Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Bocsi a sok kérdésért, de most röviden egy dolog érdekelne, a motorom 1.8-as, X18XE, van valakinek tapasztalata,

a hűtéssel kapcsolatban arról, hogy a hűtőventillátor mikor kapcsol be?

Elsőre hülyén hangzik tudom de pontosan az érdekelne, hogy nektek normál körülmények között országúton folyamatosan megy e?

Nekem szinte mindig pörög, szóval a víz 90-95 fok között van (nincs meleg, nem hajtom) a ventillátor pedig szinte mindig megy,

normális állapot ez? Vagy tényleg nem úszom meg a hűtőcserét :huh:

Ennyire el lehet dugulva a hűtőrendszer, hogy nincs megfelelő hűtés az autón és mindig megy a ventillátor?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen motorom van,és nem megy mindig a ventilátor.Bár nem mindig értem,hogy mit miért csinál a két ventilátor,de ezt egyszer már kitárgyaltuk nem is olyan rég.

Ha a vized 90-95 fokon van,az szerintem teljesen normális.Vectrában nem tudom pontosan,de Astrában még 105 fokon nyitó termosztát is van.Az hogy mondjuk 100 fokról visszahűti 90-95 fokra a ventid,és aztán ilyen melegben két perc múlva megint 100 fokos és megint beindul a ventid,az nem gond,az a dolga.Ha meg megy a klíma akkor mindkettő megy mint a bolond......

Sziasztok,

Bocsi a sok kérdésért, de most röviden egy dolog érdekelne, a motorom 1.8-as, X18XE, van valakinek tapasztalata,

a hűtéssel kapcsolatban arról, hogy a hűtőventillátor mikor kapcsol be?

Elsőre hülyén hangzik tudom de pontosan az érdekelne, hogy nektek normál körülmények között országúton folyamatosan megy e?

Nekem szinte mindig pörög, szóval a víz 90-95 fok között van (nincs meleg, nem hajtom) a ventillátor pedig szinte mindig megy,

normális állapot ez? Vagy tényleg nem úszom meg a hűtőcserét :huh:

Ennyire el lehet dugulva a hűtőrendszer, hogy nincs megfelelő hűtés az autón és mindig megy a ventillátor?

Link to comment
Megosztás:

Az immó végett nem indul szerintem.Opelben mért nem kérdezed meg hogy mi a teendő?Annó csináltam ilyen motorvezérlés cserét,igaz más tipusban,de nem volt egyszerű.Úgymond fel kellett törni,aztán ha nem lett jó akkor első indítás után megint lezárt.Nehezen sikerült,és nem kis pézé!De mondom ez másik tipusú autó volt.Az Opel hátha nem ilyen bonyolult.

Sziasztok! Valaki megtudná mondani, hogy ha motorvezérlő egységet szeretnék cserélni, annak mi a módja? Mert amit az új motorhoz kaptam, azt belepróbáltam, de azzal el sem indul. Hogyan lehetne beleinstallálni?
Link to comment
Megosztás:

Szerintem teljesen felesleges foglalkozni a benzinmutatóval.Nekem volt már pár Opelem de egyik sem mutatott telit.De így legalább pluszban csal nem minuszban mint sok más autó.Az első 50 kilométeren nekem is le megy ötvenig,de aztán lelassul a mutató.Ha olyan 10 litert körül van,akkor meg mikor mondjuk egy kis lejtőn megállok féloldalt és beindítom,szinte ki sem mozdul a mutató,de a computer még nem villog.Én már megszoktam nem foglalkozom vele,de így legalább tudom,hogy olyan 4-5 liter még akkor is van benne ha már fekszik a mutató.

Hát sajna nem tudom, mi lesz a megoldás, de ugyan ez van velem is amivel kiegészítetted, szóval alig megyek vele valamit, már esik is a mutató, mintha hírtelen sok kifgoyott volna belőle, csak engem nagyon zavar, pl: 20L skála alatt volt a mutató picivel és csak 37L benzin fért bele, úgyhogy az enyém csal akár 6-8 L is kényelmesen csal.

Másik nagy probléma nekem is a hűtővizemmel volt, a termokapcsoló gomba a hűtőn ami a ventillátor első fokozatát kapcsolja teljesen zárlatos lett és folyton tekerte a ventillátort így lemerítette az akkumulátorom 8-9 óra alatt :lol: csere: új 5eFt, bontott gyári 1eFt, inkább a gyáriban bízom ma lesz cserélve, de nekem a műszer 90 fokon stabilan áll.

Mikor megvettem a kocsit sok bajom volt a hűtővel, el volt dugulva a hűtő és a beltéri fűtőradiátorom is, ami egy körön van a motorral. Szervízben mondták cseréljem mert így ha nem új a hűtőm mindig forrni fog a vizem, de inkább tisztítottam, spéci hűtőtisztító folyadékkal, ami megtette a hatását sikeres lett a művelet, azóta jó a hűtőm, csak a termokapcsoló-gomba járt pórul, de spóroltam egy hűtőradiátort 16eFt és egy komplett hűtőt 30eFt ért.

-Ezt csak megemlítettem használt kocsinál egyből azzal kezdem ezután mennyire koszos a kiegyenlítő tartály :huh: sok idegeskedést spórolhat az ember.

Egyébként lehet most butaságot kérdezek, de létezik, létezhet olyan, hogy műszerkalibráció, hogy beállítják a műszerfalat gyári értékekre, és így megjavulhatna a benzinszintjelző "csalása" ?

Link to comment
Megosztás:

Az immó végett nem indul szerintem.Opelben mért nem kérdezed meg hogy mi a teendő?Annó csináltam ilyen motorvezérlés cserét,igaz más tipusban,de nem volt egyszerű.Úgymond fel kellett törni,aztán ha nem lett jó akkor első indítás után megint lezárt.Nehezen sikerült,és nem kis pézé!De mondom ez másik tipusú autó volt.Az Opel hátha nem ilyen bonyolult.

Hát az a helyzet, hogy az enyémben még nincs immó, ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy mi ennek a módja. Ugyan olyan autó, ugyan az a motor, akkor miért nem jó bele a vez. egység?

Link to comment
Megosztás:

Halihó

2001-es B Vectra fényszórómosója halódik, nem kap áramot a szivattyú, addig jutottam a keresésben. Ha jól tudom az elméletet, a szélvédőmosás 3 másodperce után kezdené spriccelni a lámpákat!? Milyen elektronika intézi ezt, hol keressem, mert a biztosíték-táblán nem találtam hibát, és a szévédőmosó szépen működik. Vagy örvendjek hogy ott is nem pazarolja a mosófolyadékot? :-)

Köszönettel

Levente

Link to comment
Megosztás:

Én láma... eszembe se jutott hogy bekapcsoljam a lámpát, me fényes nappal bontottam. :huh:

Van valakinek ötlete hogy lehet könnyen lekapni az első lökhárítót, én a kerék mögött fél órát vesződtem a kedves Trox csavarral, mert nem akartam ott is lebontani a sárvédőt. Az alsó, csőbe menő műanyag rögzítők is csodásak.. azokat cserélik minden leszerelésnél, vagy oldható kötésnek tervezték és én vagyok nagyon destruktív?

Link to comment
Megosztás:

Továbbá van még egy érdekes elem, amit én sima T elágazásnak néztem, a két lámpához ahogy szétosztja a vizet... a hűtőmaszk mögött lapul elérhető helyen. Ezen nem tudtam átfújni. Szelep lakna benne valamiért, vagy csak simán eldugult és essek neki pisztlyfúróval?

Link to comment
Megosztás:

Továbbá van még egy érdekes elem, amit én sima T elágazásnak néztem, a két lámpához ahogy szétosztja a vizet... a hűtőmaszk mögött lapul elérhető helyen. Ezen nem tudtam átfújni. Szelep lakna benne valamiért, vagy csak simán eldugult és essek neki pisztlyfúróval?

Csak simán eldugult szerintem, és az emlékeim nem csalnak...

SZP

Link to comment
Megosztás:

Üdv Ömberek!

Kaptam egy kihagyhatatlan ajánlatot 98'-as 2lityis vectrára. Mit érdemes megnézni? Tudom hogy elég "közhelyes" kérdés, de biztos van amire mindenki odafigyel aki ilyen jószágot tart az istállóban.

Kék füstpamacs indításkor, olajfolyás a hibás szelepfedéltömítés miatt, 3-as szinkron, minden kütyü működjön, kuplung legyen hibátlan, mert 80 körül van a cseréje, de jobb ha elviszed állapotfelmérésre mielőtt megvennéd, elég csúnyán mellé lehet nyúlni!

Link to comment
Megosztás:

Kék füstpamacs indításkor, olajfolyás a hibás szelepfedéltömítés miatt, 3-as szinkron, minden kütyü működjön, kuplung legyen hibátlan, mert 80 körül van a cseréje, de jobb ha elviszed állapotfelmérésre mielőtt megvennéd, elég csúnyán mellé lehet nyúlni!

Köszönöm psz!

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy okulásnak megírom hogy mégis müxik a fényszórómosóm, tán megjedt az itteni fenyegetéstől. :-)

Ha bekapcsolt fényeknél kezdem mosni a szélvédőt, azonnal spricceli a fényszórókat is, nincs késleltetés. Ja és nem kell kifrúni azt az elosztót, ami a két lámpához szétosztja a vizet, és amin én nem tudom átfújni a levegőt, de a pompa átnyomja a vizet ezek szerint.

A másik gondom az automata klíma lenne.. valahol ereszt. Júliusban festéket is kapott a feltöltéssel, de 4-5 hét alatt eltszökik a gáz. Próbáltam a piros színt keresni hogy hol véres a nyaka, de nem találtam elől semmit ameddig könnyedén le lehet bontani a kocsit.

Van valakinek ötlete hogy a belső hőcserélőhöz hogy lehet hozzáférni, megnézném azt is, hátha ott ereszt... vagy ha tudtok típus-hibáról.

Levente

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy okulásnak megírom hogy mégis müxik a fényszórómosóm, tán megjedt az itteni fenyegetéstől. :-)

Ha bekapcsolt fényeknél kezdem mosni a szélvédőt, azonnal spricceli a fényszórókat is, nincs késleltetés. Ja és nem kell kifrúni azt az elosztót, ami a két lámpához szétosztja a vizet, és amin én nem tudom átfújni a levegőt, de a pompa átnyomja a vizet ezek szerint.

A másik gondom az automata klíma lenne.. valahol ereszt. Júliusban festéket is kapott a feltöltéssel, de 4-5 hét alatt eltszökik a gáz. Próbáltam a piros színt keresni hogy hol véres a nyaka, de nem találtam elől semmit ameddig könnyedén le lehet bontani a kocsit.

Van valakinek ötlete hogy a belső hőcserélőhöz hogy lehet hozzáférni, megnézném azt is, hátha ott ereszt... vagy ha tudtok típus-hibáról.

Levente

Zöld színű a festék a gázban.UV-val szokták keresni.Én a kompresszor környékén nézelődnék.Meg ahol a fémcső a gumicsőnél össze van préselve.Nekem ott eresztett.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok erről a hűtőközegről valahol részletes leírást, mivel töltik a Vectra-hűtést? Minden festés nélkül kukucskálta a "szagértő" UV lámpával hogy úgy kéne látszódjon, fluoreszkál a gáz.... ez még a tavaly vót és persze hogy nem látszott semmi. Aztán az idén júliusban már a második töltésnél hosszabb bíztatásra hogy meg kéne festeni, 10 ml-nyi piros valamit is beltett a rendszerbe, azért próbáltam most keresni hogy hol "véres" a nyaka. De úgy telerakták ezt a Vectra motorteret, hogy csak kerülgetni tudom, beleférni nem. A kompresszorhoz se igazán, szétszedni meg nem akartam a ház előtt. De akkor még keresgélek valami fém-gumi átmenetet, ha mondtok ilyet, mert én nem láttam eddig aztat sem.

Levente

Caravan 2001, Y20DTH

Link to comment
Megosztás:

Tudtok erről a hűtőközegről valahol részletes leírást, mivel töltik a Vectra-hűtést?

Amennyire én tudom, egy R134a nevű hűtöközeggel töltik a klímákat, ami ha minden igaz nem sokban különbözik a hűtőszekrények freonmentes gázától, viszont ez elvileg színtelen, szóval ha nincs benne festékanyag, akkor hiába nézegeti UV-lámpával, semmit nem fog benne látni.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, egy R134a nevű hűtöközeggel töltik a klímákat, ami ha minden igaz nem sokban különbözik a hűtőszekrények freonmentes gázától, viszont ez elvileg színtelen, szóval ha nincs benne festékanyag, akkor hiába nézegeti UV-lámpával, semmit nem fog benne látni.

Olyannyira hasonlít a hűtőkben használt gázhoz, hogy sima hűtőszerelő fel tudja tölteni a rendszert. A különbség az egészben, hogy csak festés nélkül töltenek, viszont a normálisabbja hosszabb nyomáspróbát végez, hogy kiderítse, ereszt-e a rendszer. Nekem legalábbis sikerült egy ilyet kifognom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A régebben írt hűtőproblémám megoldása, sajnos új hűtő lett nem úsztam meg a cseréjét sad.gif

De új kérdésemmel örvendeztetnélek meg benneteket, hátha meg tudtok nyugtatni.

Minap egyik ismerősömtől elindulva figyelmes lettem, egy nagy olajfoltra a kocsi alatt,

mennyiségre és a tócsa méretéből saccolva 2-3dl. Ami a pláne benne nem motorolaj, hanem servo(pirosas, világos)

olaj. Ez az autó vezető oldalán a váltó környékéről saccolom, folyt ki. Kérdésem lenne

mi a fene volt az? A koirmányszervó tartályt néztem, tele az ok, motorolajból semmi nem hiányzik, fékolaj, rendben,

akkor meg miféle dolog adta meg magát nekem? Ötletek, megoldások?

Kuplunghidraulika olajról már hallottam, meg váltóban is van olaj, de ötletem sincs mi lehet meg honnan.

Segítségetek köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A régebben írt hűtőproblémám megoldása, sajnos új hűtő lett nem úsztam meg a cseréjét sad.gif

De új kérdésemmel örvendeztetnélek meg benneteket, hátha meg tudtok nyugtatni.

Minap egyik ismerősömtől elindulva figyelmes lettem, egy nagy olajfoltra a kocsi alatt,

mennyiségre és a tócsa méretéből saccolva 2-3dl. Ami a pláne benne nem motorolaj, hanem servo(pirosas, világos)

olaj. Ez az autó vezető oldalán a váltó környékéről saccolom, folyt ki. Kérdésem lenne

mi a fene volt az? A koirmányszervó tartályt néztem, tele az ok, motorolajból semmi nem hiányzik, fékolaj, rendben,

akkor meg miféle dolog adta meg magát nekem? Ötletek, megoldások?

Kuplunghidraulika olajról már hallottam, meg váltóban is van olaj, de ötletem sincs mi lehet meg honnan.

Segítségetek köszönöm!!!

Ha jól tudom akkor a váltó olaj szokott pirosas lenni!

Link to comment
Megosztás:

Üdv..

Kb 1 éve használok egy 97-es 2.0 16v benzines vectrát ,,,a gondom a következő...Mostanában reggeli indításkor erős zörej hallatszik a motortérből,,,Kis idő után,, kb mire a szekunder kompresszor lekapcsol,,,megszűnik a zaj,,,,Mi lehet az oka???És pl. ha tolok neki egy kis gázt,,,magasabb fordulaton szintén nem hallatszik...Egy ismerősöm azt mondja hogy szervószvattyú tárcsája üt...mondjuk ez látható,,,de nem hinném hogy annak lenne ilyen hangja.....És még egy kérdés,,,ablakmosó szivattyúhoz hogy férek hozzá,,,???elszállt,,,már találtam egyet,,,de nem vinném szerelőhöz ha megoldható házilag...

Link to comment
Megosztás:

Üdv..

Kb 1 éve használok egy 97-es 2.0 16v benzines vectrát ,,,a gondom a következő...Mostanában reggeli indításkor erős zörej hallatszik a motortérből,,,Kis idő után,, kb mire a szekunder kompresszor lekapcsol,,,megszűnik a zaj,,,,Mi lehet az oka???És pl. ha tolok neki egy kis gázt,,,magasabb fordulaton szintén nem hallatszik...Egy ismerősöm azt mondja hogy szervószvattyú tárcsája üt...mondjuk ez látható,,,de nem hinném hogy annak lenne ilyen hangja.....És még egy kérdés,,,ablakmosó szivattyúhoz hogy férek hozzá,,,???elszállt,,,már találtam egyet,,,de nem vinném szerelőhöz ha megoldható házilag...

zörgés sok dolog is lehet. Laza csavar stb.

mosó meg bal alul a lökös sarkában(hátulról, menetirány szerint nézve, szemből jobb alul.) Szerintem simán megoldható házilag.

Kerékjári dobbetétet elől meglazítod a lökös szélén, meg alul, és be is férsz hozzá, aszem.

Link to comment
Megosztás:

zörgés sok dolog is lehet. Laza csavar stb.

mosó meg bal alul a lökös sarkában(hátulról, menetirány szerint nézve, szemből jobb alul.) Szerintem simán megoldható házilag.

Kerékjári dobbetétet elől meglazítod a lökös szélén, meg alul, és be is férsz hozzá, aszem.

Köszi...reggel meg is nézem....Amugy a zörgés nem hinném hogy laza csavar,,,vagy ilyenek mert csak ha hideg a gép...hosszas állás ....majd inditás után csinálja,,,ha be van melegedve akkor már nem....és hát fordulaton se hallani...passz,,,megnézetném egy szakival,,,de mire odaérek,,,addigra ugyse hallatszik,,,akkor meg hogy találja ki??Kicsit idegesítő,,,hogy olyan a hangja mint egy traktornak...

Link to comment
Megosztás:

Köszi...reggel meg is nézem....Amugy a zörgés nem hinném hogy laza csavar,,,vagy ilyenek mert csak ha hideg a gép...hosszas állás ....majd inditás után csinálja,,,ha be van melegedve akkor már nem....és hát fordulaton se hallani...passz,,,megnézetném egy szakival,,,de mire odaérek,,,addigra ugyse hallatszik,,,akkor meg hogy találja ki??Kicsit idegesítő,,,hogy olyan a hangja mint egy traktornak...

Akár lehet a haldokló szekunder levegő pumpa, vagy a csövénél lelazult bilincs, vagy a katalizátorba csörög vmi hidegen, és azt izgatja a pumpa :huh: Vagy a pumpa felfogatása... Erre érdemes szétnézni.

SZP

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.