Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy kuplungszettnek hány km-t kellene bírnia? Pesti használat, dugótól az elkerülőig vegyesen minden.

A bajom az, hogy induláskor csúnyán ráz a kuplung, rázza a motort, a kipufogót, a váltókar kileng, zörög a doboz, elég randa jelenség.

Ilyenkor alig adok gázt, 1000-es fordulat körül indulnék el. Ez baj? Ha nagyobb gázzal indulok, 1500-2000 között, akkor vagy nem, vagy csak kicsit csinálja. A lábamban, vagy a kuplungban lehet a hiba? Megéghetett a kuplung? ('96 X14XE)

Nekem is XE van, 284 ezernél halt meg a gyári kuplungcucc benne. De rafinált volt egyemmeg..eleinte csak a csapágy nyiszorgott, ha alátartottam a pedálnak elhallgatott, aztán nehezen vette a fokozatokat..spanoltam a bowdenen mig lehetett..a legvégén már a kis négyzet alakú anya a bowden végén úgy volt keresztbe fordítva, hogy az is tartson még egy kis távot. A pedált egy milliméterre felengedve már lódult is a bódé. Szerelő vakarózott mikor nézte, de szétkapta, és látta, hogy a csapágy szépen beleszakadt a lamellákba, de a súrlódó réteg még igy se volt vészes. Majd háromszázezer azért szerintem nem rossz teljesítmény. :-) Módosítva : pasla09
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Meg tudná valaki mondani, hogy lehet kíméletesen szétbontani egy fejtámlát? Kiszedném a 2 rúdját, ráültetném a hátsó ülésre középre valami "szoftveres" megoldással. A 2 oldalsó hátsót korrektül tettem be, ezt most nemkorrektül gondolnám.

Más:

Ha a motortartó bak szar, és azért rázkódik a motor kuplungcsúsztatáskor, azt álló helyzetben (hidegen) úgy ellenőrzöm, hogy belekapaszkodok a motorba és megrángatom?

Megint más:

Nincs valakinek fotója arról hol / hogy van kivezetve a klíma hőcserélő edénye alul? Vagy csak szövegesen, hogy hogy néz ki... Meg kéne piszkálnom, tartok tőle eltömődött.

Köszi!

Fotóm szerintem nincs, de amúgy a tűzfalt nézve látni, hogy hova mennek a klímacsövek és annak a közelében van a kondenzvíz elvezetés is. Egy kis L alakú gumicsöcs.

Nekem is XE van, 284 ezernél halt meg a gyári kuplungcucc benne. De rafinált volt egyemmeg..eleinte csak a csapágy nyiszorgott, ha alátartottam a pedálnak elhallgatott, aztán nehezen vette a fokozatokat..spanoltam a bowdenen mig lehetett..a legvégén már a kis négyzet alakú anya a bowden végén úgy volt keresztbe fordítva, hogy az is tartson még egy kis távot. A pedált egy milliméterre felengedve már lódult is a bódé. Szerelő vakarózott mikor nézte, de szétkapta, és látta, hogy a csapágy szépen beleszakadt a lamellákba, de a súrlódó réteg még igy se volt vészes. Majd háromszázezer azért szerintem nem rossz teljesítmény. :-)

Enyém félmillió km után halt meg. Illetve még jó volt, csak már volt hangja a kinyomónak és volt fölös pénzem és kicseréltettem, ha már ment vezérlés cserére. Így a váltó oldalon lévő főtengely szimering is cserélve lett, meg a váltón az összes és új váltóolaj.

Gyári Luk kuplungot kapott megint.

Ja és már majdnem szegecsig kopott. Pár tized mm kellett hozzá. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Nekem 2 éve, óraállás szerint 255ezernél volt kuplungszett cserélve, szintén LUK szettre. De ez egy olaszból behozott, azóta 2x gazdát cserélt, tehát "tuti nem tekergetett" órájú autó... :-) És most "van" benne 276ezer.

Szóval Zotya... Te hogy csináltad a purdényakvédőt?

Link to comment
Megosztás:

Az ablak fölött 10-11 cm husa van a háttámlának, és az ablak szélessége 1-2 centivel kisebb a fejtámlarudak tengelytávolságának. Na megfogalmaztam. Én valami hevederrel vagy huzallal belehorgonyoznám a fejtámlát a hátrészbe. ?

Hát ha keskenyebb akkor végülis beférne a két rúdtartó nem? Azért csináltam a gyári befogatást, mert ugye biztonságtechnikai elem, és az volt a cél hogy ugyanolyan stabilan álljon mint a többi. Hát passz..csak a szövet vagy a szivacs nem fogná meg, ha meg a fém támlához akarod fogatni akkor meg már úgyis bontani kell, és mehetne bele a gyári megoldás. Csak úgye én egy első ülésnek a szerkezetét éptettem bele, van egy kis szögeltérés, de a fejtámla döntésével kompenzálható.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha keskenyebb akkor végülis beférne a két rúdtartó nem? Azért csináltam a gyári befogatást, mert ugye biztonságtechnikai elem, és az volt a cél hogy ugyanolyan stabilan álljon mint a többi. Hát passz..csak a szövet vagy a szivacs nem fogná meg, ha meg a fém támlához akarod fogatni akkor meg már úgyis bontani kell, és mehetne bele a gyári megoldás. Csak úgye én egy első ülésnek a szerkezetét éptettem bele, van egy kis szögeltérés, de a fejtámla döntésével kompenzálható.

Jogos! Talán befér. A hátlap fémlemeze elég erős, hogy ahhoz fogasd, jól értem?

Link to comment
Megosztás:

Jogos! Talán befér. A hátlap fémlemeze elég erős, hogy ahhoz fogasd, jól értem?

Igen az eredeti is ide van fogatva, csak hátul egy üreges idom van amibe belemennek a műanyag aljzatok, elől meg két cső egymás alatt. Ezeket a csöveket vágtam ki, és hegesztettem hátra. De végülis bármi jó amiben elfér, mert két sima lyuk van csak neki fúrva abba pattan bele. A szivacsból meg snicerrel ki lett vágva a felesleg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Márkatársak!

Rég jártam erre, szerencsére nem volt említésre méltó gond az autóval. Viszont mostanában valami nem gömbölyű. Nem túl gyakori a probléma, viszont zavaró. Erősebb gázadásra (főleg 3-as, 4-es fokozatban) meg-megtorpan az autó. Torpan egyet aztán megy tovább mintha mi se történt volna. Üzemanyag szűrőre gyanakodtam, kicseréltem, nem történt változás. Kb 20e Km van a gyújtókábelekben, nemrég lettek cserélve. Most lesz gyertya csere (azok sem régiek, de az ártani nem árthet), így nem tudom még az e a gond, de félek, hogy nem. Motor diagnosztikai lámpa indítás után nem világít, szóval hibát nem jelez. Mi lehet még a hiba oka? Előre is köszönöm!!

C14SE '94.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Márkatársak!

Rég jártam erre, szerencsére nem volt említésre méltó gond az autóval. Viszont mostanában valami nem gömbölyű. Nem túl gyakori a probléma, viszont zavaró. Erősebb gázadásra (főleg 3-as, 4-es fokozatban) meg-megtorpan az autó. Torpan egyet aztán megy tovább mintha mi se történt volna. Üzemanyag szűrőre gyanakodtam, kicseréltem, nem történt változás. Kb 20e Km van a gyújtókábelekben, nemrég lettek cserélve. Most lesz gyertya csere (azok sem régiek, de az ártani nem árthet), így nem tudom még az e a gond, de félek, hogy nem. Motor diagnosztikai lámpa indítás után nem világít, szóval hibát nem jelez. Mi lehet még a hiba oka? Előre is köszönöm!!

C14SE '94.

Több minden is lehet, üanyag nyomást is lehet mérni , c14nz-nél gyujtásmodul okozott ilyen problémát pölö, nem tudom itt van-e...

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok köszönöm az eddigi válaszokat.

Új probléma:95 f astra gl x17dtl motorkód szerelés közben valahonnan leesett ez a zéger gyűrű és nem tudom honnan.Tudna valaki segíteni?

Köszönöm Laci

Szerintem az a hátsó fékdobban van, és a kézifék gégecsövet tartja a helyén. Báááár annak mintha nagyobb lenne a lyuk a közepén. Aadagolónál gázbodennél is van ilyen rögzítés nem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Márkatársak!

Rég jártam erre, szerencsére nem volt említésre méltó gond az autóval. Viszont mostanában valami nem gömbölyű. Nem túl gyakori a probléma, viszont zavaró. Erősebb gázadásra (főleg 3-as, 4-es fokozatban) meg-megtorpan az autó. Torpan egyet aztán megy tovább mintha mi se történt volna. Üzemanyag szűrőre gyanakodtam, kicseréltem, nem történt változás. Kb 20e Km van a gyújtókábelekben, nemrég lettek cserélve. Most lesz gyertya csere (azok sem régiek, de az ártani nem árthet), így nem tudom még az e a gond, de félek, hogy nem. Motor diagnosztikai lámpa indítás után nem világít, szóval hibát nem jelez. Mi lehet még a hiba oka? Előre is köszönöm!!

C14SE '94.

Én öntenék a teli tank benzinbe egy adag injektor tisztítót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

azt tapasztaltam hogy a km óra háttér világításom egy részen elég gyenge, véleményem szerint az egységben lévő izzó kiéget. Nem tudja valaki , hogy milyen foglalatú izzó kell bele pontosan?? Régebben már vettem ki az egységet de akkor nem az izzót nézegettem. Köszönöm a válaszotok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

azt tapasztaltam hogy a km óra háttér világításom egy részen elég gyenge, véleményem szerint az egységben lévő izzó kiéget. Nem tudja valaki , hogy milyen foglalatú izzó kell bele pontosan?? Régebben már vettem ki az egységet de akkor nem az izzót nézegettem. Köszönöm a válaszotok.

http://mullerautowebshop.hu/izzok/335-izzo-muszerfalba-foglalatos2w.html De igazából ha sima rizsszem izzót veszel, azt is bele lehet tenni a foglalatba. Kiveszed a régit, az újnak a lábait oldalra hajlítod és szépen beleszorul.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.