Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Beépítettük! ;) Közel 5 órát eljátszottunk vele,de megvan.Hiányzik még egy gumiharang,ami a kormánymű tengely csonkja és a kasztni között tömít.A szervóshoz másmilyen kell.Nem tudok mást tenni,holnap veszek,kettévágom,felrakom és megragasztom.Emiatt nem akartuk elnapolni a dolgot.A másik,amin idegeskedtem,a generátor bordásszíj tárcsája volt.Megfordítottuk,de nem tudtuk annyira kirakni a tengelyén,hogy teljesen szintben fusson a többi tárcsával! Ez a hosszú ékszíj miatt nem okozott gondot,de a spanolón az ékszíj nem középen,hanem a motor felőli szélén fut :rolleyes: ,de nem lóg le róla! Kipróbáltuk,működik,remélem nem lesz vele probléma.Aki ugyanilyen szervós kormányművet akar beépíteni,javaslom,vegye meg hozzá a generátort is ugyanarról a gépről,amiről lebontják!A régit pedig meg lehet tartani talonban,vagy el is lehet adni.Akkor tutira minden stimmelni fog!Képek holnap,de csak párat csináltam,így is tízkor végeztünk! :blink:

Gratulálok Tomi!

Mondtam, hogy a szíjfutással gondod lehet, ha nem hozod a generátort, csak a tárcsát.

További sok sikert!

Karesz

Módosítva : aranykard
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia powerup!

Pont ez a téma érdekelne engem is, mert sajna nekem sincs meg benne ez a segítség! Ha szervósítani szeretném a gépet akkor más a vezérműszíj is? vagy csak a generátoros szijjat kell cserélnem? Mennyire jött ki a vége, cakli-pakli?

Egyébbként meg én is sok sikert kívánok a dologhoz!

Link to comment
Megosztás:

Szia powerup!

Pont ez a téma érdekelne engem is, mert sajna nekem sincs meg benne ez a segítség! Ha szervósítani szeretném a gépet akkor más a vezérműszíj is? vagy csak a generátoros szijjat kell cserélnem? Mennyire jött ki a vége, cakli-pakli?

Egyébbként meg én is sok sikert kívánok a dologhoz!

A lényeg az,hogy olyan kocsiból kell kibontani a szervót,amilyen a tiéd is,és meg kell venni a generátort is,ha nem akarsz magadnak problémát a szíjfutással!Akkor csak bele kell építeni,ami nem nagy ügy!Költségekről:komplett szervós kormánymű (generátor nélkül,csak a szíjtárcsát vettem meg))25k,kormánymű-tengelycsonk gumiharang 2500,(szervósra keskenyebb kell!!)csavarok:párszáz ft,(kötőelemboltban kaphatóak,ne praktikereset vegyél)a felfogatások miatt hosszabb csavarok kellenek!Ezenkívül új feszítőgörgő,szíj ,olaj kb:5000Ft.A beszerelés nekem 1 láda Heineken-be került! :)
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Miután beépítettük a szervót,érezhetően gyengébb lett a kocsi,és a szivattyúhang is hallatszik.Vajon ez természetes,vagy a szivattyú döglődik és túl nehezen forog?(nem nyekereg,csak van egy vinnyogó alapzaja)

Szia!

Képeket elnézve eléggé lepusztult állapotban van az olajszivattyú, meg sajnos a szíjfutási problémát is meg kellene oldani lehet, hogy az is közrejátszik. C14NZ szervosítása után nem tapasztaltam változást nem lett gyengébb és csak koppanásig kitekert kormánynál van egy kis vinnyogó hang de ez természetes.

Link to comment
Megosztás:

Miután beépítettük a szervót,érezhetően gyengébb lett a kocsi,és a szivattyúhang is hallatszik.Vajon ez természetes,vagy a szivattyú döglődik és túl nehezen forog?(nem nyekereg,csak van egy vinnyogó alapzaja)

Akkor valszeg cserés lesz a szivattyú. Nálam semmi gyengélkedés nem volt. Nekem is csak full kitekert kormánynál vinnyog egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valszeg cserés lesz a szivattyú. Nálam semmi gyengélkedés nem volt. Nekem is csak full kitekert kormánynál vinnyog egy kicsit.

nekem is van hangja (legalábbis azt hiszem onnan IS jön hang :) )

opelbonto.hu-n láttam szivattyút 15K-ért, tehát kb nagyságrendileg bontókban ennyiért adják (csak tippelek..)

kérdés, hogy mennyit bir ki és milyen állapotban van ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Most beszéltem a sráccal,akitől vettem a kormányművet.Megvan még neki a hozzá való generátor,muszáj leszek megvenni,a szíjfutás nem jó.Az vmivel kiljebb jön,rendesen rámegy majd a tárcsa,és jól fog futni a szíj.Azt mondta 10 -ből nem enged.. :blink: ,pedig nem vmi bizalomgerjesztő az a generátor..

Link to comment
Megosztás:

Most beszéltem a sráccal,akitől vettem a kormányművet.Megvan még neki a hozzá való generátor,muszáj leszek megvenni,a szíjfutás nem jó.Az vmivel kiljebb jön,rendesen rámegy majd a tárcsa,és jól fog futni a szíj.Azt mondta 10 -ből nem enged.. :blink: ,pedig nem vmi bizalomgerjesztő az a generátor..

Ingyen adok egyet csak neézesd meg mi van vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló mindenkinek!

Jóhír azoknak akik eddig még nem próbálták.A hiedelemmel ellentétben lehet javítani az F astra szervóját.Legalábbis nekem megcsinálták.Csörgött zörgött aztán elvittem Debrecenbe egy Szervóklinika nevű kis céghez és pik-pakk megszerelték.Még a kormány műnél is kicserélték a szimeringeket.Mindezt 48000Ft-ért.

Most nem csörög nem csöpög nem megy mellé nem zörög. :huh:

Egyszóval a magyar ember azt is megjavítja amit a német szerint nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Jóhír azoknak akik eddig még nem próbálták.A hiedelemmel ellentétben lehet javítani az F astra szervóját.Legalábbis nekem megcsinálták.Csörgött zörgött aztán elvittem Debrecenbe egy Szervóklinika nevű kis céghez és pik-pakk megszerelték.Még a kormány műnél is kicserélték a szimeringeket.Mindezt 48000Ft-ért.

Most nem csörög nem csöpög nem megy mellé nem zörög. :lol:

Egyszóval a magyar ember azt is megjavítja amit a német szerint nem lehet.

48000 FT? :) Tízért kapni kormányművet,és ugynannyiért szervószivattyút is bontva...(de remélem elírtad az összeget ... :huh: )

Link to comment
Megosztás:

48000 FT? :lol: Tízért kapni kormányművet,és ugynannyiért szervószivattyút is bontva...(de remélem elírtad az összeget ... :huh: )

Lehet igazad van, de így most Lujdzsinak egy "Garanciális" szervója van. :)

Bontott meg lutri. :D És még mindig olcsóbb volt, mint ha vadiújat vett volna. És az árban minden benne van cakli-pakli(szerelés+anyagok). :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet igazad van, de így most Lujdzsinak egy "Garanciális" szervója van. :lol:

Bontott meg lutri. :) És még mindig olcsóbb volt, mint ha vadiújat vett volna. És az árban minden benne van cakli-pakli(szerelés+anyagok). :D

Nekem a szervósítás került 35-be mindenestől;igaz,ebben nincs munkadíj,mert az nem volt,a szerelő barátaim ingyen csinálták.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Lenne 1 kérdésem szervósítással kapcsolatban: az én autómba csak azt a fajta szervót lehet beépíteni, amit itt előttem már páran megtettek, hogy hosszbordásra cserélték a rendszert, vagy azt is, amit eddig csak dieselben láttam, hogy a főtengely ékszíjtárcsája dupla pályás, és a szervószivattyú a motorblokk oldalán van, külön ékszíjjal meghajtva? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor meg merem venni, most 20-ért kínálták kompletten (szivattyú, csövek, tartály, kormánymű).

Azt nem is kérdeztem, milyen motorú autóban van, csak annyit mondtak, hogy van hosszbordás fajta, meg a hagyományos is. Akkor megkockáztatom a hagyományost :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "hagyományosnak" még egy előnye van C14NZ esetében nem kell generátort cserélned, viszont ha a szivattyú netán bedöglik nem lesz könnyű beszerezni ezért jól nézd meg milyen állapotban van. Ha felejtős akkor inkább a hosszbordás verziót javaslom igaz azzal több a macera kell hozzá tartókonzol, feszítőgörgő amin kicsit variállni kell, generátort is cserélned kell stb. Bármelyik verziót építed be egyből érezni fogod a szervókormány adta előnyöket...én nem cserélném vissza soha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "hagyományosnak" még egy előnye van C14NZ esetében nem kell generátort cserélned, viszont ha a szivattyú netán bedöglik nem lesz könnyű beszerezni ezért jól nézd meg milyen állapotban van. Ha felejtős akkor inkább a hosszbordás verziót javaslom igaz azzal több a macera kell hozzá tartókonzol, feszítőgörgő amin kicsit variállni kell, generátort is cserélned kell stb. Bármelyik verziót építed be egyből érezni fogod a szervókormány adta előnyöket...én nem cserélném vissza soha. :lol:

Én meg lassan olyan karokkal rendelkezem,mint Popey! :lol: Nekem nem kell plusz hibaforrás! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Beszereztem végre a szervósításhoz a cuccokat (hála Dinynek), most azt kérdezném, milyen olajat öntsek bele? Volt már szó róla, hogy Dexron II kell, de ez csak egy minőségjelölés, a gyártó mindegy? Ez pl. jó lenne: Castrol TQ Dexron II , vagy ez: Agip ATF II D ? Ha Dexron III-ast teszek bele, az jobb neki? Elvileg az még jobb minőségű olaj... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.