Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

én vennék egy bontott motort itthon...

Én is inkább ezt javasolnám..

Van elég vas, szürkebontásban.Lényegesen olcsóbban mint ha hivatalos bontóban vennél bármit is.A régi motorról le kell bontani ami használható, és csak azt megvenni ami kell, mint pl. komplett fűzött blokk, ill. hengerfej vez.tengelyek nélkül.Bár utóbbit is csak akkor, ha kapott v.melyik szelep.

Link to comment
Megosztás:

Én is inkább ezt javasolnám..

Van elég vas, szürkebontásban.Lényegesen olcsóbban mint ha hivatalos bontóban vennél bármit is.A régi motorról le kell bontani ami használható, és csak azt megvenni ami kell, mint pl. komplett fűzött blokk, ill. hengerfej vez.tengelyek nélkül.Bár utóbbit is csak akkor, ha kapott v.melyik szelep.

Beszéltem megint a szakival, valóban egy fűzött blokk elég lenne, a hengerfej nem sérült... de a vez. tengely annál inkább.

Sikerült motort is találnom viszont, 80ezerért adásvételivel, úgyhogy most örülök mint bolond a ... nak. :blush:

Mit kellene csinálni a csere után? az NKH természetesen nem vette fel a telefont... nyitás legközelebb hétfőn, de a motorért minél hamarabb kéne menni, hogy be tudják szerelni is.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Mit kellene csinálni a csere után? az NKH természetesen nem vette fel a telefont... nyitás legközelebb hétfőn, de a motorért minél hamarabb kéne menni, hogy be tudják szerelni is.

Köszönöm!

Kell róla egy adásvételi, aztán viheted majd eredetvizsgára, ami után kapsz egy másik törzskönyvet, ill. forgalmit.Ugye eredetvizsga 17e., forgalmi 12e.ft.

A B. verzió pedig az, hogy ha sokáig meg akarod tartani a gépet, akkor nemes 1Xűséggel akkumulátorsavat csöpögtetsz a motorkód utáni számsorra (magyarán kisavazod).

De ezt nem tőlem hallottad! :blush: (természetes korrózió....)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1996-os B-s Vectram X16XEL

Az lenne a problémám, hogy egyik napról a másikra alapjáraton elkezdett dadogni a motor.

A kipufogoban is hallatszik a pufogás. Az utastérben pedig gyenge rázkodás érezhető.

A fordulatszám mérő nem igazán mozdul-kb 750-800 on lehet.

Fordulaton nem érezni semmi szokatlant, megy szépen.

Voltam szerelőnél (háznál) aki a gyertyákat nézte csak meg illetve a levegőcsöveket, de nem talált semmit.

Azt mondta, hogy műhely és műszerek nélkül nemtud vele mit kezdeni.

Az autóban 190E km van.

40E a vezérlésben

Az olajban 4E. Nem eszi.

Aki találkozott már ilyen problémával az segítsen nekem megtalálni a hiba okát.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1996-os B-s Vectram X16XEL

Az lenne a problémám, hogy egyik napról a másikra alapjáraton elkezdett dadogni a motor.

A kipufogoban is hallatszik a pufogás. Az utastérben pedig gyenge rázkodás érezhető.

A fordulatszám mérő nem igazán mozdul-kb 750-800 on lehet.

Fordulaton nem érezni semmi szokatlant, megy szépen.

Voltam szerelőnél (háznál) aki a gyertyákat nézte csak meg illetve a levegőcsöveket, de nem talált semmit.

Azt mondta, hogy műhely és műszerek nélkül nemtud vele mit kezdeni.

Az autóban 190E km van.

40E a vezérlésben

Az olajban 4E. Nem eszi.

Aki találkozott már ilyen problémával az segítsen nekem megtalálni a hiba okát.

Köszi!

a vízet nem eszi véletlenül?Nekem is igy kezdödöt föleg hidegen dadogott.

Link to comment
Megosztás:

Nálam kábé egy hónapja volt vmi hasonló, hengerfej tömítés csere lett a vége.

Akkor némi vízgőz többletet is látsz a kipufogógőzben, főleg nagy hidegben.

Köszönöm a válaszokat!

Lehet benne valami, mert kicsit jobban látszik a kipufogó füst és talán fehérebb is mint volt.

Betudtam a fűtésnek :blush:

Ránézek a vízfogyasztásra.

Eddig nem tünt fel, hogy fogyna.

Mennyibe kerül egy tömítéscsere?

Üdv: units

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet benne valami, mert kicsit jobban látszik a kipufogó füst és talán fehérebb is mint volt.

Betudtam a fűtésnek :blush:

Ránézek a vízfogyasztásra.

Eddig nem tünt fel, hogy fogyna.

Mennyibe kerül egy tömítéscsere?

Üdv: units

a tömités nem drága csak akkor már érdemes szelepszárszimeringet cserélni +szelfed.tömités megsikolni ahengefejet hengerfejcsavar csere stb

Link to comment
Megosztás:

a tömités nem drága csak akkor már érdemes szelepszárszimeringet cserélni +szelfed.tömités megsikolni ahengefejet hengerfejcsavar csere stb

Tömités : Victor Reinz amit érdemes venni, ez a merci a hengerfejtomitések között. Sikolás 2000 Ft Budaörs Szakál Met Al mindenféleképpen nyomáspróbázni kell, hogy nem-e repedt, Hengerfejcsavar új kell, új vezműtengely szimeringek, 1 olajcsere sem árt, annak minden hozadékával, Ja, és ha leugrott a hengerfej, akkor nem árt szivó és kipufogósortömitést is cserélni. De keresni kell olyan szerelőt aki csinált már ilyen motort és ért is hozzá. Olyan 40-50000 Ft munkadij körül lehet kalkulálni, plusz az alkatrészek ára. Eeejjjjj nem lesz olcsó. Én a régi Toyotámat 4x hengerfejeztettem. A szerelőm nem értett a Toyotákhoz, nem nézett utánna a hengerfejcsavar lehúzásnak. Nekem kellett megmondanom, hogy hány fordulattal kell lehúzni. Hengerfejezésben tehát veterán vagyok. kb 150000 Ft kidobott pénz mire rájöttem!

Link to comment
Megosztás:

Tömités : Victor Reinz amit érdemes venni, ez a merci a hengerfejtomitések között. Sikolás 2000 Ft Budaörs Szakál Met Al mindenféleképpen nyomáspróbázni kell, hogy nem-e repedt, Hengerfejcsavar új kell, új vezműtengely szimeringek, 1 olajcsere sem árt, annak minden hozadékával, Ja, és ha leugrott a hengerfej, akkor nem árt szivó és kipufogósortömitést is cserélni. De keresni kell olyan szerelőt aki csinált már ilyen motort és ért is hozzá. Olyan 40-50000 Ft munkadij körül lehet kalkulálni, plusz az alkatrészek ára. Eeejjjjj nem lesz olcsó. Én a régi Toyotámat 4x hengerfejeztettem. A szerelőm nem értett a Toyotákhoz, nem nézett utánna a hengerfejcsavar lehúzásnak. Nekem kellett megmondanom, hogy hány fordulattal kell lehúzni. Hengerfejezésben tehát veterán vagyok. kb 150000 Ft kidobott pénz mire rájöttem!

Kb ilyen árakra gondoltam én is.

Megjelöltem a víztartályon a szintet és figyelem.

Ami érdekes, hogy mindig shell euro 95-öst tankoltam eddig bele. Kivételesen a Lukoil kútnál tankoltam, de utána is csak kb 150 km után kezdődött a dadogás. Most rátankoltam 10 L Shell V-power 95-öst és szinte azonnal elmúlt. Legalábbis most egy 100 km óta nem csinálja. Gondolom ha a tömítés ment el akkor inkább romlania kéne mint megjavulni?.

Benzin különbség is okozhat ilyet? Milyen bezin javasolt ennek a motornak? Érdemes a V-power 95, esetleg a 99-es, vagy a normál 95-ös is jó kell hogy legyen?

üdv: units

Link to comment
Megosztás:

gyerekek, a szalálmetál felejtős... amikor mi oda hordtuk a hengerfejeket, és a motorblokkokat, akkor nagyon kóklerul dolgoztak, mi nagyon sokat szívtunk miattuk.

ez ajánlanám: www.strohm.hu

mi ide hordjuk, a munkavégzésük kitünő, és nem kaszálnak meg...

ők csinálták az énm motorblokkomat és a hengerfejemet is...

Link to comment
Megosztás:

Kb ilyen árakra gondoltam én is.

Megjelöltem a víztartályon a szintet és figyelem.

Ami érdekes, hogy mindig shell euro 95-öst tankoltam eddig bele. Kivételesen a Lukoil kútnál tankoltam, de utána is csak kb 150 km után kezdődött a dadogás. Most rátankoltam 10 L Shell V-power 95-öst és szinte azonnal elmúlt. Legalábbis most egy 100 km óta nem csinálja. Gondolom ha a tömítés ment el akkor inkább romlania kéne mint megjavulni?.

Benzin különbség is okozhat ilyet? Milyen bezin javasolt ennek a motornak? Érdemes a V-power 95, esetleg a 99-es, vagy a normál 95-ös is jó kell hogy legyen?

üdv: units

Hi!

Kb. 1.5 éve ugyanilyen gondom volt a gépemmel nekem is, szintén X16XEL. Nekem akkor az elkokszolódott AGR szelep működési zavara okozta. Eleinte az alapjárati motorra gyanakodtam. Miérst gázt adtam egyből kisimult. Mondjuk nekem akkor világított is a Check lámpa, h már sárgállot a szemem. :blush: Attól függetleneül, -még ha neked nem is világít a lámpa- lehet érdemes lenne kiolvastatni vagy csak szimplán lekapni az AGR-t megnézni. Bár elég hülye helyen van.

De hogy írtad ezt az üzemenyag-dolgot, lehet mégiscsak gyújtás-zavarok lehetnek.

Én egy időben tankoltam Lukoilnál viszonylag rendszeresen, de nem okozott gondokat. Mondjuk tele sosem nyomtam azzal a benzinnel. Sima 95-össel gond nélkül kéne mennie.

Link to comment
Megosztás:

Tömités : Victor Reinz amit érdemes venni, ez a merci a hengerfejtomitések között. Sikolás 2000 Ft Budaörs Szakál Met Al mindenféleképpen nyomáspróbázni kell, hogy nem-e repedt, Hengerfejcsavar új kell, új vezműtengely szimeringek, 1 olajcsere sem árt, annak minden hozadékával, Ja, és ha leugrott a hengerfej, akkor nem árt szivó és kipufogósortömitést is cserélni. De keresni kell olyan szerelőt aki csinált már ilyen motort és ért is hozzá. Olyan 40-50000 Ft munkadij körül lehet kalkulálni, plusz az alkatrészek ára. Eeejjjjj nem lesz olcsó. Én a régi Toyotámat 4x hengerfejeztettem. A szerelőm nem értett a Toyotákhoz, nem nézett utánna a hengerfejcsavar lehúzásnak. Nekem kellett megmondanom, hogy hány fordulattal kell lehúzni. Hengerfejezésben tehát veterán vagyok. kb 150000 Ft kidobott pénz mire rájöttem!

Az a síkolás nem kb. 20000.- véletlenül? Én annyit fizettem érte... vagy ha én vagyok a láma, akkor Szakáléknak szereztél egy új kuncsaftot! :lol:

A tömítés garnitúra kb. 35000.- Érdemes mindet egyszerre cserélni.

Esetleg hengerfej felújítást is lehet végezni, ami kb. 15000.-

Fene egye meg, csak egy hónapja hogy mindezt kifizettem, erre most komplett motorcsere... :S

Kb ilyen árakra gondoltam én is.

Megjelöltem a víztartályon a szintet és figyelem.

Ami érdekes, hogy mindig shell euro 95-öst tankoltam eddig bele. Kivételesen a Lukoil kútnál tankoltam, de utána is csak kb 150 km után kezdődött a dadogás. Most rátankoltam 10 L Shell V-power 95-öst és szinte azonnal elmúlt. Legalábbis most egy 100 km óta nem csinálja. Gondolom ha a tömítés ment el akkor inkább romlania kéne mint megjavulni?.

Benzin különbség is okozhat ilyet? Milyen bezin javasolt ennek a motornak? Érdemes a V-power 95, esetleg a 99-es, vagy a normál 95-ös is jó kell hogy legyen?

üdv: units

Ha a víz nem fogy, vagy nem forr, az utastér fűtés is rendesen üzemel, esetleg az olaj nem válik nyúlóssá és a víztartály tetején sincsenek olajfoltok, lehet hogy mégiscsak a benzinnel volt a gond... Valahogy a Lukoil is meg kell keresse a pénzét, ha már mindenütt olcsó a benzin...

Én a kezdetekkor olcsó kútnál tankoltam, de a kocsim nem szerette... annyira hogy le is fulladt menet közben! Megoldás: benzintank teljes mosása, szénszűrő cseréje (ha csak ki van kötve a szűrő, azért az sokkal olcsóbb :) )

Gyárilag 95-ös kell bele, normál kútról sosem kellett panaszkodnom. Persze 98-assal vagy felette azért jobban húz! :blush:

Link to comment
Megosztás:

gyerekek, a szalálmetál felejtős... amikor mi oda hordtuk a hengerfejeket, és a motorblokkokat, akkor nagyon kóklerul dolgoztak, mi nagyon sokat szívtunk miattuk.

ez ajánlanám: www.strohm.hu

mi ide hordjuk, a munkavégzésük kitünő, és nem kaszálnak meg...

ők csinálták az énm motorblokkomat és a hengerfejemet is...

Ezt már én is hallottam a szakálról. De nekem csókom volt, nálam vették a csapágyakat, tehát ha valami gond lett volna (nem volt) ment volna az üvöltés, és az senkinek sem jó. Lehet hogy az enyémre kicsit jobban odafigyeltek.

Link to comment
Megosztás:

Az a síkolás nem kb. 20000.- véletlenül? Én annyit fizettem érte... vagy ha én vagyok a láma, akkor Szakáléknak szereztél egy új kuncsaftot! :lol:

A tömítés garnitúra kb. 35000.- Érdemes mindet egyszerre cserélni.

Esetleg hengerfej felújítást is lehet végezni, ami kb. 15000.-

Fene egye meg, csak egy hónapja hogy mindezt kifizettem, erre most komplett motorcsere... :S

Ha a víz nem fogy, vagy nem forr, az utastér fűtés is rendesen üzemel, esetleg az olaj nem válik nyúlóssá és a víztartály tetején sincsenek olajfoltok, lehet hogy mégiscsak a benzinnel volt a gond... Valahogy a Lukoil is meg kell keresse a pénzét, ha már mindenütt olcsó a benzin...

Én a kezdetekkor olcsó kútnál tankoltam, de a kocsim nem szerette... annyira hogy le is fulladt menet közben! Megoldás: benzintank teljes mosása, szénszűrő cseréje (ha csak ki van kötve a szűrő, azért az sokkal olcsóbb :) )

Gyárilag 95-ös kell bele, normál kútról sosem kellett panaszkodnom. Persze 98-assal vagy felette azért jobban húz! :blush:

Ha ki van belöle szedve a szelep, meg a hájdrotőke, akkor csak 2000 nyomáspróbázva. Ja és 2 nap alatt kész. Komeiner Mihály-t kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

Pár kérdésem lenne:

B1-es vectrába a B2-es fényszóróját be lehet tenni? Ha jól tudom igen + utána is megmarad az elektromos magasságállítás? A xenonos B2-es vectra fényszóróját ha beteszem + abba az én xenon szettem az úgy működőképes? :blush:

Valamint a B2 szép krómozott hűtőrácsaa belemegy a B1-be?

És végül: B2 ködlámpája a B1 lökösébe?

Link to comment
Megosztás:

Ha ki van belöle szedve a szelep, meg a hájdrotőke, akkor csak 2000 nyomáspróbázva. Ja és 2 nap alatt kész. Komeiner Mihály-t kell keresni.

Köszönöm a tippet, legközelebb oda megyek. :)

Pár kérdésem lenne:

B1-es vectrába a B2-es fényszóróját be lehet tenni? Ha jól tudom igen + utána is megmarad az elektromos magasságállítás? A xenonos B2-es vectra fényszóróját ha beteszem + abba az én xenon szettem az úgy működőképes? :blush:

Valamint a B2 szép krómozott hűtőrácsaa belemegy a B1-be?

És végül: B2 ködlámpája a B1 lökösébe?

Nekem is megtetszett a B2-es külső, a hűtőrács teljesen típusazonos. Szerintem a lökös is, formára pedig a ködlámpa is úgy néz ki... Nekem a B1-esen is van magasságállítás, tehát szerintem működhet a dolog. Csak nem megkoccant a kicsike?

Hello.

Gyújtógyertyát hány km után szoktatok cserélni?

Olyan 40e km körül már érdemes és mivel a vezérlést is olyankor szoktak, érdemes a kettőt egyszerre elvégezni. :D

Amúgy a motorral kapcsolatban a következőre jutottam:

- Bontóból mindenképp adásvételivel vagy számlával, már ha át akarjuk iratni a motorszámot. Állítólag a kutya se nézi... még a vizsgán sem szórakoznak forró motorral, de akkor nagy gond amikor át kell iratni. Eredetiségvizsga nem kell motorcserénél, csak alvázcserénél.

- A szerelő kell adjon egy igazolást, hogy teljesen típusazonos a darab.

- Utána el kell vinni a verdát az NKH-hoz (Nemzeti Közlekedési Hatóság, korábban KFF), ahol megszemlézik az új motort. A szemle 1900Ft, az igazolás amit adnak, dettó. Érdemes időpontot egyeztetni.

- Ha hiteles a kocsi (mint az egyém), kell kérni egy hozzájárulást a banktól a motorszám-átíratáshoz, mivel ők rendelkeznek a törzskönyvvel.

Ha ez mind megvan, lehet sorba állni az okmányirodába, ahol a felsorolt dokumentációért + 12e kopejkáértt megcsinálják az új forgalmit és törzskönyvet hozzá, persze személyit ne felejtsük otthon... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tippet, legközelebb oda megyek. :lol:

Nekem is megtetszett a B2-es külső, a hűtőrács teljesen típusazonos. Szerintem a lökös is, formára pedig a ködlámpa is úgy néz ki... Nekem a B1-esen is van magasságállítás, tehát szerintem működhet a dolog. Csak nem megkoccant a kicsike?

Olyan 40e km körül már érdemes és mivel a vezérlést is olyankor szoktak, érdemes a kettőt egyszerre elvégezni. :)

Amúgy a motorral kapcsolatban a következőre jutottam:

- Bontóból mindenképp adásvételivel vagy számlával, már ha át akarjuk iratni a motorszámot. Állítólag a kutya se nézi... még a vizsgán sem szórakoznak forró motorral, de akkor nagy gond amikor át kell iratni. Eredetiségvizsga nem kell motorcserénél, csak alvázcserénél.

- A szerelő kell adjon egy igazolást, hogy teljesen típusazonos a darab.

- Utána el kell vinni a verdát az NKH-hoz (Nemzeti Közlekedési Hatóság, korábban KFF), ahol megszemlézik az új motort. A szemle 1900Ft, az igazolás amit adnak, dettó. Érdemes időpontot egyeztetni.

- Ha hiteles a kocsi (mint az egyém), kell kérni egy hozzájárulást a banktól a motorszám-átíratáshoz, mivel ők rendelkeznek a törzskönyvvel.

Ha ez mind megvan, lehet sorba állni az okmányirodába, ahol a felsorolt dokumentációért + 12e kopejkáértt megcsinálják az új forgalmit és törzskönyvet hozzá, persze személyit ne felejtsük otthon... :blush:

Te 40000 km-nél szoktál komplett vezérlést cserélni????

Link to comment
Megosztás:

Te 40000 km-nél szoktál komplett vezérlést cserélni????

Igazság szerint eddig egyszer, a kocsi megvételekor történt (mármint ha jól értettem és a vezérműszíj, vízpumpa és a többiek kicseréléséről van szó...)

Az eddigi szerelőm azt mondta hogy 40ezernél kell, az pedig ezen a héten lett volna esedékes, ha nem robbantunk volna le.

Igaz, oda nem megyek vissza, a szaki Egerben (ahol most a kocsi van) megemlítette, hogy lehet hogy a legutóbbi szerelés nem volt teljesen frankó... és meglehet, hogy ennek a következménye lett a dolog. Bővebbet csak akkor tudok meg amikor az új motor be lesz szerelve és a régi boncolható...

Ha véletlen rosszul értettem valamit, akkor bocsi mindenkitől! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Igazság szerint eddig egyszer, a kocsi megvételekor történt (mármint ha jól értettem és a vezérműszíj, vízpumpa és a többiek kicseréléséről van szó...)

Az eddigi szerelőm azt mondta hogy 40ezernél kell, az pedig ezen a héten lett volna esedékes, ha nem robbantunk volna le.

Igaz, oda nem megyek vissza, a szaki Egerben (ahol most a kocsi van) megemlítette, hogy lehet hogy a legutóbbi szerelés nem volt teljesen frankó... és meglehet, hogy ennek a következménye lett a dolog. Bővebbet csak akkor tudok meg amikor az új motor be lesz szerelve és a régi boncolható...

Ha véletlen rosszul értettem valamit, akkor bocsi mindenkitől! :blush:

Egerben van a kocsid?Én is Egri vok!!!!:lol:

Most lehet én vagyok a hülye,vagy téged akar leszedni a szerelőd,de én még nem halottam olyan autót aminél 40000km-nél kell vezérlést cserélni.Pedig sokáig foglalkoztam autókkal......A régebbi Fordoknál volt,hogy ajánlották a hamarabbi vezérműszíj stb cseréjét de más átlagos típusnál nem halottam.Én nyúzom már a Vectrát egy ideje és beletettem cirka 110e km-t,de én még csak kétszer cseréltem.Mikor megvettem egyből,meg azt hiszem 70 e km után.Ott voltam,segítettem a szerelőnek mikor cserélte,és egyáltalán nem úgy nézett ki mint ami már agyon lenne használva.Se a csapágyak se a szíj se a vízpumpa.Úgyhogy nem tudom....De én biztos nem cserélnék 40 e -nél,hacsak nem olyan silány minőségű alkatrészek nincsenek benne.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A napokban megadta magát auto! Vectra B 96' 1.6 16v

Menet közben kivillant a motorhiba lámpa és gázadásnál elég zajos kopogó hangok jönnek a motortérből!

Igazából ezen kívül nem nagyon lehetett észrevenni semmit elsőre! Ment továb az auto ugyanugy csak annyi hogy gázadásra kopoó zaj keletkezett!

Autodiagnoszika is csak annyit mutatott hogy a kopogásérzékelőre irt hibát azt kész!

Mértek kompressziót 1-es:13 bar; 2-es:7 bar; 3-as:6 bar; 4-es:4 bar!

Valami olyasmit mondtak, hogy a vezérlőszíj átugrott(nem szakadt el) és odaver a hengerfejnek vagy mi!

400.000 huf-ot mondtak javítási költségre! Kicsit sokallom vagy ne?

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatkozni a dologról?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyiii

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A napokban megadta magát auto! Vectra B 96' 1.6 16v

Menet közben kivillant a motorhiba lámpa és gázadásnál elég zajos kopogó hangok jönnek a motortérből!

Igazából ezen kívül nem nagyon lehetett észrevenni semmit elsőre! Ment továb az auto ugyanugy csak annyi hogy gázadásra kopoó zaj keletkezett!

Autodiagnoszika is csak annyit mutatott hogy a kopogásérzékelőre irt hibát azt kész!

Mértek kompressziót 1-es:13 bar; 2-es:7 bar; 3-as:6 bar; 4-es:4 bar!

Valami olyasmit mondtak, hogy a vezérlőszíj átugrott(nem szakadt el) és odaver a hengerfejnek vagy mi!

400.000 huf-ot mondtak javítási költségre! Kicsit sokallom vagy ne?

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatkozni a dologról?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyiii

Hello.

Őszinte részvétem. Szerintem a 400 az sok, annyiért komplett motorcsere megvan, dokumentációval, mindenestül.

Földrajzi hovatartozásod függvényében tudok esetleg jó és olcsó szerelőt javasolni priv.-ben.

Azt nem írom, hogy gyors is, mert egyrész éppen az én autómban van könyékig, másrészt pedig:

"A mi cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik! Ezek közül lehet kettőt választani."

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Őszinte részvétem. Szerintem a 400 az sok, annyiért komplett motorcsere megvan, dokumentációval, mindenestül.

Földrajzi hovatartozásod függvényében tudok esetleg jó és olcsó szerelőt javasolni priv.-ben.

Azt nem írom, hogy gyors is, mert egyrész éppen az én autómban van könyékig, másrészt pedig:

"A mi cégünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik! Ezek közül lehet kettőt választani."

Hali!

Szivesen venném a segítséget ugyanis aki csinálná az éppeb lebetegedett és hát egyhamar nem lesz belőle semmi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A napokban megadta magát auto! Vectra B 96' 1.6 16v

Menet közben kivillant a motorhiba lámpa és gázadásnál elég zajos kopogó hangok jönnek a motortérből!

Igazából ezen kívül nem nagyon lehetett észrevenni semmit elsőre! Ment továb az auto ugyanugy csak annyi hogy gázadásra kopoó zaj keletkezett!

Autodiagnoszika is csak annyit mutatott hogy a kopogásérzékelőre irt hibát azt kész!

Mértek kompressziót 1-es:13 bar; 2-es:7 bar; 3-as:6 bar; 4-es:4 bar!

Valami olyasmit mondtak, hogy a vezérlőszíj átugrott(nem szakadt el) és odaver a hengerfejnek vagy mi!

400.000 huf-ot mondtak javítási költségre! Kicsit sokallom vagy ne?

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatkozni a dologról?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyiii

Mielőtt szélesre nyitod a pénztárcádat, azért előtte nézd meg a vezérlést, igazán nem bonyolult - még a humán érdeklődésűek is könnyen megcsinálják! :blush:

Bár valószínűleg tényleg odavertek a szelepeknek és emiatt tűnt el a kompresszió, de ezt is meg lehet nézni egy hengerfeltöltéses vizsgálattal vagy endoszkóppal.

Aztán érdemes megérdeklődni, máshol is, mert 400e az igen sok, azért már Calibrát is láttam eladót...

Szóval csak ésszel a választásnál! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.