Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hibakód kiolvasás: diagnosztikai csatiban A és B pont összeköt, gyújtás ráad, aztán figyelni a check engine villanásainak számát, mert ezek jelentik a hibakódokat.

esetleg keresni szervízt aki ráteszi a műszerét megcsinálja és azonnal tudod olvasni szövegesen a hibát (ha egyáltalán van)

igy nem kell szórakozni, nem olvasod félre, stb.....Újpesten a Chinoin utcában van egy szervíz nekik van frankó felszereltségük ilyenre

Link to comment
Megosztás:

Check engine (az a sárga villámos blokk) lámpa világít röviden gyújtáskor, indításkor, aztán elalszik. A hibakód kivillogtatását egyszer valaki elmagyarázta, de úgy elfelejtettem, ahogy csak lehet. Milyen baja lehet a gyújtásnak, azon kívül, hogy vagy van, vagy nincs?

Kösz a gyors választ,

S

az a valaki én voltam, személyesen. még 1 gemkapcsot is adtam emlékbe. <_< :rolleyes:

Tényleg érdekes, hogy vagy megy, vagy nem. Hallgass az előttem szólókra ;)

Link to comment
Megosztás:

...Megállt a Bajcsin, és nincs tovább...

Hi!

Ez a hibajelenség kisértetiesen emlékeztet arra a hibára, ami egyszer engem is szivatott: ugyanígy egyszercsak leállt, aztán egy idő után, mintha mi sem történt volna, ment tovább. A hibát nálam az okozta, hogy a motortérben van egy csatlakozó, ami az ECU áramellátását szolgálja, és ez a csati eloxidálódott. Hol érintkezett, hol nem. Amikor éppen nem ment, akkor a gyújtás ráadásakor nem világított a sárga lámpa. Kipróbálni úgy tudod, hogy motorháztető felnyit, motor alapjáraton menjen, Te pedig megmozgatod azt a csatit. Helyileg a gyújtáselosztó mögött található, a hengerfejre egy lemezzel rögzítve (legalábbis nálam). Ha megmozgatva leáll az autó, az a ludas. <_<

Ettől függetlenül megteheted ezt a próbát a motortérben a többi kábellel is, ha ez a csati nem hibás. Sőt, sztem ha AC-relét még nem cseréltél, azt is érdemes lenne megpróbálni, de mivel nem biztos, hogy üzemanyaghiány okozza a bajt, még a gyújtásmodul is lehet rossz, feltéve persze, hogy abban az autóban is rotoros elosztós a gyújtás. Ez a modul helyileg a gyújtótrafó alatt található, közös lemezre vannak szerelve, fekete dobozka (mondom, ha még elosztós a gyújtásod).

Ui: Hehe, Gabi beelőzött :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A C18NZ automatás disznóólam 14. évét gurulva (és nem taposva) annak megfelelően kamaszodni kezdett és ilyetén képpen arcpirítóan pofátlan.

Úgy kezdődött, hogy egyszer csak vége lett. Megállt a Bajcsin, és nincs tovább. ...

Az enyém 15 éves és 190000 felett járok már. Pont egy hónapja velem is hasonló történt azzal a szerencsével, hogy első nap reggeli induláskor csak 2 mp indítózás után indult be a motor, délután már csak 10 mp nyekergetés után, és másnap reggel a garázsból egyáltalán. Szerencsére pár házzal mellettünk van a házi szerelőm aki áthúzta a kocsit a műhelybe, de ő sem boldogult vele. Annyit megállapított, hogy az AC nem kap áramot. Utána áthúzták a kocsit az autóvillamosságishoz (10 km) aki nem elsőre, de végül megtalálta a hibát, a relét. Nem kevésbe került ez nekem, de azóta kopp-kopp, jó! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Örömmel vettem a hírt, h újra megnyílt a fórum a nem klubtagok előtt is! :rolleyes:

Így most rengeteg olvasnivalóm kerekedett :D

Kezdeném is egy kérdéssel/tanács kéréssel, tudom, h már volt erről szó és lehet, h nem is ez a leg megfelelőbb topic, de örömmel venném ha hozzászólnátok.

A váltómról van szó. Az a helyzet, h egy ideje igen nehezen veszi az 5.-et, de pár napja szabályosan be kell lökni 5-be. Olyan is előfordult párszor, h 3.-ba kapcsolt 5. helyett ;)

Tudom, h a váltórudazat műanyag vackait kéne szemügyre vételeznem, ill. az olaj nennyiségét, minőségét sem ártana megnéznem (ezekről nem tudok egyébként semmit, nem volt még hozzájuk szerencsém).

Kérdésem az lenne, h mennyire lehet maradandó a károsodás, vagyis okozhatott-e a dolog a váltó mechanikájában sérülést, sz'al véleményetek/tapasztalatotok szerint mennyire lehet ez zsebbenyúlós? <_<

Vagy csak túllihegem...?

Köszi előre is!

ujjzol

Link to comment
Megosztás:

...Kérdésem az lenne, h mennyire lehet maradandó a károsodás, vagyis okozhatott-e a dolog a váltó mechanikájában sérülést, sz'al véleményetek/tapasztalatotok szerint mennyire lehet ez zsebbenyúlós? :rolleyes:

Vagy csak túllihegem...?

Köszi előre is!

ujjzol

Hi! Jó újra látni régi "arcokat" ;)

Sztem először ellenőrizd a váltóolajat, le is cserélheted, az nem árt, aztán ha a hiba marad, van egy bilincs a tűzfalnál a motortérben azon a tengelyen, ami a bentről a váltókar felől jön. Egy jó hosszú 10-es csőkulcs vagy crowa-fejes eszköz kell hozzá. Ott lehet állítani minden irányban a váltórudazatot. De számíts rá, hogy nem 10 perces mutatvány lesz megtalálni azt a beállítást, ahol minden sebesség a helyén lesz.

A hivatalos metódus benne van az "Így csináld..." könyvben, van egy furat a váltótorony hátsó oldalán, attól nem messze, ahol a rudazat belemegy, egy műanyag dugó van benne, azt kiveszed, abba kell egy 5-ös körüli átmérőjű csapot tenni (pl. csigafúró szára) közben mozgatni a váltót, amikor becsúszik a helyére, az az 1-es 2-es sebesség síkja, ilyenkor egy segítő tartsa a váltókart (hosszirányban kb. függőlegesen) balra ütköztetve (1-es 2-es között középen), Te pedig lazítsd meg azt a bilincset, közben a segítő ütközésig (!) nyomja balra a váltókart (és az 1. 2. között kb. középső előre-hátra állásban, ez elvileg meg is van jelölve, ha felhajtod a váltószoknyát <_< kell lennie egy jelnek az álló- és a mozgórészen), Te pedig meghúzod a bilincset. Csapot kiveszed, ellenőrzöd a beállítást. Szükség esetén ismételni.

De ez már általában a váltórudazat kopását jelzi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

.... A váltómról van szó. Az a helyzet, h egy ideje igen nehezen veszi az 5.-et, de pár napja szabályosan be kell lökni 5-be. Olyan is előfordult párszor, h 3.-ba kapcsolt 5. helyett <_< ....

Köszi előre is!

ujjzol

Üdv a fedélzeten :rolleyes:

Csak csatlakozni tudok az elöttem szóló márkatárs szakszerü terápiás javallatához, azzal az aprónak nem nevezhető kiagészítéssel, hogy én a kis müanyag bizbaszokkal keztem a kezelést. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fedélzeten :rolleyes:

Csak csatlakozni tudok az elöttem szóló márkatárs szakszerü terápiás javallatához, azzal az aprónak nem nevezhető kiagészítéssel, hogy én a kis müanyag bizbaszokkal keztem a kezelést. ;)

Köszi! <_<

Ezért írtam én is a végére, hogy az már a kopás jele. Nekem is meg kéne csinálni, a sebességeket ugyan még veszi, de már zörög maga a rudazat, és van jókora játéka a váltókarnak. Arra gondoltam, nem veszek másik műanyag bizbaszokat, hanem megerősítem a benne levőket (furatokba fém perselyek, stb.).

Link to comment
Megosztás:

Köszi az üdvözlést, jó újra itt :rolleyes:

A váltóolajat biztos lecserélem, 3 éve vettem a verdát, de még nem volt rajta ilyen tárgyú karbantartás (ezt jól befogalmaztam :D ). A rudazat nekem is zörög <_< , sz'al a műanyag vackok is tuti kopottak. Eddig még nem volt időm vele foglalkozni, sőtt mostanában az egész ótó el van kicsit hanyagolva (építkezek, miegymás), illene már egy nagyszervízre sort kerítenem. Sajna van még 1-2 más dolog is, már csak 15. éves na. Arról nem is beszélve, h még mindíg téli cipőkkel járok... ;)

ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Örülök hogy megint nyilt lett a fórum.

TEnnék is fel egy kérdést. :rolleyes:

Opel astra (F) 1,6 C16SE motor.

Gáz van benne és visszadurrog(tudom ez nem teljesen ide tartozik). Állítólag legfőképp gyujtáshiba szokta okozni ezt a jelenséget.

HA benzinnel megyek ott is jelentkezik olyan hogy mintha kimaradna egy-két ütem.Be is rángat néha.Főleg gyorsuláskor.

Mi lehet a gubanc? Van e valakinek hasonló jelenséggel tapasztalata. Hamarosan elviszem szervizbe is csak jelenleg a kocsika munkaeszköz, és gondoltam megkérdezem itt.

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Szevasz! Javaslom,szereld le a folytószelep házat és pucold ki alaposan nitrohigítóval.(ha még eddig nem tetted meg)Tisztítsd meg az alapjárati motort is,(a tengelye is koromfekete szokott lenni a dzsuvától).A szívócsonk végén ,a fékmunkahenger felől van egy érzékelő becsavarva,(nemtommiaz,szvsz valami légmennyiségmérő szerűség) azt is szedd ki,mert biztosan dzsuvás a kartergáztól.Nekem ettől rángatott-gondolkodott gyorsításkor.Egy kérdés:Neked is cicereg az egyik szeleped?Konkrétan a vezérlés oldalon az egyik,fülre nehéz megállapítani melyik.Valószínűleg a kipuff. szelep nem zár rendesen,és így a motor járásán is érezni,hogy nem teljesen egyenletes.Ahány SI motort hallottam járni,ez a szelephang mindegyikben megvolt.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés:Neked is cicereg az egyik szeleped?Konkrétan a vezérlés oldalon az egyik,fülre nehéz megállapítani melyik.Valószínűleg a kipuff. szelep nem zár rendesen,és így a motor járásán is érezni,hogy nem teljesen egyenletes.Ahány SI motort hallottam járni,ez a szelephang mindegyikben megvolt.

Szia

Sajnos a folytószelep házat nem tudom kiszedni a gáz miatt <_< De kb 15e km-el ezelőtt ki lett takarítva Itt egy kép a tiszta állapotról

Akkor ki lett az alapjárati is, azóta keveset mentem benzinnel.

Cicergő hang? Majd meghallgatom idáig nagyon nem tapaszutaltam. a motor járása viszont nem egyenletes!

Itt valamelyik képen be tudnád jelölni kb hol van az az érzékelő? http://www.kep.tar.hu/silver79/50259926#2

MEg amit még tapasztaltam az autóval, bár az a megvétel óta fenn ál , hogy pld nem tudom megnyikkantani, mert ha hirtelen gázt adok nem gyorsul egyből viszont egy bizonyos fordulat után már igen :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az érzékelőt mindenképp tekerd ki,tisztítsd meg,mert akkor az a bűnös.Szelephang ügyben fülelj a kartergáz cső környékén.Csodálkoznék,ha nem lenne hangja...Volt 1.4 si sedanom is,amiben tutira 132 ezer volt,abban is megvolt a hang,és egy ismerős 1.4 si -je is produkálja...De ne legyen igazam ezzel kapcsolatban. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És utánna meg szabad rongyal törölgetni? Vagy csak ázik szárad és kész? <_<

Végülis meg lehet törölgetni,de nem lesz rá szükség.Úgy néz ki ez az egész,hogy a külső borítása zöld műanyag,az érzékelő része meg valami fém.Az áztatástól majd lejön róla a fekete lerakódás.Remélem ez megoldja a problámádat.Egyébként ezt a pucolást félévente érdemes megismételni,mert az alapjárati motor addigra újra eldzsuvásodik tapasztalatom szerint..Az alapjárati motornál pedig nem elég csak a motort és a tengelyét megpucolni,hanem azt a lyukat is a folytószelepházban ,amiben a tengelye mozog.A motorról pedig annyit,hogy valóban kicsit "kivár" egyesből gyorsításnál,és nem egy pörgős darab,de nyomatékos és takarékos.Nemrég Győr-Zalaegerszeg útvonalon 3 személlyel 90-110 között 5.5- ös fogyasztást produkáltam.Vegyesben 6.6-6.8 . :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Végülis meg lehet törölgetni,de nem lesz rá szükség.Úgy néz ki ez az egész,hogy a külső borítása zöld műanyag,az érzékelő része meg valami fém.Az áztatástól majd lejön róla a fekete lerakódás.Remélem ez megoldja a problámádat.Egyébként ezt a pucolást félévente érdemes megismételni,mert az alapjárati motor addigra újra eldzsuvásodik tapasztalatom szerint..Az alapjárati motornál pedig nem elég csak a motort és a tengelyét megpucolni,hanem azt a lyukat is a folytószelepházban ,amiben a tengelye mozog.A motorról pedig annyit,hogy valóban kicsit "kivár" egyesből gyorsításnál,és nem egy pörgős darab,de nyomatékos és takarékos.Nemrég Győr-Zalaegerszeg útvonalon 3 személlyel 90-110 között 5.5- ös fogyasztást produkáltam.Vegyesben 6.6-6.8 . :rolleyes:

Oks meglesem majd a motort is, de legfőképpen ezt az érzékelőt. Nem is az de egy másik verdával multkor mentem szintén 94-es és sziontén c16se az azért nyikkant. Bár ez erősen függ gondolom gumitól is.MErt ha jó a tapadás kevésbé szeret nyikkani, de azért egy 100 pacis mocitól csak elvárható lenne.Bár az is lehet hogy nem ott adja le a nyomatékot ahol kisebb társai. ;)

5,5????????? <_<

Nekem 7 alá soha nem ment azért is lett a gáz belerakatva.Mit tettél vele hogy ilyen kevés? :D Km mennyi van elvileg a tütüdben?

Link to comment
Megosztás:

Ez a fogyi katalizátor nélkül (az csak visszafogja)és '95 V-Power -rel értendő.Az,hogy mennyi van benne,jó kérdés..85000-el vettem,de gyanítom ez 100 fölöttiről lett visszatekerve,de az autó akkori állapota reálisnak mutatta.Most 185000 van benne óra szerint,de mondom,ez könnyen lehet 200 felett is valamivel..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.