Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Azzal sem jössz ki olcsóbban, miután beszereztél minden sallangot

hozzá, és kifizetted a villanyászi óradíjakat, még ha ismerős is csinálta...

De tudok egy jó módszert: telitank / és napi km :)

A telitank rohadt drága. És olyan régen volt teletankolva hogy félek, h. belemosnám a tank oldaláról a port és a rozsdát meg a pókokat ha telenyomnám... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Engem is érdekelne ez a hátsóablak lemosó javítása!

Egyébként a direktszűrő hangja felejthetetlen, a teljesítménye felejthető!

Semmi esetre sem javaslom a levegőszűrő nélküli próbautat, ugyanis a fars levegő teljesítmény visszaeséshez is vezet. A motornak mindenképp SZÜKSÉGE van SZŰRÉSRE!

Link to comment
Megosztás:

Mit gondoltok, érdemes lenne alulról eltakarni a motortért? Nem spriccolna fel a víz meg a sár. Sokszor csuromvíz a motortér. Meg sáros lesz még a motorháztető belső fele is.

Csak azt nem tudom, hogy nem-e befolyásolja a motor hütését :?:

Arra gondoltam hogy egy 1m x 1m -es 1.5mm vastag galvanizált lemezt valahogy oda lehetne applikálni....

Érdemes :?: :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Gepard!

Elég nehéz beilleszteni a tömítést, 2 csavarhúzó segítségével kb. 5 perces munka, és egy halom bosszúság, de meg lehet csinálni, én is sokat szenvedtem vele. Egyébként nekem az "eredeti" spirálnál már nem volt a helyén a tömítés, de semmi különbséget sem lehet észrevenni.

Link to comment
Megosztás:

István!

Én rakattam a motortér alá ilyen védő lemezt, de az enyém gyári. szerintem semmi melegedés nem várható. És ami mellette szól: nekem a direktszűrő védelme miatt van rajta elsősorban, de ha felnyítod a motorháztetőt, akkor van rajta egy sár csík, amit az útról ver fel magára. Ez miden alkatrészeden rajta van, ami nincs védve. És nem is beszéltünk arról, hogy véletlenül is beütheted a kocsi orrészét egy bosszantóba, és attól is jól véd. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Egy szervízes ismerősöm mondta, hogy volt egy időszak, amikor a szervízbe rengeteg autós kérte, hogy szereljék fel. Az enyém is onnan való. Kb. 1 mm vastag, lemez. Szerintem nem szerelték gyárilag ilyennel a kocsikat, de be lehet szerezni. A nevét nem tudom, de feketén 3000-be került 1,5 évvel ezelőtt. 2 részből áll, és pontosan illeszkedik minden furathoz.

Link to comment
Megosztás:

Egy szervízes ismerősöm mondta, hogy volt egy időszak, amikor a szervízbe rengeteg autós kérte, hogy szereljék fel. Az enyém is onnan való. Kb. 1 mm vastag, lemez. Szerintem nem szerelték gyárilag ilyennel a kocsikat, de be lehet szerezni. A nevét nem tudom, de feketén 3000-be került 1,5 évvel ezelőtt. 2 részből áll, és pontosan illeszkedik minden furathoz.

És tudna valaki ilyet szerezni? Mondjuk az a "feketés" ár egész szinpatikus lenne :)

Link to comment
Megosztás:

Figyu már!

Úgy néz ki, hogy kezd valamiért kakukk lenni a külső hőmérőm.

Nem tudja valaki (hülye kérdés, biztos tudjátok), hohy hová bújtatták az érzékelőjét?

Megnézném, nincs e rajta valami oda nem való trutyi, ami zavarhatja és pontatlan értéket mutat.

Link to comment
Megosztás:

amúgy az normális,h mondjuk -2 fokban elindulok hazafele, mikor már meleg a moci tolom neki (140+) és akkor már -11et meg -13at mutat?

a menetszél ennyit hűtene?

Jaja, első lökös bal, vagy jobb oldalán van, ahol el kezd hajlani oldalra.

Nálam sebességtől, széltől független a mért érték. Napsütéstől is...

Link to comment
Megosztás:

És tudna valaki ilyet szerezni? Mondjuk az a "feketés" ár egész szinpatikus lenne :)

Én Pécsen vettem műanyagot 2.200 Ft.-ért ha jól emlékszem.

Nekem kurvára bejött, azóta lehet akármekkora esső, másnap nem avval az ordenálé ékszíjhangal indul az autó.

Jakab és Társa Kft. 72/ 551-441 próbáld meg felhívni ha gondolod.

Link to comment
Megosztás:

Én Pécsen vettem műanyagot 2.200 Ft.-ért ha jól emlékszem.

Nekem kurvára bejött, azóta lehet akármekkora esső, másnap nem avval az ordenálé ékszíjhangal indul az autó.

Jakab és Társa Kft. 72/ 551-441 próbáld meg felhívni ha gondolod.

És ez a műanyag mennyire tartós? Gondolok itt köztefogott aknafedélre, bosszantóra, stb. Nem lenne jobb a fém?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.