Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Mármint arra gondoltam a a teló nem bírná. Gondolom egy rugó van benne, meg olaj, hogy ne úgy csapódjon be. De aztán próbálgatással meg lehetne találni azt a felfogatási pontot ahol szépen felemelkedne mint a hátsó ajtó. Hmmm... nem is olyan rossz ötlet! :D Megvan a következö projekt! ;)

Megkeresed Opelos Fatert, neki a Kadett úgy van megcsinálva, tőle ellesheted a trükkjét. Feltéve ha a kocsiját itthon hagyta, azt vagy Eta vagy Zotya megmutatja hogyan is van beépítve és miből a cuccos.

Link to comment
Megosztás:

Megkeresed Opelos Fatert, neki a Kadett úgy van megcsinálva, tőle ellesheted a trükkjét. Feltéve ha a kocsiját itthon hagyta, azt vagy Eta vagy Zotya megmutatja hogyan is van beépítve és miből a cuccos.

Kösz a tippet. Beiktattam a dolgot közvetlenül az első féktárcsa csere, meg a hátsó dobbetét vásárlása mögé. :D Csak szépen sorba. Aztán jöhet a szervókormány, a fordulatszámmérős óra, meg ami közbe az eszembe jut. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mármint arra gondoltam a a teló nem bírná. Gondolom egy rugó van benne, meg olaj, hogy ne úgy csapódjon be. De aztán próbálgatással meg lehetne találni azt a felfogatási pontot ahol szépen felemelkedne mint a hátsó ajtó. Hmmm... nem is olyan rossz ötlet! :D Megvan a következö projekt! ;)

Nem kell felemelkednie. Elég ha megtartja! :P

Link to comment
Megosztás:

Ha legalább V6 2,5 TDI moci brummogna benne, akkor lehetne lazázni :D

Pláne ha menet közben felnyitná a mocitetőt a teleszkóp. ;) :P

Az nemigen jönne ki 2x ennyi naftából úgyhogy örülj míg nem eszi meg az alsóneműd!

Link to comment
Megosztás:

webasto ez is aszem.

a vezérlő elektronika fosta össze magát.mechanikusan most is üzemel ha kell egy ki-be kapcsolóval.

az egész nem nagyobb mint egy tejes doboz.ebben benne van a keringetőszív.,vízhőcserélő,égőfej.

nagyon korrekt és jó hatásfokú.

az utasteret meg egyszerüen a venti bekapcsolásával fűti fel.

Fel kellene venni a kapcsolatot J0hnny-val, Ő biztosan talál rá megfelelő megoldást. Végülis van benne egy időzítő, egy hőfokszabályzó, ami a víz hőmérsékletének megfelelően kapcsolgatja a vízpumpát, két hőmérő, egy az utastérben, egy a motor vízterében, és néhány relé ami a kapcsolásokat végzi.

A madaras tesóban lehetett kapni digitális programozható kapcsoló órát párezer forintért, simán átalakítható erre a célra. Szerintem ez a legbonyolultabb része.

Annak az elektronikának a javítása (ismerve a járműiparban alkalmazott megoldásokat) nem kivitelezhető, csak cserélni lehet. Ezt látatlanban mondom, ha nincsen kiöntve műgyantával akkor van remény, csak egy elektronikához értő, türelmes, felszerszámozott szaki kell hozzá. A logika nem gyártó specifikus, azt a működési elv határozza meg, és elektronikusan nyomon követhető, még kikapcsolt állapotban is.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell felemelkednie. Elég ha megtartja! :D

Ne hagyd, hogy elvegyék az álmaidat. :D

A karaván csomiajtó telója, ha nem megfelelő helyre van szerelve, még föld-körüli pályára is állítja a motorháztetőt. A két szerkezet közötti súlykülömbség jelentős. Gondolj a hátsó szálvédőre, az ablaktörlőmotorra.

Figyelni kell az erőkarra is, ha túl közel keröl a forgás ponthoz a teló csatlakozása akkór majdnem semmit sem segít, viszont cserében megtisztítja a szélvédőt is. :D A nagy távolság pedig, zavarhatja a légiforgalmat, mert kikapja a kezedből, a kampó kiakasztását, és állcsúcson pattanást követően. Pontosan ki kell mérni a megfelelő helyet és lehet, hogy töbször is kell változtatni rajta a tökéletes eredmény érdekében.

Én veled vagyok. Hajrá! :D

Ja. És ha sikerült csak nekem szoljál légyszives. A többieknek majd elmondom én. :P :D ;) :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem... Nehezen nyílt kivűlről a jobb hátsó ajtó, gondoltam szétszedem, megnézem mi a gond... Egy ideig sikerült is, kárpit le, minden, de aztán volt ott két 10-es alátétes csavar, ami magát a kilincset fogja! És ott az egyik csavart egy nagy műanyag burkolat takarta! (visszaolvasgattam a topikokban "kilincs" ügyben, és én ilyen műanyag izéről nem hallottam) Sikerült leszedni a burkolatot is, csavarok ki, de volt ott egy függőleges fém rúd, ami mozgatja a zár-szerkezetet! És azt nem tudom leakasztani, h kivegyem a kilicset! Hogyan kell???? Köszike!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem... Nehezen nyílt kivűlről a jobb hátsó ajtó, gondoltam szétszedem, megnézem mi a gond... Egy ideig sikerült is, kárpit le, minden, de aztán volt ott két 10-es alátétes csavar, ami magát a kilincset fogja! És ott az egyik csavart egy nagy műanyag burkolat takarta! (visszaolvasgattam a topikokban "kilincs" ügyben, és én ilyen műanyag izéről nem hallottam) Sikerült leszedni a burkolatot is, csavarok ki, de volt ott egy függőleges fém rúd, ami mozgatja a zár-szerkezetet! És azt nem tudom leakasztani, h kivegyem a kilicset! Hogyan kell???? Köszike!!!

Magán a záron szokott lenni műanyag takarás. A rudazatnál pedig a csatlakozási pontokon szokott lenni egy műa persely, aminek egy szára van , és az van rápattintva a rúdra. Először azt kell lepattintani, aztán tudod kihúzni a rudazat hajlított végét a perselyből.

Link to comment
Megosztás:

Magán a záron szokott lenni műanyag takarás. A rudazatnál pedig a csatlakozási pontokon szokott lenni egy műa persely, aminek egy szára van , és az van rápattintva a rúdra. Először azt kell lepattintani, aztán tudod kihúzni a rudazat hajlított végét a perselyből.

Ha mutatok róla képet, el tudod magyarázni, h mit honnan pattintsak le?

Link to comment
Megosztás:

Hogy, hol kezdjem szétszedni ?

Hát pontosan nem tudom, nem szedtem még szétt, de le kell bontani a középső oszlopról a belső műanyag boritást , meg asszem 21 vagy 22 kulcs kell a szerkezet kiszedéséhez. A gyertyakulcs nekem pont olyan. Elég nehezen jön ki, mert ha még nem volt bontva egy szivacsos anyaggal van kibélelve az üreg, elég passzentos. Ha kivetted akkor tudod csak megnézni mi a bibi. Igazából én a Hening Karcsinál láttam kivéve, de mire odaértem a burkolat már nem volt rajta. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.