Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Nem akarok okoskodni, de a duplapályás tárcsa sztem nem jó az 1.4-re, mert azon központi csavar van, míg a duplán asszem 4 db 8-as imbusz.

Semmi gond, ki kell cserélni a vezérlés alsó fogaskerekét is! :lol: Sajna már volt részem ilyenben amikor gyári klímát szereltünk utólag egy Calibrába. Mondjuk ott végül teljes vezérlés csere lett belőle, mert az új vezérmű fogaskeréknek a főtengelyen perszehogy nem annyi foga volt mint a réginek, szóval akkor új szíj, feszítőgörgő, olajpumpa, vezérműszíjburkolat...

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok okoskodni, de a duplapályás tárcsa sztem nem jó az 1.4-re, mert azon központi csavar van, míg a duplán asszem 4 db 8-as imbusz.

Hmm, ezt még nem is néztem. De ha az Udi által mutatott képet nézem, lehet hogy nem is kell hozzá dupla szíj... :lol:

Link to comment
Megosztás:

No akkor most úgy megkavartatok ahogy csak lehet :lol:

Ami lejött nekem, és majdnem mondhatom rá,hogy megértettem (de azis lehet, hogy nem):

-Az enyím sima szíjjas, tehát jó az amit belinkeltem.

-valszeg nem lesz jó a felfuggesztése a szervó szivatyunak, ezért tartókonzolt kell rá csinálni.

-kell a dupla tárcsa a főtengejre.

A generátort és a szervópumpát külön szíj hajtsa, vagy egyben van (sima szíjjas)?

Jókat írok egyáltalán vagy grrrr....?

Link to comment
Megosztás:

No akkor most úgy megkavartatok ahogy csak lehet :lol:

Ami lejött nekem, és majdnem mondhatom rá,hogy megértettem (de azis lehet, hogy nem):

-Az enyím sima szíjjas, tehát jó az amit belinkeltem.

-valszeg nem lesz jó a felfuggesztése a szervó szivatyunak, ezért tartókonzolt kell rá csinálni.

-kell a dupla tárcsa a főtengejre.

A generátort és a szervópumpát külön szíj hajtsa, vagy egyben van (sima szíjjas)?

Jókat írok egyáltalán vagy grrrr....?

Ha a Tiéd sima szíjas, akkor ez a szivattyú való hozzá (hacsak nem alakítod át hosszbordásra a rendszert). Hogy a meghajtása hogyan van, azt mostmár én se tudom, ilyen sima szíjas szervót eddig dieselben láttam, meg a C20NE motoron, ott egy dupla ékszíjtárcsa egyik szíja hajtja (a másik a generátort). Viszont ilyet C14NZ-n még nem láttam (csak a hosszbordás szíjast). Udi ígért egy leírást a C14NZ hagyományos ékszíjas szervójáról, ha megkapom talán rájövök a megoldásra.

Link to comment
Megosztás:

Dupla tárcsa van a főtengelynél és van 4 db csavar ami összefogja a tárcsákat és természetesen van egy csavar középen ami főtengelyhez rögzíti. Külön ékszíj van a szervónak és nem kell a főtengelyen lévő fogaskereket cserélni, EPC-ben csak 1 fajta van C14NZ-hez.

A szervizkönyv már nálam van csak ma nem sikerült odajutnom a scannerhez, majd holnap Pesten egy másik cégnél megoldom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Hjajj !!!

Egy fontos kérdés... Mivel állítom a szíj feszességét??? (ha jól sejtem állítható a szivatyu hasonló formában mint a feszítőgőrgő...ha jól sejtem)

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Ha a tiéd hosszbordásszíjas, akkor nem. Ha hagyományos ékszíjas a generátor meghajtása, akkor van rá esély, de nem egyszerű akkor sem belefaragni, ezzel tökölök én is egy ideje.

Ez valszeg C20NE motorról való, mint az enyém.

Olvass vissza ebben a topicban, sok hasznos infót találsz a témában.

Jutottál már vele valamire??????

Megvedtem amit kicsit feljebb megmutattam.

Csak sajna nincs lehetőségem beépíteni, mert a patka mellet nem tudok nekiálni az egésznek,

és még hideg is van hozzá...

Beszéltem 1-2 autószerelőnek mondott illetővel, de egyik sem vállalta mert szerintük nem kivitelezhető. (idióták)

közben rájöttem még 1-2 dologra:

2 féle szervópumpa van, az egyik (gondolom az az újabb fajta, ami hossz bordásszíjas, a másik meg a "sima" szíjas. ....jól megaszondom ám... :P

Amit megvedtem az a "sima" közben rájöttem, hogy azt a nagyobb mocikhoz alkalmazták... nem mint az enyím.

A hosszbordásszíjast, az a motor oldalára kell felrakni, a simát meg az elejére.

Sikerült lefényképeznem 1-et (telefonos foto, elég gáz de azért kivehető):

6690219191_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

8326726672_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudja esetleg valaki, hogy a C14NZ-re is felrakható, egy az egyben ez a fajta?

Minden megvan még a duplatárcsás égszíjtárcsa is, és az egész szervórendszer.

Csak a szervópumpa konzolja hiányzik még, de beszaladok egy bontóba azt az is lesz.

+ meglehet-e a furatja a blokkon a konzolnak?

Esetleg van-e erre felém (kom-eszt megye) valaki aki megtudja csinálni, vagy vállal ijen munkát? ....persze nem ingyen, korrekt bérért.. :( ....Ezt t..re komolyan kérdezném!

Link to comment
Megosztás:

Jutottál már vele valamire??????

Arra jutottam, hogy ez a verzió nem létezett C14NZ motoron. Ha jobban megnézed, nincs meg a rögzítéshez a hely a motor elején, plusz egy motortartó konzol pont útban lenne a szíjnak (bár hosszbordásnál van ilyen gyárilag is, hogy át kell fűzni a konzolon a szíjat). Olyan létezett gyárilag C14NZ-n, ami hosszbordásszíjas, a szivattyú a motorblokk oldalán van a vezérlésnél, és 5-bordás szíj hajtja, nem a későbbieknél elterjedtebb 6-bordás. Viszont ez kb. olyan rika lehet, mint a lottó ötös, legalábbis még egy bontó se hallott róla, akinél érdeklődtem. Úgyhogy egyelőre szünetel a dolog, próbálok ilyen szivattyút szerválni, viszont ezzel együtt cserélni kell a generátort tartókonzolostól meg a főtengelyen a tárcsát. Ez így már nem filléres buli, csak a Kecsóiaknak, ott érdekes módon minden beszerezhető occsóér' :P :(

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs meg a fura a blokkon, akkor mi volna ha máshova kreálódna?

Pl.? A kasztnihoz nem lehet, mert a motor rugalmasan van rögzítve ugyebár, ezért a szíjfeszesség állandóan változna. A generátor környéke jöhetne még szóba, de azzal meg az a gond, hogy a szervócsövek hosszúsága ugyebár adott, nem érnek el akárhová, toldani meg nem olyan egyszerű. Ha legalább valami más furat lenne a blokk elején, akkor lehetne egyedileg gyártani tartókonzolt hozzá, de nem is sík a felület, meg nincs semmi furat :( Ráadásul nekem sincs se aknám, se emelőm, se fűtésem a garázsban, úgyhogy egyelőre nem nagyon tudok mit tenni.

Link to comment
Megosztás:

G Astráé lenne jó, mert asszem a C Corsáé egyben van a kormányművel.

Viszont drága, bontóban is 30-40 az ára. :P

És azzal lehetne használni az F Astra kormányművét?

Hmm, azzal akár sebességfüggő szervót is lehetne csinálni, egy frekvencia-feszültség konvertert rákötni a sebességjelre, ami szépen visszavenné a motor villanyát a sebességgel arányosan... tetszik :(

Link to comment
Megosztás:

"beszaladok egy bontóba azt az is lesz."

Erre azért ne vegyél mérget! :P

Én egy generátor tartókonzolt nem bírtam felhajtani,meg kellett rendelni.

Nameg a kormányoszlop vége -szervós kormánymű tegelycsonkja és a kasztni közötti tömítés.Mert az a szervósnál teljesen más.

Jobb lett volna egy bontásra ítélt c14nz szervóját megvenni,amit még nem bontottak szét.Akkor tokostól-vonóstól elhozhattad volna a kormányművet ,és sok sz@pástól megkíméled volna magad.Itt az osztrák határ mellett sok ilyen van......

Nem véletlenül nem vállalják a szerelők... :(

Link to comment
Megosztás:

És azzal lehetne használni az F Astra kormányművét?

Hmm, azzal akár sebességfüggő szervót is lehetne csinálni, egy frekvencia-feszültség konvertert rákötni a sebességjelre, ami szépen visszavenné a motor villanyát a sebességgel arányosan... tetszik :(

Igen, össze lehet hozni.

De ezt a sebességfüggő dolgot izmosra kéne csinálni, mert 20 amper felett van asszem az áramfelvétele a szivattyúnak :P

Link to comment
Megosztás:

"beszaladok egy bontóba azt az is lesz."

Erre azért ne vegyél mérget! :P

Én egy generátor tartókonzolt nem bírtam felhajtani,meg kellett rendelni.

Nameg a kormányoszlop vége -szervós kormánymű tegelycsonkja és a kasztni közötti tömítés.Mert az a szervósnál teljesen más.

Jobb lett volna egy bontásra ítélt c14nz szervóját megvenni,amit még nem bontottak szét.Akkor tokostól-vonóstól elhozhattad volna a kormányművet ,és sok sz@pástól megkíméled volna magad.Itt az osztrák határ mellett sok ilyen van......

Nem véletlenül nem vállalják a szerelők... :(

Netán tudsz konkrétan is eredeti 5bordás kivitelt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.