Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

3 órája, exitl0l írta:

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom (ha tényleg akkor modi ne haragudj).
A problémám az alábbi, szomszéd kisgyerek sikeresen eltörte a bal első ködfényszóróm üvegét. Rendeltem egy zsír újat, mert ugye csak üveget sehol nem találtam.
A büdös életben nem csináltam még ilyet, hogyan célszerű nekiállni? mennyire kell megbontani? ha kell -e egyáltalán valamit is.
Esetleg valaki képpel tudná illusztrálni? Köszönöm

ui.: nemtudom hogy releváns-e de X17DTL motorkód, caravan kivitel.

Hát igazából még csak leszedve szereltem mert ugye akkor kellett befaragni a lökösbe, de lentről elég jól rálátni, ha megemeled a kocsi orrát, vagy rájársz valamira, vagy akár árok fölé, talán onnan is lehet cserélni a ködöst. Ha nem , akkor hűtőmaszk le ( a lámpák alatti fül lehet törni fog) a lököst 1-1 csavar fogja lent a zárhídnál ehhez alulról férni hozzá, és 2-2 oldalt a kerékjáratban a dobbetét mögött. A külső hőmérséklet jeladót ki kell pattintani kábé az akku alatt legalul a koptatónál.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 29. at 19:46, exitl0l írta:

Az orrát hol erdemes megemelni? Bontani ha lehet semmit sem akarok.

Vagy rájársz valamire, palló, árokpart..stb vagy emeled a gyári pontoknál a küszöbnél, de ne az emelőn hagyd hanem bakold alá rendesen ha alatta szerelsz.

Helyesbítek: a kerék és a kerékjárati dobbetét kiszedése után hozzá lehet férni, de az autót így is meg kell emelni ezen az oldalon.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Hello,

Akad egy F Astrám, vagy inkább FFF (Full Fapad Ferdehátú). Mivel fapad, nem nyílik a csomagtér az utastérből. Az előző autómon nyílt, illetve az becsukta a csomagteret, ha lecsuktam a tetőt.

Kérdés, hogy Astrába létezik-e utastérből csomagtérnyitó szett? Ha igen, mennyire macera beépíteni, és mennyire drága? Gondolom fel kell szedni a teljes jobb oldali belső műanyagozást, az alap, de amúgy csak egy bovden bahúzása, vagy valami egyéb mágia?

 

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

3 órája, ColT írta:

Hello,

Akad egy F Astrám, vagy inkább FFF (Full Fapad Ferdehátú). Mivel fapad, nem nyílik a csomagtér az utastérből. Az előző autómon nyílt, illetve az becsukta a csomagteret, ha lecsuktam a tetőt.

Kérdés, hogy Astrába létezik-e utastérből csomagtérnyitó szett? Ha igen, mennyire macera beépíteni, és mennyire drága? Gondolom fel kell szedni a teljes jobb oldali belső műanyagozást, az alap, de amúgy csak egy bovden bahúzása, vagy valami egyéb mágia?

 

Nem létezik ilyen alapból, láttam már ilyen átalalítást de szerintem nagy munka.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Nem tudja valaki hogyan van rögzítve a blokkban az olaj szintellenőrző csöve? Mert szivárog a tövénél, kicsit beljebb kocogattam hátha kúpos, de ugyanúgy stivárog. Ha körbe akarom pasztázni akkor le kell vennem az olajszűrőt mert kábé 2 milire van tőle és nem férek hozzá.

Ha tudtál rajta beljebb kocogtatni,akkor ez is olyan mint a többi,simán szoros illesztéssel tették bele.

Ha ki akarod szedni,akkor csinálj egy célszerszámot,amit a kasznisok használnak horpadáskiszedésre,vagy a dieselekből porlasztókiszedésre.

Ilyen csúszósúlyos célszerszámra gondolok.

Legegyszerűbb,ha találsz egy 30-40 centi hosszú menetes szárat.Keresel súlynak egy nagyobb krovafejet,vagy bármit ,ami elcsúszkál a menetes száron.A szár egyik végét hozzászorítod egy vagy kettő awab bilinccsel a nívópálca csövéhez,ráfűzöd a szárra a súlyt,a szár kiálló végére meg teszel egy nagyobb alátétet és egy anyát.

A súlyt elkezded neki kocogtatni az alátétnek ha befele már mozdult,akkor ez így tuti kiszedi.Ez így többet ér,mintha fogóval elkezded feszegetni.

Ha már kint van akkor fémragasztó és mehet vissza.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Szabadij írta:

Ha tudtál rajta beljebb kocogtatni,akkor ez is olyan mint a többi,simán szoros illesztéssel tették bele.

Ha ki akarod szedni,akkor csinálj egy célszerszámot,amit a kasznisok használnak horpadáskiszedésre,vagy a dieselekből porlasztókiszedésre.

Ilyen csúszósúlyos célszerszámra gondolok.

Legegyszerűbb,ha találsz egy 30-40 centi hosszú menetes szárat.Keresel súlynak egy nagyobb krovafejet,vagy bármit ,ami elcsúszkál a menetes száron.A szár egyik végét hozzászorítod egy vagy kettő awab bilinccsel a nívópálca csövéhez,ráfűzöd a szárra a súlyt,a szár kiálló végére meg teszel egy nagyobb alátétet és egy anyát.

A súlyt elkezded neki kocogtatni az alátétnek ha befele már mozdult,akkor ez így tuti kiszedi.Ez így többet ér,mintha fogóval elkezded feszegetni.

Ha már kint van akkor fémragasztó és mehet vissza.

Kösz...hát nem tudom az ilyen dolgokkal mindíg úgy járok, hogy van egy kicsi hiba ( végülis csak szivárog) aztán hozzányúlok és lesz belőle egy sokkal nagyobb. Lehet megvárom vele a következő olajcserét amikor amúgy is le kell vennem az olajszűrőt és akkor simán csak körbepasztázom lemosás után. Hátul a kartergáz felvezetőt is meg kell néznem mert ott is szivárog a tömítés alól, de azt szerintem simán csak felragasztom pasztával.:confused: Amúgy nem igazán vettem észre hogy beljebb ment volna kocogatáskor, lehet már teljesen bent van.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 07. at 8:03 PM, wookie said:

Nem nagy was ist megcsinálni. Kell nexiából egy behúzótekercs/elektromágnes meg hozzá két szál kábel meg egy kapcsoló valahova.

Ezt csak most láttam. Köszi :)
Valami bővebb leírás?

 

@zotya975 : Ha nem nyúlsz, akkor meg az okoz nagyobbat, hogy nem csináltad meg.

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ColT írta:

Ezt csak most láttam. Köszi :)
Valami bővebb leírás?

 

@zotya975 : Ha nem nyúlsz, akkor meg az okoz nagyobbat, hogy nem csináltad meg.

Nexiában, ami ugye kadett, van gyárilag elektromos, gombos csomagtérnyitás, a sedanokban. Annak a behúzótekercse kell neked, azt rá tudod kötni a zárra, illetve ennek kell egy test, meg egy áram szál, amit rákötsz egy tetszőleges gombra, ami elbírja azt az áramot. Természetesen biztosítékkal.
Astrában a kormány alatt a műszerfalpárnában van egy hosszúkás müanyag fedél keresztben, olyan 1.5x7cm kb, abba pl tök szépen bele lehet tenni egy gombot.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 15. at 0:57 PM, wookie said:

Nexiában, ami ugye kadett, van gyárilag elektromos, gombos csomagtérnyitás, a sedanokban. Annak a behúzótekercse kell neked, azt rá tudod kötni a zárra, illetve ennek kell egy test, meg egy áram szál, amit rákötsz egy tetszőleges gombra, ami elbírja azt az áramot. Természetesen biztosítékkal.
Astrában a kormány alatt a műszerfalpárnában van egy hosszúkás müanyag fedél keresztben, olyan 1.5x7cm kb, abba pl tök szépen bele lehet tenni egy gombot.

Ja érteni, hogy gyárilag semmi nincs kiépítve. Mondjuk ez így nem nehéz. Csak elektromos van? Mondjuk azt sem durva behúzni, de ilyen esetben nekem egy bovden néha üzembiztosabbnak tűnik.

 

A másik, honnan érdemes egy pár A-es fogyasztóhoz tápot szerezni a műszerfal környékén úgy, hogy a lehető legkevesebbet kelljen bontani?

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

11 órája, ColT írta:

Ja érteni, hogy gyárilag semmi nincs kiépítve. Mondjuk ez így nem nehéz. Csak elektromos van? Mondjuk azt sem durva behúzni, de ilyen esetben nekem egy bovden néha üzembiztosabbnak tűnik.

 

A másik, honnan érdemes egy pár A-es fogyasztóhoz tápot szerezni a műszerfal környékén úgy, hogy a lehető legkevesebbet kelljen bontani?

Rádió mögül?

Link to comment
Megosztás:

16 szelepes injektorhídja melletti nyomásszabályzó szelepet szedett már szét valaki? Valahol elengedi a benzint, és köszörülni kell, kisebb állás után. De az AC meg csak akkor megy ha tekertetem. A csövek, szűrő ok. Előbb itt néznék szét, mielőtt a tankba turkálok. :) 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 27. at 13:58, zotya975 írta:

Tökéletesen!:icon13:

Be kell vágni a pollenszűrő helyére egy barna kartont-papírdoboz darabot ( ezen ugye jól látszik), és akkor esőben kiderül csepeg-e ide víz. Persze ilyenkor a befújást hanyagolni kell.

Sziasztok ! Megvan a hiba oka! Könnyezik a fűtő radiátor hogyan tudom azt cserélni ? Vagy valami képet tudnátok róla küldeni hogy kell kicserélni.

Válaszokat előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kimi1012 írta:

Sziasztok ! Megvan a hiba oka! Könnyezik a fűtő radiátor hogyan tudom azt cserélni ? Vagy valami képet tudnátok róla küldeni hogy kell kicserélni.

Válaszokat előre köszönöm.

A kardánbox, középkonzol, műszarfal tartó konzolok eltávolítása után hozzáférsz a fekete légelosztó dobozhoz, annak a tetejét ha leveszed már látod is. A motortérben csak a két csövet kell levenni róla. Az ülések, szőnyegek maradhatnak ( bár ha el vannak ázva amúgy is ki kell venni száradni) a képen más miatt volt ennyire bontva.

2310224-20160823-FvjJIV.jpg

Link to comment
Megosztás:

12 órája, pasla09 írta:

16 szelepes injektorhídja melletti nyomásszabályzó szelepet szedett már szét valaki? Valahol elengedi a benzint, és köszörülni kell, kisebb állás után. De az AC meg csak akkor megy ha tekertetem. A csövek, szűrő ok. Előbb itt néznék szét, mielőtt a tankba turkálok. :) 

Nem hiszem, hogy a szelep lenne a gond.

Nekem van beépítve nyomógomb, az AC kézi működtetésére, de így is 16 fok felett köszörülni kell. Ha feltermelem a nyomást, ha nem.

Mondjuk nekem az OP-com azt mutatja, hogy üzemmelegen a motor 84-86 fokos. Lehet, h el van tolódva pár fokkal a hőmérsékletérzékelőm...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, pszilaj írta:

Nem hiszem, hogy a szelep lenne a gond.

Nekem van beépítve nyomógomb, az AC kézi működtetésére, de így is 16 fok felett köszörülni kell. Ha feltermelem a nyomást, ha nem.

Mondjuk nekem az OP-com azt mutatja, hogy üzemmelegen a motor 84-86 fokos. Lehet, h el van tolódva pár fokkal a hőmérsékletérzékelőm...

Viszont, ha kicsit tekertetem, egy két fordulatot, hallik, hogy feltölt az AC, és utána egyből ok. 
Nem szoktam hibakódot nézegetni, még a check lámpi is ki van véve. Úgyis vakítana mindig. Se katalizátor, se EGR. :-) Megy rendesen, aztán jónapot. :icon13:
Ezt a gombos dolgot magyarázd már el légyszi. 

Módosítva : pasla09
Link to comment
Megosztás:

2 órája, pasla09 írta:

Viszont, ha kicsit tekertetem, egy két fordulatot, hallik, hogy feltölt az AC, és utána egyből ok. 
Nem szoktam hibakódot nézegetni, még a check lámpi is ki van véve. Úgyis vakítana mindig. Se katalizátor, se EGR. :-) Megy rendesen, aztán jónapot. :icon13:
Ezt a gombos dolgot magyarázd már el légyszi. 

Egy nyomógombbal tudok áramot adni a szivattyú reléjének vezérlőszálára. Ezt a bizti tábla mögött oldottam meg. Kicsit túlbiztosítva, mert relén keresztül megy ez is. :)

(mondjuk érdekes helyen köthettem bele a gyári rendszerbe, mert ha a gyújtás is rá van adva, akkor a szekunder levegő befúvó is beindul, nem csak a szivattyú... :D )

Így tudom járatni a szivattyút, amikor akarom.

Amikor szeszes üzemű volt, nagy hidegben előre feltöltöttem a rendszert, és így kicsivel hamarabb röffent.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, pasla09 írta:

Ilyen kell nekem is. Hová kell kötni? És mit? :-):-):-)

Este megnézem a rajzokat és írok! :)

update: Eszembe jutott, mert megnéztem egy kapcsolási rajzot. Az F2-es biztosítéknak adtam relén keresztül áramot. Így elindul a szivattyú.

 

Módosítva : pszilaj
Javítás
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

A kardánbox, középkonzol, műszarfal tartó konzolok eltávolítása után hozzáférsz a fekete légelosztó dobozhoz, annak a tetejét ha leveszed már látod is. A motortérben csak a két csövet kell levenni róla. Az ülések, szőnyegek maradhatnak ( bár ha el vannak ázva amúgy is ki kell venni száradni) a képen más miatt volt ennyire bontva.

2310224-20160823-FvjJIV.jpg

okés Köszönöm ;)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, pszilaj írta:

Este megnézem a rajzokat és írok! :)

update: Eszembe jutott, mert megnéztem egy kapcsolási rajzot. Az F2-es biztosítéknak adtam relén keresztül áramot. Így elindul a szivattyú.

 

Akkor értelmezem... Az F2 bizti alatt érted a felső sor második FI jelzésű biztijét...ez kapjon áramot mondjuk a belső világítás állandó 12V-járól, beiktatva egy pilla kapcsolót? Vagy inkább keressek olyat ami csak gyújtás alatt kap ménkűt? :hehe:

Link to comment
Megosztás:

6 perce, pasla09 írta:

Akkor értelmezem... Az F2 bizti alatt érted a felső sor második FI jelzésű biztijét...ez kapjon áramot mondjuk a belső világítás állandó 12V-járól, beiktatva egy pilla kapcsolót? Vagy inkább keressek olyat ami csak gyújtás alatt kap ménkűt? :hehe:

Az anyósoldali lábtérben a lila AC-relénél 0 30-87-es kapcsokat összekötve is el lehet indítani direktben a szivattyút. Ez a fekete ( 30) és a piros-kék ( 87) szín kábel. Ha ezekről készítesz egy leágazást  pillanatkapcsolóval összezárva őket fel tudod termelni előre a nyomást. Itt mondjuk a relé kimarad a körből. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.