Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hello. Nekem is hasonlo problemama van. Hirtelen gazadasnal a kocsi mintha megtorpanna, gondolkodik egy kicsit, ezutan egy kicsit magasabb fordulaton meg huz mint allat. Mondjuk mar parszor pilacsolt a sarga lampa es kivillogtattam. 47-es hibakod EGR szelep. Le kene szednem kitisztitani es lezarni. Kivancsi lennek akkor kapnek e vmit. Amugy nekem is nagy a fogyim 10-11 liter varosban. Rovid tavok allandoan 5-10 km. Tanacstalan vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Hello. Nekem is hasonlo problemama van. Hirtelen gazadasnal a kocsi mintha megtorpanna, gondolkodik egy kicsit, ezutan egy kicsit magasabb fordulaton meg huz mint allat. Mondjuk mar parszor pilacsolt a sarga lampa es kivillogtattam. 47-es hibakod EGR szelep. Le kene szednem kitisztitani es lezarni. Kivancsi lennek akkor kapnek e vmit. Amugy nekem is nagy a fogyim 10-11 liter varosban. Rovid tavok allandoan 5-10 km. Tanacstalan vagyok...

nekem aut. váltóval 13 liter városi rövid távon . viszont nincs hibakódom :rolleyes:

bekapcsolt klímával alig bírok elindulni álló helyzetből , szerintem alapból torpan a motor.

X16XEL ...

Link to comment
Megosztás:

nekem aut. váltóval 13 liter városi rövid távon . viszont nincs hibakódom :rolleyes:

bekapcsolt klímával alig bírok elindulni álló helyzetből , szerintem alapból torpan a motor.

X16XEL ...

Ha gavallérstartot akarsz venni, vagy hegynek fel elindulni, vagy előzni akarsz, akkor klíma KI! Aztán a művelet után BE.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a km számlálóm fordult 210000km-re, de átfordult a 100000-es számláló is a 10000-essel együtt. Vagyis 210e helyett 310-et mutat :rolleyes: Ilyet még 1 autónál sem láttam. A gép amúgy 17dr kombi. Van erre vmi gyors megoldás, hogy 100e-et visszatekerjek itthoni körülmények között? Pontosabban szétszedhető a számláló, hogy kézzel tudjam állítani?

Előre is köszi!

Üdv!

Geri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a km számlálóm fordult 210000km-re, de átfordult a 100000-es számláló is a 10000-essel együtt. Vagyis 210e helyett 310-et mutat :rolleyes: Ilyet még 1 autónál sem láttam. A gép amúgy 17dr kombi. Van erre vmi gyors megoldás, hogy 100e-et visszatekerjek itthoni körülmények között? Pontosabban szétszedhető a számláló, hogy kézzel tudjam állítani?

Előre is köszi!

Üdv!

Geri

Lehet állítani rajta, ha kiveszed a kilométerórát a műszeregységből, egy nagyon kis lapos csavarhúzóval meg lehet csinálni, hogy a számláló tárcsáit egyesével léptetni lehet. Óvatosan meg kell feszíteni a kívánt számlálótárcsát az oldalán található fogazattal ellentétes irányba, és át lehet ugrasztani.

Link to comment
Megosztás:

Lehet állítani rajta, ha kiveszed a kilométerórát a műszeregységből, egy nagyon kis lapos csavarhúzóval meg lehet csinálni, hogy a számláló tárcsáit egyesével léptetni lehet. Óvatosan meg kell feszíteni a kívánt számlálótárcsát az oldalán található fogazattal ellentétes irányba, és át lehet ugrasztani.

Hogy mennyi használtautó-kereskedő van erre :rolleyes: ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a km számlálóm fordult 210000km-re, de átfordult a 100000-es számláló is a 10000-essel együtt. Vagyis 210e helyett 310-et mutat ;) Ilyet még 1 autónál sem láttam. A gép amúgy 17dr kombi. Van erre vmi gyors megoldás, hogy 100e-et visszatekerjek itthoni körülmények között? Pontosabban szétszedhető a számláló, hogy kézzel tudjam állítani?

Előre is köszi!

Üdv!

Geri

Lehet hogy csak lekiismeretfurdalása volt a számlálodnak, és most könnyitett rajta. Talán beállt a tényleges km. re. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Miért van az, ha bekapcsolom a fűtést akkor kb 30mp alatt felmelegszik a hűtővizem 90 fok fölé, ha kikapcsolom lehül kb 45 fokra.

Nem lehet, hogy levegős a hűtőrendszer? Meg kéne próbálni, hogy meglazítod a műszer hőgombáját meleg motornál, amíg csak víz jön a helyén, lehet, hogy van ott egy légbuborék. Jobb ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnátok mondani mik a tünetei ha hengerfejes az autó?/x16szr/ Hosszú autópályázás/500km/ után normál keménységűek a vizcsövek,de mikor hazaérek és beállok a garázsba /kb 5 perc/ esetleg dugóban állok felkeményednek a vizcsövek. Mikor az autó visszahül valamivel puhábbak,de a kiegyenlítő tartályban még akkor is nyomás van. Az autó klimás igy kis sebességnél a vízhűtő nem kap hűtést a klimahűtő miatt. Egyébként a venti időben kapcsol több órás dugó után sem forr a víz. Ez így normális? Vizet nem eszi,csak kicsit csöpög a fütéscsapnál??, ennek lehet valami köze a keméy csövekhez? Egyébként a víz tiszta, nem olajos.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnátok mondani mik a tünetei ha hengerfejes az autó?/x16szr/ Hosszú autópályázás/500km/ után normál keménységűek a vizcsövek,de mikor hazaérek és beállok a garázsba /kb 5 perc/ esetleg dugóban állok felkeményednek a vizcsövek. Mikor az autó visszahül valamivel puhábbak,de a kiegyenlítő tartályban még akkor is nyomás van. Az autó klimás igy kis sebességnél a vízhűtő nem kap hűtést a klimahűtő miatt. Egyébként a venti időben kapcsol több órás dugó után sem forr a víz. Ez így normális? Vizet nem eszi,csak kicsit csöpög a fütéscsapnál??, ennek lehet valami köze a keméy csövekhez? Egyébként a víz tiszta, nem olajos.

Mennyire kemények a csövek?

Mert alapból is nyomás alatt van a rendszer üzem közben.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnátok mondani mik a tünetei ha hengerfejes az autó?/x16szr/ Hosszú autópályázás/500km/ után normál keménységűek a vizcsövek,de mikor hazaérek és beállok a garázsba /kb 5 perc/ esetleg dugóban állok felkeményednek a vizcsövek. Mikor az autó visszahül valamivel puhábbak,de a kiegyenlítő tartályban még akkor is nyomás van. Az autó klimás igy kis sebességnél a vízhűtő nem kap hűtést a klimahűtő miatt. Egyébként a venti időben kapcsol több órás dugó után sem forr a víz. Ez így normális? Vizet nem eszi,csak kicsit csöpög a fütéscsapnál??, ennek lehet valami köze a keméy csövekhez? Egyébként a víz tiszta, nem olajos.

Szerintem ne aggódj! Nyilván helyileg 100 fok fölé megy a hőmérséklet amikor nem haladsz az úton, és akkor már több mint 1 bar nyomás van a hűtőrendszeredben. Ez normális. Ha hengerfejes a motor az különféle dolgokat tud produkálni, attól függően, hogy hol égett át. Ha a két henger között, akkor a motor gyengül el és kompressziómérésnél kijön a különbség a hengerek között. Ha az olajjáratba fúj át, akkor megnövekszik a kartergáz és az olajbetöltő sapka levételekor erősen hallani és köpköd. Ha vízbe fúj át akkor felforr a vized, és a betöltö sapkánál (vagy máshol ahol enged a rendszer) nyomja a gőzt rendesen. Ha szerencsésebb esetben "csak" a levegőbe fúj ki, azt hallani lehet , és még látni is valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.