Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali! Adott egy astra f 96'x16xel. problémám az hogy egy ideje hidegen nehezen indul de melegen is van hogy elkapja pöccre majd 1 másodperc és leáll aztán forgatni kell az öndindítót 4x-5x. Menet közben nincs baj, lekopogom egyetlen egyszer állt le alattam 1 év alatt mióta nálam van akkor is csak kifogyott a benzin... lehet valami relé v tápszivattyú? v alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Szinte mindegyi ciripel, aztán vagy megszűnik bőséges olajozásra, vagy nem. Bontottat kell bele szerezni az nem zizeg. A műszeregység mögött a szivacsban van neki fent egy kis bevágás ott kell elvezetni, ezt is érdemes megnézni, jó helyen megy-e. Illetve a fékrásegítő szervódóbnál is el tud akadni, aztán ha feszül az sem jó.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Adott egy astra f 96'x16xel. problémám az hogy egy ideje hidegen nehezen indul de melegen is van hogy elkapja pöccre majd 1 másodperc és leáll aztán forgatni kell az öndindítót 4x-5x. Menet közben nincs baj, lekopogom egyetlen egyszer állt le alattam 1 év alatt mióta nálam van akkor is csak kifogyott a benzin... lehet valami relé v tápszivattyú? v alapjárati motor?

 

A kétvezetékes hőmérséklet jeladót kell elsőnek kimérni. A motor vezérlés felőli oldalán van, egy kunkori vízcsőnél.

Valószínű, hogy meleg motort mutat vezérlőnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a kuplungom nagyon nyikereg... Elsőnek azt hittem, hogy a bovden zsíroztam olajoztam mindenhol, de rájöttem mikor az asszony nyomogatta, hogy a motortérből jön a bovden vége amire csatlakozik magára arra a 10 cm acél kiemelő szerkezet alól.... Mit lehet vele tenni? Lesz ebből gebasz? A bovden gyári 23 éves... Hibátlan...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a kuplungom nagyon nyikereg... Elsőnek azt hittem, hogy a bovden zsíroztam olajoztam mindenhol, de rájöttem mikor az asszony nyomogatta, hogy a motortérből jön a bovden vége amire csatlakozik magára arra a 10 cm acél kiemelő szerkezet alól.... Mit lehet vele tenni? Lesz ebből gebasz? A bovden gyári 23 éves... Hibátlan...

 

nekem is nyikorgott, de nekem a pedál stiftje, miután kinyomot cseréltem, már nem

gondolom nem kell akkkor erőt kifejteni

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szereztem egy másik folytoszelepházat injektorral meg mindennel de szerelő szerint túl sok benzint kap. Szerintetek ez mitől lehet? Szerelő szerint lehet hogy a motorvezérlő halt meg. Injektor tömítések jók,hibakód nincs. (viszont a sok benzintől és az indítózás miatt szetment a hengerfej tömítés és nincs,illetve alig mérhető a kompresszió)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szereztem egy másik folytoszelepházat injektorral meg mindennel de szerelő szerint túl sok benzint kap. Szerintetek ez mitől lehet? Szerelő szerint lehet hogy a motorvezérlő halt meg. Injektor tömítések jók,hibakód nincs. (viszont a sok benzintől és az indítózás miatt szetment a hengerfej tömítés és nincs,illetve alig mérhető a kompresszió)

Nem hiszem, hogy a benzintől tönkremt volna a hengerfejtömítés. Egyik hengerben sincs sűrítési végnyomás? Ha a henger tele lenne benzinnel, akkor az indítómotornak nincs akkora nyomatéka, hogy esetleg kárt okozzon a motorban, gondolok itt hajtórúd kihajlásra és társai. Vezérlés jelen van? Ha nincs, akkor szívó ütem sem nagyon van, akkor meg csak a szívócsőbe nyomja a benzint, de a hengerbe nem kerül be.

 

Ha a blokk illetve a hengerfej nem volt síkolva, a főtengely átfordul a szelepek állásától függetlenül.

Szisztematikusan kéne kizárni a dolgokat. Vezérlést ellenőrizni, sűrítési végnyomást mérni, aztán a befecskendezést megvizsgálni.

 

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

A dobfék esős idő után "surrog". Lehet ezzel kezdeni vmi? Egyáltalán hol megy/mehet bele a viz?

Be tud csapni a dob pereme meg az alaplemez között, szerintem ugyanúgy mint ahogy elöl a tárcsánál felületi rozsda keletkezik rajta, és ez kopik le pár fékezés után. Ha jól működik az utánállító akkor alig van rés a dob meg a pofa között a rozsda meg szépen "odanő".

 

Link to comment
Megosztás:

Meg lett a hiba forrása, ki is javítottam 1500Ft-os alkatrésszel és most már jó. :)

Persze, hogy válogatós! Nőből van! Hisztizik is. :D

Majd elfelejti a 0130 és 0170 hibakódokat. :) Mindkettő lambda ugye.

Azért volt pánikhangulat hazafele. :D

20121130729.jpg

Emlékszel még mi volt a hiba, hogy 1500 Ft-ból meg tudtad csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, szereztem egy másik folytoszelepházat injektorral meg mindennel de szerelő szerint túl sok benzint kap. Szerintetek ez mitől lehet? Szerelő szerint lehet hogy a motorvezérlő halt meg. Injektor tömítések jók,hibakód nincs. (viszont a sok benzintől és az indítózás miatt szetment a hengerfej tömítés és nincs,illetve alig mérhető a kompresszió)

 

Ez nekem minimum úgy hangzik hogy hengerfej le.

 

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem minimum úgy hangzik hogy hengerfej le.

 

 

Nekem meg úgy hogy keressen egy másik szerelőt..aki nem úgy kezdi hogy szerintem..hanem megcsinálja az autót. De most komolyan, egy autószerelőnél van a kocsi, és a neten kell keresgélnem mi a megoldás? Vagy oldja meg vagy mondja azt hogy nem értek hozzá vidd máshoz. Bár hívtak már úgy autóhoz hogy a szerelő nem vette észre a vezérműszíj  szakadást, csak nem értette miért nincs szikra és benzin. :D Kicserélték a fél autót de az istennek sem akart elindulni. 2 dolgot néztem meg: elosztófedél le, indítózáskos rotor áll, szíjburkolat le, a szíj sem mozdul.... :omg:

Link to comment
Megosztás:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

(FPepe)

 

akkor elvileg az a szenzor jó. és mi van a hátsóval? az minek küld jelet(ecu) és milyen célból? holnap veszek 2 jeladót! megveszem az egyvezetékeset is lehet az a rossz...

Link to comment
Megosztás:

akkor elvileg az a szenzor jó. és mi van a hátsóval? az minek küld jelet(ecu) és milyen célból? holnap veszek 2 jeladót! megveszem az egyvezetékeset is lehet az a rossz...

 

A kétvezetékes küldi a jelet az ECU-nak innen tudja hogy milyen hideg-meleg a motor és mennyire kell dúsítania a keveréket. Régen ugye ezt a szivató csinálta. Az egyvezetékes csak az óraegységben a mutatót mozgatja, ahol látod milyen meleg a víz. Semmi mást nem csinál, a motor működését nem befolyásolja .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kétvezetékes küldi a jelet az ECU-nak innen tudja hogy milyen hideg-meleg a motor és mennyire kell dúsítania a keveréket. Régen ugye ezt a szivató csinálta. Az egyvezetékes csak az óraegységben a mutatót mozgatja, ahol látod milyen meleg a víz. Semmi mást nem csinál, a motor működését nem befolyásolja .

 

és a tűzfal oldali jeladó az mit csinál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.