Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Tibi!

Bizti kicseréltél az alapjárati mocit, és biztos hogy új került bele?

Ha alapjárati mocit ír a komputer, akkor az nagy valószínűséggel az!

Még esetleg a kábelköteget lehetne átnézni...

Köszi a tippet.

Az alapjárati motort én vettem a Csergoe-ben, és én is szereltem be. A kábelköteget nem ellenőriztem, de a gyertyák jó állapotban vannak, viágos szürke színüek.

Most azt hallottam, hogy előfordulhat az is, hogy az injektor koszolódott el. Próbáltam tisztítőfolyadékkal javítani, de nem segített. Lehet, hogy szét kellene szedni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet.

Az alapjárati motort én vettem a Csergoe-ben, és én is szereltem be. A kábelköteget nem ellenőriztem, de a gyertyák jó állapotban vannak, viágos szürke színüek.

Most azt hallottam, hogy előfordulhat az is, hogy az injektor koszolódott el. Próbáltam tisztítőfolyadékkal javítani, de nem segített. Lehet, hogy szét kellene szedni?

Az alapjárati motorba csatlakozó vezetékeket nézd meg nincs-e valahol szakadás vagy valami kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motorba csatlakozó vezetékeket nézd meg nincs-e valahol szakadás vagy valami kontakthiba.

Erre én is gondoltam már, de abban az esetben, ha ott lenne a hiba, akkor a fordulatszám máskor is ingadozna, nem? De nekem csak akkor jelez hibát, ha megállok, a motor alapjáraton megy, és eltelik egy fél perc. Ekkor hirtelen ugrik egyet az alapjárat (csökken) és kigyullad a lámpa. Egyébként meg sokáig tartja magasan a fordulatszámot, legalábbis többet, mint régebben. Szal nem tudom, mi legyen...

Link to comment
Megosztás:

De nekem csak akkor jelez hibát, ha megállok, a motor alapjáraton megy, és eltelik egy fél perc. Ekkor hirtelen ugrik egyet az alapjárat (csökken) és kigyullad a lámpa.

Ettől még lehet valami kontakthiba... ami például melegedés (hőtágulás) hatására jön elő... mivel ha állsz egy darabig akkor a menetszél nem hűti ugyebár...

Link to comment
Megosztás:

Ettől még lehet valami kontakthiba... ami például melegedés (hőtágulás) hatására jön elő... mivel ha állsz egy darabig akkor a menetszél nem hűti ugyebár...

Valóban, ez is lehet egy ok, talán. De ezt nem tudom, hogyan lehetne megfigyelni :?:

Én azonban arra gondolok, hogy ha állok, akkor az alapjárat csökken le annyira, hogy előidéz valami hibajelenséget, ami összefüggésben lehet a melegedéssel is. Ráadásul az alapjárat így is megáll 1000RPM-nél, ami sztem magas. Menet közben viszont nem csökken le.

Link to comment
Megosztás:

Valóban, ez is lehet egy ok, talán. De ezt nem tudom, hogyan lehetne megfigyelni :?:

Én azonban arra gondolok, hogy ha állok, akkor az alapjárat csökken le annyira, hogy előidéz valami hibajelenséget, ami összefüggésben lehet a melegedéssel is. Ráadásul az alapjárat így is megáll 1000RPM-nél, ami sztem magas. Menet közben viszont nem csökken le.

Minden vákuumcső a helyén van/ép? Amúgy az alapjárat 900RPM nekem is úgyhogy az 1000 nem annyira hűde magas.

A végső megoldás lehet hogy a szétszedés lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul az alapjárat így is megáll 1000RPM-nél, ami sztem magas. Menet közben viszont nem csökken le.

Nem olyan nagy gáz az az 1000, szerintem. Nekem papiron 920, de csak egy leheletnyivel van az 1000es alatt a mutató (elég pontatlan). Vákumcsövek rendben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.