Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Semmi különös nem kell az óracseréhez, csak egy másik óra. :lol: Arra sem árt figyelni, hogy benzineshez/dízelhez vegyetek órát. (más a max ford.szám)

Ha valakit zavar hogy máshogy fog mérni, mint az eddigi akkor ügyeljen a W számra. (bár a gyári sem mér pontosan úgyhogy szerintem majdnem mind1)

Ha valakinek nem tetszik hogy más az összkilométerállás, akkor el lehet vinni egy műszerekkel foglalkozó céghez és az szép pénzért visszatekeri (nekem anno 7-et mondtak), vagy saját maga visszatekeri, vagy megkér valaki olyat aki már csinált ilyet (mint én tettem annak idején :) ).

Elképzelhető olyan verzió is, hogy a kilométermérő részt átrakjátok az új órába, de ez szerintem nem túl egyszerű dolog.

Ha benn van az óra és nem működik, akkor elképzelhető, hogy nincs behúzva a szál az ECU-tól az óráig. Pótolni kell, de hogy honnan hova azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Csak egyben cserélhető! :!:

Nekem is 93-as a verdám és be volt kábelezve egy telizöld vezetéket kell keresned a műszeregységhez menő 16-os csatlakozónál a 8-as lábon van.

Ha a "sima" műszeregységbe akarsz ford.mérőt rakni az nem fog menni, de viszont ha veszel egy ford.mérős műszeregységet akkor a km órát át lehet rakni. Ha Delco műszeregységbe raksz VDO km órát az simán belemegy, de viszont fordítva VDO ---> Delcoba akkor faragni kell a burkolaton, de megoldható. Esetleg lehet kapni külön ford.mérő órát azt is be lehet kötni, de inkább javaslom Opel16V által fejlesztett B.C-t, igaz ahhoz TID kijelzőt is cserélned kell.

Link to comment
Megosztás:

ha két gomba van benne az egyik kapcsolja a klima ventit, ha egy akkor ugy van gányolva hogy elindul minda kettő,mert olyan gyorsan melegszik a gáz hogy kell neki a hűtés.ha forra viz akkor nem indul el a motor hűtő venti.vagy nem a gyári klíma hűtő van benne és nem tudja lehűteni a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Én még egyenlőre csak ismerkedem az oldallal, mert még fiss Astrás vagyok, épp másfél hónapja van meg az autó, konkrétan egy '95-ös 1.6 16V F Caravan.

Imádom meg minden, és semmi komoly baja, de van egy pár idegesítő dolog benne, ami úgygondolom jellemző a típusra, mert eddig 3 hasonló astrát vezettem rövidebb ideig, amikben hasonló dolgok voltak.

És mivel ezzel együtt töltöm mindennapjaimat nagyon szeretnék ezektől megszabadulni!

Nevezetesen:

1. A bal első ajtóban van egy állandó kopogás-ropogás (amitől lassan agyvérzést kapok), ami szerintem maga az ajtó, mivel a kárpitot. stb leszedtem, és azalatt biztos minden rendben. És nem akkor hallatja ezt a hangot, amikor ráz az út, hanem amikor kicsit "csavarodik" a kasztni (pedig a zsanérok alig ereszkedtek meg). ???

2. Jobb első ajtókárpit rögzítő patentok állandóan kipattannak a helyükről (pedig már raktam a helyükre nagyobbat, ami jobban belefeszül a helyére, de azok is), és emiatt zenél az ajtóreteszelő gomb. Erre valami trükk?

3. Kontakthibás a rádió hangerő gomb, és össze-vissza szólalnak meg a hangszórók. Ezt érdemes mejavíttatni (egyáltalán lehet-e?), vagy csere?

4. Nem működik a hátsó ablaktörlő, vajon hol kezdjem el keresni a problémát?

Egyenlőre ennyi, a segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1. Esetleg az ajtóhatárolót nézd meg.Nekem az kopácsolt.

2. Na ilyennel még nem taliztam.V.mi sztem nincs a helyén.

3.Vidd el hozzáértőhöz, és ha 3000ft-nál többe kerül, vegyél egy másikat.Nem kell, hogy ugyanolyan legyen, de Astrába való rádiókat fillérekért lehet venni.

4. Először nézd meg, hogy nincs-e berohadva, hogy áll a biztije, és minden ok. akkor gáz van.Amúgy olyan ablkatörlő moci bontóban 4-5e.ft

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom én is:

1. Ezt nekem is csinálta igaz inkább nyekergés féle volt. Szerintem valamilyen szinten természetes, hogy rugalmas a kasztni és picit mozog az ajtó a kasztnihoz képest és gumi ajtótömítések nyekeregnek. Legalább is mióta adtam egy kis szilikont (gumiápolót) neki azóta nincs ilyen gondom.

2. Nincs ott valami elvetemedve kárpit vagy nem volt törött az ajtó? Megoldásra nekem sincs tippem hacsak nem bontóbol másik kárpit ha az van elvetemedve

3. Ha szét mered szedni akkor lehet, hogy csak a poti nyákba forrasztása engedett el ez könnyen javítható de ha maga a kapcsoló ill.hanegerő szabályozó poti :lol: a rossz akkor azt nem tudom lehet-e valahol szerezni. Esetleg más okból rossz példányból.

4. Szerintem elektromosan kezdd el vizsgálni eljut-e a delej hátra amikor bekapcsolod. Hogy hol és mit keress azt kérdezd caravanosoktól mert nekem sedanosnak nincs hátsó ablaktörlőm. Kapcs rajzot is biztos tudnak küldeni a ha kérsz az elektromos topikban.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket!

De az ajtómon sajnos a szilikon nem segített, azt már próbáltam korábban (már kb megfürösztöttem bennne az egészet... :x ), sztem maga az ajtó kotyog a keretben. A zsnérokon lehet valahogy javítani, hogy ne lógjon? (még az ajtóhatárolóban reménykedem)

...ja és persze a hátsó ablakmosócső is el van szakadva a csomtér ajtónál, de ahogy olvastam itt, ahhoz nem kevés türelem kell... :smt119

És még valami: hidegindításnál ledadog a motor, de ha nyomok hozzá egy kis gázt, v ha újraindítom, akkor semmi gond. Állítólag ezt az STP inj. tisztító megoldja, ez remélem igaz!

:blob8:

Link to comment
Megosztás:

És még valami: hidegindításnál ledadog a motor, de ha nyomok hozzá egy kis gázt, v ha újraindítom, akkor semmi gond. Állítólag ezt az STP inj. tisztító megoldja, ez remélem igaz!

:blob8:

Ha injektor tisztító akkor a protec (piros dobozos) opel márkakereskedésekben lehet kapni 2400huf. Az sokaknak bevált.

De lehet még alapjárati motor hiba is.

Célszerű előbb protec és ha marad a hiba akkor lehet tovább keresgélni.

Jol mondom opel16V ?

Nemrég még én kaptam hasonló tanácsokat most már én is adok 8)

Figyelek és gyűlnek a saját tapasztalatok is :lol:

Link to comment
Megosztás:

1. A bal első ajtóban van egy állandó kopogás-ropogás (amitől lassan agyvérzést kapok), ami szerintem maga az ajtó, mivel a kárpitot. stb leszedtem, és azalatt biztos minden rendben. És nem akkor hallatja ezt a hangot, amikor ráz az út, hanem amikor kicsit "csavarodik" a kasztni (pedig a zsanérok alig ereszkedtek meg). ???

Nem csak lehúzott ablaknál csinálja? Esetleg az üveg mozoghat egy kicsit. Próbáld meg kézzel megmozgatni, ha az akkor rögtön kiderül.

Link to comment
Megosztás:

"Nem csak lehúzott ablaknál csinálja? Esetleg az üveg mozoghat egy kicsit. Próbáld meg kézzel megmozgatni, ha az akkor rögtön kiderül."

Azt is próbáltam, de sajna nem.

Mos épp az öv orsónál, meg a küszöbben keresgéltem, de semmi... :evil:

Ha a zsanérokra van valakinek ötlete, arra kíváncsi lennék!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.