Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Alig leszek ideges, ha megint check engine fényben tündököl majd a műszerfal! :D

A kicsi fogyasztásnövekedés mennyi lehet? Gyári szonda nagyjából mekkora összeg szokott lenni? Másfél évvel ezelőtt cserélve volt, és akkor tizenakárhány ezer forintot számoltak fel érte.

Link to comment
Megosztás:

Alig leszek ideges, ha megint check engine fényben tündököl majd a műszerfal! :D

A kicsi fogyasztásnövekedés mennyi lehet? Gyári szonda nagyjából mekkora összeg szokott lenni? Másfél évvel ezelőtt cserélve volt, és akkor tizenakárhány ezer forintot számoltak fel érte.

Az ident 17e. környéke, és onnan indul felfelé.A gyári nekem 40e.ft lett volna, mivel előfűtéses Lambda volt benne.......

Link to comment
Megosztás:

Az ident 17e. környéke, és onnan indul felfelé.A gyári nekem 40e.ft lett volna, mivel előfűtéses Lambda volt benne.......

Ebből úgy sejtem, nem a gyári mellett döntöttél. Érvek, pro és kontra? :D

Jelenleg gyárit 22000-ért, Bosch-t pedig kicsivel kevesebb, mint a feléért tudnék beszerezni. A forgalmazó szerint a gyári dobozban is Bosch van. Ezek szerint nincs különbség, vagy minőségben lehet eltérés?

(utólag: olvastam a motor topikban, hogy nincs túl nagy rajongás a Bosch szondáért)

Link to comment
Megosztás:

Ebből úgy sejtem, nem a gyári mellett döntöttél. Érvek, pro és kontra? :D

Jelenleg gyárit 22000-ért, Bosch-t pedig kicsivel kevesebb, mint a feléért tudnék beszerezni. A forgalmazó szerint a gyári dobozban is Bosch van. Ezek szerint nincs különbség, vagy minőségben lehet eltérés?

(utólag: olvastam a motor topikban, hogy nincs túl nagy rajongás a Bosch szondáért)

Én az Ebayről vettem No Name szondát, majd kicsrélés után hibakód nem volt, de az alapjáratim xarozott.Kicseréltem, és nem lett jobb.Miután végig szívtam vele egy napot, inkább elvittem hawervillanyászhoz, és kiderült mi a hibasorozat oka.Az alapjárati csatijáról kb. 10cm hosszan le volt málva szigetelés, összeértek a vezetékek, és emiatt nem működött.Kibontottuk a motortéri kábelköteget, és legalább 10 helyen tapasztaltunk ilyesmit.Minden alaposan át lett nézve, le lett szigetelve, és azóta gond nélkül működött egészen addig, míg engedtem a csaldi nyomásnak, és betoltam kereskedésbe az autót.Sajnos nekem annyira nem jött át a Vectra Feeling.A legbosszantóbb az, hogy 9K-ért vettem, az átírás is kisebb vagyon volt, és azon felül rátoltam még 140e.ft-ot, hogy minden a helyén legyen.Friss a műszakija, szal aki megveszi majd, igenjól jár vele, mert az átíráson felül nem kell költeni rá.Esetleg nyári gumit kér csak.

Az utód pedig ugyanezen motorral szerelt Astra lett, ami bár fapadosabb, pattogósabb, de cserébe 300kg-mal könyebb, ezért dixnó módon megy.

A méretei miatt ideálisabb választás mint a Veki volt.

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg gyárit 22000-ért, Bosch-t pedig kicsivel kevesebb, mint a feléért tudnék beszerezni. A forgalmazó szerint a gyári dobozban is Bosch van. Ezek szerint nincs különbség, vagy minőségben lehet eltérés?

(utólag: olvastam a motor topikban, hogy nincs túl nagy rajongás a Bosch szondáért)

Vannak a boschnál is univerzális szondák, és azok, amiket a gyárnak szállít. A kettő között olyan különbség

van, hogy nem ugyanolyan jelet szolgáltatnak. Ezért az ECU akár már a csere után nemsokára is panaszkodhat

újra, ha az univerzálisat veszed olcsóbban.

Link to comment
Megosztás:

Értem, és én honnan tudhatom meg, hogy akkor melyik-melyik? Bond-nál szeretném megvenni, 9000 forint körüli összeget mondott rá. Ennél pontosabb paraméter sajnos nem áll rendelkezésemre az eszközről.

Gyári GM logós (általában hologramos matricával ellátott) zacsiban van.

Nem láttam még gyári szondát 20e ft alatt...

Ami árat te mondasz, az a legolcsóbbak közé tartozó univerzális, biztos nem fog sok örömet okozni...

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltük a lambdát, egy bosch-ra. Ami elsőre feltűnt, hogy stabil volt az alapjárat...harminc másodpercig, aztán 700-900 rpm között váltakozott. Már kezdtem erősen mormogni, de mondom, próbakör, tegyéráááá'. Ekkor jött a második meglepetés: érzésre az alsóbb fordulatszámokon (1500-2500 között) jól észlelhetően nagyobb kedvvel veszi a fordulatot. Feljebb már nem éreztem különbséget a korábbiakhoz képest, de az alsó régióban az utasok szerint is mintha javuilt volna a gép. A járatás után érdekes módon az alapjárat is normalizálódott, de az eddigi 850-900 helyett most olyan 750 környékén áll, és nem hullámzik, stabilnak hat.

Az egyetlen változás ezeken felül, hogy egyesben, alapjáraton kúszva kétszer is úgy döntöttek a lovak, hogy megindulnak egy jól irányzott rántás erejéig. De lehet, inkább kecskék! :D

Már bejelentkeztem a helyi Mesterhez egy diagnosztikára, remélem, nem lesz gond, mert az előző lambdával vegyesben szerintem tíz felett evett, nagyon finom vezetési morál mellett is...

Egyébként azon sem volt GM felirat, csak AC-t találtam rajta, meg egy talicska kormot, de ha érdekel Benneteket, lefényképezem mindkettőt!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Ha visszaraktam a régi szondát akkor miért világíthat a sárga lámpám? Szétment valami? Egy ismerősöm Renaultjába is ilyen szonda került és neki tökéletesen működik. És ha szonda nélkül indítom az autót miért jár ugyanolyan egyenletesen mint a szondával???

Link to comment
Megosztás:

mert ha a lambdaszonda bekakilt, és már világit a lámpa akkor amig világit a lámpa addig kikapcsolja a lambdaszonda figyelését a computer,hogy ne a hibás értéket kapjon a keverékképzés.

DE: a motorkontrol az egy általános hibajelző lámpa, egyáltalán nem biztos, hogy a lamdaszondád a rossz...

bármi lehet...

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem, ebben a rovatban olvastam sebváltó átalakításról (talán automatáról manuálisra?) Nem tudjátok, ki volt az elkövető?

ilyenről ebben a topikban nem tudok, de lehet csak én nem olvastam.

Ami történt, az egy F18 házba F20 belső berakás.

Személyes tapasztalat egy sajnálatos hiba miatt.

Link to comment
Megosztás:

ilyenről ebben a topikban nem tudok, de lehet csak én nem olvastam.

Ami történt, az egy F18 házba F20 belső berakás.

Személyes tapasztalat egy sajnálatos hiba miatt.

Meg MOR16V-nek volt az autómatához illesztett MV6 vezérlőről lekötve az autómatát vezérlő szál........Demó álltal...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

lenne egy extrém kérdésem!

ven egy Vectra 2.0 dtim és mihelyst eljön a jóidö mászkálok vele eléri a üzemi höfokot a motor akkor elkezd stroboszkop szerüen villogni a az olajjelzö lámpám mikor megállok egy pirosnál és üresbe van a kocsi!

mihelyst elindulok vele akkor kialszik de utánna megint megállok egy lámpánál ujra kezdi!

az lenne a kérdésem hogy etz mitöl van és mi rá az orvosság!

elörre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

lenne egy extrém kérdésem!

ven egy Vectra 2.0 dtim és mihelyst eljön a jóidö mászkálok vele eléri a üzemi höfokot a motor akkor elkezd stroboszkop szerüen villogni a az olajjelzö lámpám mikor megállok egy pirosnál és üresbe van a kocsi!

mihelyst elindulok vele akkor kialszik de utánna megint megállok egy lámpánál ujra kezdi!

az lenne a kérdésem hogy etz mitöl van és mi rá az orvosság!

elörre is köszi

Lehet, célszerű lenne rámérni az olajszívattyúra.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.