Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm szépen az infót,de sajna azt hiszem ebben az autóban nincs légtömegmérő! Valamilyen elektromos vezeték csatlakozik a a légszűrő csőre,de gyanítom az nem az! http://kepfeltoltes.hu/150607/DSC00105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ott levegőhőmérséklet jeladó lesz.

A problémádra nem tudom a megoldást, de nekem is gyanús az üzemanyagkör. A szerelőd mérhetett volna egy nyomást a rendszerben, amikor a hiba fennáll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám!

Opel vectra b.

Valamitől nem müködik a km órám! Se a mutató sem a kijelző! Olyan mintha nem kapna áramot!

A biztiket megnéztem és mind jó! Melyik az övé?

Segitsetek mi lehet a hiba!

Ja, probáltam másik órával! Ugyan az!

Előre is köszönöm

Laca

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Napokban vásároltam egy 2000 / 07. Havi B Vectrát 1,6 16V-set. A fedélzetim azt írta ki ma reggel mikor jöttem melóbol hogy ,,Check Oil Level". Az olajszintet tegnap előtt ellenőriztem. Mitől lehet ez? Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám!

Opel vectra b.

Valamitől nem müködik a km órám! Se a mutató sem a kijelző! Olyan mintha nem kapna áramot!

A biztiket megnéztem és mind jó! Melyik az övé?

Segitsetek mi lehet a hiba!

Ja, probáltam másik órával! Ugyan az!

Előre is köszönöm

Laca

Szia,

A 22-es biztosíték felel a műszeregység, belső világítás, elakadásjelző működéséért.

Ha szemből nézed, akkor jobb oldali utolsó előtti aljzatban lévő, alulról a második sorban található 20A-es.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Van egy problémám. Az auto kb 45 km utazás után. Nyekergő hangot kezd adni. (Függ az adott sebességtől. 0-30 ig horzsoló fémes hang felette hangos ciripelés) Jobb eleje adja ezt a hangot.

Féket átnézettem már köszörülve lett a betétből. Ha hagyom hűlni utazás közben pl negyed óra meg állás. Akkor pár percig semmi hangja. De teszteltem 35 km-s szakaszokon nem jön ki csak mikor huzamosabb ideig haladok pl. 1-2 óra. Mi melegedhet be vagy mi tágulhat meg a hőtől? (Kerekek centrírozva vannak. Le vételkor végig néztem mindet. Egyiken sem látok rendellenességet)

Kormány nem ráz motor nem zúg. Az autó tartása nem változik meg.

Ja és 1.7td a gépsas.

Kiegészítésnek annyit. Hogy mikor jelen van ez a fura hang a kormány mozgására reagál. Balra kormányzásnál hangosodik jobbra halkul. Remélem van tippelek.

Eközben. Váltómra gyanakodva szerelőm meg nézett egy olajszintet. kb 1 liter hiányzott pótolva lett de a hiba fent áll azóta is. Mivel helyben nem lett 50km bele rakva így nem tudta nem hallotta. Csak erre gyanakodott.

Ezek után kerékcsapágy lesz a ludas vagy a váltóm haldoklik?

Kerékcsapágyra azt mondta szerelő, hogy szerinte nem az mert álló helyzetben kézzel mozgatva nem érez rendellenességet. Forgatva kereket nem kopog ill. nem recseg esetleg kotyog. Váltóba ugye nem lát bele.

De elutaztam menetközbe kb. 300-km re nem tudok úgy ugrálni és félek hogy egy esetleges haza utat nem fog kibírni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne pár megoldásra váró gondom

1: indításnál megy a venti hidegen is kb fél percig

2:Tankoláskor mindig lekattan a pisztoly és csak kb csorgatni tudom bele....

3:A kp zárnál melyik vezetéken kell lennie +-nak,és hogy tudom szétszedni az ajtó csatlakozót hogy ott van e a hiba esetleg

4:A vezetőoldali ajtót kellene levenni mert kicsit hegesztenem kellene....

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne pár megoldásra váró gondom

1: indításnál megy a venti hidegen is kb fél percig

2:Tankoláskor mindig lekattan a pisztoly és csak kb csorgatni tudom bele....

3:A kp zárnál melyik vezetéken kell lennie +-nak,és hogy tudom szétszedni az ajtó csatlakozót hogy ott van e a hiba esetleg

4:A vezetőoldali ajtót kellene levenni mert kicsit hegesztenem kellene....

Köszi

Szia!

1; passzolom :)

2; Nekem a régi kocsimban ugyan ez volt, hogy ha ki akartam akasztani azonnal visszakattant, de ha fogtam akkor rendesen töltöttem bele. Igazán nem foglalkoztam vele, ment bele rendesen csak fogni kellett.

3; A vezetéket nem tudom, de a csatlakozó nem az ajtó felőli részen, hanem a kaszniban van. Egy gumi borítás van a kábelen annak alányúlsz bármivel, én fa csavarhúzóval csináltam, hogy ne sértsem meg a kasznit és szépen kifeszíted. Egy ilyen kettévágott gömbféleség lesz ami a szigetelést hivatott ellátni. Ekkor már hozzáférsz a csatlakozóhoz és csak egyszerűen kihúzod.

4; Ha kihúzod a csatlakozót és lecsavarozod az ajtót már le is jön.

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni! Opel vectra b 1996 1.6 16v autóról lenne szó.Egy ideje jött elő ez a jelenség és sajnos nem tudom mi lehet a baj? Reggeli indításnál,(hideg motorral)nehezen indul az autó.Olyan,mintha 2-3 henger járna,majd 1-2 mp és helyre áll az autó hangja.Ha a kulcsot párszor elfordítom és vissza,várva pár mp-et,akkor könnyebbé válik az indítás! Ez után már a nap bármelyik napszakában is indítom az autót ,semmi baja.Tökéletesen indul! Hidegen jól gyorsul,nem rángat,de kb mikor eléri az üzemi hőfokot,hirtelen gázadásra nem reagál pár mp elteltével kezd el gyorsulni,addig csak rángat az autó! Jártam szerelőnél ez ügyben a benzinszűrőt mondta ki kell cserélni,de lehet ezeregy más is a probléma!A szűrő ki lett cserélve,de a hiba még mindig ugyan az! Kérem segítsen valaki! Köszönöm szépen!

Üdv mindenkinek!

Köszönet annak a pár embernek aki segíteni szeretett volna!

A probléma megoldódott! A gyertyákat kellett ki cserélni,elhasználódtak..... azóta minden rendben van az autóval!

A sajnálatos dolog az,hogy ha hallgatok a szerelőműhelyben a szerelőkre,akkor elkölthettem volna egy vagyont,mire megoldották volna a problémát! "valószínűleg a katalizátor ment tönkre,lehet a benzin szivattyú,a gyújtással is probléma lehet,akár az egr szelep stb.stb...........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 1.6-os 16 szelepes opel vectrám x16xel es motorkóddal, amit nem rég vettem. Kigyullad néha az abs visszajelző és a mil lámpa. Kilettekolvasva a mil lámpa egr szelep hibát dobott ki azt első sorban kiakarom takarítani hátha csak az a baja, viszont a abs.re kidobta az abs vezérlőegység relé hibás működését :/ a szerelő azt mondta hogy külön azt nem lehet cserélni, vagy egy ügyes műszaki szaki tudná orvosolni a problémát, vagy marad az új alkatrész az viszont egy vagyon. Ti mit tudtok erről lehet valahogy javítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 1.6-os 16 szelepes opel vectrám x16xel es motorkóddal, amit nem rég vettem. Kigyullad néha az abs visszajelző és a mil lámpa. Kilettekolvasva a mil lámpa egr szelep hibát dobott ki azt első sorban kiakarom takarítani hátha csak az a baja, viszont a abs.re kidobta az abs vezérlőegység relé hibás működését :/ a szerelő azt mondta hogy külön azt nem lehet cserélni, vagy egy ügyes műszaki szaki tudná orvosolni a problémát, vagy marad az új alkatrész az viszont egy vagyon. Ti mit tudtok erről lehet valahogy javítani?

Szia!

Az ABS vezérlőegyég relé hiba nekem is volt.

Amikor megvettem a kocsit hibajelenség: Az ABS visszajelző lámpa hol világított, hol nem. Amikor világított akkor az ABS nem is működött. (teszteltem)

Hiba: szériahiba.

A vezérlőben lévő forrasztások kicsit elengedtek ezért nem működik rendesen. A vezérlő egység fröccsöntött, így szétszedésére nincs lehetőség, marad a csere. Van néhány elvetemült aki szétvágta és újraforrasztotta az elengedett részeket, de személy szerint nem tartom biztonságosnak. Nekem cserélték az egész vezérlőt, azóta nincs ilyen gond.

Sajnos nem tudom mennyibe került, mert még az előző tulaj fizette, így egyeztünk meg. Viszont 3 vezérlőt kellett belerakni, mire találtak egy olyat ami nem hibás.

Csak bontottat érdemes venni, mert újnak horror ára van.

Sajnálom, hogy nem tudtam jobb hírekkel szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
A probléma leirása elég egyszerü: A kormány felöl - de szerintem az utastérben valami - kopog, tompán nyikorog. Nem számit, hogy kormányzok vagy csak egyenesen megyek. Tudja csinálni rossz, és jó, de kicsit hullámosabb úton egyaránt. De olyan is van, hogy totál csendes, csak a nehezités kedvéért.
Futómü környékén már szinte minden cserélve volt. Igy már nem nagyon van ötlet. Kezd megörjiteni. Mert az egy dolog, hogy zavaró, de lehet nem is biztonságos így.
Feltöltöttem egy videót amiben nagyon jól hallani is:
Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Eddig azt hittem, UFO vagyok és egyedüli a problémám...

Nálam is minden patent és feszes a futóműben, toronycsapágyat lehetne esetleg cserélni, de a rázópadon sem nyikkant meg semmi! Volt aki azt mondta, lengéscsillapító. Volt, aki szerint a toronycsapágy belében lévő gumi kikopása tud ilyesmit csinálni, de saját fülével nem hallotta sosem. Természetesen nem folyik, bemérve, minden ok. Csak ez a zörgés. Hogy mikor van zöröghetnékje, nem lehet kideríteni, ahogy Te is írtad, nem lehet összefüggést találni semmivel sem. Mondjuk nekem az a nyuhu-nyuhu nincs -amikor a fekvőrendőrön átmentél. A haverom teljes és igen rutinos szervizcsapata (Kwik Fit Csepel) tanácstalan volt a dologban, Opel Fanatics FB csoport szintén. Minden alkalommal úgy ülök be már a kocsiba, hogy ugye most kuss lesz? A cimborám szerint valami a műszerfal mögött lehet elszabadulva, de szerintem ez sokkal határozottabb hang ennél, másrészt amikor az óracsoportot javítottam, mögötte elég nagy sivárság volt...

Én is kíváncsian várom a hsz-eket!

Sziasztok,
A probléma leirása elég egyszerü: A kormány felöl - de szerintem az utastérben valami - kopog, tompán nyikorog. Nem számit, hogy kormányzok vagy csak egyenesen megyek. Tudja csinálni rossz, és jó, de kicsit hullámosabb úton egyaránt. De olyan is van, hogy totál csendes, csak a nehezités kedvéért.
Futómü környékén már szinte minden cserélve volt. Igy már nem nagyon van ötlet. Kezd megörjiteni. Mert az egy dolog, hogy zavaró, de lehet nem is biztonságos így.
Feltöltöttem egy videót amiben nagyon jól hallani is:
Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

A probléma leirása elég egyszerü: A kormány felöl - de szerintem az utastérben valami - kopog, tompán nyikorog. Nem számit, hogy kormányzok vagy csak egyenesen megyek. Tudja csinálni rossz, és jó, de kicsit hullámosabb úton egyaránt. De olyan is van, hogy totál csendes, csak a nehezités kedvéért.
Futómü környékén már szinte minden cserélve volt. Igy már nem nagyon van ötlet. Kezd megörjiteni. Mert az egy dolog, hogy zavaró, de lehet nem is biztonságos így.
Feltöltöttem egy videót amiben nagyon jól hallani is:

Talán: https://www.youtube.com/watch?v=mYQ0VlR-sPs

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az ABS vezérlőegyég relé hiba nekem is volt.

Amikor megvettem a kocsit hibajelenség: Az ABS visszajelző lámpa hol világított, hol nem. Amikor világított akkor az ABS nem is működött. (teszteltem)

Hiba: szériahiba.

A vezérlőben lévő forrasztások kicsit elengedtek ezért nem működik rendesen. A vezérlő egység fröccsöntött, így szétszedésére nincs lehetőség, marad a csere. Van néhány elvetemült aki szétvágta és újraforrasztotta az elengedett részeket, de személy szerint nem tartom biztonságosnak. Nekem cserélték az egész vezérlőt, azóta nincs ilyen gond.

Sajnos nem tudom mennyibe került, mert még az előző tulaj fizette, így egyeztünk meg. Viszont 3 vezérlőt kellett belerakni, mire találtak egy olyat ami nem hibás.

Csak bontottat érdemes venni, mert újnak horror ára van.

Sajnálom, hogy nem tudtam jobb hírekkel szolgálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.