Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Úgy, hogy felül is folyik az olaj a vezérműház tömítésénél, és valószínűleg még egy helyen, amit még nem látok pontosan. Harmadik tulajdonos vagyok, és tudom, hogy a második tulajdonos (aki már megvételkor az autó két éven belüli továbbadását fontolhatta) nem fordított elég figyelmet az autó karbantartására (pl. olajcsere, hűtővíz-pótlás, légszűrő csere stb.). Most ennek a gondatlanságnak iszom meg a levét, mert szerintem egy 7 éves autónál nem szabadna, hogy probléma legyen a hengerfej tömítéssel.

De nem ám. :)

Link to comment
Megosztás:

így továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy amit feleslegnek gondolt, azt nyomta ki

Szerintem ez hü..eség!

Bocsánat mindenkitől ha nem így van, de szerintem ha egy zárt rendszerben ha valami sok, és ha valahol ki megy, az továbbra is ki fog menni ott, mert ez nem egy szelep ami kiengedi a többletet aztán visszazár! aztán nem fog többé ott ki jönni, "OLAJ" Tehát ahol ki jött ott ki is fog!

vagy nem jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

nem, a tükör a helyén van, benne a házban, hanem ahol a műanyag ház hozzáér az ajtóra szerelt műanyaghoz, ott lehet fordítani, befelé lehet hajtani a tükröt is tartalmazó részét. Ahogy benéztem, ott van három fém részecske, olyan csapféle, lehet, hogy az fogódik egy műanyaghoz?

Néha nekem is kifordul (93-as caravan) és egyszerűen visszapattintom. A tükrös részen van 3 gömb annak az ellendarabja van (amibe belepattan) az ajtón lévő részen. Bele kell illeszteni és határozott mozdulattal (ütni nem kellett sosem) visszanyomni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez hü..eség!

Bocsánat mindenkitől ha nem így van, de szerintem ha egy zárt rendszerben ha valami sok, és ha valahol ki megy, az továbbra is ki fog menni ott, mert ez nem egy szelep ami kiengedi a többletet aztán visszazár! aztán nem fog többé ott ki jönni, "OLAJ" Tehát ahol ki jött ott ki is fog!

vagy nem jól gondolom?

akkor magyarázd el kérlek, hogy a tisztítás óta miért nem olajos?

Link to comment
Megosztás:

akkor magyarázd el kérlek, hogy a tisztítás óta miért nem olajos?

valószínű a tömítés kis mértékben sérült, ezért több idő kell a szivárgáshoz. és ha az ember nem néz bele minden nap az autójába, nem is veszi észre.ha 2hónap múlva nézi meg addigra jöhet ki ennyi olaj.

vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Tavaly asszem 22 volt a gyári lambda, te tényleg várjál vele még.

Meg nézd meg, mi a hibakód egyáltalán, ha van. :D

Kipuffnál érdemes megnézni, nem tört-e össze a katalizátor

belseje, mert az tud meglepit okozni. ütögesd meg alulról a katalizátort

kicsit, ha csörög benne valami, akkor ki kell venni az egész katot.

No úgy néz ki, hogy a katalizátorban nem csörög semmi :) Autómosó kefe fa végével kocogtattam, gondolom nem kell dúrván :D

Hibakód nincs !! :D

A motor elektronika hibajelzője néha világit, de aztán még a motor leállítása nélkül menetközben el is alszik, aztán ismét világit. Gondolom ezen infók ismeretében nem kerül a látókörbe más alkatrész meghibásodása, szóval marad a lambda szonda !

Link to comment
Megosztás:

1. Cserélnem kellene tehát a szelepfedél- és a hengerfej-tömítést.

Nem a hf tömítés, hanem a vezérműház tömítés az. De ahogy nézem, felette is bőven olajos, így a szelepfedél tömítés is játékos.

A motor elektronika hibajelzője néha világit, de aztán még a motor leállítása nélkül menetközben el is alszik, aztán ismét világit. Gondolom ezen infók ismeretében nem kerül a látókörbe más alkatrész meghibásodása, szóval marad a lambda szonda !

Még az AGR szokott pl ilyen tüneteket produkálni.

De annak meg szokott maradni a hibakódja is.

Link to comment
Megosztás:

Nem a hf tömítés, hanem a vezérműház tömítés az. De ahogy nézem, felette is bőven olajos, így a szelepfedél tömítés is játékos.

Még az AGR szokott pl ilyen tüneteket produkálni.

De annak meg szokott maradni a hibakódja is.

Hát az AGR-t még novemberben a segítségeddel lefalaztuk!! :)) Annak a jelzése valóban meg szokott maradni, és induláskor nem is szokott jelezni, csak ha meleg mocinál motorfékezek hosszabb ideig kb 5másodperc. :D

Link to comment
Megosztás:

meg attól, hogy magától elalszik, még lehet, hogy megmarad a hibakód, nem?

Érdekes módon hiába nyomogatom a kijelző 2 gombját, nem mutatja ki a hibaüzit csak a sebességet adja. Pedig az is műxik, mert, a múltkor villogta az f171-est, ami a külső hőmérséklet jeladó hiba. :) De mint tudott, ha 5 indítást követően nem jelentkezik a hiba újra, akkor nagy kegyesen el is felejti :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor lambda szondát csak BOSH gyárit !! De nem kötelező az opel szalonban venni? A lényeg, hogy ne utángyártott legyen !!

A fene ebbe a pénztelenségbe !! :D Csúszik a BC vétele !! :D :D

Lassan többet költök a zótóra, mint a családra ! :P Jóó ez kissé el volt túlozva :)

Link to comment
Megosztás:

:D a Csergő nekm messzevaan (Szolnok) :D

Szóval a diagnosztikai csatlakozón a rövidre zárás+ gyújtás és villogás számlálás ! Azt hittem a TID-en kijön minden hiba! No mind1 jópap is holtig tanul :)

Nem csak Bp-en van Csergő üzlet, pl. Debrecenben is :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes módon hiába nyomogatom a kijelző 2 gombját, nem mutatja ki a hibaüzit csak a sebességet adja. Pedig az is műxik, mert, a múltkor villogta az f171-est, ami a külső hőmérséklet jeladó hiba. :) De mint tudott, ha 5 indítást követően nem jelentkezik a hiba újra, akkor nagy kegyesen el is felejti :D

Hello! A párom Corsája is X14XE-s. Épp tegnap néztem, nála rég rossz a jeladó de dobálja a 171-et mostis úgy, hogy gyújtás rá+2 gomb. Az enyim X16XEL nálam gyújtás+ rádió bekapcs.+ 2 gomb, nekem 95-öt ad ki ami nemtommi :D

Link to comment
Megosztás:

Hello! A párom Corsája is X14XE-s. Épp tegnap néztem, nála rég rossz a jeladó de dobálja a 171-et mostis úgy, hogy gyújtás rá+2 gomb. Az enyim X16XEL nálam gyújtás+ rádió bekapcs.+ 2 gomb, nekem 95-öt ad ki ami nemtommi :)

A rádióval nem tud kommunikálni. Gyári rádió van benne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.