Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ha kinyomott kuplunggal indítasz üresben és utána visszaengeded lefullad?

Neem, azért olyat még nem sikerült előállítani, de leesik rendesen a fordulat (míg után nem szabályozza a gép), de ha a kézifék nincs behúzva, és sík terepen áll a gép, egy kicsit el is indul előre.

De üzemmelegen már nem csinál ilyet, akkor már nem fogja vissza a motort.

Még az jutott eszembe, lehet, hogy az előző tulaj esetleg nem jó olajat tett bele... :)

Link to comment
Megosztás:

Neem, azért olyat még nem sikerült előállítani, de leesik rendesen a fordulat (míg után nem szabályozza a gép), de ha a kézifék nincs behúzva, és sík terepen áll a gép, egy kicsit el is indul előre.

De üzemmelegen már nem csinál ilyet, akkor már nem fogja vissza a motort.

Még az jutott eszembe, lehet, hogy az előző tulaj esetleg nem jó olajat tett bele... :)

Üresben elindul?Hmm...Ilyet még nem láttam..Miből gondolod,hogy az előző tulaj váltóolajat cserélt?Nem szokás...
Link to comment
Megosztás:

első körben cserélj váltóolajat.

a kuplung lelépés után hideg motornál normális, ha elindul egy picit, mert a dermedt váltóolaj elviszi az autót...

Köszi, az lesz az első :)

Még az jutott eszembe, nem lehet-e, hogy a motorból átjut valahogy a motorolaj a váltóba, ettől változott meg a váltóolaj viszkozitása? :) Nem tudom, mi választja el a kettőt, talán 1 szimmering a hajtásnál?

Más kérdés: hogyan lehet a motorháztetőt jobb-bal irányban trimmelni? Most az új sárvédő miatt kellene.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, az lesz az első :)

Még az jutott eszembe, nem lehet-e, hogy a motorból átjut valahogy a motorolaj a váltóba, ettől változott meg a váltóolaj viszkozitása? :) Nem tudom, mi választja el a kettőt, talán 1 szimmering a hajtásnál?

A motor és váltó között azért ott van még egy kuplung szerkezet,ha oda pedig olaj jut bármelyik oldalról is,igencsak csúszna szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom,az a nyelestengely-szimmering.

Nem, az más. Ezt kapcsolóház szimmeringnek szokták becézni.

Deknihez létezik gyári tömítés.

75W90 olaj megy bele, ajánlom az Opel gyári kéziváltóolajat, vagy a Metabond GL-5-öt.

Motorból nem juthat olaj a váltóba.

Nézd meg a kuplungbowdened is, és a beállítását is, hátha nem emel ki rendesen (nehezen

kapcsolható sebességek).

Link to comment
Megosztás:

Ok, megnézem, köszi! :(

Most találtam a Csergő árlistájában olyat, hogy Szimmering Váltó Toronyba, gondolom ez az, akkor így mondom a boltos srácnak :)

Állítólag valami röhejes összegbe kerül ez a szimmering,mégis azt kell mondja "opel betegség",mert pl Tomi023 cartárs 5éves astráján is folyt már az olaj ott! :)

Ha sikerül kicserélned készíthetnél róla egy képekkel illusztrált "Hogyancsináljuk" leírást,mert szerintem több klubtárs(pl én is) nagy hasznát vennénk! ;)

Link to comment
Megosztás:

Állítólag valami röhejes összegbe kerül ez a szimmering,mégis azt kell mondja "opel betegség",mert pl Tomi023 cartárs 5éves astráján is folyt már az olaj ott! :)

Ha sikerül kicserélned készíthetnél róla egy képekkel illusztrált "Hogyancsináljuk" leírást,mert szerintem több klubtárs(pl én is) nagy hasznát vennénk! :)

Igen, az árlistában az eredeti Opel kivitel kerül 1000Ft körüli összegbe, az utángyártottak párszáz Ft-ba.

A cserét valszeg nem egyedül fogom elvégezni, de sztem a szerelőnek nem lesz kifogása a fényképezés ellen, legfeljebb Ő maga nem lesz rajta a képeken :(

Link to comment
Megosztás:

Igen, az árlistában az eredeti Opel kivitel kerül 1000Ft körüli összegbe, az utángyártottak párszáz Ft-ba.

A cserét valszeg nem egyedül fogom elvégezni, de sztem a szerelőnek nem lesz kifogása a fényképezés ellen, legfeljebb Ő maga nem lesz rajta a képeken :)

Kb. 20-25 perc kicserélni tömítéssel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az árlistában az eredeti Opel kivitel kerül 1000Ft körüli összegbe, az utángyártottak párszáz Ft-ba.

A cserét valszeg nem egyedül fogom elvégezni, de sztem a szerelőnek nem lesz kifogása a fényképezés ellen, legfeljebb Ő maga nem lesz rajta a képeken :)

FPepe!

Átjött, naon thx.

Ja és nem kell izgluni a cserén hidd el egy kis műszaki érzék kell hozzá és ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Mostanában üzemmelegen le akar állni a motor, random teljesen a jelenség. Hibajelző lámpa nem világít. Most cseréltem gyújtókábeleket, mert először azokra tippeltem (így 14 évesen nem voltak már a helyzet magaslatán). Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Mostanában üzemmelegen le akar állni a motor, random teljesen a jelenség. Hibajelző lámpa nem világít. Most cseréltem gyújtókábeleket, mert először azokra tippeltem (így 14 évesen nem voltak már a helyzet magaslatán). Szerintetek?

Csak akar?

Szerintem lehet akármi a befecskendező rész/szívósor környékén, vagy a gyújtásnál bármi vagy esetleg kontakthiba. Próbálj meg mindent sorban kizárni. Mozgass meg dolgokat, szedd szét rakd össze, tisztítsd meg....

Link to comment
Megosztás:

Csak akar?

Szerintem lehet akármi a befecskendező rész/szívósor környékén, vagy a gyújtásnál bármi vagy esetleg kontakthiba. Próbálj meg mindent sorban kizárni. Mozgass meg dolgokat, szedd szét rakd össze, tisztítsd meg....

Még nem állt le egyszer sem (persze ez köszönhető éppen akkor gyors bal lábamnak is...). Azért gondoltam a gyújtókábelekre először, mert tavaly a régiekkel nagyon vicces volt esőben közlekedni. De akkor jó volt annyi, hogy parasztosan körbetekertem őket szigszalaggal :)

Tudtam én, hogy szét kell szednem előbb-utóbb :)

Link to comment
Megosztás:

Még nem állt le egyszer sem (persze ez köszönhető éppen akkor gyors bal lábamnak is...). Azért gondoltam a gyújtókábelekre először, mert tavaly a régiekkel nagyon vicces volt esőben közlekedni. De akkor jó volt annyi, hogy parasztosan körbetekertem őket szigszalaggal :)

Tudtam én, hogy szét kell szednem előbb-utóbb :)

Gyári kábelt vettél? Sokan mondták hogy u.gy.-val megszívták.

Ha tavaly ilyen jelenség volt és a körbetekerés enyhített akkor talán a közelben érdemes nézelődni. Gyertyacsere nem nagy összeg azt mindenképp kellene. Eloszófedél, rotor állapotát megnézni stb...

Link to comment
Megosztás:

Gyári kábelt vettél? Sokan mondták hogy u.gy.-val megszívták.

Ha tavaly ilyen jelenség volt és a körbetekerés enyhített akkor talán a közelben érdemes nézelődni. Gyertyacsere nem nagy összeg azt mindenképp kellene. Eloszófedél, rotor állapotát megnézni stb...

Csergőben vettem "ident" jelzésűt, tök ugyanolyan, mint a gyári. Az utángyártottat eleve nem kerestem, mert már én is hallottam erről...

Tavaly nyár végén szelepezték a motort és elfelejtették visszatenni a kábeltartó bigyót, mitől is a fogasszíj felőli henger kábele rálógott a kipufogótól jövő meleglevegő-vezetékre - össze is olvadtak.

A vizes jelenség nem pont ilyen volt, mert ott tartósan nem ment az egyik henger, motortérben karácsonyi fíling volt - mentek a szikrák össze-vissza a repedezett szigetelésről. Most viszont tök véletlenül fordul elő, úgy vettem észre, hogy csak melegen fulladozgat - mintha megszakadna a gyújtás 1-2 hengeren, de azután magától visszaáll.

A gyertyákban 15e km van és bosch-ok. Elosztófedelet/rotort este ledobom, és megnézem az uhuhu által említett motort is...

Köszi fiúk!

Link to comment
Megosztás:

pucold meg az alapjárati motor!

Megpucoltam. Tisztítás közben sikerült kihúznom a tengelyt :) Lehet ezt "fordítva" visszarakni? Mert ha igen, akkor nekem megy :) Most össze-vissza zakatol, lefullad, gázadásra kb. 1/2-1 másodperces késéssel reagál. Mit csináljak?

Link to comment
Megosztás:

Megpucoltam. Tisztítás közben sikerült kihúznom a tengelyt :) Lehet ezt "fordítva" visszarakni? Mert ha igen, akkor nekem megy :) Most össze-vissza zakatol, lefullad, gázadásra kb. 1/2-1 másodperces késéssel reagál. Mit csináljak?

nem akarok vészmadár lenni, de szerintem keress másikat helyette... valahol visszább talán valakinek szerencséje volt vele.

Link to comment
Megosztás:

Megpucoltam. Tisztítás közben sikerült kihúznom a tengelyt :) Lehet ezt "fordítva" visszarakni? Mert ha igen, akkor nekem megy ;) Most össze-vissza zakatol, lefullad, gázadásra kb. 1/2-1 másodperces késéssel reagál. Mit csináljak?

Bontóban kapsz másik, pucolandót. :) Állítólag könnyű elcseszni. De ezek szerint gyakorlatilag is. :(

Link to comment
Megosztás:

Ma este a spanom c14nz -jén próbáltuk a szélvédő tömítését javítani.Kb 1 éve cseréltek neki szélvédőt,de hanyagul rakták össze,az alsó gumicsíkot,ahol a üveg és a műanyag borítás találkozik,nem ragasztották a szélvédőhöz.Ezért ott bejutott a víz, beázott a pollenszűröje,és nedves időben semmit sem látott a párától.Bekentük szélvédő ragasztóval ,és rányomattuk az üvegre .Most így hagyjuk reggelig.Remélem jó lesz.Volt már vkinek hasonló problémája?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.