Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hát kérem a vezérlés nem occó dolog. Főleg hogy a tied 16 szelepes nem?

Az bizony. Sajnos amikor a kocsit vettük, 1. én értettem a legjobban a kocsihoz, 2. nem értettem hozzá egyáltalán.

Mondjuk nem bánom, hogy ez a motor van benne, 1,4-eshez képest nagyon szépen halad. Csak hát a járulékos dolgok...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a hátsó hangszórókhoz a vezetéket melyik oldalon érdemes elvezetni? Meg az is érdekelne, hogy a hangszóróra mindegy, hogy hogy teszem fel a sarukat (amit vettem nincs rajta melyik a + és a -)?

Köszi.

Rákapcsolsz egy 1.5-voltos elemet, ceruza, miniceruza, babi, mindegy milyet a hangszoróra. Ha kifele kattan a membrán akkor megtaláltad a helyes polaritást. Hetedik oldal.

Link to comment
Megosztás:

Tettem a kocsiba protec-et kb negyed tank benyához (üzemanyag rendszer tisztító). Ez eddig ok máskor is így csináltam.

Kérdésem, hogy szerintetek van-e annak negatív hatása a környezetvédelmi mérésre ha ezzel az adalékolt benyával viszem műszakira? Vagy járassam mindenképpen ki?

Nem szívesen füstölnék ki 12l benyát csak azért, hogy elfogyjon, viszont a műszakin sem szeretnék bukni amiatt hogy pl az adalék miatt túl sok lesz a NO2.

Amugy még tuning szerenek sem utolsó ez a szer mert úgy megy tőle az autó mintha megbolondult volna :)

Link to comment
Megosztás:

Tettem a kocsiba protec-et kb negyed tank benyához (üzemanyag rendszer tisztító). Ez eddig ok máskor is így csináltam.

Kérdésem, hogy szerintetek van-e annak negatív hatása a környezetvédelmi mérésre ha ezzel az adalékolt benyával viszem műszakira? Vagy járassam mindenképpen ki?

Nem szívesen füstölnék ki 12l benyát csak azért, hogy elfogyjon, viszont a műszakin sem szeretnék bukni amiatt hogy pl az adalék miatt túl sok lesz a NO2.

Amugy még tuning szerenek sem utolsó ez a szer mert úgy megy tőle az autó mintha megbolondult volna :)

Szerintem nincs negatív hatása, de én úgy láttm, csak CO-t mérnek, vagy rosszul emlékszem?

Link to comment
Megosztás:

Hát anno a zöldkártyába tényleg csak a co-t írták de már akkor is mutatta zölden vagy pirosan a műszer az NO2-t meg lambdát is. Sztem ha az piros akkor nem is tudott jót nyomtatni a műszer.

És a Te forgalmidban milyennek van beírva a kocsi környezetvédelmi besorolása? 2-esnek, vagy 4-esnek?

Link to comment
Megosztás:

Na megkaptam a forgalmazó válaszát:

"A termék használata rövidtávon megemelheti a káros gázok kibocsátást, mert a lerakódott szennyeződések elégetése ezzel jár, ahogy ezt Ön is jól feltételezte. Ez addig állhat fenn, amíg az anyag tisztító hatása érvényesül, azaz a következő tankolás és egy tartósabb ?autópályás? járatás után a kezdetinél jobb értékeket fognak mutatni a számok."

Szóval most foshatok műszakin. Megpróbálom kihajtani belőle amit tudok a maradékra meg rátankolok. Mást már nem tudok tenni műszaki előtt.

Link to comment
Megosztás:

Na megkaptam a forgalmazó válaszát:

"A termék használata rövidtávon megemelheti a káros gázok kibocsátást, mert a lerakódott szennyeződések elégetése ezzel jár, ahogy ezt Ön is jól feltételezte. Ez addig állhat fenn, amíg az anyag tisztító hatása érvényesül, azaz a következő tankolás és egy tartósabb ?autópályás? járatás után a kezdetinél jobb értékeket fognak mutatni a számok."

Szóval most foshatok műszakin. Megpróbálom kihajtani belőle amit tudok a maradékra meg rátankolok. Mást már nem tudok tenni műszaki előtt.

Szetintem felmész pályára, lepadlózod, mész úgy 50Kilómétert, ha volt benne trutyi hát akkor kiég belőle. De szerintem hacsak nem ezeréves elhanyagolt, vagy ellustult moci, amit soha nem pörgettek, akkor nem ég ki belőle jelentős mennyiség, ami buktatná a zöldkártyán.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit már idős az autóm, 1995-ös Opel Astra. A tavaly vettem és már lecseréltem az olajat, a gyertyákat, benzinszűrőt. Főleg kis sebességnél ahogy leveszem a gázról a lábam, hogy váltsak azonnal rángat. Nagyobb sebességnél ha váltani akarok és leveszem a lábam a gázról úgy érzem mintha valami visszahúzná a kocsit. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit már idős az autóm, 1995-ös Opel Astra. A tavaly vettem és már lecseréltem az olajat, a gyertyákat, benzinszűrőt. Főleg kis sebességnél ahogy leveszem a gázról a lábam, hogy váltsak azonnal rángat. Nagyobb sebességnél ha váltani akarok és leveszem a lábam a gázról úgy érzem mintha valami visszahúzná a kocsit. Mi lehet a probléma?

Motorfék? :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit már idős az autóm, 1995-ös Opel Astra. A tavaly vettem és már lecseréltem az olajat, a gyertyákat, benzinszűrőt. Főleg kis sebességnél ahogy leveszem a gázról a lábam, hogy váltsak azonnal rángat. Nagyobb sebességnél ha váltani akarok és leveszem a lábam a gázról úgy érzem mintha valami visszahúzná a kocsit. Mi lehet a probléma?

Mekkora az a kis sebesség amikor rángat? A motor mennyire pörög? Azért min.2000-, 2500-ig illik felpörgetni váltáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Olyankor amikor 2-esbe vagy 3-asba teszem. 2500 körül váltok de városban előfordul, hogy nagyobb fordulatnál teszem magasabb fokozatba. Lehet, hogy rosszul csinálok valamit? Még nincs egy éve hogy vezetek.

Próbálj meg úgy váltani, ,hogy egyszerre ereszd föl a gáz, és nyomd be a kuplungot. Honnan tudod, hogy még nem jó a technikád:

1. rángat/visszahúz a motorfék

2. felpörög a motor

1. hiba oka, lassan nyomtad be a kuplungot

2. hiba oka, lassan engedted fel a gázpedált.

Csak ügyesen. Ha nem oldódik meg, akkor lehet tovább gondolkodni.

(Amúgy ez tényleg általános, bár nekem 1-esbe ránt, 2-es 3-as már alig, mondjuk nem is egy ragadozó a kicsike :-))

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a választ. Próbálok javítani a technikámon.

Meg ugye nem kell félni a gáztól, persze úgy tanítják, hogy csak finoman, lassan, én is vagy 2-3 hónapig rendszeresen befulladtam lámpáknál. Sokat kell vezetni, hogy az ember érezze akocsit, főleg ha teljesen más karakterisztikájú (kimondani nem tudom :) ) volt a tanuló autó.

Link to comment
Megosztás:

Én dízelen tanultam. Amikor először beültem egy benzinesbe egymás után négyszer lefullasztottam. :)

Aztán rá kellet jöjjek, hogy a benzineseket nagyobb fordulaton kell vezetni mint a dízelt. A lábam kicsit nehéz, lehet ezért töketlenkedem az autóval.

Köszönöm a segítséget.

Én is 2.2-es turbódízel Mercin tanultam, gondolhatod hogy utánna milyen volt az Astra a szerény 60pacijával. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is 2.2-es turbódízel Mercin tanultam, gondolhatod hogy utánna milyen volt az Astra a szerény 60pacijával. :D

Én gázos Lada Samarán, az itthoni 1.3-as Wartburgba megváltás volt beülni :) :D

Tény, hogy a diesellel könnyebb elindulni, még ha kissé el is rontod az indulást (pedálokkal való játszást) akkor is jobban tolerálja, mint egy benzines :lol: (föleg egy kis köbcentis benzines :D )

Barátnőmet a Fábián tanítottam vezetni, amikor kipróbálta az Astrát, azt mondta ez sokkal könnyebb, miért nem azon tanítottam egyből... :D mondom: "Me' ez az enyimé!" :D :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán tudtam, hogy hova írjam be, így ide írtam.

Szerintetek X17DTL-hez jók ezek a kipufogórendszer alkatrészek, amik C16NZ-ről lettek leszedve?

középsődob: kép 1, kép 2 (azt írja németül: 1,4-2.0 L)

Hátsódob: kép

A C16NZ katalizátorja melyik motortípusokra jó még? :)

A cső és a dobok sztem bármelyik ugyanilyen kasztnijú Astrára jók, a katalizátor 1.4 és 1.6 8-szelepesekre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.