Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Megtörtént a felszerelés, mostmár csak az üres sötétségbe nyitogat a szelep, a motortól teljesen el van zárva.

Ez más motornál is működik, hogy lezárom, és kiteszem valahova az AGR szelepet, úgy nem megy tönkre... (Pl Z14XEP)

Link to comment
Megosztás:

Nem néz ki túl jól...

kép1

kép2

Hozzá kellett önteni 1 liter olajat, így van most fél jelzésnél. Remélem a hazautat még kibírja.

Az nem olajfolyás csak a kartergázból kirakódó olaj szerintem. Valószínűleg nem jól zárt a bilincs és hosszú idő alatt kirakódott. Hideg motornál mosd le féktisztítóval.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Valahol azt hallottam,hogy a Z betűvel kezdődő motorokon nem szabad lefalazni az Agr szelepet.Az enyém Z16XE.

Igaz ez,vagy csak mende-monda?

Állítólag lefalazás esetén hibajelzés előfordulhat időnként. Más problémát valószínűleg nem okoz. Sokunknak hatástalanítva van.

Nekem le van programozva, van akinek félre van fordítva és a semmibe nyit meg zár... stb...

Szóval lehet különböző megoldásokat használni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valahol azt hallottam,hogy a Z betűvel kezdődő motorokon nem szabad lefalazni az Agr szelepet.Az enyém Z16XE.

Igaz ez,vagy csak mende-monda?

A leprogramozás után értelemszerűen semmiféle hibakód sincs, de ha simán lefalazod, és engeded nyitni-zárni, akkor sincs. Félrefordítani azért nem jó, mert a szelep nyitásakor a motortér poros levegőjéből megy a motorba, én ezért csináltattam egy 1 cm vastag közbetétet, amibe belemarattam egy mélyedést, hogy a szelep szépen tudjon benne mozogni. Így teljesen zárt a rendszer, nem jut szennyezett levegő a motorba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.