat ha valakit megtévesztettem volna, mert nem szándékos volt.

Ez igazán jó hír a 2.0DTI motorosoknak. Egyel kevesebb hibalehetőség :) (Marad így is elég :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy van-e másoknak is olyan problémája, hogy üresben felengedett kuplungnál kerepelő, kattogó hang jön a váltóház felől.

Utánaolvasgattam a dolognak és sok helyen azt írják, hogy a kopott nyeles tengely csapágy okozza ezt a hangot. Ez pont az ellentéte annak, amikor a kinyomócsapágy adja ezt a hangot (benyomott kuplungnál).

Nem zajos annyira mindig, de már zavaró sokszor.

Az autón kb. egy 1 éve volt teljes kuplung szett csere, tehát nem hiszem hogy onnan érkezne a zaj.

Lehetséges, hogy ez az oka, ha igen akkor mennyire macera, költségvonzata van a cserének (meló az tuti sok, mert a kuplungcserénél is ez volt :D anno).

F18-as váltó, hidraulikus kuplunggal (Isuzu td).

Köszi az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.