Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

a csapágyházból megnézném, hogy szeded ki lehúzóval <_< :)

ha elszívsz egy cigit meg bedobsz egy sört közben, akkor szereléssel együtt fél óra az egész

viszont ha már bontod, akkor szíjtárcsát is érdemes lehet cserélni

Bezony!Nagyon jól mondod!

Na akkor hétvégén kibelezem a gépet.

Ékszíjtárcsát Oplenél vegyem, vagy valami jobb ötlet?

Csapágyból fogadjam el a generátor-szervíz csapágyait, vagy csapágybolt?

Ha a cég tényleg generátorokkal foglalkozik kell hogy legyen nekik szíjtácsa is,ez két kúpos lemez lesz,amelyek egymással háttal vannak fordítva.

Nagyon vigyázz a hátsó palástra,nagyon könnyen törik az aluminium ház,mert alu öntvény.

Másrészt,ha szétkapod,a diódasor alatt lévő kis bakelit szigetelést ki ne hagyd összerakásnál,mert akkor úgy jársz mint én.

Szal a legjobb ha kiveszed és egy asztal fölött kapod szét.

A hátsó palástból a csapágyat a megfelelő méretű crowa fejjel és apró ütésekkel tudod majd kiütni,de mondom óvatosan.

Link to comment
Megosztás:

Ha a cég tényleg generátorokkal foglalkozik kell hogy legyen nekik szíjtácsa is,ez két kúpos lemez lesz,amelyek egymással háttal vannak fordítva.

Nagyon vigyázz a hátsó palástra,nagyon könnyen törik az aluminium ház,mert alu öntvény.

Másrészt,ha szétkapod,a diódasor alatt lévő kis bakelit szigetelést ki ne hagyd összerakásnál,mert akkor úgy jársz mint én.

Szal a legjobb ha kiveszed és egy asztal fölött kapod szét.

A hátsó palástból a csapágyat a megfelelő méretű crowa fejjel és apró ütésekkel tudod majd kiütni,de mondom óvatosan.

Okés, akkor holnap veszek szíjtárcsákat is, aztán neki állok a dolognak. Megpróbálom dokumentálni, hátha másoknak is előjön ez a probléma.

Link to comment
Megosztás:

hello valaki tudna nekem segíteni hogy a c20xe motornál a 93 as hiba mit takarmár mint tudom hogy hall szenzor fesz alacsony de mibe nyilvánul ez meg?mert megy rendesen az autó kivéve ha leveszem az aksit egy időre akkor utána nem akar menni amig nem megyek vele egy pár km et.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na az alapjárati motor kicserélve, szépen jár, nem dobálja, vissza ejti a fordulatot amikor kell...azt hittem minden rendben is van...de nem...pl ha megyek vele és megállok lámpánál a lámpa virit megint....pedig egyenletes az alapjárat...kivillogtattam...ugyan úgy a 35-ös kódot (alapjárati szelep vagy mi azt irja)

De akkor most ezek után mihez kéne nyúlni? <_<

Link to comment
Megosztás:

hellohello srácok nemtudná valaki megmondani mitől lehet hogy c20xe motoru vasamrol mikor lekötöm az akut és visszateszem folyton megáll nyomok egy gázt fuldoklik nem pörög fel megyek vele egy db ig akkor meg jólessz egy pl egy hetet utána is jó de ha áram nélkül marad 5 percre is vége köszi a választ üdv Gábor

Link to comment
Megosztás:

hellohello srácok nemtudná valaki megmondani mitől lehet hogy c20xe motoru vasamrol mikor lekötöm az akut és visszateszem folyton megáll nyomok egy gázt fuldoklik nem pörög fel megyek vele egy db ig akkor meg jólessz egy pl egy hetet utána is jó de ha áram nélkül marad 5 percre is vége köszi a választ üdv Gábor

Csóri ECU minden beállítást elfeljt,kell neki idő amíg újrakalibrálja magát.Ne vedd el tőle az áramot.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati kúpjának a helyét kitakarítottad?

Csak ki lett cserélve...

Na de már a 4. indulást nem bírta...elmentem 80km-t...állt jó pár órát szóval hideg volt...és 500as fordulat aztán lefulladás...aztán vissza tettem bele a régit...És mindezek mellett csapkodott az ideg is <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak ki lett cserélve...

Na de már a 4. indulást nem bírta...elmentem 80km-t...állt jó pár órát szóval hideg volt...és 500as fordulat aztán lefulladás...aztán vissza tettem bele a régit...És mindezek mellett csapkodott az ideg is <_<

Remélem az alapjárati moci nyakán lévő tömítést felraktad...

Magát a házát is kikellene takarítni...

Link to comment
Megosztás:

hello bemész akármeik pl nagytescoba mint a nagyobbik festék spré akkora max 2000 ft

Már meg is vettem WÜRTH márka...500ml 850Ft...

A régi alapjáratit felhoztam lakásba sok mocsok lejött róla...csak nem tudom a kúp helyére befújhatok vele? vagy inkább fülpiszkával törölgessem ki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.