Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Aha értem, minden létező helyen nyomja ki a felesleget a plusz kartergáz képződés miatt..

Egy képet esetleg tudnál rakni, hogy lássam, melyik turbócsövet kell megnézni? Szívóbenzinesben otthon vagyok, de ez más :)

Piros nyíl mutatja a kartergáz visszavezető csövet.

Kék nyíl pedig a szívósoron átmenő, turbó szívócsövet. Ez úszik az olajban, ha nagy a kartergáz.

4646338_6-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy 1.7TD kell.

Ennyiért az enyémet is elviheted! :icon1: Friss olaj,új komplett első futómű és kérésre a hátulja is cserélve van!Vagy odaadom az alkatrészeket és kicserélteted te magad!Szeptemberben műszaki,de azt is bevállalom,akár a KPM-nél is!

Klíma nincs,de van helyette zene! :D

Link to comment
Megosztás:

El adod magad is és énekelsz neki? :D

Ennyiért az enyémet is elviheted! :icon1: Friss olaj,új komplett első futómű és kérésre a hátulja is cserélve van!Vagy odaadom az alkatrészeket és kicserélteted te magad!Szeptemberben műszaki,de azt is bevállalom,akár a KPM-nél is!

Klíma nincs,de van helyette zene! :D

Link to comment
Megosztás:

mielőtt félre vezetnélek lehet hogy az 1.6 nak más hibakódjai vannak mivel más a motorvezérlője,igy lehet rossz felé tereltelek ezért jobb lenne ha valaki akinek megvannak az 1.6 hoz tartozo hibakódok megnézné vagy elmondaná neked hogy ebben az esetben is az 1530 as hibakód ugyanezt jelenti.

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik megoldódott a baj. kiégett a 38-as biztosíték, ami a tolató és féklámpákhoz kapcsolódik, kicseréltem, és azóta nincs hibajelzés. remélem nem csak véletlen egybeesés, de ma 100 km alatt egyszer se villant fel

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem a hátsó ablakemelő karral kapcsolatban. Le szeretném szedni a bal hátsó ajtó kárpitot viszont a "tekerő"-től nem tudom és azt viszont sehogy sem tudom leszedni. Tudtok ebben nekem segíteni mert letörni meg nem szeretném. :/

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: adidas4death

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem a hátsó ablakemelő karral kapcsolatban. Le szeretném szedni a bal hátsó ajtó kárpitot viszont a "tekerő"-től nem tudom és azt viszont sehogy sem tudom leszedni. Tudtok ebben nekem segíteni mert letörni meg nem szeretném. :/

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.: adidas4death

ahol a kar végzödik és bemegy az ajtó kárpitba ott kell keresgélni.

a kar és a kárpit között van egy kör alaku alátét müanyagból. a kart és az alátétet feszits szét óvatosan. nem kell letörni. a kar és az alátét között van egy omega alaku rögzitö bilincs

csavarhuzoval ki lehet lökni onnan.

a kar irányából kell kilökni.

Link to comment
Megosztás:

Mi okozza azt a jelenséget, hogy fordulatszámmérő nem megy, a kocsi igen, de gyorsításkor remeg a motor, alig akar menni, majd abbahagyja? Ilyenkor a check lámpa játszik, ha megindul, elalszik. 90-et viszi, jobban nem. Töltés van, de nem mértünk még rá.

Ja és y20dth-s a gép.

Meglett a hiba: fordulatszám jeladó adta meg magát. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most vettem észre hogy közvetlenül a vectra hátsó ülés ablaka alatt lévő króm (?) díszcsík vízszintes irányba jó fél centire ki van csúszva a kocsi hátulja fele.

Vlki esetleg találkozott hasonlóval?

Szeretném visszanyomni, ugyanakkor ha a kocsi eleje fele próbálom tolni akkor nem mozdul.

Ki lehet-e esetleg pattintani, vagy hogy érdemes nekiállni?

Ötlet? Nem szeretnék visszafordíthatatlan beavatkozást végrehajtni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most vettem észre hogy közvetlenül a vectra hátsó ülés ablaka alatt lévő króm (?) díszcsík vízszintes irányba jó fél centire ki van csúszva a kocsi hátulja fele.

Vlki esetleg találkozott hasonlóval?

Szeretném visszanyomni, ugyanakkor ha a kocsi eleje fele próbálom tolni akkor nem mozdul.

Ki lehet-e esetleg pattintani, vagy hogy érdemes nekiállni?

Ötlet? Nem szeretnék visszafordíthatatlan beavatkozást végrehajtni.

Ha a kis ablak alatt lévő díszcsíkra gondolsz,azt ki lehet pattintani,persze a vastag felénél kezd el,hogy el ne törjön!Utána nem árt ha nyomsz rá egy kis ragasztót,hogy el ne hagyd!Gondolom nem fogod soha többet kiszedni a helyéről te sem!A hátsó ajtón lévőnek viszont kell lennie a két szélén egy kis beakasztó műanyag fülnek!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon jól jársz vele, nagyon jó kis motor az 1.7td.

Strapabíró, megbízható, olcsó fenntartás, nem eszi az olajat, könnyen indul, dinamikusan lehet haladni vele.

Csak jó tapasztalatok vannak nekem róla.

Szerintem az 1.6 16V egy nulla ehhez képest.

Főleg, hogy 8-10L/100.

Ez megáll bőven 5-5,5l-ből, még ha 120-130 körül is mész vele.

Nyomatékos a motor, nem kell agyon huzatni.

Hát nekem nem kell visszakapcsolni előzéskor, akár 80-90-nél megy 5. fokozatban is.

Emelkedő szintén nem próbléma neki még 4 személlyel sem.

Ha meg kevés lenne akkor ott van a töltőnyomás emelése lehetőség, de ez nem ebbe a topikba tartozik.

Szerintem nem csalódsz benne.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon jól jársz vele, nagyon jó kis motor az 1.7td.

Strapabíró, megbízható, olcsó fenntartás, nem eszi az olajat, könnyen indul, dinamikusan lehet haladni vele.

Csak jó tapasztalatok vannak nekem róla.

Szerintem az 1.6 16V egy nulla ehhez képest.

Főleg, hogy 8-10L/100.

Ez megáll bőven 5-5,5l-ből, még ha 120-130 körül is mész vele.

Nyomatékos a motor, nem kell agyon huzatni.

Hát nekem nem kell visszakapcsolni előzéskor, akár 80-90-nél megy 5. fokozatban is.

Emelkedő szintén nem próbléma neki még 4 személlyel sem.

Ha meg kevés lenne akkor ott van a töltőnyomás emelése lehetőség, de ez nem ebbe a topikba tartozik.

Szerintem nem csalódsz benne.

Maradjunk annyiban, hogy 2000-es fordulat alatt elég nyomatékszegény. Ez 5-ben 80-as tempót jelent. Innen elég nyögvenyelős a gyorsítás még sík úton is, nem beszélve emelkedőről. Ha megy a klíma, akkor meg olyan, mintha egy másik autót huzatnál :)

Sajnos úgy van beállítva a turbó, hogy 2400-tól kezd el tölteni, ezzel nem igen lehet mit kezdeni. Hiába állítasz a töltőnyomáson, azzal csak a turbó leszabályozási határt tolod feljebb. Jobb eredményt lehet elérni, ha adsz neki kis plusz üzemanyagot, ezzel több kipuffogógáz keletkezik, alacsonyabb fordulaton kezdi el pörgetni a turbót. Viszont füstölni fog a gép.

Viszont ha 2500 és 3000 között tartod a fordulatot, akkor télleg megy mint a golyó. Mindegy hányan ülnek benne.

Ez egy másik vezetési stílust igényel, mint a benzinesek.

Nekem pl fogyogat az olaj, 2-3 liter elmegy 15 ezer km alatt, de más gondja nincs.

Viszont szerintem is jó választás ez a motor, nekem nagyon bevált, nagyon szeretem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon jól jársz vele, nagyon jó kis motor az 1.7td.

Strapabíró, megbízható, olcsó fenntartás, nem eszi az olajat, könnyen indul, dinamikusan lehet haladni vele.

Csak jó tapasztalatok vannak nekem róla.

Szerintem az 1.6 16V egy nulla ehhez képest.

Főleg, hogy 8-10L/100.

Ez megáll bőven 5-5,5l-ből, még ha 120-130 körül is mész vele.

Nyomatékos a motor, nem kell agyon huzatni.

Hát nekem nem kell visszakapcsolni előzéskor, akár 80-90-nél megy 5. fokozatban is.

Emelkedő szintén nem próbléma neki még 4 személlyel sem.

Ha meg kevés lenne akkor ott van a töltőnyomás emelése lehetőség, de ez nem ebbe a topikba tartozik.

Szerintem nem csalódsz benne.

Nem mindenkinek eszik azért 8-10 litert az 1.6 és az a benzines 18 LE különbség érezhető az Isuzu 82LE szemben!

Ahogy Adam is írta,meg kell tanulni vezetni!Ha nem lendületből előzök,inkább visszaváltok 4-be én is 80km/h-nál!Ha van hely előzni,akkor persze nem kell!

Viszont utánfutóval és 4 személlyel sem kell pörgetnem,mert alapjáraton elketyeg bárhol!

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenkinek eszik azért 8-10 litert az 1.6 és az a benzines 18 LE különbség érezhető az Isuzu 82LE szemben!

Ahogy Adam is írta,meg kell tanulni vezetni!Ha nem lendületből előzök,inkább visszaváltok 4-be én is 80km/h-nál!Ha van hely előzni,akkor persze nem kell!

Viszont utánfutóval és 4 személlyel sem kell pörgetnem,mert alapjáraton elketyeg bárhol!

Cseréljétek A vekire, az könnyebb:D
Link to comment
Megosztás:

Ha a kis ablak alatt lévő díszcsíkra gondolsz,azt ki lehet pattintani,persze a vastag felénél kezd el,hogy el ne törjön!Utána nem árt ha nyomsz rá egy kis ragasztót,hogy el ne hagyd!Gondolom nem fogod soha többet kiszedni a helyéről te sem!A hátsó ajtón lévőnek viszont kell lennie a két szélén egy kis beakasztó műanyag fülnek!

A hátsó ajtón lévő krómcsík kezd a kocsi vége fele csúszni.

Te már szedted ki a csíkot?

Hétvégén meghesszelem, csak a műtét közbe nehogy kettőt csináljak belőle...

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ajtón lévő krómcsík kezd a kocsi vége fele csúszni.

Te már szedted ki a csíkot?

Hétvégén meghesszelem, csak a műtét közbe nehogy kettőt csináljak belőle...

Szedd ki, és ragaszd vissza a helyére. Én egy másik kocsiról operáltam át az enyémre.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nagyon jól jársz vele, nagyon jó kis motor az 1.7td.

Strapabíró, megbízható, olcsó fenntartás, nem eszi az olajat, könnyen indul, dinamikusan lehet haladni vele.

Csak jó tapasztalatok vannak nekem róla.

Szerintem az 1.6 16V egy nulla ehhez képest.

Főleg, hogy 8-10L/100.

Ez megáll bőven 5-5,5l-ből, még ha 120-130 körül is mész vele.

Nyomatékos a motor, nem kell agyon huzatni.

Hát nekem nem kell visszakapcsolni előzéskor, akár 80-90-nél megy 5. fokozatban is.

Emelkedő szintén nem próbléma neki még 4 személlyel sem.

Ha meg kevés lenne akkor ott van a töltőnyomás emelése lehetőség, de ez nem ebbe a topikba tartozik.

Szerintem nem csalódsz benne.

Hát nagyon erős túlzás ez a 8-10L-es fogyasztás. inkább 6-7L. Akkor eszek 10L-t ha 3.ban megyek 90-100-al, egyébként országúton simán 6L alá lehet vinni a fogyasztást. Városban is elég neki a 7,5L.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg mindenkinek a pénztárcájától függ mit vesz, én pl. nem igen engedhetem meg magamnak vagyis megengedhetném, hogy vegyek egy 10-15 literes fogyasztású autót, de én járni akarok vele nem otthon nézegetni, az évi közel 30ezret bele teszem. Hétvégi autónak természetesen vennék, tervben is van. Asszonyék szüleinek van egy 1.4 twinportos g astra, ők is mondják, hogy 6-6.5 körül eszik általában kisebb városban használva (ja max. 2000nél eldobálva), én kivittem egyszer, hogy mégis hol van az a 90 paci, hát úgy 4000-től éreztem, hogy elkezd relatív húzni, de nem volt egy élmény, így közlekedtem vele egy 30 km-t és szemmel láthatóan sokkal lejjebb ment az ü.a. szintjelző, valószínűleg nem 6 litert evett, ezzel szemben azért egy dízelt szét húzathatsz nem fog oly nagy mértékben megnőni a fogyasztás. pl. most mértem le 4,7-re jött ki a fogyi, ezt egy 20-30 km-es szakaszon oda-vissza várossal, útfelújításos szakaszon értem el, ami szerintem nagyon is jó, az autó is jól megy, nem panaszkodom. A max amit megeszik pörgetve is olyan 5,5 nagyon max 6 liter/100km.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg mindenkinek a pénztárcájától függ mit vesz, én pl. nem igen engedhetem meg magamnak vagyis megengedhetném, hogy vegyek egy 10-15 literes fogyasztású autót, de én járni akarok vele nem otthon nézegetni, az évi közel 30ezret bele teszem. Hétvégi autónak természetesen vennék, tervben is van. Asszonyék szüleinek van egy 1.4 twinportos g astra, ők is mondják, hogy 6-6.5 körül eszik általában kisebb városban használva (ja max. 2000nél eldobálva), én kivittem egyszer, hogy mégis hol van az a 90 paci, hát úgy 4000-től éreztem, hogy elkezd relatív húzni, de nem volt egy élmény, így közlekedtem vele egy 30 km-t és szemmel láthatóan sokkal lejjebb ment az ü.a. szintjelző, valószínűleg nem 6 litert evett, ezzel szemben azért egy dízelt szét húzathatsz nem fog oly nagy mértékben megnőni a fogyasztás. pl. most mértem le 4,7-re jött ki a fogyi, ezt egy 20-30 km-es szakaszon oda-vissza várossal, útfelújításos szakaszon értem el, ami szerintem nagyon is jó, az autó is jól megy, nem panaszkodom. A max amit megeszik pörgetve is olyan 5,5 nagyon max 6 liter/100km.

Nekem is ennyi volt a fogyasztásom. Viszont mióta benne van a klíma, nem igen megy 5 alá. Kb a megtett út felében, harmadában megy a klíma, ez 2-3 decit dob rá a fogyasztásra. Ha végig klímával mennék, akkor olyan 5-6 decivel enne többet.

Az 1,4 twinport motorban én is csalódtam, igen nyomatékszegény, pörgetni kell, hogy menjen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.