Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szóval akkor papírforma szerint:

szervizek 1 év / 30.000 km amelyik elöbb teljesül.

Pollen szürő 30.000 km / 2 év , amelyik elöbb teljesül.

Vezérlés 60.000 km / 4 év amelyik elöbb teljesül.

Levegőszürő 60.000 km / 4 év amelyik elöbb teljesül.

Fékolaj 2 évente.

Benzinszürő 60.000 km / 4év amelyik elöbb...

ékszij, fék szükség szerint. de szemrevételezés minden szerviznél.

na, papir forma szerint így kő...

Némely elég meredek intervallum.... :)

Link to comment
Megosztás:

hidd el, hogy tény hogy sok dolog marketing, de azért egy kulturált autóhasználattal ezekkel a csereintervallumokkal is elmegy sokáig egy autó.

jár hozzánk olyan Astra F amiben 351.000 km nél égett el 1 db szelep. és ez ráadásuk X16XEL motorral szerelt autó, csak reviziókra járt, és mindig csak azt csináltuk amit kell... ráadásul nő vezeti :D

illetve van most pont mégegy nálunk abban 370 van, de az C16NZ,

no és rengeteg Atra G jár hozzánk 250.000 felett amiben csak és szigouan 30.000 ként volt olajcsere. / és opel olajból, és az adalék: 10w40 sel :)

és müködik.

azért a tervező asztalnál nem Józsibácsik ülnek...

1 azért tény, hogy nagyon rossz érzéssel ülnék a paripámba be ugy hogy 30.000 km es olaj van benne...

Link to comment
Megosztás:

hidd el, hogy tény hogy sok dolog marketing, de azért egy kulturált autóhasználattal ezekkel a csereintervallumokkal is elmegy sokáig egy autó.

1 azért tény, hogy nagyon rossz érzéssel ülnék a paripámba be ugy hogy 30.000 km es olaj van benne...

Ilyesmire gondoltam én is. :) De nem mindenkinek szívszerelme az autó, van akinek csak egy használati tárgy.

Hétvégén volt olajcserém.Nem volt vészesen elhasználódva az olaj, de jobb érzéssel tölt el az, hogy inkább leengedtem, és tettem bele újat 10e.km után.Hüljeség, de hallani lehetett a motoron, hogy lassan eljár az olaj mandátuma.Hangosabb volt.

Amúgy v.hol 300e.km felett járhat az enyém.Érzésre.

Link to comment
Megosztás:

Melóból hazafelé jövet motorféknél elég erős torpanást éreztem.Kinyomott kuplungnál az alapjáratom 1500-2000rpm között ugrált üzemmeleg állapotnál .Némi (4sec) pörgetés 5000 körül, és láss csodát.Alapjárat helyre állt.Asszem holnap délelőtt ízekre szedem az alapjáratit. :)

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén volt egy elég húzós vészfékezésem, de az autó nem ugy állt meg, ahogy szerettem volna, szerencsére nem lett baj belőle... ugy érzem ez volt a végső lökés a fékjavitási projekthez.... ugyis maholnap lecserélem a téligumikat is.

Elől Brembo tárcsákat teszek Ferodo Premier betéttel (csak azt nem tudom, melyik betétettipussal, mert kétféle van: FSL és FDB a Premierből - a FDB a drágább)

Megmértem a régi tárcsát, 20mm - tehát amugyis csereérett.

Hátul maradnak a tárcsák (9 mm simán megvan), csak kissé megpucolom őket, mert van rész, ahová nem feküdt fel valami jól a betét. A betét vagy Delphi vagy esetleg Bosch lesz.

Lecserélem a fékolajat is, és remélem, hogy ezekután sokkal de sokkal jobb lesz a fék.

Hol lehet kapni rézpasztát amivel be kell kenni a nyereg mozgó részeit?

Link to comment
Megosztás:

Ma újra elkezdett xarozni a gépállat.Szokás szerint leállt mikor alapjárat közeli állapotban volt.Szépen lassan elejtette.Lett hibakód is.0100.Légtömegmérő.Mivel éppen a bontó közelében jártam, beugrottam, hogy kicseréljem.Egy darabig jó volt, majd újra ezt a hibát kezdte produkálni.

Most éppen zon vagyok, hogy utánajárjak, hogy esetleg a csatlakozó esetleges oxidálása okozhat-e hasonló tüneteket, mert nehezen tudom elképzelni ,hogy zsinórban 3 légtömegmérő is rossznak kell, hogy legyen.

No meg összeségében nem vagyok boldog. :D

Kiegészítés:

Hirtelen felindulásból kiszedtem újra a légtömegmérőt, átmostam féktisztítóval, majd a csatiját ill. a vezeték csatiját is eláztattam kontaktsprayvel.Összerakás, majd beindítás.alapjárat nincs, de hibalámpa sincs.Következő indítás ár úgy történt, hogy leszedtem a folytószelep potméter csatiját.Alapjárat volt, de világított a TC lámpája.

Csati visszadug, alapjárat megmarad, TC lámpája kialszik, gázadás után visszaáll az alapjárat.

Tesztút következett, ahol minden létező kisutcát útba ejtettem, már korán kinyomtam a kuplungot, hátha rá bírom venni, hogy leálljon az autó.Nem állt le.Lámpánál áldogálásnál sem.

Szóval amit csináltam, nem volt több, mint varázslás, de egyelőre hibakód és gond nélkül üzemel megint a kotla.Én pedig értetlenül állok a dolgok előtt.

;) :D :) :P :D

Link to comment
Megosztás:

Hinnye Wolfi!

egy kis ráolvasás nem segíthet?

amúgy én meg végre kicseréltem a kormányösszekötőt, meg a 2 hátsó stabi szilentet.

Kormányösszekötő kb. 5 perc munka volt. Meg is lepődtem.

Szilentek szopattak, pontosabban a jobbos. Hát... lehet még gyári volt mindegyik, amit ma cseréltem. :)

Állapotuk alapján.

futómű állítás 1-2 héten belül a nyári papucsok felrakásakor megejtődik, szal most csak tolómérővel lett lemérve, hogy hova kell álljon a rúdfej.

Link to comment
Megosztás:

Hinnye Wolfi!

egy kis ráolvasás nem segíthet?

Tegnap este véget ért a vesszőfutás.Az alapjárat nemlétét az okozta, hogy az a 2 pólusú csati ami rámegy az alapjáraira, na annak közvetlen a tövénél elöregett a vezeték, lemálott róla a szigetelés, és összeért.Ezért zúgott, és ezért nem dolgozott.Továbbá találtunk még közvetlen az injektorhídban is olyan vezetéket, aminek a szigetelése el volt fáradva, nem beszélve az injektorra csatlakozó vezetékekről.a 4ből 3nál kellett újraszigetelni, mert elöregett rajta, és igenigen közel volt ahhoz, hogy durva zárlatot csináljon.

Igazán remek.

Szal nem volt xar az alapjárati, és nem halt be 3X a tömegmérő.Egyszerűen csak zárlat volt.Aki teheti, nézzen rá ezekre, nehogy hasonló cipőben kelljen járnia mint nekem. :)

Link to comment
Megosztás:

ejha.

És miként vettétek észre mindezt?

Mikor beraktam a bonttan vásárolt alapjáratit és rádugtam a csatiját, kellemes elektromos zúgást lehetett hallani.Akkorm ár tudtam, hogy gáz van.Szal felhívtam a csapat villanyászát, és kértem tőle bebocsátást.Aztán a többit már villanyász szemmel ő vette észre.

Link to comment
Megosztás:

Tény, hogy a kábelkötegek külső szigetelése is, ennyi év után, elég ramaty állapotban van (arról a gégecsőszerüségröl beszélek). És akkor bizti nem ugy védi a kábelt sem ahogy kellene. Szeretnék egy motormosást, mert nagyon olajos már (folyt régebb a szelepfedéltömítés) de kissé irtózom, nehogy elektromos problémát okozzon... az lenne szivás, ha nemtudnám elinditani....

Link to comment
Megosztás:

Tény, hogy a kábelkötegek külső szigetelése is, ennyi év után, elég ramaty állapotban van (arról a gégecsőszerüségröl beszélek). És akkor bizti nem ugy védi a kábelt sem ahogy kellene. Szeretnék egy motormosást, mert nagyon olajos már (folyt régebb a szelepfedéltömítés) de kissé irtózom, nehogy elektromos problémát okozzon... az lenne szivás, ha nemtudnám elinditani....

Első körből sztem bogarászd át a köteget amennyire hozzá tudsz férni, és csak utána kezdj neki a mosásnak.Lásd, én példám..... :)

Link to comment
Megosztás:

Első körből sztem bogarászd át a köteget amennyire hozzá tudsz férni, és csak utána kezdj neki a mosásnak.Lásd, én példám..... :)

Hát megfogom nézni a kábeleket, a csatlakozókat meg a relédobozok tömítését, nehogy ide bemenjen a viz.... de majd csak késő tavasszal tervezem.....

Csakaz a bajom, hogy annyira elárasszák mosáskor a motorteret, hogy majdnem uszik a vizben.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adódott a gépemmel némi probléma.

Először a sárga lámpa gyulladt ki, aztán a töltésjelző, és utána magától leállt, a forgalom közepén. Közvetlenül előtte már érezhetően rángatott, és megvillant az olajnyomás jelzés is, bár akkor szerintem már leállt a motor, és azért, de bevallom, az ideg miatt erre nem emlékszem pontosan.

Miután féretoltam, megnéztem, olaj van benne, tehát nem folyt el, generátor szíj fenn, vezérműszíj úgyszint, szemmel láthatóan nincs gond vele. Tekeri is rendesen, csak nem kapja el, de ezt nem akartam forszírozni.

Miután haza vontattuk, az udvarban első tekerésre beindult, de az alapjárat erősen ingadozik, kihagy a motor, hallomásra egy henger nem megy.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mostanában kétszer is meghajtottam, de csak rövid ideig: egyszer egy 140-es tempót adtam neki, ma pedig egy 120-ast, ezután nem sokkal jelentkezett a hiba. Egyébként öregasszonyosan vezetek, de úgy látszik, jobban is teszem...

Új gyertyákat, és kábel szettet ma raktam bele, semmi változás...

Ötlet, varázsige, termékenységi tánc? :D

Link to comment
Megosztás:

Valamint nem ártana kivillogtatni a hibakódot.Ha már 1X volt motorkontrol lámpa ish.....Csak könyebb úgy.....

A villogtatás pedg:

Beülsz vezetőülésbe, kézifékkar előtti/alatti műa.fedelet felpattintod, és máris előtted lesz a diag.csati.Elvileg 16db láb van benne, de nem mindben van érintkező.Ha X20XEV a motorod, akkor az anyós oldali soron felülről az 5-6-os lábat kell öszezárni egy 1Xű gémkapocs segítségével, majd ráadni a gyújtást, és figyelni a motorkontrol lámpát.

Kapni fogsz egy 4 számjegyű kódot.Ha 10-et villan a lámpa, az jelenti a 0-t.ha befejezte a villogást, lesz egy relative hosszabb szünet, majd újrakezdi.Érdemes végigvárni 2X 3X is, mert ha más is bekrepált a gépben, akkor más lesz a soron következő hibakód.

Ha nincs kedved villogtatni mert félsz tőle, célszerű bemenni egy olyan szervízbe ahol van TECH2 műszer, és kiderül, hogy mi van a géppel. Olyan 3500ft-ért teszik rá a műszert.

Nem feltétlenül Opel szervíz a megoldás....Ott ugyanez 5000ft szokott lenni álltalában.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, bocs, nem írtam.

1996 decemberi évjárat, Vectra B1, X16XEL motorral. Előtünet még, hogy 1200és 1700-as fordulaton (nem tudom, miért pont ott) megesett, hogy rántott a motor egyet-egyet. 3 hónapja volt EGR cserén. Tech2-vel az a baj, hogy a legközelebbi szervíz is 15 km-re van, szóval odáig nem akarok három hengerrel becammogni. A tréler meg olcsó, ugye. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.