Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

sziasztok!

98-as 2.0i 16v vectrám. a jobb hátsó kerékcsapágya már nem sokáig bírja. a szerelőm azt mondta, hogy kb 8000 ft. az ára.

ehhez képest a boltokban a legolcsóbb is 20 ezer, mivel csak házzal(?) együtt van. tehát a kérdés: -át akarnak vágni az eladók? -a szerelőm nem ismeri ezt a típust jól, v. megfelelő cuccal csak a csapágyat is kilehet cserélni?

más... a hátsó kipufogódobom szeretném kicseréltetni,találtam a neten egy UNIVERZÁLIS dobot. ez valóban jó hozzá?

ha eseleg tudtok ehhez címeket, azt örömmel fogadnám! elöre is köszi, sziasztok

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

98-as 2.0i 16v vectrám. a jobb hátsó kerékcsapágya már nem sokáig bírja. a szerelőm azt mondta, hogy kb 8000 ft. az ára.

ehhez képest a boltokban a legolcsóbb is 20 ezer, mivel csak házzal(?) együtt van. tehát a kérdés: -át akarnak vágni az eladók? -a szerelőm nem ismeri ezt a típust jól, v. megfelelő cuccal csak a csapágyat is kilehet cserélni?

más... a hátsó kipufogódobom szeretném kicseréltetni,találtam a neten egy UNIVERZÁLIS dobot. ez valóban jó hozzá?

ha eseleg tudtok ehhez címeket, azt örömmel fogadnám! elöre is köszi, sziasztok

sokkal egyszerűbb lenne segíteni, ha tudnánk, merre laksz. (legalább sacc/kb)

Másik, szerelőd sajnos rosszul tudja, és a boltosoknak van igaza.

Univerzális dob meg jó kérdés. Ha már úgysem ott rakatod fel, ahol veszed, akkor esetleg megkérdezhetnéd ott is, ahol fel akarod rakatni, nincs-e nekik is.

Nem szeretnek hozott anyagból dolgozni a kipufogósok sem feltétlen, pláne ha noname a cucc. Amit ő ad, arra csak vállal garit is legalább valamennyit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Korábban volt már olyan gondom, hogy a tank felől szörcsögő hang jött hidegindítás után, és az autó nagyobb gázadás esetén rángatott, finoman vezetve nem volt gond. Akkor kiszívtunk a tankban a szivattyú alatti pohárból egy egészen kevéske koszt, plusz cseréltük a tankból kijövő csövön lévő szűrőt. Akkor ettől megjavult.

A gondom az, hogy most megint szürcsög a tank, és kezd rángatni, de most csak 1500-1900-as fordulat között rángat, aztán minden OK, fölötte semmi.

Mi a pékfüle lehet az ok? AC-t nézte már szerelő, azt mondta hogy tökéletes. Ez valószínűleg igaz, hiszen ha rossz lenne, akkor egyéb fordulaton is rángatna, nem menne rendesen, de ott nincs gond.

Ha tud valaki tanácsot adni, azért nagyon hálás lennék. Állandóan van valami kis gebasz a géppel, kicsit zaklató. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy 1996-os B Vectrat X16XEL

Még semmit sem cseréltem, de szeretnék olajat meg szűrőket cserélni.

Mobil 5w-40 olajat , olajszűrőt, levegőszűrőtt vettem.

Történt ma hazafelé egy furcsa dolog.

Kb 25 km után megálltam vásárolni. Leállítottam a motort, de a klímát (digit) nem kapcsoltam ki. Persze leállt az is, de mikor újra indultam volna(kb 10 perc múlva) nem indult elsőre a motor. Rövidet indítottam. Másodjára indult szépen, de valami szörnyű fekete, olajszagú füstöt kezdett befújni. Gyors kikapcsoltam a klímát, motort, benéztem a motortérbe, de ott a füstszagon kívül nem éreztem, láttam semmit. Hamar el is szállt a füst. Nos klíma nélkül hazamentem, kb még 60 km.

Itthon beindítottam a klímát minden gond nélkül ment és hütőtt.

Nem igazán tudom, ez mitől lehet.

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

na megjött a kijelző és a jobbelső központizár a verdához. A kérdés viszont, hogy hogy kapjam szét?<_<

ajtónál a fogórészét le tudtam szedni, de ennyi. a többit hogy kapjam le?

A müszerfal szintén, odáig ok, hogy a kormánynál a két csavart kiszedem, de utána mit tegyek?

Amúgy tegnap volt hátsó fék tárcsa/pofa csere +még a dob féket is cserélték mert meghót. bár azt nem értem mitől, mert az csak a kézifék, fura:S

Múltkor már annyira lekopott a hátsó fékpofa hogy fogtamagát a jobb hátsó és rátapasztotta magát a trácsára csurig menet közben, be is ilyedtem rendesen. De aztán egy csavarhúzóval helyrevágtam:D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

na megjött a kijelző és a jobbelső központizár a verdához. A kérdés viszont, hogy hogy kapjam szét?<_<

ajtónál a fogórészét le tudtam szedni, de ennyi. a többit hogy kapjam le?

A müszerfal szintén, odáig ok, hogy a kormánynál a két csavart kiszedem, de utána mit tegyek?

Amúgy tegnap volt hátsó fék tárcsa/pofa csere +még a dob féket is cserélték mert meghót. bár azt nem értem mitől, mert az csak a kézifék, fura:S

Múltkor már annyira lekopott a hátsó fékpofa hogy fogtamagát a jobb hátsó és rátapasztotta magát a trácsára csurig menet közben, be is ilyedtem rendesen. De aztán egy csavarhúzóval helyrevágtam:D

Ajtóra itt van pár kép.

műszerfalhoz meg ez

Link to comment
Megosztás:

Hello. Új vagyok a fórumon ,most vettem a vectra-m 1.8 16v B1 caravan és kérdezni szeretnék. A fránya sárga lámpa kb 5 naponta. a hibakód kiolvasás után lambdaszonda hiba. ha leveszem a gyújtást és újrainditom eltünik. központi zár. jobb oldalon hátul vagy van vagy nincs, elől nincs mikor megvettem még mind a kettő zárt. Javitási javaslat? Egyébként meg vagyok elégedve, bár még vezműszij görgő és vizpumpa csere előtt állok. Kérdés: Alapjárati motort , EGR szelepet, Légtömegmérőt ki kell tisztitani hogy később ne legyen bajuk, vagy ha nincs bajuk akkor inkább ne is nyúljak hozzá?

A válaszokat köszi. Ja és bocs a helyesirási hibákért de angol billentyűzet és nem találom a hosszú i-t <_<

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog történt ma. Gyújtás ráadásakor a kijelzőn elkezdett villogni a fagyjelző. Tudomásom szerint ez csak 3 celsius alatt villog ( a használati útmutató szerint ) beinditás után a jelzés marad csak egyfolytában világit. Ma 16 fok volt. Ez nem fagyásközeli hőmérséklet <_< . Ezzel 1 idejűleg a fordulat nem esik vissza 850-re hanem marad 1000-en na ez jobban zavar. Ez csak azóta van mióta a fagyásjelző kigyulladt. 2 hete van meg az autó és 1 19 éves toyotát cseréltem a vectra-ra ( x18xe1 caravan) tehát az opelhez tök kuka vagyok. Ilyen kis elektronyos problémák sűrűn vannak? Valakinek valami ötlet hogy mitől jött ki ez a jelzés? Vagy szerviz? Ja és meg tudja valaki mondani hogy hol lehet a külső hőmérő meg a csatlakozója, befújnám 1 kis kontakttisztitóval. A hosszú i miatt bocsi. angol billentyűzet.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog történt ma. Gyújtás ráadásakor a kijelzőn elkezdett villogni a fagyjelző. Tudomásom szerint ez csak 3 celsius alatt villog ( a használati útmutató szerint ) beinditás után a jelzés marad csak egyfolytában világit. Ma 16 fok volt. Ez nem fagyásközeli hőmérséklet <_< . Ezzel 1 idejűleg a fordulat nem esik vissza 850-re hanem marad 1000-en na ez jobban zavar. Ez csak azóta van mióta a fagyásjelző kigyulladt. 2 hete van meg az autó és 1 19 éves toyotát cseréltem a vectra-ra ( x18xe1 caravan) tehát az opelhez tök kuka vagyok. Ilyen kis elektronyos problémák sűrűn vannak? Valakinek valami ötlet hogy mitől jött ki ez a jelzés? Vagy szerviz? Ja és meg tudja valaki mondani hogy hol lehet a külső hőmérő meg a csatlakozója, befújnám 1 kis kontakttisztitóval. A hosszú i miatt bocsi. angol billentyűzet.

A hőmérőd is 3 fok alattit mutat, vagy az jól mutatja a fokot? Nekem BC van a járműben és nekem is előfordult már, hogy "megbolondult". Nyáron 35 fok melegben egyszer csak elkezdett lefelé menni kb 8-10 másodpercenként 0,5 fokot, majd -5 foknál megállt (+3 alatt villogott a kijelző is) azután meg ugyan ilyen ütemben fel +40 fokig. Ezt még néhányszor produkálta, főleg melegben, azóta jól mér. Kontaktot én is próbáltam, de nem jött be.

A hőmérő jeladója: ha szemben állsz az autóval, leveszed a hűtőrácsot - 3 csavar - és kicsit jobbra lenyúlsz egészen alulra a hűtő és a lökhárító közé. A lökhárítóba nyomva megtalálod a jeladót, ki lehet húzni a lökösből.

Legalább is nekem ott van (X20XEV)

Egyébként ha másként nem megy a hosszú "í" betű és ragaszkodsz hozzá: bal alt nyomva tart és leütöd a numerikus billentyűn a 0237 számot, nagy hosszú "Í"-hez a 0205 kell.

Link to comment
Megosztás:

A hőmérőd is 3 fok alattit mutat, vagy az jól mutatja a fokot? Nekem BC van a járműben és nekem is előfordult már, hogy "megbolondult". Nyáron 35 fok melegben egyszer csak elkezdett lefelé menni kb 8-10 másodpercenként 0,5 fokot, majd -5 foknál megállt (+3 alatt villogott a kijelző is) azután meg ugyan ilyen ütemben fel +40 fokig. Ezt még néhányszor produkálta, főleg melegben, azóta jól mér. Kontaktot én is próbáltam, de nem jött be.

A hőmérő jeladója: ha szemben állsz az autóval, leveszed a hűtőrácsot - 3 csavar - és kicsit jobbra lenyúlsz egészen alulra a hűtő és a lökhárító közé. A lökhárítóba nyomva megtalálod a jeladót, ki lehet húzni a lökösből.

Legalább is nekem ott van (X20XEV)

Egyébként ha másként nem megy a hosszú "í" betű és ragaszkodsz hozzá: bal alt nyomva tart és leütöd a numerikus billentyűn a 0237 számot, nagy hosszú "Í"-hez a 0205 kell.

Nem tudom hány fokot mutat mert csak foszlányokat látok belőle. Mint oly sok vectránál... ennél is szar a kijelző.

Link to comment
Megosztás:

Alakul a tennivalók listája megint.

Kipuffrendszer a középdobtól hátrafelé csere érett lassan.

Kormányművem valszeg ereszti az olajat, így vagy csere, vagy felújítás. Egyelőre nem látszik kint az olaj, mert gondolom gyűlik a gumiharangba.

A váltó ugye olyan, amilyen, a difit ebben is ki kéne cserélni, mert ez meg picit hangos.

Balos abs jeladó tárcsa még mindig olyan, amilyen volt. Féltengely csuklóval együtt kéne cserélni(annak továbbra sincs semmi baja.).

Ha ezt valaki összeadja, hát... t.köm kezd kilenni a géppel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.