Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ezt én is sejtettem.

A rádióra menő vezetékkötegben van két pár BlauRot ami el van vágva :rolleyes: , de mivel látszólag minden működik nem forrasztottam össze. Lehet ez okozza.

Jó eséllyel :)

Amúgy az egyik az SDA az I2C rendszerben az adatvonal, az MRQ pedig ha jól sejtem (ezt Gábor tudja jobban) a kijelzőhöz való hozzáférés-kérés jele, elvileg ez váltaná át a kijelzőt rádió módba, mikor bekapcsolod, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag az összes. Ilyenkor az ECU-nak újra kell tanulnia a különböző érzékelők jeleit, főleg a lambdáét. Azt, hogy gázadás nélkül nem indul be akkusaru levétele után, nekem is elő szokta adni, valszeg ennek az alapértékeit is újra kell ilyenkor tanulnia.

Akkor remélem, hogy tanulékony gyerek lesz. Ha jól megy a dolog, akkor holnap már meg tudok neki mutatni minden eshetőséget :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó eséllyel :rolleyes:

Amúgy az egyik az SDA az I2C rendszerben az adatvonal, az MRQ pedig ha jól sejtem (ezt Gábor tudja jobban) a kijelzőhöz való hozzáférés-kérés jele, elvileg ez váltaná át a kijelzőt rádió módba, mikor bekapcsolod, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Pedig ez a része is működik. No mindegy egy darabig elleszek most így vele.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nekem is volt akku nélkül több napig is amikor a vezérlést csináltuk, mégis indult gond nélkül. :)

Okés, de nálad feleannyi buta érzékelő sincsen szerintem :)

Egyszer láttam egy régi Jetta szélvédőjén: "No injector, no ABS, no computer, no problem" Hááát... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki megoldódott a problémám, a spirál meghajtóját bekebelezte a váltó. Hétfőn majd kap egy új meghajtót...a régivel mi lesz azt nemtom....vagy megeszik a fogaskerekek...vagy utat talált magának és a váltó alján az olajban ücsörög...majd januárban cserélek olajat a váltóban, akkor kiderülnek a dolgok. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki megoldódott a problémám, a spirál meghajtóját bekebelezte a váltó. Hétfőn majd kap egy új meghajtót...a régivel mi lesz azt nemtom....vagy megeszik a fogaskerekek...vagy utat talált magának és a váltó alján az olajban ücsörög...majd januárban cserélek olajat a váltóban, akkor kiderülnek a dolgok. :rolleyes:

Hogy tud az beleesni? :)

Amúgy én sosem ott akasztom ki a bowdent, az óra mögött szoktam.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy ne legyen minden tökéletes, hirtelen gyorsításoknál (előzés) elkezd rángatni/fulladni. A tank kifogyóban, és ilyet már csinált hasonló helyzetben. Holnap megszemrevételezem az AC-t. Remélem hogy jó helyen tapogatózom.

Hát az biztos hogy nem gyári mivoltában van a helyén. Egy kábelkötegelővel van odafogatva a cső. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na úgy néz ki megoldódott a problémám, a spirál meghajtóját bekebelezte a váltó. Hétfőn majd kap egy új meghajtót...a régivel mi lesz azt nemtom....vagy megeszik a fogaskerekek...vagy utat talált magának és a váltó alján az olajban ücsörög...majd januárban cserélek olajat a váltóban, akkor kiderülnek a dolgok. :rolleyes:

Amúgy ha bedarálják a fogaskerekek az nem gond ugye? Szóval az a kis műanyag nem fog kárt tenni a váltóban?

Link to comment
Megosztás:

Pedig vhol vizet kaphat, nem hiszem hogy olyan magas a levegő páratartalma, hogy megszíja magát.

Esélyes még esetleg az ablaktörlő kar töve.. ott is van valami tömítés.. ha az nincs, pont a szűrőre megy a lé..(ha jól emlékszem. sok sok éve szilóztam ki én is.. ) :rolleyes:

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy az első és a hátsó ködlámpa kapcsoló az csak az ábrában különbözik, vagy esetleg az elektromos, mechanikus csatlakozásban is. Tönkre ment az első kapcsolóm és nem akarom tudatlanul beleerőszakolni egy hátsó ködlámpa kapcsolót. Több kárt csinálhatok mint hasznot.

Valamelyiknek eggyel több lába van és ha jól emlékszem, akkor nem is úgy vannak a lábak rakva (egyik mintha 90 fokkal el lenne forgatva).

Valami olyasmi. Más.. már fizikálisan se tudod beletuszukolni..(ha mégis, az már messze rossz..)

plusz emlékeim szerint elektromos bekötésben is más...

Link to comment
Megosztás:

De az óra mögött hogy lehet? Nekem sose fér be oda a kezem, csak ha kiakasztom a bowdent és kicsit tolok belőle a műszerfal felé.

Én is ki tudtam szedni, igaz nem túl vaskosak a kezeim.. müszerfal kicsit kihúz.. spirál is.. óvatosan, ameddig engedi.. annyit pont enged, hogy nem egyszerüen, de le-fel tudom szerelni...

Link to comment
Megosztás:

Én is ki tudtam szedni, igaz nem túl vaskosak a kezeim.. müszerfal kicsit kihúz.. spirál is.. óvatosan, ameddig engedi.. annyit pont enged, hogy nem egyszerüen, de le-fel tudom szerelni...

Én úgy tudtam leszedni, hogy egy kicsit feszíteni kellett ellenkező irányban, mert azért nem jön le ha simán benyomod a pöcköt, mivel ügye ferdén van (balra befordítva) így már alapból feszül. No és egyik ujjal pöcök megnyom, másik kettővel meg feszítem jobbra a kis dugaszt és könnyen le is jön.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam leszedni, hogy egy kicsit feszíteni kellett ellenkező irányban, mert azért nem jön le ha simán benyomod a pöcköt, mivel ügye ferdén van (balra befordítva) így már alapból feszül. No és egyik ujjal pöcök megnyom, másik kettővel meg feszítem jobbra a kis dugaszt és könnyen le is jön.

Én is így szoktam befordítós módszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Miez a sok 3betűs?

SDA - adat, SCL - órajel, MRQ - kérés ezek a képernyő adat jelei, amivel a rádió a kiírásokat juttatja rá.

Ha van klímád akkor kapcsold be. pillanatok alatt elmegy a pára. Függetlenül attól, hogy esetleg megy a fűtésed.

Hiába a klíma, ha csurom víz a szűrő

Ezt én is sejtettem.

A rádióra menő vezetékkötegben van két pár BlauRot ami el van vágva :rolleyes: , de mivel látszólag minden működik nem forrasztottam össze. Lehet ez okozza.

Az a sebességjel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.