Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hello. Miért van az hogy hideg motornal kb. 5 masodpercig ill. 2-3 inditozás után gyujt be az otom. Meleg motornál pöcre gyullad, szinte fél másodpercig kell csak inditóznom. Hidegen tényleg nehezen sikerult berobbantanom a masinát. Régebben hidegen is szépen indult de mostanság ezt a jelenséget produkálja. Ötleteket várok. Hali

Link to comment
Megosztás:

Hello. Miért van az hogy hideg motornal kb. 5 masodpercig ill. 2-3 inditozás után gyujt be az otom. Meleg motornál pöcre gyullad, szinte fél másodpercig kell csak inditóznom. Hidegen tényleg nehezen sikerult berobbantanom a masinát. Régebben hidegen is szépen indult de mostanság ezt a jelenséget produkálja. Ötleteket várok. Hali

Szerintem cserélj benzinpumpát.Nekem is ugyan ilyen problémám volt, kicseréltük a benzinpumpát és minden rendben lett.

Link to comment
Megosztás:

Keresztkérdésem van!

Miért van az, hogy sokszor mikor tankoláshoz leveszem a tanksapkát, nagyot szisszen (fellélegzik) a tank? Szellőzőcsöve lenne tömődve (ha van)?

Nem jöttem még rá, hogy hideg-meleg idő, gyors vagy lassú naftaelhasználás befolyásolja-e.

Link to comment
Megosztás:

Hello. Miért van az hogy hideg motornal kb. 5 masodpercig ill. 2-3 inditozás után gyujt be az otom. Meleg motornál pöcre gyullad, szinte fél másodpercig kell csak inditóznom. Hidegen tényleg nehezen sikerult berobbantanom a masinát. Régebben hidegen is szépen indult de mostanság ezt a jelenséget produkálja. Ötleteket várok. Hali

Vagy valamelyik injektor ereszt, vagy az ac pumpában a visszacsapószelep nem működik. Így a benyanyomás teljesen eltűnik

a rendszerből egy idő után, ezért indulhat nehezen.

Keresztkérdésem van!

Miért van az, hogy sokszor mikor tankoláshoz leveszem a tanksapkát, nagyot szisszen (fellélegzik) a tank? Szellőzőcsöve lenne tömődve (ha van)?

Nem jöttem még rá, hogy hideg-meleg idő, gyors vagy lassú naftaelhasználás befolyásolja-e.

Ha csak szisszen egy kicsit, az nem gond. Ha viszont nagyot szív, akkor tényleg a szellőzőcső lehet eldugulva, vagy a szellőztető

elektromágneses szelep nem működik. Nézd át ezt a szellőző rendszert, mert rosszabb esetben tankot is cserélhetsz, ha az ac

összeszívja.

Link to comment
Megosztás:

Miért van az, hogy sokszor mikor tankoláshoz leveszem a tanksapkát, nagyot szisszen (fellélegzik) a tank?

Kérdés, hogy kifele nyomja a szisszt vagy befele rántja a levegőt? Ha az utóbbi az a rosszabb eset...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

Nem tudja valaki ,hogy hengerveszteségmérést ki végez Debrecenben , benzines autón ?

Köszi

Az István út és a Szoboszlai sarkán van egy hely (ne kérdezd a nevét mert nem emlékszek rá) ahol régebben csináltak ilyesmit de jobb ha megvárod míg valaki tud egy biztos helyet mert nem tudom van-e ott még ilyesmi, vagy még volt egy a Kassai elején kifele menet bal oldalon a templom után ahol motorfelújítással foglalkoztak -ott is biztosan csináltak ilyesmit...

Link to comment
Megosztás:

Ha csak szisszen egy kicsit, az nem gond. Ha viszont nagyot szív, akkor tényleg a szellőzőcső lehet eldugulva, vagy a szellőztető

elektromágneses szelep nem működik. Nézd át ezt a szellőző rendszert, mert rosszabb esetben tankot is cserélhetsz, ha az ac

összeszívja.

Ez a szelep hol található? Egyik cimborám x16szr astrájában rendszertelen isnétlődéssel benzinszag érezhető. Elképzelhető ennek a szelepnek a kontakthibája miatt?

A szénszűrőt már kicserélte, a beöntőcsövet, és környékét kitakarította, de semmi változás. Ja tanksapkát is vett, hátha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha csak szisszen egy kicsit, az nem gond. Ha viszont nagyot szív, akkor tényleg a szellőzőcső lehet eldugulva, vagy a szellőztető

elektromágneses szelep nem működik. Nézd át ezt a szellőző rendszert, mert rosszabb esetben tankot is cserélhetsz, ha az ac

összeszívja.

Hűha, na akkor érdemes utánalesnem, de addig is két tankolás között néha kinyitom a sapkát asszem.

Szerintem vákuum van a tartályban, de megfigyelem jobban, hogy merre fúj/szív nyitáskor.

Válaszokatkösz!

Link to comment
Megosztás:

Hűha, na akkor érdemes utánalesnem, de addig is két tankolás között néha kinyitom a sapkát asszem.

Szerintem vákuum van a tartályban, de megfigyelem jobban, hogy merre fúj/szív nyitáskor.

Válaszokatkösz!

Mindenképpen , vagyúgy jársz mint én hogy a szellőző miatt a vadiúj féléves tank ment gallyra!

Másfél évig azzal jártam, most csináltattam meg:

17 volt a tank , 5 ért volt leömlő+ szellőzőágy, 3 ért hűtővíz-kiegyenlítő, 6 munkadíj.

kaptam egy unvierzális sapkát ingyen, megfúrva ha nagyon vákumos lenne azt használjam ,nos idáig még nem szisszent!

Link to comment
Megosztás:

Ez a szelep hol található? Egyik cimborám x16szr astrájában rendszertelen isnétlődéssel benzinszag érezhető. Elképzelhető ennek a szelepnek a kontakthibája miatt?

A szénszűrőt már kicserélte, a beöntőcsövet, és környékét kitakarította, de semmi változás. Ja tanksapkát is vett, hátha. :lol:

Akkor nézze meg, hogy a belső levegőkeringtető csappantyúja működik-e. Mert lehet hogy annak a vákumvezetéke

van kiszakadva, és a szellőzőn keresztül jön be rajta a benyagőz, ami néha a vákumrendszerben kering.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

régóta küzdök egy problémával , az autóm torpan , nehezen reagál a gázadásra , a klíma bekapcsolása után szinte alig tud elindulni , úgy megfogja ;

a gázpedált pár mm-re benyomva mintha nem történne semmi , utána kezd emelkedni a fordulatszám ,

a kocsi X16XEL 1-6 16 V

mit nézessek meg a kocsin ?

Ma viszem a debreceni Opel Márkaszervizbe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

régóta küzdök egy problémával , az autóm torpan , nehezen reagál a gázadásra , a klíma bekapcsolása után szinte alig tud elindulni , úgy megfogja ;

a gázpedált pár mm-re benyomva mintha nem történne semmi , utána kezd emelkedni a fordulatszám ,

a kocsi X16XEL 1-6 16 V

mit nézessek meg a kocsin ?

Ma viszem a debreceni Opel Márkaszervizbe

Az Olympiát nem ajánlom! Menj inkább a Klasszhoz, jobban vágják ott a dolgokat és menj be a szerelők közé is mert ha valamit tönkre tesznek rajta nem tudod bizonyítani, hogy ők voltak a hibásak! Sajnos tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Az Olympiát nem ajánlom! Menj inkább a Klasszhoz, jobban vágják ott a dolgokat és menj be a szerelők közé is mert ha valamit tönkre tesznek rajta nem tudod bizonyítani, hogy ők voltak a hibásak! Sajnos tapasztalat...

a klasszhoz vittem

egyenlőre azt találtuk ki , hogy visszarakják a régi lambdát , hátha azzal jobban fog menni , és kevesebb lesz fogyasztásom is

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kipróbáltam egy Opel Vectrát 97' évjárat automata , klímás , kombi

az én astrámban is ugyanez a motor + váltó levedzik

az eredmény : ég és föld !

a Vectra szépen húz már kis fordulaton is , az enyém torpan ,bőg , nem gyorsul

klímát meg sem érzi a vectra , az enyém szabályosan torpan tőle

mostmár tudom , hogy hogy kellene menni egy X16XEL motornak !

csak az a poén ,hogy senki sem tudja megfejteni a hiba okát

gondoltam ,hogy a befecskendező pisil : de akkor rossz lenne a CO értékem , ami pedig jó ( 0.03 alapjáraton , fordulaton 0.0 )

lambda 1.020/1.015

HC 85/26

kompresszió : 13 bar mindegyik hengerben

még hengerveszteség mérést akarok csináltatni , aztán kifogytam az ötletekből ( motorcsere ??? )

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kipróbáltam egy Opel Vectrát 97' évjárat automata , klímás , kombi

az én astrámban is ugyanez a motor + váltó levedzik

az eredmény : ég és föld !

Csúnyán hangzik de menj ki az elkerülőre és húzasd végig 3 majdnem padlóval, lehet csak be van lustulva rendesen, ha semmi változás akkor passz. Amúgy nem lehet valami vezérlés-probléma dolog nincs benne? Véletlen vezérműszíj cserénél nem úgy esett az akármi ahogy kéne, netán computer, esetleg a kipuffrendszer dugult -katalizátor (na de mitől, elvégre is nem dízel) vagy tudja a búbánat.

Link to comment
Megosztás:

Csúnyán hangzik de menj ki az elkerülőre és húzasd végig 3 majdnem padlóval, lehet csak be van lustulva rendesen, ha semmi változás akkor passz. Amúgy nem lehet valami vezérlés-probléma dolog nincs benne? Véletlen vezérműszíj cserénél nem úgy esett az akármi ahogy kéne, netán computer, esetleg a kipuffrendszer dugult -katalizátor (na de mitől, elvégre is nem dízel) vagy tudja a búbánat.

kikormolás meglesz :lol:

vezérműszíj körül minden rendben

kipuff. dugulás nemigen lehet , levett katalizátrral sem ment jobban a kocsi

computer ? ott lehet esetleg valami

Link to comment
Megosztás:

Amúgy lepasszolom a dolgot, nem nagyon értek a benzinesekhez, dízelekben is inkább a munkagépek után tudom mi jöhet elő. Lehet, hogy esetleg a szelepeket eszi a fene vagy a szelepszárakat, légszűrő tiszta-e -én félévente kicserélem, közben is 2-3 hetente kifúvatom kompresszorral használattól függően. Na de egy tőlem hozzáértőbb többet tud neked mondani mi lehet a nyűgje. Hozzáteszem az én dízelem is igen lusta egy jószág volt azóta időnként fordulat alatt megkopácsolom a kipuffrendszert -kiköpi a letapadt kormot, néha meg is hajtom rendesen -persze olyan helyen ahol szabad a pálya és nincsenek bozótlakók traffipaxxal a szemükön.

Link to comment
Megosztás:

a veszteségmérés jó ötlet, lehet hogy a kipuffszelepek be vannak égve, vagy egy korábbi vezérműszíjszakadás

is kiderülhet, illetve a motor kopottsága is lehet az ok. mondjuk a kompresszió jónak tűnik, ez azért már jó jel.

94.000 km van a motorban , remélhetőleg nincs még szétkopva

a kipuff cső vége tiszta , szinte fémtiszta

reggel indulás után köpi a színtiszta kondenzvizet

mondjuk egy tank protec már lement azóta tisztább a kipuff.cső vége

viszont a menetteljesítményen nem érezhető változás

tegnap visszarakattam a régi , gyári lambdaszondát, de nem érzékelhető , hogy jobban menne az autó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.