Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon.

Nemrég vásároltam egy 1993-as évjáratú Astra-t (c14nz). A vásárlás után komplett nagyszervizt csináltunk az autón (vezérlés csere, fék, lengéscsillapító, szűrők,olajok).

Tegnap kb. 80 km/h -s sebességnél éreztem, hogy kezdd lassulni az autó, majd szépen annyira lelassult, hogy megállt. Próbáltam indítani de nem indult (az önindító megforgott), kb. 5-6 próbálkozás után sikerült beindítani de rövidesen le is állt.

Szerintem is benzinszűrőt és AC-relét nézd meg (utóbbi az anyósülés küszöbburkolata alatt található), de leginkább rögtön cseréld, nem mindig látszik rajta, ha rossz. Nem drága, a gyári is csak 2300Ft körül van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is benzinszűrőt és AC-relét nézd meg (utóbbi az anyósülés küszöbburkolata alatt található), de leginkább rögtön cseréld, nem mindig látszik rajta, ha rossz. Nem drága, a gyári is csak 2300Ft körül van.

"(utóbbi az anyósülés küszöbburkolata alatt található)" ez egy kicsit homályos nekem. tehát az autón belül, valahol a szőnyeg alatt?

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerült megoldanom a nyikorgó-kuplung visszatérő problémámat. Tudom, hogy ez már lerágott csont de nekem nem vált be ha a rugót fújtam be kenőanyaggal, nálam ott nyikorgott ahol a bowden végén a pöcök beleül abba a kis villába. Csak úgy találtam meg, hogy zseblámpával a számba bemásztam a pedálok közé egyik kezembe a flakonnal, a másikkal meg a müszerfalba kapaszkodtam. Remélem egy darabig nem lesz gond vele. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi okozhat olyan problémát, hogy a termosztát 2 - 3 hónapon belül szép folyamatosan meghal.

A minap akartam bele venni új gyári termosztátot, de az eladók a boltban azt mondták, hogy ez nem 'természetes' jelenség, nem szabadna elromlania. Azt tanácsolták, hogy addig ne vegyek új termosztátot amíg ki nem derítem a hibát. Nekem lövésem sincs mi lehet a hiba.

Ami most van benne termosztát, az egy után gyártott, de azt mondják jó minőségű, nem szokott vele gond lenni. A pontos nevét nem tudom megmondani.

- A kocsiban van elég víz.

- Amikor kicseréltük a termosztátot tökéletesen működött 3 hétig. Utána folyamatosan ment egyre lejjebb a hőfok.

A termosztát tömítő gyűrűn kívül szoktatok még valamilyen tömítő pasztát vagy valamilyen anyagot használni? Vagy elég a tömítő gyűrű?

(Meleg vízben mindenképpen megnézzük, hogy működik-e a benne lévő termosztát.)

Jövőhéten tervezzük az ismételt termosztát cserét. Tanácsot, segítséget megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Mi okozhat olyan problémát, hogy a termosztát 2 - 3 hónapon belül szép folyamatosan meghal.

A minap akartam bele venni új gyári termosztátot, de az eladók a boltban azt mondták, hogy ez nem 'természetes' jelenség, nem szabadna elromlania. Azt tanácsolták, hogy addig ne vegyek új termosztátot amíg ki nem derítem a hibát. Nekem lövésem sincs mi lehet a hiba.

Gyári? Csak egyszer fordult elő? Ha igen szerintem nincs nagy jelentősége, ha többször akkor tényleg érdekes. Víz hogy áll? (nem szintre)

Link to comment
Megosztás:

Után gyártott ami jelenleg van benne (elvileg jó minőségűnek mondott).

Amikor megvettem a kocsit, akkor is rossz volt benne a termosztát. Majd cseréltük a jelenlegi után gyártottra (ami szintén meghalt). Amikor cseréltük akkor lett hűtővíz is cserélve (kb. 3-4 hónapja).

Link to comment
Megosztás:

Után gyártott ami jelenleg van benne (elvileg jó minőségűnek mondott).

Amikor megvettem a kocsit, akkor is rossz volt benne a termosztát. Majd cseréltük a jelenlegi után gyártottra (ami szintén meghalt). Amikor cseréltük akkor lett hűtővíz is cserélve (kb. 3-4 hónapja).

Gyárit vegyél, szerintem nem lesz azzal gond.

Link to comment
Megosztás:

A fűtés témából keveredtem ide és azt kérdezném itt, hogy a termosztát hol van a kocsimban? Fényképen láttam már, hogy kell kinéznie annak az öntvény háznak, külön, magában. Van aki azt mondja, hogy nagyon el van dugva ne is keressem, de van aki azt mondta, hogy ennél a mocinál nincs eldugva. Akkor most hol is van pontosan? Le van ez írva valahol? Esetleg valami kép róla?

Ha rossz lenne a termosztát... Úgy tudom azzal a házzal együtt árulják leginkább. Vagy van csak a "bele" is? Mert gondolom a belsejében lévő rugós rész romlik el. A ház ha nincs elrepedve vagy eldugulva, akkor szerintem jó, azt nem cserélném. Ugye lehet kapni csak a belsejét is!? Hány fogosnak kell lennie? Milyen márkát vegyek?

Link to comment
Megosztás:

A fűtés témából keveredtem ide és azt kérdezném itt, hogy a termosztát hol van a kocsimban? Fényképen láttam már, hogy kell kinéznie annak az öntvény háznak, külön, magában. Van aki azt mondja, hogy nagyon el van dugva ne is keressem, de van aki azt mondta, hogy ennél a mocinál nincs eldugva. Akkor most hol is van pontosan? Le van ez írva valahol? Esetleg valami kép róla?

Ha rossz lenne a termosztát... Úgy tudom azzal a házzal együtt árulják leginkább. Vagy van csak a "bele" is? Mert gondolom a belsejében lévő rugós rész romlik el. A ház ha nincs elrepedve vagy eldugulva, akkor szerintem jó, azt nem cserélném. Ugye lehet kapni csak a belsejét is!? Hány fogosnak kell lennie? Milyen márkát vegyek?

Üdv kicsit várnod kell, ilyenkor sokan melóznak. Addig is nekem ilyen a csonk, mellette a termosztát amit cserélni kell ha rossz.3-5 ezer ft.

P8270010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Majd jön egy tipustárs aztán lesz több infód.

Link to comment
Megosztás:

A fűtés témából keveredtem ide és azt kérdezném itt, hogy a termosztát hol van a kocsimban? Fényképen láttam már, hogy kell kinéznie annak az öntvény háznak, külön, magában. Van aki azt mondja, hogy nagyon el van dugva ne is keressem, de van aki azt mondta, hogy ennél a mocinál nincs eldugva. Akkor most hol is van pontosan? Le van ez írva valahol? Esetleg valami kép róla?

Ha rossz lenne a termosztát... Úgy tudom azzal a házzal együtt árulják leginkább. Vagy van csak a "bele" is? Mert gondolom a belsejében lévő rugós rész romlik el. A ház ha nincs elrepedve vagy eldugulva, akkor szerintem jó, azt nem cserélném. Ugye lehet kapni csak a belsejét is!? Hány fogosnak kell lennie? Milyen márkát vegyek?

Üdv kicsit várnod kell, ilyenkor sokan melóznak. Addig is nekem ilyen a csonk, mellette a termosztát amit cserélni kell ha rossz.3-5 ezer ft.

http://kepfeltoltes.hu/080915/P8270010_www...ltoltes.hu_.jpg Majd jön egy tipustárs aztán lesz több infód.

Amit a képen látsz, az az 1,4-1,6/8V motorok termosztát háza. Ezeknél a termosztát a hf-ben van.

A nagyobb, ill. 16V motorokon nem kell a vezérlést lebontani. Ahoz elég 3 db csavart kiszedni. Ott ahol ezen a házon a kerek kivezetés van, a nagy motorokon van a termosztát fészke, egy majdnem háromszögletú peremmel, benne 3 furattal. Az egész a motor menetirány szerinti jobb elején helyezkedik el. Keresd a vastag, kb derékszögben hajtott vízcsövet. Úgy tudom a termosztát egyben van a másik peremmel, amira a gumicső csatlakozik.

ui. A bárdinál van házastól, és anélkül is. Az árak nagyon szóródnak, nézd meg magad, hogy neked milyen kell.

Link to comment
Megosztás:

A fűtés témából keveredtem ide és azt kérdezném itt, hogy a termosztát hol van a kocsimban? Fényképen láttam már, hogy kell kinéznie annak az öntvény háznak, külön, magában. Van aki azt mondja, hogy nagyon el van dugva ne is keressem, de van aki azt mondta, hogy ennél a mocinál nincs eldugva. Akkor most hol is van pontosan? Le van ez írva valahol? Esetleg valami kép róla?

Ha rossz lenne a termosztát... Úgy tudom azzal a házzal együtt árulják leginkább. Vagy van csak a "bele" is? Mert gondolom a belsejében lévő rugós rész romlik el. A ház ha nincs elrepedve vagy eldugulva, akkor szerintem jó, azt nem cserélném. Ugye lehet kapni csak a belsejét is!? Hány fogosnak kell lennie? Milyen márkát vegyek?

Nem tudom, a tieden hol van, nekem az X14XE-n a motort szemből nézve a bal oldalán, egy vastag, de rövid kunkori cső megy rá a hűtőre. Olyan helyet keress, ahonnan egy nem túl hosszú, de aránylag vastag fekete gumicső megy a hűtő teteje felé. Általában 3szög alakú a talpa, és 3 csavar fogja. Hogy lehet-e csak termót kapni, vagy öntvénnyel, az típustól is függ, szerintem X-es motornál nincs külön. De nem és érdemes, mert nekem pl. az új belsőt át sem lehetett volna tenni a régi öntvénybe, mert volt egy kis gyártási pontatlanság, és nem passzolt hajszálra... Mivel a termó nem drága, érdemes gyárit venni. Meg kell nézni valami manuálban, hogy a tiedbe hány fokos való, de ha típus alapján kérsz, akkor megfelelőt fogsz kapni. Egyébként a belsejébe bele is van vésve, legalábbis eddig mindegyiken így láttam.

Link to comment
Megosztás:

A termosztát nyit (hirtelen lesz meleg a cső, kb 12 perc után), de a mutató szerint még 90 fok sincs! Szóval lehet 82-es termosztát van benne ami szerintem nem jó. Vagy az lehet, hogy romlik a 92-es és hamarabb nyit? Vagy a gomba rossz és a mutató pontatlan?

Holnap megyek, kimosatom a hűtő rendszert és megmérjük a vizet amikor kinyit a termo. Így megtudjuk, hol nyitott ki és pontos e a mutató.

A termosztát ára lecsontozva (kedvezménnyel) 8000-8500Ft. De csak házzal árulják. Jó lesz az nekem, olvasván az előttem szólót, meg pláne.

Link to comment
Megosztás:

A termosztát nyit (hirtelen lesz meleg a cső, kb 12 perc után), de a mutató szerint még 90 fok sincs! Szóval lehet 82-es termosztát van benne ami szerintem nem jó. Vagy az lehet, hogy romlik a 92-es és hamarabb nyit? Vagy a gomba rossz és a mutató pontatlan?

Holnap megyek, kimosatom a hűtő rendszert és megmérjük a vizet amikor kinyit a termo. Így megtudjuk, hol nyitott ki és pontos e a mutató.

A termosztát ára lecsontozva (kedvezménnyel) 8000-8500Ft. De csak házzal árulják. Jó lesz az nekem, olvasván az előttem szólót, meg pláne.

Írd már le légy kedves a hűtőrendszer kimosásának mikéntjét. Lehet nekem is aktuális lenne. Előre is köszi.

Nekem is termosztát gondjaim vannak ezért meg is rendeltem a gyári termosztátot ami 3600 Ft házzal együtt (1.4 8v).

Link to comment
Megosztás:

Írd már le légy kedves a hűtőrendszer kimosásának mikéntjét. Lehet nekem is aktuális lenne. Előre is köszi.

Nekem is termosztát gondjaim vannak ezért meg is rendeltem a gyári termosztátot ami 3600 Ft házzal együtt (1.4 8v).

Ez érdekes. Milyen házzal együtt? :huh: Tudtommal se az NZ-n, se az SE-n nem kell házat cserélni termosztát csere esetén. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy villám gyors kérdés, mennyire kell autoszerelő végzettség ahoz, hogy az alapjárati mocit kipucoljam? A Hogyan csináldba esetleg ez benne lehet? Van-e valami szivás része amiről csak bontás után értesülhet az ember?

Köszi

Így csináld. :huh:

A kiszerelés mincs benne, de van benne kép ami alapján látszik, hogy mit kell kiszedni.

A takarírásához pedig egy rosz fogkefe, és féktisztító spray is jó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.